10 .15 'de YKS maratonu başladı....

30 Haziran 2018 Cumartesi 11:25

10 .15 'de YKS maratonu başladı....

Bu yıl ilki gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) saat 10.15'te başladı.

Bu yıl ilki gerçekleştirilen YKS'nin birinci oturumu olan TYT saat 10.15'te başladı. Erken saatlerden itibaren sınava girecekleri binalara gelen adaylar, kimlik kontrolü yapılarak, güvenlik kontrolünden geçirilerek sınav salonlarına alındı. Sınav binalarının kapıları saat 10.00'da kapatılırken daha sonra gelen adaylar sınava alınmadı. Adayların haricinde velilerde sınav heyecanı yaşadı. Çocukları sınava giren veliler okul önlerinde çocuklarının sınavdan çıkmalarını bekliyorlar. 
TYT'de Türkçe testinden 40, Sosyal Bilimler testinden 20, Temel Matematik testinden 40, Fen Bilimleri testinden 20 olmak üzere toplam 120 soru yöneltiliyor. Sınav, 135 dakika sürecek. 

Yorumlar

Çolakoğlu teşekkür ziyaretlerini sürdürdü...

30 Haziran 2018 Cumartesi 11:08

Çolakoğlu teşekkür ziyaretlerini sürdürdü...

AK Parti 27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde Milletvekili olan Ahmet Çolakoğlu bugün teşekkür etmek için çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.

Öncelikle Bakacakkadı Belediyesi Başkanı Sezgin Özdemir, Devrek Belediyesi Başkanı Mustafa Semerci, AK Parti Devrek İlçe Başkanı Serdar Kelebek ve yönetimi, Çay Değirmeni Belediyesi Satılmış Gebeş, Gökçebey Belediyesi Başkanı İsmet Karcı, AK Parti Gökçebey İlçe Başkanı Hayrettin Karadağ gibi belediye ve İlçe teşkilatlarına seçim sonrası teşekkür ziyaretlerini yaptı. Çolakoğlu verdikleri desteklerden ötürü teşekkürlerini sunarken, karşılıklı fikir alış verişinde bulunuldu. 

Etiketler:

Çolakoğlu , ziyaret

Yorumlar

Nikah masasına üniforma ile oturdu

29 Haziran 2018 Cuma 19:51

Nikah masasına üniforma ile oturdu

Zonguldak'ta Uzman Çavuş Gökhan Uçar, birlikte olduğu Ayten Kurttekin ile nikah masasına oturdu. Uçar, damatlık yerine 'En güzel damatlık' diyerek askeri üniformasını giyip nikah masasında evliliğe 'evet' dedi.

İzmir'de 3 yıldır uzman çavuş olarak görev yapan Gökhan Uçar, bir süredir birlikte olduğu kız arkadaşı Ayten Kurttekin ile hayatlarını birleştirme kararı aldı. Nikah için hazırlıklarını tamamlayan çift, Zonguldak Belediyesi Evlendirme Müdürlüğüne gelerek nikahlarını kıydı. Nikah Salonuna damatlık yerine askeri üniformasıyla gelen damat, büyük alkış aldı ve ilgi gördü.
Çift, yeni hayatlarına 'evet' diyerek salondan ayrıldı. Çift, "Bizi bu mutlu günümüzde yalnız bırakmayan şahitlerimize ve destekleyen herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

Yorumlar

"Herkesin yaşamaktan mutlu olduğu yer"

29 Haziran 2018 Cuma 19:49

"Herkesin yaşamaktan mutlu olduğu yer"

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, mahallelerde devam eden altyapı ve çevre düzenlemesi çalışmaları inceledi.

Belediye Başkanı Nuri Tekin, 1050 Evler C,L,F Bloklar, 1050 Evler Mesire alanı, ve TOKİ (Yeni Mahalle) devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Gittiği mahallelerde büyük ilgi ve sevgiyle karşılaşan Belediye Başkanı Nuri Tekin, “Her mahallemize eşit şekilde hizmet dağıtmak için var güçleriyle çalıştıklarını söyledi.
Vatandaşlarımız görüş ve önerileri bizim için son derece önemli olduğunu belirten Tekin, " Bunun için de düzenli bir şekilde onlarla bir araya gelip, istek ve şikayetlerini dinliyor, çözüm önerilerini alıyoruz. Bu isteklerden yola çıkarak, mahallelerimizin ihtiyaçları doğrultusunda hizmetlerimizi geliştiriyoruz. İlçemizin daha da yaşanılabilir bir hale gelmesi için, hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyor, yoğun bir mesai ile çalışıyoruz. 4 yılda değişimi ve gelişimi ile hayranlık uyandıran bir ilçe haline geldik. Yaptığımız yoğun çalışmalarımızda da en büyük güç kaynağımız, vatandaşlarımız oluyor. Bizler vatandaşlara hizmet etmek için buradayız. Hep birlikte modern ve herkesin yaşamaktan mutlu olduğu bir Alaplı'yı oluşturmak ve elimizden gelenini en iyisini yapmaya var gücümüzle çalışıyoruz.”

