'kadın şiddetine hayır' koordinasyonu!..

20 Aralık 2019 Cuma 17:58

'kadın şiddetine hayır' koordinasyonu!..

Devrek ilçesinde kadın şiddetine hayır koordinasyon plan toplantısında kurum müdürleri bir araya geldi.

 Zonguldak’ın Devrek ilçesinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığının birlikte çalışmaları sonucunda 75 maddeden oluşan Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Kurumsal İşbirliği ve Eşgüdüm Arttırılmasına Dair Protokol imzalanarak 2019-2020 yılları için ciddi bir seferberlik başlatıldı. Söz konusu Koordinasyon Planı ve Protokolün değerlendirilmesi ve eylem planının etkin bir şekilde uygulanabilmesi amacıyla Kaymakam başkanlığında ilgili kurumların en üst düzey yöneticilerinin katılımıyla toplantı gerçekleştirildi. Devrek Öğretmenevinde hayata geçirilen toplantıda kadına yönelik şiddetle etkin bir mücadelenin gerçekleştirilmesi, önleyici, koruyucu tedbirlerin alınması, kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonun sağlanması, aksaklıkların giderilmesi amacıyla düzenlenen toplantı da tüm birim amirleri hazır bulundu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Devrek , kadın şiddeti

Yorumlar

Kömürspor'un kamp programı belli oldu!..

20 Aralık 2019 Cuma 17:52

Kömürspor'un kamp programı belli oldu!..

Zonguldak Kömürspor'un kamp programı belli oldu. Kırmızı-lacivertli takım, 22 Aralık Pazar günü Antalya'da Kundu Otel'de toplanarak ikinci yarı hazırlıklarına başlayacak.

 TFF 2. Lig Beyaz Grup'ta mücadele eden Zonguldak Kömürspor, ikinci yarı hazırlıkları kapsamında 22 Aralık Pazar günü Antalya Lara Kundu Otel'de kampa girecek. Kırmızı-lacivertliler Antalya'da 2 haftalık bir kamp yapacak. ZonguldakKömürspor kamp programında en az 3 hazırlık maçı yapmayı planlıyor. Takım kamp süresince anlaşmış olduğu oyuncuları da kamp kadrosuna dahil edecek. 
Zonguldak Kömürspor kampı 4 yada 5 Ocak tarihleri arasında sonlandırarak kente geri dönecek. Kırmızı-lacivertli takım ardından kendi tesislerinde 11 Ocak Cumartesi günü oynayacağı Manisaspor maçının hazırlıklarına devam edecek. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Kömürspor , kamp , kamp Antalya , program

Yorumlar

Çaycuma'dan Doğu Türkistan vatandaşlarına destek...

20 Aralık 2019 Cuma 17:43

Çaycuma'dan Doğu Türkistan vatandaşlarına destek...

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde Doğu Türkistanlı vatandaşlara destek için sivil toplum kuruluşları biraraya gelerek basın açıklaması yaptı.

 Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan açıklamaya, CHP İlçe Başkanı Şeref Köktürk ve SP İlçe Başkanı Engin Zeren'de katılarak destek verdi. 
Yapılan Kuran-ı Kerim tilavetin ardından Diva-Sen, Diyanet Sen, Çaycuma Din Görevlileri Derneği ve Vakıf Sen adına açıklama yapan Diva-Sen Çaycuma Temsilcisi Yusuf Bayhan şunları söyledi, “Namaz kılmanın, oruç tutmanın, özgürce seyahat etmenin, dini eğitim almanın kısıtlandığı, hatta yasak edildiği Doğu Türkistan topraklarında asimilasyon ve baskı politikaları aralıksız devam ediyor. Kur'an öğreten hocalar, terörist muamelesi görüyor. Babalar hapishanelere, toplama kamplarına dolduruluyor, çocuklar annelerinden ayrı bırakılıyor. Müslüman isimleri çocuklara yasak ediliyor. Bu işkenceler daha ne kadar devam edecek? Maalesef büyük bir çoğunluk da sessizce bekliyor. Bu korku nedendir Allah aşkına? Nerelerdesiniz ey insan hakları savunucuları, neredesiniz ey demokrasi savunucuları, neredesiniz ey hayvan severler, neredesiniz? Neredesiniz ey İslam devletlerinin başkanları? Neredesiniz? Niçin sesiniz çıkmıyor? Uygurlar, yıllardır devam eden Çin işgali altında hayatlarından endişe ederek, en temel ihtiyaçlarından yoksun bir şekilde hayatta kalmaya çalışıyorlar. Çin asimilasyonuna ve işkencelerine maruz kalan Doğu Türkistanlılar için bugün Türkiye’miz de özelde de Çaycuma'da STK ve halkımız tek yürek. İnşallah bu haklı eylemimiz Doğu Türkistan halkı için bir kurtuluş umudu olabilir. Bütün sivil toplum kuruluşlarını, bütün siyasi partileri ve tüm halkımızı bu ortak Doğu Türkistan meselesinde her zaman haklı eylemlerimizde bir araya gelmeye davet ediyoruz. Devlet büyüklerimizden de bu haklı sesimizi ilgili birimlere ulaştırmalarını talep ediyoruz." 
Akabinde dualar edildi ve topluluk dağıldı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , Doğu Türkistan

