Özel Alaplı Bahçeşehir Koleji yeni döneme hazır…

17 Ağustos 2020 Pazartesi 12:01

Özel Alaplı Bahçeşehir Koleji yeni döneme hazır…

Korona virüs normalleşme sürecinin ardından eğitime hazır olduklarını duyuran Özel Alaplı Bahçeşehir Koleji, maske, mesafe ve temizliğe azami özen göstererek eğitim- öğretime hazır olduklarını duyurdu. Özel Alaplı Bahçeşehir Koleji açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Okulumuzun, öğrencilerin neşesiyle tekrar cıvıl cıvıl olacağı, sağlıklı, güzel, güneşli ve beraberlik içerisinde güzel günlere hep birlikte kavuşacağız. Yeni normali hep birlikte yaşayacağız. Maske, mesafe ve temizliğe azami özen göstererek. Sağlık ve mutluluk içerisinde.”
#bizbüyükbiraileyiz
#bahcesehirkdzeregli

 

 

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak ,

Yorumlar

Veliler okulların açılması için gün sayıyor

14 Ağustos 2020 Cuma 14:47

Veliler okulların açılması için gün sayıyor

Zonguldak'ta veliler, okulların açılması için gün sayıyor. Okul kıyafeti satışı yapan esnaf da raflardaki yerini alan kıyafetleri satacağı günü bekliyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un okulların ilk olarak uzaktan eğitimle ardından da seyreltilmiş program ile yüz yüze açılmasının planlandığının açıklamasının ardından Zonguldak'ta veliler hazırlıklarını yapmaya başladı. Pandemi sürecinde evde eğitimin zorluğunu yaşadıklarını anlatan veliler, uzaktan eğitimin yüz yüze eğitimle arasındaki farkları anlattı.
Okullar açıldığında çocuğunu okula göndereceğini ifade eden Hikmet Kepez, "Hükumetin kararlarına uymak zorundayız. Süreç bizim için çok sıkıntılı geçti. Ama ilk önce sağlık gelir. Okullar açıldığında çocuğumuzu göndereceğiz. Birden karar vermek, ön yargılı olmak olmaz. Bekleyip göreceğiz" dedi.
Tedbirlerin alınmasıyla birlikte yüz yüze eğitimlerin başlamasının mantıklı olduğunu söyleyen Sevgi Tan da uzaktan eğitim sürecinin eksikliğine dikkat çekti. Öğrencilerin, öğretmenler tarafından yüz yüze aldıkları eğitimin daha çok işe yaradığını söyleyen Tan, şöyle devam etti:
"Çocuğumuzu okula göndermeyip ne yapacağız? Eğitimden geri kalıyoruz. Covid-19 dünya çapında bir pandemi. Şu bir gerçek. Okul açılmazsa her şeyden geri kalıyoruz. Çocukların aldığı eğitim uzaktan ne kadar olacak. Bir ay sonra her şey daha iyi olur. Üç gün gidilip, iki gün gidilmemesi. Bunların hepsi mantıklı ama. Açılması da açılmaması da kötü. En doğru kararı devlet büyükleri verecek. Ama böyle eğitim eksik oluyor. Çocuk alamıyor. Ne kadar dışarıdan anne baba da olsa, uzaktan eğitim de olsa orada bir boşluk var. Ne kadar biz okuma, soru çözümü yapsak da öğretmenin verdiği gibi birebir olmuyor. Çocukların okula gitmesi de tehlike olabilir. Tedbirlerin de yeterli olmayacağı belli. Ama bu süreç. Bekleyip göreceğiz."

"Ekonominin çarkının dönmesi gerekiyor"
Kent merkezinde esnaflık yapan Kazım Aydın ise kumaşçısı, atölye işçisi olmak üzere okul kıyafeti üretiminin bir zincir olduğunu söyleyerek okul kıyafetlerinin henüz satışının olmadığını belirtti. Raflardaki kıyafetleri satacağı günü beklediğini söyleyen Aydın, "Şu anda Milli Eğitim Bakanının açıklamalarının ardından hiç kimse alışveriş yapmıyor. Bu kıyafetler alınacak. Çünkü okullarımız açılacak. Birebir eğitim olduğu zaman çocuklar daha iyi anlaması için. Tabi büyüklerimiz bunu serpiştirecek. Daha sonra okullarımızı açacak. 21 Eylül'den sonra açılacak. Biz ürünü aldık. Satmamız gerekiyor. Ekonominin dönmesi gerekiyor. Bu iş zincirleme. Okullar olmadığı zaman üreticisi, atölyecisi, kumaşçısı var. Şu an hiç satışımız yok. Ama ilerleyen süreç içerisinde bekliyoruz" diye ifade etti.
İngilizce öğretmeni olan dayısı ile birlikte Gazipaşa Caddesi'nde gezen bir minik öğrenci ise en çok öğretmenini ve yakın arkadaşlarını özlediğini söyledi.

