Ölü yunuslar sahile vurdu...

13 Şubat 2020 Perşembe 17:27

Ölü yunuslar sahile vurdu...

Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde sahile ölü yunuslar vurdu.

 Vücudunun belli başlı yerlerinde kesikler görülen yunusları sahile yürüyüş yapan vatandaşlar fark etti. Vatandaşlar 1.70 metre uzunluğunda 60 kg ağırlığındaki ölü yunus balıkları için belediye ekiplerine haber verdi. Öte yandan, bir kaç ay önce de sahilde yine ölü yunus görüldüğü öğrenildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Kozlu , yunus balıkları kıyıya vurdu , ölü

Yorumlar

Roman vatandaşların sorunları ele alındı!

13 Şubat 2020 Perşembe 17:22

Roman vatandaşların sorunları ele alındı!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi’nde “Yerelde İyi Yönetişimin ve Roman Vatandaşların Güçlendirilmesinin Teşviki (ROMACTED)" toplantısı düzenlendi.


Avrupa Konseyi ve Türkiye Belediyeler Birliği ortaklığında gerçekleştirilen proje kapsamında Türkiye genelinde Edirne, Konak, Pendik, Şişli ve Canik belediyeleri ile birlikte pilot belediyeler arasında yer alan Kdz. Ereğli Belediyesi, ‘Yerelde İyi Yönetişimin ve Roman Vatandaşların Güçlendirilmesinin Teşviki (ROMACTED)’ konulu toplantı gerçekleştirdi. 
Romacted programının Kdz. Ereğli kolaylaştırıcısı Bahattin Turnalı’nın moderatörlüğünde yapılan toplantıya, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Muhammet Ali Ateş, Zonguldak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür yardımcısı Elif Gökdoğan Şahin, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Vedat Sever, Muhtarlar Derneği Temsilcisi Nurettin Yaman, İş-kur Müdürü Ayfer Yavuz, İlçe Nüfus Müdürü Güler Özdemir Özcan, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Abdullah Hasçelik, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Serkan Keleş, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Deniz Peker, İlçe Sağlık Müdürü Sezer Çetinkaya, İlçe Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Büro Amiri Emrah İnal, görevli polis memuru Turgay Mete, İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Mehmet Şen, Zonguldak Avrupa Birliği Dış İlişkiler Bürosu proje koordinatörü İlhami Cem Mocan, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdür yardımcısı M. Faik Meral, Zonguldak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü projeler birimi personeli Oğuzhan Alaz, Tuba Aslan Keskin, Esranur Karakütük, inceleme görevlisi Esra Sargın, proje elemanı Büşra Tüylüoğlu, Kdz. Ereğli Belediyesi Kültür Ve Sosyal İşler Müdürlüğü personeli Halime Çetin ve Toplum Eylem Grubu temsilcileri katıldı. 
Toplantıda, Roman vatandaşların eğitimde yaşadıkları sorunlar ve çözümüne dair yapılanlar, sağlık hizmetlerinden faydalanabilmelerinin önündeki engeller ile daha güvenli ortamlarda barınma ihtiyaçlarının nasıl karşılanacağı konuları ele alındı. Toplantıda ayrıca Roman istihdamının önündeki engeller ve bölgedeki kalkınmanın hedefleri tartışıldı. 
Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan 2’nci aşama Roman Strateji Belgesi de gündem maddeleri arasında yer aldı. Bir sonraki toplantıda çözüm süreçlerinin görüşülmesi kararlaştırıldı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak

Yorumlar

Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu sertifika ve ödül töreni...

13 Şubat 2020 Perşembe 13:07

Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu sertifika ve ödül töreni...

Zonguldak Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan "Beyaz Bayrak ile Beslenme Dostu Okul Programı" kapsamında sertifika almaya hak kazanan okullar için ödül töreni düzenlendi.