Yorumlar

Çiftçilere kestane fidanı dağıtıldı...

20 Aralık 2019 Cuma 17:29

Çiftçilere kestane fidanı dağıtıldı...

Devrekli çiftçilere 9 bin adet kestane fidanı dağıtımı gerçekleştirildi.

 Zonguldak’ın Devrek İlçesi Tarım İlçe ve Orman Müdürlüğü, Devrek Orman İşletme Müdürlüğü ile Dirgine Orman İşletme Müdürlüğü işbirliği ile ilçede 9 bin adet kestane fidanını toprakla buluşturmak için çiftçilere kestane fidanı dağıtımı gerçekleştirildi. 
Karşıyaka Mahallesinde düzenlenen fidan dağıtımının amacı, ilçedeki atıl durumda olan arazilerin ekonomiye kazandırılması, köylerde yaşayan çiftçilere gelir kaynağı sağlanması ve özellikle de arıcılıkla uğraşan üreticilerin daha kaliteli bal elde etmelerini sağlamak. Gökçebey Orman Fidanlık Müdürlüğünden temin edilen kestane fidanları ilçeye bağlı Alparslan, Akçasu, Serdaroğlui Sipahileer, Özyurt, ve Ahmetoğlu köylerinde ağırlıklı olmak üzere kestane fidanları toprakla buluşturulacak. 
Düzenlenen fidan dağıtım törenine; Zonguldak İl Tarım ve Orman Müdürü Cemalettin Çataklı, Devrek Orman İşletme Müdürü Bekir Değirmenci, Devrek Tarım İlçe ve Orman Müdürü Rıfat Verim, Ziraat Mühendisi Ender Boncukolu ile çok sayıda vatandaş katıldı 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Devrekli çiftçiler , bal , kestane ,

Yorumlar

Zonguldaklı balıkçılar rotasını Doğu Karadeniz'e çevirdi!..

20 Aralık 2019 Cuma 17:14

 Zonguldaklı balıkçılar rotasını Doğu Karadeniz'e çevirdi!..

Zonguldaklı balıkçılar, Zonguldak'ta yeterli balığı tutamayınca ağlarını Doğu Karadeniz'de atmaya başladı.

 Zonguldak'lı balıkçılar bu sezon balıkda umduğu bulamadığı için rotasını Doğu Karadeniz'e çevirdi. Öte yandan balıkçılar Zonguldak'ta sadece istavrit tutabildiklerini söylediler. Balık fiyatları ise tezgahlarda şu şekilde yer aldı: İstavrit 20 TL, Uskumru 20 TL, Hamsi 15 TL, Mezgit 15 TL, Barbun 30 TL, Somon 35 TL, Çipura 20 TL ve Levrek 30 TL. 
10 yıldır balıkçılık yapan Kemal Özçep, "Zonguldak'ya bu yıl aradığımız balığı bulamıyoruz. Özel teknelerimizle balık tutmaya gittiğimiz de sadece istavrit tutabiliyoruz. Diğer hamsi, palamut cinsi balık bulamıyoruz. Gerçekten bu yıl balıkta kısır bir sezon geçiriyoruz. İnşallah tek ümidimiz karın yağmasıyla birlikte balığın bollaşması. Bizler halkımıza taze ve günlük balık satmaya çalışıyoruz" dedi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Zonguldaklı balıkçılar , balıkçılar , yeterli balık bulamayan Zonguldaklılar

Yorumlar