Önce ahıra giriyor, sonrada seçim çalışmasına çıkıyor

11 Haziran 2018 Pazartesi 11:05

Ereğli Haber

Önce ahıra giriyor, sonrada seçim çalışmasına çıkıyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde milletvekillerinizin verdikleri sözleri yerine getirmemesine kızarak bağımsız aday olan Safiye Orhan Baltacıoğlu sabah ineklerin altını temizleyip, sütünü sağıyor, ardından da seçim çalışmalarına çıkıyor.

Kdz. Ereğli ilçesinde evli ve 2 çocuk annesi Safiye Orhan Baltacıoğlu, bağımsız milletvekili adayı oldu.

Önce ahıra giriyor, ardından seçim çalışmasına çıkıyor
42 yaşındaki Safiye Orhan Baltacıoğlu her sabah kalktığında ilk olarak ahıra girip hayvanların altını temizliyor ardından da yıkadığı ineklerin sütünü sağıyor. Bahçeye girip çapa yapan ve olan mahsulleri toplayıp sepetine dolduran Safiye Orhan Baltacıoğlu daha sonra ise pazara gidip ürünlerini satacağı tezgahını kuruyor. Yaklaşık 10 yıldır pazarcılık yaptığını ve hayatının her gün bu şekilde devam ettiğini anlatan Baltacıoğlu, muhalefet ve iktidar milletvekillerinin her seçim döneminde gelip vaatler verdiğini ve sözlerini yerine getirmemelerine kızarak aday olduğunu açıkladı. Baltacıoğlu yaptığı açıklamada “Muhalefet yada iktidar milletvekilleri seçim zamanlarında pazaryerlerine, mahallelere gider vaatler verirler. O vaatlerin hiç birini yerine getirmediler. Artık yeter, kimse artık kimseyi saf köylü yerine koymasın. Bu nedenle de ben bağımsız milletvekili adayı oldum. Ben burada doğdum, burada doydum ve burada doyuyorum. Bizim neye ihtiyacımız var? Bizim gerçekten hizmet almamız gerekiyor? İşsizlik ve göç en büyük sıkıntımız. İnşallah eskiyi yeni Zonguldak yapacağız.”

Günlük yaşantısına nasıl başladığını da anlatan Baltacıoğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Yazın sabah erken ağarır. Sabah kalktığımızda ilk olarak ahıra gider, hayvanların altını temizleriz, yem verilir ve daha sonra sağılır. Sonra bahçeye gireriz. Biz işlerimizi sabah serinliğinde yaparız. Bahçede ekilir, dikilir, toplanır, ot ayıklanır. Bahçelerimizde fasulye, salatalık, domates, biber, patlıcan var. Bunların mahsulünü toplarız. Benim her gün iki saatlik uykum var ve ben bu işi başaracağım. Bu bana yetiyor.”

"Kimse bizi artık saf köylü yerine koymasın"
Seçildiği takdirde verdiği sözleri yerine getirdiğini aktaran Baltacıoğlu, kendisinin halkın vekili olacağını vurguladı. Baltacıoğlu şunları söyledi; “Ben gerçekten severek girdim bu işe. Ben pazarcımıza, taksicimize, balıkçımıza yani geniş yelpazede herkese hitap etmek istiyorum. Siyaset sadece zenginlerin siyaseti olsun istemiyorum. Siyasetçiler bizi taban görüyor. Biz olmasak onlar zaten orada yoklar. Ben halktan da birisinin siyaset yapabileceğini ve hizmet vereceğinin bir örneğiyim. Gerçekten ticaret yapan insanların siyasette yüzü olduk. Halktan gelmiş insanlar bu gün insanların içerisine girip selamlaşabiliyorlar. Halkın ne istediğini biliyorlar. Çocuklarla, hanımlarla sohbet edebiliyorlar. Benimki parti vekilliği değil, halkın vekilliği olacak. Büyüklerimizde şalvar kültürü vardır. İçimizde pantolon da, etekte giyen var. Ama ben şalvarı seviyorum. İnsanların öncelikle bana söylediği şu var; “Medeni cesaretinden dolayı tebrik ediyorum.” Ben cesaret ettim, neden? Artık yeter. Kimse bizi saf köylü yerine koymasın, kimse bizi kandırmaya çalışmasın. Eğer ki veriliyorsa vaatler, tutulsun. Biz bu insanlara o süreçlerde oy atmış insanlarız. Ben hizmet için gideceğim.”

