103 kulübe 5 bin adet maske dağıtımı başladı

5 Mayıs 2020 Salı 14:54

103 kulübe 5 bin adet maske dağıtımı başladı

Zonguldak Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından Zonguldak'ta faaliyet gösteren 103 kulübe 5 bin adet maske dağıtımı ücretsiz olarak başladı.

 Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) Başkanı ve TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez korona virüs nedeniyle maske sıkıntısı çeken kulüpler için maske dağıtılacağını açıklamıştı. Düşmez'in gönderdiği 5 bin adet maske dün Zonguldak Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna ulaştı. Zonguldak Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Kemal Demir, Futbol İl Temsilcisi Metin Malkoç, Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, Amatör Spor Kulüpleri Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Akardaş, Federasyon binasında kulüplere maske dağıtımına başladı. Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, desteklerinden dolayı Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) Başkanı Ali Düşmez'e teşekkür ederek, ''Ülkemizde baş gösteren korona virüs nedeniyle ülkemizde spor müsabakaları iptal edilmişti. Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) Başkanı Ali Düşmez önderliğinde tüm spor kulüplerine maske dağıtılması kampanyası başlamıştı. Bu nedenle Zonguldak ilimize Amatör Spor Kulüplerimize dağıtılmak üzere maskeler geldi. Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Kemal Demir, Futbol İl Temsilcisi Metin Malkoç ve Amatör Spor Kulüpleri Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Akardaş yönetiminde maske dağıtımına başladık. Başta Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) Başkanı Ali Düşmez'e ve herkese çok teşekkür ediyoruz" dedi. 

Zonguldak ASKF Başkanı Demir: "Zonguldak'taki ivmeyi değiştireceğimize inanıyoruz" 
Zonguldak Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Kemal Demir, kendilerinin çok büyük bir aile olduklarını belirterek, "Mart ayında başlayan korona virüs nedeniyle zor günlerden geçiyoruz. Ama görüyoruz ki biz çok büyük bir aileyiz. Korona virüsü yenmek için ülkemiz canla başla uğraşıyor. Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) ve Gençlik Spor Bakanlığı tarafından bizlere maske gönderildi. Ramazan ayı nedeniyle birlik beraberliğimiz için gerekli hizmetleri yaptık. Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü iş birliği ile Zonguldak'taki ivmeyi değiştireceğimize inanıyoruz. Biz bu hizmetleri devam ettireceğiz. Sizler de bu ailenin bir parçasısınız" şeklinde konuştu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , maske , ücretsiz , virüs

Yorumlar

EMNİYET HAREKETE GEÇTİ...

5 Mayıs 2020 Salı 14:46

EMNİYET HAREKETE GEÇTİ...

Zonguldak'ta ormandan izinsiz toplanan 748 kilo defne yaprağı bir kamyonetin kasasında ele geçirildi. Gözaltına alınan sürücü adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 49 çuval defne yaprağı ise orman muhafaza ekiplerine teslim edildi.

 Edinilen bilgiye göre, Kilimli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ormandan kaçak yollarla defne yaprağı toplandığı ihbarına aldı. Belirlenen aracın yanına gelen ekipler, park halindeki aracın kapısını sürücü Muammer G.'ye açtırdı. Yapılan incelemede 49 çuval defne yaprağı olduğu tespit edildi. Yaprakların ormandan izinsiz ve kaçak yollarla toplandığı belirlendi. Kamyonet ve çuvallar Kilimli İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Ele geçirilen 748 kilo yaprak Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. 
Emniyetteki işlemlerinin ardından Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edilen araç sürücüsü Muammer G., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Defne yapraklarının ise ormana geri döküldüğü öğrenildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , GÜNCEL HABERLER , POLİS , İL , ORMAN

Yorumlar

Denetimler devam edecek...

5 Mayıs 2020 Salı 13:59

Denetimler devam edecek...

Zonguldak'ta polis ekipleri kamyon ve kamyonetler üzerinde denetim yaptı.

 İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri Fevzipaşa Caddesi'nde kamyon ve kamyonetler üzerinde (K1) uygulaması yaptı. Durdurulan araç sürücüleri kimlik ve muayene sorgusundan geçti. Eksik evrağı olan sürücüler ise ekiplerce uyarıldı. Denetimlerin süreceği öğrenildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , polis , il emniyet müdürlüğü , denetim

Yorumlar

Belediye gezi teknesi aldı...

5 Mayıs 2020 Salı 13:29

Belediye gezi teknesi aldı...

Akçakoca Belediyesi turizmde atağa geçmek için 400 kişilik gezi teknesi almak için ihale yaptı.

 Akçakoca Belediyesi, ilçeye gelen iş adamlarının, misafirlerin ve yöre halkının doğal ve tarihi güzelliklerden daha iyi faydalanmaları için gezi teknesi alınmasına karar verilen 24 metre uzunluğunda 12 metre genişliğinde 400 kişilik gezi teknesinin ihalesi yaptı. 
Akçakoca Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Yılmaz’ın komisyon başkanlığını yaptığı ihaleye 6 firmadan alınan fiyat araştırması yapılarak yaklaşık maliyet oluşturuldu. Turizm için alınması planlanan tur gemisi ihalesine sadece 3 firma katılırken düşük fiyatı veren İçöz Yatçılık ile anlaşmaya varıldı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , akçakoca , tekne , sanal , gezi gemi

Yorumlar
  • Ali elieyioğlu
    5 Mayıs 2020 Salı 17:04

    Akcakoca amasra ayda bir gezi olsa ne iyi olur şimdiden hayırlı olsun

Madalyasını kimsesiz çocuklar için satıyor...

5 Mayıs 2020 Salı 13:26

Madalyasını kimsesiz çocuklar için satıyor...

42 yıldır atletizm ile uğraşan 52 yaşındaki milli veteran atlet Ali Olgun Örkiz, Balkan Şampiyonası'nda elde ettiği 3'üncülük madalyasını en çok değer biçen kişiye vererek gelirini Sosyal Hizmetler Kurumu'na bağışlayacak.

 Dünyada etkisini sürdürmeye devam eden korona virüs salgını nedeniyle spor müsabakaları iptal edilmişti. Müsabakaların iptal edilmesinin ardından 52 yaşındaki Zonguldaklı milli veteran atlet Ali Olgun Örkiz, anlamlı bir projeye imza atmayı planlıyor. Uluslar arası şampiyonalarda birçok başarılara imza atan milli atlet Örkiz, 2019 yılında Balkan Şampiyonası'nda elde ettiği Balkan üçüncülüğü madalyasını en çok değer biçen kişiye vererek parayı hiç dokunmadan Sosyal Hizmetler Kurumu'na bağışlamayı planlıyor. Veteran Atlet Ali Olgun Örkiz'in bu anlamlı hareketi spor camiasından büyük takdir aldı. 

"Gelirini sosyal hizmetler kurumuna bağışlayacağım" 
Örkiz, "42 yıldır atletizm ile uğraşıyorum. Birçok başarılara imza attım. Ülkemiz korona virüs nedeniyle zor günlerden geçiyor. Ben de geçtiğimiz bu zor günlerde kendi adıma katkı vermek için madalyamı satmaya karar verdim. Ay yıldızlı forma altında büyük zorluklarla aldığım Balkan üçüncülüğü madalyamı satarak gelirini Sosyal Hizmetler Kurumu'na bağışlayacağım. Amacım farkındalık oluşturmak. Elimden başka bir şey gelmedi. İnşallah halkımız bu konuda bana destek verir, bir an önce bu anlamlı hareketi gereken yere ulaştırırız. Şimdiden herkese teşekkür ediyorum. Evde kal Zonguldak" dedi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , eteran atlet Ali Olgun Örkiz , etletizm , spor

Yorumlar