Önder’den bomba gibi burç yorumları

25 Nisan 2022 Pazartesi 19:35

Önder’den bomba gibi burç yorumları

Astroloji, Tarot ve Spiritüel Danışman Sevgi Önder Mayıs Ayı’nda burçları nelerin beklediğini yorumladı.

Youtube'da burçların tek tek detaylı yorumlamaları için Sevginin Tarot Dünyası kanalına abone olabilirsiniz.

İşte burçların Mayıs 2022 yorumlaması;  

Yorumlar

1,5 Yaşındaki Kedi 8.Kattan Düştü

25 Nisan 2022 Pazartesi 16:19

1,5 Yaşındaki Kedi 8.Kattan Düştü

Zonguldak’ta bir apartmanın 8.katından düşen 1,5 yaşındaki smokin cinsi kedi, şans eseri ölümden dönerek hayata tutundu.

Olay geçen hafta sonu yaşandı. 1,5 yaşındaki smokin cinsi kedi, 8.kattan düşerek ağır yaralandı. Düşmenin etkisiyle kedinin sol ayak kemiğinde kırık meydana geldi. Kedinin düştüğünü gören sahipler veteriner kliniğine getirdi. Veteriner hekim Gökmen Koç tarafından röntgeni çekilen kedinin sol ayak kemiğinde kırık olduğu tespit edildi. Ardından hemen ameliyata alınan kedinin, ameliyatı başarılı geçti. Tedavisinin tamamlanmasının ardından teslim edilecek.
Olayla ilgili açıklama yapan veteriner hekim Gökmen Koç, “Cumartesi günü öğlen vakitlerinde, 8.kattan düştü. Getirilen smokin ırkı kedimiz yapılan tetikler sonucunda femur kemiğini vücudun en uzun kemiğini altı kaval kemiği ile birleşen boyun kısmından kırıldığını tespit ettik. Akşamına planını yaptıktan sonra operasyona aldık. Operasyon öncesinde uygulayacağımız tetkikle operasyon sırasında uygulanan tetkikler arasında bazen değişiklikler olabiliyor. Olmaması gereken kullanılması gereken malzemenin dışına çıkmamız gerekti. Önünde sebebi kıkırdakların olduğu yerde çatlakların olmasıydı. Plak takmak zorunda kaldık. Ameliyatı gayet başarılı geçti. Şimdi de gayet iyi. Yeme içmeye de başladı bugün. İkinci günümüz. İnşallah daha iyi olacak. 8. Kattan düştü. İç organlarında da bir hasar yoktu. Orta katlardan bir yere temas ettiği tente gibi bir şeye temas ettiği aşikar. Gerek düşmeyle birlikte temas ettiği aşikar. Bu tür vakalarla sık sık karşılaşıyoruz. Sıcaklık artması kedilerin cinsel aktiviteleri de hızlanıyor. Gün ışığının uzamasıyla birlikte kısırlaştırmanın önemi gün yüzüne çıkıyor. Kedilerin avcılık üç güdüsüyle sineklere kuşlara böceklere atladıkları olabiliyor” dedi.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , ereğli haber , hayvan sevgisi , kedi , ölüm

Yorumlar

7A Yapı Market ailesi iftarda bir araya geldi

25 Nisan 2022 Pazartesi 10:53

7A Yapı Market ailesi iftarda bir araya geldi

Kdz. Ereğli, Zonguldak, Bartın, Ereğli OSB, Ereğli Belen Sanayi ve Düzce’de şubeleri 7A Yapı Market ailesi Kdz. Ereğli’de düzenlenen iftar programında bir araya geldi.

Alimler Limited Şirketi 7A Yapı Market Şubelerinin yönetici ve çalışanları ile Tims Fabrika Organizasyon’da iftar programında bir araya geldi. Akşam ezanının okunması ile oruçlarını açan davetliler iftar duasına eşlik etti. Alimler Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Remzi Alim eşi Tülin Alim ile birlikte iftar programında davetlilerin masalarını tek tek gezerek selamlaştı, sohbet etti.
7A Yapı Market Zivirleri Genel Müdürü Dursun Atalay 2 yıllık pandemi döneminde geleneksel hale gelen iftar programlarını yapamadıklarını belirterek, pandeminin sona ermesiyle birlikte bundan sonra her yıl iftarlarda biraraya geleceklerini belirterek, davetlilere katılımlarından dolayı teşekkür etti.
İftar programında konuşan Alimler Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Remzi Alim iki yıl aradan sonra bu mutlu tabloyu birarada görmekten gurur duyduğunu söyledi. Alim konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Geçen yıl düzce mağazamızın da katılımı ile ailemizi daha da genişlettik. Bundan sonra da genişletmeye devam edeceğiz. 1973 yılında Kdz. Ereğli’de doğdum, aslen Rizeliyiz. 1962 yılında babam Ali İhsan Alim’in kurduğu şirketin devamı olarak Alimler Hırdavat ve 7 A Yapı Market olarak yolumuza devam ediyoruz. 60 yıllık bir firmayız. Evli ve 3 çocuk babasıyım. İnşallah 3. Nesil olarak şirketi onlara emanet edeceğiz. Bu günün ayrı bir önemi var; geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın günü. Bu vesile ile çocuklarımızın 23 Nisan Bayramı’nı kutluyorum. Hepimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Davetimize icabınızdan dolayı hepinizi teşekkür ediyor ve afiyet olsun diyorum.”
İftar programında 7A Yapı Market yöneticileri tarafından iftara katılan çocuklara 23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle çeşitli hediyeler verildi.

