Özel öğrencilerden geri dönüşüme büyük katkı

15 Ocak 2020 Çarşamba 16:28

Özel öğrencilerden geri dönüşüme büyük katkı

Zonguldak'ta özel eğitim meslek okulu öğrencileri geri dönüşüme katkı sağladı.

 Zonguldak Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri, iki koli kapak topladı. Kapaklar; Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği'ne kargoyla gönderildi. Öte yandan öğrencilerin topladığı plastik atıklar da Zonguldak'ta faaliyette bulunan geri dönüşüm firmasına verildi. 
Sosyal projelere özel önem veren okul öğrencileri yaptıkları ile ihtiyacı olana da bir parça katkı sağlamanın onları mutlu ettiğini belirttiler. Öğrenciler, "İhtiyacı olan insanları en iyi biz anlarız, çünkü bizde bu hayatta aynı zorlukları yaşıyoruz. Küçük adımlarda olsa yaptıklarımızın diğer insanlara örnek teşkil edeceğini umuyoruz. Yaşanabilir bir dünya için geri dönüşümün artık çok önemli olduğunu artık zorunlu olarak öğreniyoruz" ifadelerine yer verdiler. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Özel Eğitim Meslek Okulu , geri dönüşüm , katkı , Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği

Yorumlar

Milli Eğitim Bakanlık Müşaviri Taşçı seminer verdi...

15 Ocak 2020 Çarşamba 09:31

Milli Eğitim Bakanlık Müşaviri Taşçı seminer verdi...

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine Milli Eğitim Bakanlığı Müşaviri eğitimci yazar Dursun Ali Taşçı Çaycuma'da seminer verdi.

 Çaycuma'ya gelen Taşçı, Çaycuma Fen Lisesi ve İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile buluştu. Fen Lisesi 11. ve 12. sınıf öğrencileri ile buluşan eğitimci yazar Dursun Ali Taşçı, öğrencilere "Namazda Diriliş" adlı söyleşi yaptı. 
Taşçı, program sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş' ı ziyaret etti. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , Milli Eğitim Bakanlığı Müşaviri , seminer

Yorumlar

Yaban hayvanlarına destek...

14 Ocak 2020 Salı 17:55

Yaban hayvanlarına destek...

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde ormanlık alana Doğa ve Koruma Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri yaban hayvanlarının aç kalmaması için yaklaşık 2 ton yemleme çalışması yaptı.


 Orman ve Su İşleri Zonguldak Şube Müdürlüğü ekipleri, Devrek İlçesindeki karla kaplı ormanlık alanlara güçlükle yürüyerek geyik, karaca, yaban domuzu gibi hayvanların geçebileceği alanlara ulaşıp yaklaşık 2 ton yem ve yonca bıraktı. 
Ekipler kötü hava koşulları nedeniyle beslenme imkanı bulamayan yaban hayvanlarına destek amacıyla 2 ton yonca ve yemi doğaya yem bıraktıklarını söyledi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Devrek , yaban hayvanları , Doğa ve Koruma Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri

Yorumlar

Yasin Ören Kent Konseyi Başkan Adayı Oldu

14 Ocak 2020 Salı 15:22

Yasin Ören Kent Konseyi Başkan Adayı Oldu

Alaplı Gazeteciler Derneği Kurucu Başkanı Gazeteci Yasin Ören, Alaplı Kent Konseyi Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Alaplı Kent Konseyi'nin 21 Ocak Salı günü gerçekleştirilecek olan seçimli 7. olağan Genel kurulu öncesinde çalışmalarını yoğunlaştıran Alaplı Kent Konseyi Başkan Adayı Yasin Ören ve yürütme kurulu üyeleri, Alaplı Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik'e, Alaplı Ziraat Odası Başkanı Şeref Türkoğlu ve esnaf ziyaretinde bulundular. Alaplı Kent Konseyine işlev kazandırma noktasına yola çıktıklarını belirten Ören, "Ekibimizde yer alan arkadaşlarımızın, büyüklerimizin hepsi Kent Konseyi Başkanlığı yapacak donanım ve kapasitede isimler. Burada bir mozaik var, Madencisinden, Öğretmenine, Sporcusundan, esnafına, ziraat mühendisinden, din görevlisine, muhasebecisinden, gazetecisine, sağlıkçısına varıncaya kadar her meslek grubundan isimler var. Nitekim sizlerden çıkmış olduğumuz bu yolda destek bekliyoruz" dedi. ziyaretinin ardından sırasıyla, Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik'e, Alaplı Ziraat Odası Başkanı Şeref Türkoğlu'a, Alaplı Esnaf Odası Başkanı Muharrem Gelgeç'e ziyaret gerçekleştirdi.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak ,

Yorumlar

Gazeteciler sağlık taramasından geçti

14 Ocak 2020 Salı 13:53

Gazeteciler sağlık taramasından geçti

Zonguldak’ta görev yapan basın mensupları 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezînde sağlık taramasından geçti.

Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezî tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde gazetecilere katkıda bulunmak amacıyla sağlık taramasından geçti. KGD ve ZGC’ye üye basın mensupları gruplar halinde gelerek sağlık taramasından geçti. 
Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle bir haftadır etkinliklerimiz devam ediyor. Rektörümüz başta olmak üzere hastane yetkilileri Zonguldaklı gazeteciler işe birlikte sağlık testinden geçecek. Bu konuda bize destek veren başta rektörümüz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Bu konuda dün ilk olarak bir grup arkadaşlar geldi. Bugünde bizler geldik. Sağlık testinin ilk aşaması gerçekleşti. Arkadaşlarımız kan verdi şimdi diğer tetkikler yapılıyor. Buradan sonra rektörümüz öncülüğünde kahvaltı programımız var” şeklinde konuştu. 
Düzenlenen etkinlik hakkında konuşan Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutluyoruz. Basın toplumuzun ve bizimde önemli bir paydaşımız. Önemli görevler ifa eden sizlersiniz. İrtibatımız ilişkilerimiz sürekli oldu ve bundan sonra da olacak. Zor bir görev yapıyorsunuz. Bu görevinizde başarılar diliyoruz. Bu zor görevde biz ne yapabiliriz diye düşündük. Bu münasebetiyle görev yapan gazeteciler arkadaşlarımıza katkı sağlamak amacıyla sağlık taraması faaliyeti düzenledik. Umarım buradan sağlıklı sonuç elde edersiniz” şeklinde konuştu. 
Programda BEÜ Sağlık Uygulama Araştırma Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Şenay Özdolap, BEÜ Genel Sekreteri Hayri Bulazar ve idari personel katıldı. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , gazeteciler , sağlık taraması ,

Yorumlar