Özel gün zarfı bastırıldı

23 Kasım 2021 Salı 18:18

Özel gün zarfı bastırıldı

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Arslan Keleş, Gazi Alemdar Gemisi anısına PTT Filateli Servisi tarafından bastırılan özel zarfların 24 Kasım 2021 tarihinde PTT Karadeniz Ereğli Şubesi ile tüm Türkiye’de aynı anda satışa çıkacağını bildirdi.

Başkan Keleş, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; yarın Gazi Alemdar Gemisi’nin İstiklal Madalyası ile onurlandırılması temennisinde bulunulan mektupları hazırlanan zarflarla Ereğli PTT şubesinden devlet büyüklerine göndereceklerini ifade etti. 

Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş, yazılı bir açıklama yaparak, Oda olarak Karadeniz Ereğli’nin ticari ve sınai gelişiminin yanı sıra yörenin sahip olduğu tarihi ve kültürel zenginlikleri ile coğrafi ve doğal güzelliklerinin tanıtımı bağlamında desteklerini sürdürdüklerini belirtti. 

Keleş, bu bağlamda Oda olarak Kdz. Ereğli’nin Milli Mücadele sürecindeki en önemli imzası Gazi Gemi Alemdar’ın tanıtımı için yürütülen çalışmaları hızlandıracak bir projeyi de desteklediklerini kaydetti. 

Gazi Gemi Alemdar’ın İstiklal Madalyası’na kavuşması için girişimleri üstlendiklerini açıklayan Keleş, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: 

“BİZİM İÇİN BÜYÜK ÖNEM ARZ EDİYOR”

“Karadeniz Bölge Komutanlığının, Kdz. Ereğli Belediye’sinin girişimleri ve ilçede faaliyet gösteren tersanelerin destekleri ile müze gemi olarak inşa edilen ve ilçe turizminin gözdesi haline gelen Gazi Gemi Alemdar’ın ve Kdz. Ereğli’nin İstiklal Madalyası ile onurlandırılabilmesi adına girişimlerde bulunuldu; 2020 yılında Zonguldak milletvekillerinin birlikte hazırladıkları kanun teklifi TBMM Başkanlığı'na sundular. Ancak Meclisimizin yoğun gündemi ve farklı bölgelerden iletilen aynı konudaki talepler nedeni ile karar süreci uzadı. 

Kdz. Ereğli TSO olarak Alemdar’ın İstiklal Madalyası ile onurlandırılması, Kdz. Ereğli tarihine, ilçemizde yaşayan insanların milli birlik ve beraberliğe verdikleri önemi ve tarihin her döneminde gösterdikleri vatanperverlik örneğinin ödüllendirilmesi anlamını taşıyor. Bu nedenle bu konu bizim için büyük önem arz ediyor. Bu konuda desteklerimizi uzun süredir her platformda dile getiriyoruz.

“ÖZEL GÜN ZARFI BASTIRILDI”

Biliyoruz ki bu girişimin gündem oluşturması, TBMM’mizin çalışmaları arasında yer alan pek çok konunun içerisinde ön plana çıkabilmesi, ilçe olarak sahip çıkmamızla ilişkili. Bizim ilçe olarak bu noktada elimizden gelenin de ötesinde çaba harcamamız gerekiyor. Kamuoyunun desteğini alabilmek için yürüttüğümüz iletişim çalışmalarımızı üyemiz araştırmacı, yazar ve çizer Kurtuluş Ayyıldız’ın Alemdar Gemisi temalı eserleri ile destekleyeceğiz. Sayın Ayyıldız’ın Gazi Gemi Alemdar Kitabı ve çizgileri ışığında PTT Filateli Servisince Alemdar’ın 100. Yılı içinde Özel Gün Zarfı bastırdığını öğrendik.  