 Ereğli Tatoğlu Kültür Merkezinde düzenlenen sertifika dağıtım törende, Alaplı Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik günümüz insanlarının yaşadığı en önemli sağlık sorunlardan birinin diyabet ve obezite olduğunu belirtti. Alaplı İlçesinde beyaz Bayraklı almayan okul olmadığını ifade eden Çevik şunları kaydetti:"Beslenme Dostu Okul Programı kapsamında ilçemizde yürütülen çalışmalar sonunda Beyaz Bayrak Sertifika sahibi okul müdürlüğü kalmamıştır. Beyaz bayrak alan okullarımız Beslenme dostu okul sertifikası için başvuru yapacaklardır. Ödül alan okullarımızın tüm personel, öğrenci ve velilerini tebrik ederiz.Program, Beslenme Dostu Okul ve Beyaz Bayrak sertifikalarının verilmesiyle sona erdi. 
Beyaz Bayrak Alan Okullar "Kasımlı Ortaokulu, Aşağıdağ İlkokulu, Aşağıdağ Ortaokulu, Küçükkaymaz İlkokulu, Küçükkaymaz Ortaokulu, Özel Okullar" olarak açıklandı. Beslenme Dostu Okul Sertifikası Alan Okullar ise "Alaplı Anaokulu, Ahmet Ziya Yazıcı İlkokulu, İMKB Anadolu Lisesi, Mesleki Eğitim Merkezi, Atatürk İlkokulu, Ahmet Zeki Atalay İlkokulu, Ahmet Zeki Atalay Ortaokulu, Atatürk Ortaokulu, Şehit Mücahit Coşkun Anaokulu" olarak açıklandı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Alaplı , Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu , Beyaz Bayrak sertifikaları , sertifika , ödül , ödül alan okullar

Yorumlar

14 Şubat'ta şanslı talihli belli oluyor...

13 Şubat 2020 Perşembe 12:26

14 Şubat'ta şanslı talihli belli oluyor...

Kdz. Ereğli Blue Diamond Yazıcıoğlu Kuyumculuk'tan 14 Şubat Sevgililer Günü'ne özel muhteşem çekiliş.

 Kdz. Ereğli Blue Diamond Yazıcıoğlu Kuyumculuk, 12-14 Şubat tarihleri arasında Sevgililer Günü'ne özel 14 ayar ürün ve pırlanta alışverişi yapan her müşterisine çekilişe katılma hakkı sunuyor. Kdz. Ereğli Blue Diamond Yazıcıoğlu Kuyumculuk, söz konusu ürünlerden satın alan bir müşterisine, 15 Şubat 2020 Cumartesi günü Köprübaşı Yazıcıoğlu Kuyumculuk'ta yapılacak çekiliş sonunda 1200 TL değerinde Blue Diamaond marka 'Kalpli Pırlantalı Tek Taş Yüzük' hediye edecek.

Ayrıntılı bilgilere; https://instagram.com/bluediamondkdzeregli?igshid=16jvkmufz0wrs adresinden ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Ereğli Blue Diamond Yazıcıoğlu Kuyumculuk , 14 Şubat Sevgililer Günü , Blue Diamond Çekiliş

Yorumlar

ultrArslan taraftar grubundan kök hücre kampanyasına destek

13 Şubat 2020 Perşembe 11:48

ultrArslan taraftar grubundan kök hücre kampanyasına destek

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Sakarya’da Lösemi tedavisi gören Tolga Eray için başlatılan kök hücre bağışı kampanyasına ultrArslan taraftar gurubu da destek verdi.

 Kampanyada 2 günde 156 ünite kan ve 131 adet kök hücre bağışı gerçekleşti. 
Karasu Belediyesi’nde çalışan ve Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde lösemi tedavisi gören Tolga Eray’ın ihtiyacı olan iliğin bulunması için, Sakarya genelinde başlatılan kök hücre bağışı seferberliği çevre şehirlere de yayıldı. Son olarak Kdz. Ereğli’de, Atatürk Anıtı önünde Türk Kızılay’ı tarafından stant kuruldu. Salı günü başlayan ve bugün sona eren kampanyada 156 ünite kan, 131 adet kök hücre bağışında bulunuldu. 
Aynı zamanda Galatasaray taraftarı olan Tolga Eray için Kdz. Ereğli ilçesindeki ultrArslan taraftar grubu da destek verdi. Tolga Eray’a Kdz. Ereğli ilçesinden selam gönderip şifa dileyen ultrArslan taraftar grubu üyeleri “Kalplerimiz Tolga Eray için atıyor. Kendisinin en kısa sürede sağlığına kavuşarak tekrar aramıza döneceğine inanıyoruz” dedi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , ultrArslan , kök hücre , bağış

Yorumlar