Esnaf arkadaşlarından Baltacıoğlu'na destek
Pazarcı esnaflarından komşusu Enver Gündör’de Safiye Orhan Baltacıoğlu’nu desteklerini, içlerinden birinin milletvekili seçilmesinin avantajlarına olduğunu ifade etti.

Kendisini desteklediklerini belirten pazarcı esnaflarından İlhan Güler ise Safiye Orhan Baltacıoğlu’nun her zaman yardımlarına koşan birisi olduğunu söyledi. Güler konuşmasında “Biz destekliyoruz. Biz sadece pazaryeri olarak ta bakmıyoruz Safiye ablaya. Ereğli geneli olarak bakıyoruz. Biz milletvekillerini seçim dönemlerinde tokalaşıp görebiliyoruz. En azından içimizden birisi, bir sıkıntımız olduğunda hizmet verebileceğine inanıyoruz. Safiye abla bizde bir sıkıntımız olduğunda hep yanımıza koşandır. Severiz kendisini, her zamanda destekleriz” dedi.


Safiye Orhan Baltacıoğlu’nun bir köylü olarak sorunları bildiğini belirten pazarcı esnaflarından Ali Sezer ise “Safiye hanım pazarcı esnaflarımızın ve Ereğli’nin her kesiminden olan bir isim. Kendisi köylüdür. Ereğlimizin sorunlarını çok iyi bilen birisi. İşçimizin, köylümüzün sorunlarını tavanda değil tabanda bilen bir isim. Kendisinden Allah razı olsun, medeni bir cesaret gösterdi. Bizim bu güne kadar seçtiklerimizin yapamadıklarını Safiye hanımın yapacağına canı gönülden inanıyoruz. Kendisi zaten cesur, halkımızda ona ‘Cesur yürek’ diyor. Biz kendisine inanıyoruz ve çok güveniyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar
  • RIFAT YILMAZ
    12 Haziran 2018 Salı 22:05

    SANA AKP Mİ SAHİP ÇIKACAK SANIYORSUN ONLAR 16 YILDIR TÜRK MİLLETİNE MARTAVAL OKUYORLAR SÖZÜNÜ YERİNE GETİREMEYEN ESAS AKP UYUMA EREĞLİ

Bir suç örgütü daha...

4 Haziran 2018 Pazartesi 14:29

Ereğli Haber

Bir suç örgütü daha...

Zonguldak'ta 'çıkar amaçlı suç örgütü' kurdukları iddiasıyla gözaltına alınan 9 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından Zonguldak Adliyesi'ne sevk edildi.

Edinilen bilgiye göre İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekiplerince Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla geçen 22 Mayıs'ta kent merkezi ve ilçelerinde suç işlemek amacıyla, 'silahlı suç örgütü kurmak ve yönetmek', 'örgüte üye olmak', 'tehdit', 'kasten yaralama', 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma', 'görevi kötüye kullanma', 'suç delillerini yok etme ve gizleme', 'yağma ve silahla yaralama’ suçlarını işledikleri tespit edilen şüphelilere yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi.
O.V.'nin liderlik yaptığı iddia edilen suç örgütüne yönelik operasyonda 9 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda ele geçirilen 6 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet av tüfeği, çok sayıda mermi, kesici alete ise el konuldu.
Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler, sabah saatlerinde Atatürk Devlet Hastanesi Ek hizmet binasında sağlık kontrolünden geçirildi. Şüpheliler, sağlık kontrolünün ardından Zonguldak Adliyesi'ne sevk edildi. Şüphelilerin savcılıktaki sorguları sürüyor.

Yorumlar

Yaşlı kurt sahaya indi… Destek istedi…

31 Mayıs 2018 Perşembe 19:21

Ereğli Haber

Yaşlı kurt sahaya indi… Destek istedi…

CHP Zonguldak 1. Sıra Milletvekili Adayı Ünal Demirtaş’ın Çayırlı bölgesine yaptığı seçim gezisine Kdz. Ereğli Belediyesi eski Başkanı Halil Posbıyık’ta katıldı. Posbıyık vatandaşlardan CHP’ye destek vermelerini istedi.

Ereğli Haber- Cumhuriyet Halk Partimizin Zonguldak 1. Sıra Milletvekili Adayı Ünal Demirtaş ile teşkilat mensupları ile birlikte Çayırlı Pazarını ve Çayırlı esnafını ziyaret ederek, 24 Haziran seçimleri için destek istedi. Demirtaş’a ziyaret sırasında İlçe Başkanı Sertan Ocakçı, Kadın ve gençlik kolları yöneticiler, eski Belediye Başkanı Halil Posbıyık, milletvekili aday adayları ve bazı partililer eşlik etti.