İSTİKLAL MADALYASI TALEBİ MEKTUPLA İLETİLECEK

24 Kasım 2021 tarihinde Alemdar temalı ve logolu ilk gün damgası ile tüm Türkiye’deki PTT şubelerinde satışa sunulacak olan zarflarla, başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere TBMM Başkanımıza, devlet büyüklerimize, siyasi partilerin yöneticilerine, milletvekillerimize ve her fırsatta bizden desteğini esirgemeyen TOBB Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu ile tüm sivil toplum örgütlerinin yöneticilerine, Alemdar ile ilgili kısa bilgiyi ve Gazi Gemi Alemdar’a İstiklal Madalyası isteğimizi talep ettiğimiz bir mektubu posta yolu ile ileteceğiz.  Bu olayın gerçekleşmesinde emeği olan Kurtuluş Ayyıldız’a ve bu özel gün zarfının bu yılki PTT Filateli Emisyon listesine dâhil edilmesini sağlayan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç’a da teşekkürlerimi bir kez daha sunmak istiyorum. 

Gazi Gemi Alemdar’ın İstiklal Madalyası ile onurlandırılmasını temenni ettiğimiz mektuplarımızı, üyelerimizin ve değerli basın mensuplarının da katılımları ile 24 Kasım 2021 Çarşamba günü saat 11.00’da Kdz. Ereğli Merkez PTT Şubesinden, ilk damgayı vurarak yollayacağız. O gün gücümüze güç katmak isteyen tüm Ereğlilileri yanımızda görmekten mutluluk duyacağız.”

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli haber , tso , gazi gemi , alemdar , arslan keleş , zarf

Yorumlar

Kaymakam Yapıcı'dan kutlama

23 Kasım 2021 Salı 15:01

Kaymakam Yapıcı'dan kutlama

Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı “24 Kasım Öğretmenler Günü ’’ dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Kaymakam Yapıcı mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Eğitim sisteminin temel taşını oluşturan öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar kıymetli, dünyanın her yerinde en itibarlı ve onurlu mesleklerin başında yer almaktadır. Öğretmenlerimiz, geleceği devralacak çocuklarımızı ve gençlerimizi sevgi ve fedakârlıkla, bilim ve teknolojiyi kullanan, insana saygılı, sorunlara neden-sonuç ilişkisi içinde çözüm üretebilen, araştıran, sorgulayan, milli ve manevi değerlerini bilen, bilimin ve aklın yol göstericiliğinden ayrılmayan çağdaş bireyler olarak yetiştiren ve bu doğrultuda geleceğe hazırlayan kutsal bir görevin mensuplarıdır.

Geleceğimizin mimarları olan öğretmenlerimizin almış olduğu bu kutsal görevi layıkıyla yerine getireceklerine, genç nesillerin vatan sevgisi ve fikir hürriyetinin birer timsali olarak yetişmeleri için canla başla çalışacaklarına ve Ülkemizin hedeflerine, çağdaş uygarlık seviyesine ulaştıracak yolda, kararlılıkla yürüyeceklerine yürekten inanıyorum.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Öğretmenler; yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır." sözüyle hem bu ulvi görevin önemine değinmiş hem de kıymetli öğretmenlerimize önemli görevler yüklemiştir.

Ülkemizin her bir köşesinde büyük fedakârlıklar göstererek eğitim-öğretim faaliyetini sürdüren, çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, çocuklarımıza ve gençlerimize vatan, millet, bayrak ve Cumhuriyet sevgisini aşılayan, onlara hak, adalet, sevgi, saygı gibi yüce değerleri davranış haline dönüştüren, gelişmeleri, yenilikleri takip edebilecek nesilleri yetiştiren öğretmenlerimizi sadece öğretmenler gününde hatırlamak yerine, her daim hak ettikleri gerekli saygıyı, sevgiyi, önemi ve değeri vermek hepimizin sorumluluğudur.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Baş Öğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anarken, tüm öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü”nü en içten duygularımla tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum."

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , eregli haber , 24 kasım , öğretmenler günü , mehmet yapıcı

Yorumlar

Belediyeye 2. kez ödül

23 Kasım 2021 Salı 13:13

Belediyeye 2. kez ödül

Kdz. Ereğli Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca yetkilendirilen TÜBİSAD tarafından belediyeler arasında düzenlenen e-Atık toplama yarışmasında 2’nci olarak dron ile ödüllendirildi.

Kdz. Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün, uzun zamandır sürdürdüğü çeşitli atıkları çöpe karışmadan ayrı toplama ve bu atıkların geri dönüştürülmesini ya da bertaraf edilmesini sağlama çalışmaları ikinci kez ödül getirdi.