Yorumlar

Zonguldak’ta ilk 10 öğrencinin 8’i Bahçeşehir kolejinden

22 Temmuz 2020 Çarşamba 14:24

 Zonguldak’ta ilk 10 öğrencinin 8’i Bahçeşehir kolejinden

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Haziran ayında yapılan Liseye Geçiş Sınavı’nda (LGS) 2020 ‘de Zonguldak İl Şampiyonu ve Türkiye 295.si Özel Alaplı Bahçeşehir Koleji’nden çıktı.

LGS 2020’de Zonguldak’ta ilk 10 öğrencinin 8’i Bahçeşehir kolejinden çıktı.
Alaplı Bahçeşehir Kolejinin yaptığı açıklamada;
“LGS 2020 ‘de Zonguldak İl Şampiyonu ve Türkiye 295. si Özel Alaplı Bahçeşehir Koleji’nden, 1 öğrencimiz %0,02’lik dilimde, 4 öğrencimiz %0,26’lık dilimde, 5 öğrencimiz %0,5 lik dilimde, 11 öğrencimiz % 2’lik dilimde, 21 öğrencimiz % 5’lik dilimde yer almıştır. Tüm öğrencilerimizi ve emeği geçen öğretmenlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz”
#bahcesehirkdzeregli

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , kdzereğli haber , bahçeşehir koleji ,

Yorumlar

Ereğli'nin gururu İmam Hatip'ten...

20 Temmuz 2020 Pazartesi 19:08

Ereğli'nin gururu İmam Hatip'ten...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Haziran ayında yapılan Liseye Geçiş Sınavı’nda (LGS) ilçe birincisi 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu’ndan çıktı.

Kdz. Ereğli 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu LGS’de öğrencilerinin birinci çıkmasının gururunu yaşıyor. Kdz. Ereğli ilçesinde 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Hasan Emre Doğan LGS’de ilçe birincisi oldu. İlçe birincisi olmanın gururunu yaşayan Hasan Emre Doğan, bu başarıyı elde etmesinde büyük emekleri olan 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu yöneticileri, öğretmenleri ve kendisini her zaman destekleyen ailesine teşekkür etti. Bir İmam Hatip’li olarak elde ettiği başarıdan dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Doğan, okulda aldığı eğitim sayesinde bu başarıyı yakaladığını dile getirdi. Doğan ayrıca LGS’de tercihini Kartal İmam Hatip Lisesi olarak yapacağını söyledi.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , kdzereğli haber , imam hatip , lgs , 1. ,

Yorumlar
 • Yaşar
  24 Temmuz 2020 Cuma 02:51

  Bravo sana deli kanli bahtin açık OLSUN

 • Huseyn
  23 Temmuz 2020 Perşembe 13:39

  Maşallah

 • Huseyn
  23 Temmuz 2020 Perşembe 10:59

  Maşallah

Özdemir'den BEÜ'ye bağış...

26 Haziran 2020 Cuma 15:30

Özdemir'den BEÜ'ye bağış...

Prof. Dr. Şükrü Oğuz Özdamar kendi kütüphanesindeki kitapları BEÜ bağışlayarak koleksiyona katkıda bulundu.

Bülent Ecevit Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Şükrü Oğuz Özdamar; BEÜ Kütüphane Daire Başkanlığı'na nezaket ziyaretinde bulundu. Özdamar, kendi kütüphanesindeki kitapları bağışlayarak BEÜ'ye katkıda bulundu. Daire Başkanı Osman Demir ile makamında görüşen Özdamar, Kütüphane koleksiyonunun hızla gelişerek bilime sağladığı katkıları anlattı.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , prof. Dr. özdamar , BEÜ ,

Yorumlar