Etiketler:

Zonguldak , 7A Yapı Market , İftar programı , Düzce , Bartın , Kdzereğli , OSB , Belen sanayi , Alimler Limited Şirketi

Yorumlar

Milletvekili Türkmen “Zonguldak Türkiye’nin Çimentosudur”

25 Nisan 2022 Pazartesi 10:39

Milletvekili Türkmen “Zonguldak Türkiye’nin Çimentosudur”

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı Belediyesi tarafından düzenlenen iftar programında konuşan AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, yer altı zenginlikleri ile Zonguldak’ın Türkiye’nin çimentosu olduğunu söyledi. Ormanlı Belediyesi tarafından Belediye Kültür ve Toplantı Salonu’nda iftar programı düzenlendi. İftar öncesi davetlilere Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu. Akşam ezanının okunması ile birlikte iftarını açan davetliler, görevli imam hatibin iftar duasına eşlik etti.

Türkmen “Zonguldak Türkiye’nin çimentosudur”
İftar programında konuşan AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen kendilerini Ormanlı halkı ile iftarda buluşturan Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol’a teşekkür etti. Türkmen konuşmasında “Uzun bir aradan sonra pandemi nedeniyle bir araya gelememiştik. Covid-19 bölgemizi, yurdumuzu ve dünyamızı terk eder hale geldi. İnşallah bundan sonra eski geleneklerimizi, göreneklerimizi, birlikteliğimizi yine paylaşacağız. Ülkemiz dünya konjektöründe hem fiziki hem de siyasi deprem kuşağında. Onun için bu coğrafyada tarih boyunca bir huzurun doğru dürüst olmadığını görürüz. Şimdide aynısı, etrafımızda ateş çemberi yanıyor. Dolayısıyla o ateş bizi de ısıtıyor. Baktığımız zaman bi tarafta Irak ve Suriye savaşı sürüyor, İran’ın içerisinin karıştırılması, Libya’dır, Afganistan’dır, Miyammar’dan Afganistan’a kadar vekalet savaşlarının sürdüğü, Müslüman kanının döküldüğünü görüyorsunuz. O yüzden Cenab-ı Hak ibadetlerimizi de dualarımızı da kabul eylesin. Farklılıklarımız olmasına rağmen birlik ve beraberliğimizi sağlayabilirsek, birbirimizi sevebilirsek, bu coğrafyadan başka bir yere gitme şansımız olmadığını da görürsek bu birlikteliği sağlamak hem akıllı hem vicdani görev olduğunu da görürüz. Zonguldaklı hemşerilerimiz hamd olsun bunun dünde farkındaydı bugünde farkında. Zonguldak Türkiye’nin çimentosu olmaya devam etmiştir. Bundan sonrada öyle olacaktır. Bu bölgelerimizde olsun, Filyos’ta ve denizlerimizde olsun Cenab-ı Hak bir nimet bahşetmiş. Doğalgazımızda oradan çıkıyor, büyük faaliyetler var. Alt yapıda büyük gelişmeler var. Dolayısıyla Zonguldak, Türkiye’de ki vilayetler arasında parmakla gösterilecek kadar hizmet alan bir vilayet haline geldi. Bunda sizlerin çok büyük katkıları var, sizler bizi hep desteklediniz, hiç yalnız bırakmadınız. Onun için sizlere minnet borcumuz var. Bizlerde son nefesimize kadar bu borcumuzu ödemek için milletimiz, ülkemiz ve Zonguldak’ımız için çalışmaya devam edeceğiz.”dedi.
AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Av. Saffet Bozkurt ise konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları verdi. Bozkurt konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Ramazan ayının 23.’sünü burada hep birlikte idrak ediyoruz. 4 gün sonra idrak edeceğimiz Kadir gecesinin ve hemen akabinde Ramazan Bayramı’nın herkese hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Ramazan ayı boyunca yaptığımız ibadetlerin ve duaların ülkemizin birlik ve beraberliğini artırmada, diğer devletler arasında en ön sırada yer almasına vesile olmasını temenni ediyorum. Ve yine dünya mazlumlarının da kurtuluşuna vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.”