Kdz. Ereğli Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca yetkilendirilen TÜBİSAD tarafından 1 Temmuz 2021-1 Eylül 2021 tarihleri arasında düzenlenen Belediyeler Arası e-Atık Toplama Yarışması’nda  100 bin – 200 bin nüfuslu belediyeler arasında 2’nci olarak dron ile ödüllendirildi. TÜBİSAD ödülünü Kdz. Ereğli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Sezgin Okumuş teslim aldı. Kdz. Ereğli Belediyesi, aynı yarışmada daha önce birinci olmuş ve kompost makinesi kazanmıştı. 

Atıkların toplanmasına önem veriliyor

Kdz. Ereğli Belediyesi atık elektrikli ve elektronik eşyaların (e-Atık) diğer atıklardan ayrı toplanarak geri dönüşüme kazandırılması çalışmalarına 2014 yılında başladı. Bu amaçla Bağlık Mahallesi Zabıta noktası yanında Elektrikli ve Elektronik Atık Getirme Merkezi kuruldu. Belen Sanayi Bölgesi’nde yer alan 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi içinde de e-Atık deposu oluşturuldu. Ayrıca e-Atıkların halkın ev ve işyerlerinden alınarak Atık Getirme Merkezi’ne taşınabilmesi için atık elektrikli ve elektronik eşya taşıma aracı bulunuyor.

Etiketler:

zonguldak , alaplı , kdzeregli haber , atık , ereğli belediyesi

Yorumlar

Başkan Posbıyık, Öğretmenler Günü’nü kutladı

23 Kasım 2021 Salı 11:36

Başkan Posbıyık, Öğretmenler Günü’nü kutladı

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Posbıyık, mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda cumhuriyetin aydınlılık ışığını yaymaya devam eden, yürekleri vatan ve cumhuriyet sevgisiyle dolu nesiller yetiştiren, bizleri bilgiyle donatıp özgüven ve güç veren bütün öğretmenlere şükran borçluyuz.

 ‘24 Kasım’ların Türkiye’nin bilimin ve aklın yolunda, çağdaş bir eğitim sistemi hedefine ulaşılması için vesile olmasını diliyorum.

Mustafa Kemal Atatürk’ün emanet ettiği laik demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin ilkelerini, devrimleri hepimize öğreten Aydınlık yüzlü öğretmenlerimize şükranlarımızı sunuyorum.  

Çalışan öğretmenlerimiz, atanmayan öğretmenlerimiz, emekli öğretmenlerimiz, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi minnetle, rahmetle anıyorum. 

Çocuklarımızın daha iyi eğitim görmesi, eğitim hakkından eşit yararlanabilmesi, hayatlarının kültürle, sanatla, müzikle, sporla zenginleşmesi için tüm gücümüzle çaba göstermeye, bu konuda öğretmenlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.

Öğretmenlerimiz hepimizin hayatında büyük dönüşümler yapmışlar, bizler için yol gösterici, öğretici olmuşlardır. Bilgiyle yolumuzu aydınlatmışlardır.  

Bu vesileyle ulusumuzun başöğretmeni Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygıyla, minnetle anıyorum.  

Fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür nesiller yetiştiren öğretmenlerimiz, Öğretmen Günü’nüz kutlu olsun”

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , eregli haber , halil posbıyık , 24 kasım , atatürk

Yorumlar

Çocukların güvenliği için sıkı denetim

23 Kasım 2021 Salı 10:38

Çocukların güvenliği için sıkı denetim

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı, çocuk ve gençlerin korunmasına yönelik denetim gerçekleştirirken, 71 araç sürücüsüne ceza yağdı.

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı, il genelinde icra edilen “Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Okul Çevreleri ile Servis Araçları Denetim Uygulaması” kapsamında, 22 Kasım 2021 tarihinde Jandarma sorumluluk bölgesinde yapılan denetimler esnasında 124 Okul çevresi kontrol edilerek, 3 bin 199 şahıs ve 541 araç sorgulandı. Çeşitli suçlardan aranan 8 şahıs yakalanırken, 71 araç sürücüsüne toplam 7 bin 680 TL trafik idari para cezası uygulandığı ve 5 aracın trafikten men edildiği öğrenildi.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , eregli haber , jandarma , ceza , denetim , servis

Yorumlar