Yorumlar

YSK açıkladı… İşte Zonguldak adayları…

31 Mayıs 2018 Perşembe 13:35

Ereğli Haber

YSK açıkladı… İşte Zonguldak adayları…

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin kesin aday listesi Resmi Gazete'de yayınlandı.

Resmi Gazete'de yer alan milletvekili kesin aday listelerine göre, Zonguldak’ta seçime katılacak siyasi partiler ve adayları şu şekilde;


ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
1- POLAT TÜRKMEN
2- AHMET ÇOLAKOĞLU
3- HAMDI UÇAR
4- ZÜLEYHA ARIMAN
5- BURHAN ONUK

CUMHURİYET HALK PARTİSİ
1- ÜNAL DEMİRTAŞ
2- DENİZ YAVUZYILMAZ
3- UMUT BAŞOĞLU
4- MERVE KIR
5- ÇİĞDEM ŞEKERCİ

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
1- HAMDI AYAN
2- ABDULLAH BEKAR
3- FEHMİ NUHOĞLU
4- TANER KAYI
5- SEBİL SÜMEYYE BIYIKLI

HÜR DAVA PARTİSİ
1- NECMETTİN AYDIN
2- ETHEM ALPTEKİN
3- SEVİM SAVRAN
4- MEHMET ERKAN YAVUZ
5- NEYTULLAH TÜSÜ

VATAN PARTİSİ
1- SAVAŞ ORUÇ
2- İSMAİL CİHAT İÇELLİLER
3- UMUT KAPTAN
4- ŞERAFETTİN KİREN
5- PERİHAN ÖZHİM

HALKLARIN DEMOKRATİK PARTİSİ
1- MEHMET ZEKİ SALMANOĞLU
2- BEDİRHAN GÜNEŞ
3- EVLİYA GÜDAN
4- ASYA GEZER
5- FEVZİ KAYA

SAADET PARTİSİ
1- BURAK EROL
2- GÖKHAN GÖKTAŞ
3- MEHMET YAMAN
4- ENGİN ZEREN
5- YAVUZ SÜLEYMAN KÜŞ

İYİ PARTİ
1- AYDIN TÜMEN
2- MEHMET BATU MÜFTÜOĞLU
3- FEHİME ÇAKIR
4- HAVA ÇİÇEK
5- MUSTAFA ADİL ÖZKAN

BAĞIMSIZ ADAY
SAFİYE ORHAN BALTACIOĞLU

 

Yorumlar

AK Parti'de sular durulmuyor...

29 Mayıs 2018 Salı 19:08

Ereğli Haber

AK Parti'de sular durulmuyor...

AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun Ereğli ve Alaplı'ye milletvekili listesinde yer vermeyip Zonguldaklı adaylarla yaptıktan sonra şimdide Ereğli basınına ayar vermeye başladı. AK Parti'ye yakınlığı ile bilinen Hüseyin Orhan 'Ereğli'nin Sesi' isimli gazetesinde yaşanan gelişmeleri yazdı.

Gazeteci Hüseyin Orhan AK Parti Zonguldak İl Teşkilatı'nda yaşanan gelişmelerle ilgili olarak paylaştığı haberde şu ifadelere yer verdi; "Özellikle Kdz. Ereğli bölgesindeki basını mercek altına alan Ak Parti, yer verilen haber ve olumlu yorumları derecelendirip reklam verme kararı aldı.

Ak Parti yetkilileri, Kdz. Ereğli bölgesindeki medya planlama sorumluluğunu  İl Başkanı Zeki Tosun’un Ereğli teşkilatını devre dışı bırakarak kendisinin üstlendiğini söylediler.

Ereğli Ak Parti içerisinde yıllardır yaşanan kavgalara sessiz kalan ve belediyenin başarısız icraatlarına göz yuman Ak Parti İl yöneticileri Ereğli’yi diskalifiye etmeyi başarmışlar ve listeye aday koydurmamışlardı.

Şimdi de bölgedeki özgür basını kafalarına göre derecelendirerek ekonomik baskı altına almaya çalışıyorlar."

Yorumlar
  • CAKİR İMAM
    31 Mayıs 2018 Perşembe 07:50

    Merak etmeyin sayın özgür basın mensupları son günler herkes hak ettiği yeri bulacak