Başol “3 yıl aradan sonra birarada olmanın mutluluğunu yaşıyorum”
Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, pandemi nedeniyle yaklaşık 3 yıllık aranın ardından Ormanlı halkı ile birlikte aynı iftar sofrasında olmaktan büyük mutluluk yaşadığını belirtti. Başol konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Ramazan ayının artık son günlerine yaklaşıyoruz. İftarımızı birlikte açıp kaynaşalım düşüncesi ile böyle bir program tertipledik. Davetimize icabet eden Kaymakamımız, milletvekilimiz, belediye başkanımız, ilçe teşkilatımız, il başkan yardımcımız, komutanımız, siz değerli hanımefendiler ve beyefendilere çok teşekkür ediyorum. Önümüzde Kadir gecesi ve ardından Ramazan Bayramı’na erişeceğiz hep birlikte. 3 yıl aradan sonra böyle birlik ve beraberlik içerisinde yeniden bizleri toplanmayı nasip ettiği için Rabbime şükrediyorum. Hatalarımız varsa ben sizlerin affına sığınıyorum.”
İftar programının ardından protokol üyeleri belde merkezinde vatandaşlarla biraraya gelerek çay sohbeti gerçekleştirdi.
İftar davetine Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Av. Saffet Bozkurt, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan M. Demirtaş, AK Parti Zonguldak İl Başkan Yardımcısı M. Fatih Çakır, Ormanlı Jandarma Karakol Komutanı Astsubay Komutanı Kıdemli Başçavuş Cevdet Kubilay Arsever, AK Parti Ormanlı Belde Başkanı Varol Aksoy, AK Parti Ormanlı önceki dönem belde başkanları İsmail Üstün ile Mehmet Erdoğdu, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda Ormanlılı vatandaş katıldı.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , ormanlı , ak parti , akp

Yorumlar

Sakal-ı Şerif'i Görmek İçin Birbirleriyle Yarıştılar

25 Nisan 2022 Pazartesi 10:08

Sakal-ı Şerif'i Görmek İçin Birbirleriyle Yarıştılar

Ramazan ayı dolayısıyla Zonguldak’ın Alaplı ilçesine bağlı Hacı Hasan köyünde yeni açılan cami için açılan Sakal-ı Şerif ve ayak izi vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

Zonguldak’ın Alaplı ilçesi Hacı Hasan Köy Camisi'nde Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed aleyhisselamın Sakal-ı Şerif'i, Kabe iç örtüsü, Hz. Hamza’nın Uhud Savaşı'nda kırılan dişi, ilahiler eşliğinde sedef kaplamalı sandukasından açılarak sergilendi. Alaplı Hacı Hasan köyünde yeni yapılan cami açılışından sonra kılınan teravih namazı sonrasında ziyarete açılan Sakal-ı Şerif adeta izdihama yol açtı. Yaklaşık bir saat süren Sakal-ı Şerif ziyaretinde duygulu anlar yaşandı. Bazı vatandaşlar cep telefonlarıyla Sakal-ı Şerif'in fotoğrafını çekmeye çalışırken duygulandığı görüldü.

Teravih namazı sonrası Sakal-ı Şerif-i görmek isteyen vatandaşlar, cami içerisinde uzun kuyruklar oluşturdu. Hz. Peygambere saygı ve sevgilerinin tezahürü olarak Sakal-ı Şerif, Kabe iç örtüsü, Hz. Hamza’nın Uhud Savaşı'nda kırılan dişi, Hazreti Hüseyin'in şehit olduğunda üzerinde bulunan yeşil hırkası, Hz. Hatice'nin kabir toprağı, Hz. Muhammed'in ayak izini görmek için ziyarete gelenler, kutsal emanetlere dokunarak tekbirler eşliğinde salavat getirdi. Ziyaret, ilk olarak erkeklere açılırken, daha sonra kadınlara açıldı. Vatandaşlar Sakal-ı Şerif'i görebilmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, Hz. Peygamberin bir parçasını gördükleri için mutlu olduklarını ve duygulandıklarını aktardı.

Sakal-ı Şerif'e büyük bir sevgi seli oluştuğunu ifade eden Alaplı Müftüsü Bostancı, "Böyle güzel bir açılış, Sakal-ı Şerif'i ve kutsal emanetleri görmek için çevre köylerden bir çok vatandaş camiye akın etti" dedi.

Etiketler:

ramazan , saka-ı şerif , dua , ayak izi , alaplı , zonguldak , ereğli

Yorumlar