Yorumlar
  • RIFAT
    30 Haziran 2018 Cumartesi 11:06

    Bravoo başkanım alaplı sonunda başkanını buldu hele şükür çok şükür RABBİM utandırmasın inşallah kolay gelsin

14 yıldır ölen oğullarına şehitlik bekliyorlarlar

28 Haziran 2018 Perşembe 16:18

Ereğli Haber

14 yıldır ölen oğullarına şehitlik bekliyorlarlar

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaşayan Metin ve Gülten Gültekin çifti 14 yıl önce vatani görevini yaparken hayatını kaybeden oğulları Togay’a şehitlik ünvanının verilmesini istedi.

2003 yılında er olarak Edirne Süloğlu Mekanize Piyade Tugayı’na vatani görevini yapmak için giden Togay Gültekin yaklaşık 9 ay sonra rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. İstanbul GATA’ya kaldırılan Gültekin burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. 22 Mart 2014 yılında vefat eden ve Ereğli ilçesinde aile mezarlığına defnedilen Togay için ailesi hukuk mücadelesi başlattı.
Baba Metin Gültekin oğullarının şehit sayılması için Türkiye’de açtıkları davayı kaybedince Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne gittiklerini ve 2016 yılında davanın kendi lehlerine sonuçlandığını söyledi. Baba Metin Gültekin “2003 yılında oğlumu sağa salim askere gönderdim. Orada rahatsızlanıp mikrop kapmış. 2004’de vefat etti. Edirne Süloğlu’nda askerlik yapıyordu. Orada bitkisel hayata girince İstanbul GATA’ya getirmişler. Sonra karaciğer nakli dediler. Burada evimi falan sattım, çocuğumun tedavisi için. Sonra bir hafta yaşadıktan sonra vefat etti, burada defnettik. Sonra yargıya gittik, Türkiye’de ki yargıda çocuğumuz suçlu bulundu. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine verdik. Orada davamız 7-8 sene sürdü. Kazandık davayı. Geldik burada iki seneden beri herhangi bir netice alamadık. Tazminat davasını devletimiz kabul etti, Allah razı olsun ama şuanda netice alamıyoruz. Davamızın bir an önce sonuçlanmasını istiyorum. Çocuğumuzun şehitliğini istiyorum. Askerdi, sivil değildi. Cumhurbaşkanımızdan yardım istiyoruz. 14 seneden beri her gün çocuğumuzun başına dua etmeye geliyoruz. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Başka diyecek bir şey bulamıyorum, yetkililerden yardım istiyorum” dedi.
14 yıldır her gün oğlunun mezarı başına gelerek dua edip ağladığını anlatan anne Gülten Gültekin ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan seslerini duyup oğluna şehitlik ünvanının verilmesini sağlamasını istedi. Anne Gültekin konuşmasında şunları söyledi; “Her gün mezarlığa geliyorum oğlumun yanına, ağlıyorum. İlaçlar ile ayakta duruyorum. Sabah, akşam, öğlen ilaç kullanıyorum. Cumhurbaşkanıma sesleniyorum. Çocuğumun sıhhatini istiyorum, ‘ asker benim, gazi benim, şehitler benim’ diyordu. Cumhurbaşkanımdan rica ediyorum, çocuğumun şehitliğini istiyorum. İki senedir kâğıtlarımız yargıda. Onaylamıyorlar. Cumhurbaşkanım rica ediyorum. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Çocuğumun rahat yatması için şehitliğini istiyorum. Sesimi duysun. Biz ona sesimizi duyuramadık o bizim sesimizi duysun. Tek isteğim bu.”
Oğullarının mezarı başında dua edip ağlayan acılı anne ve baba 14 yılda çalmadık kapı bırakmadıklarını belirterek, verdikleri hukuk mücadelesi sırasında yorulduklarını anlattı.

Yorumlar