Öğretmenler Günü için klip çektiler

24 Kasım 2018 Cumartesi 17:58

Öğretmenler Günü için klip çektiler

Zonguldak Alaplı'da okullarda görev yapan öğretmen ve öğrenciler, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla "Benim adım Öğretmen" klibini çektiler.

"24 Kasım Öğretmenler Günü" dolayısıyla öğretmenlerine farklı bir hediye sunmak isteyen öğrenciler, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmen ve öğrenciler kamera karşısına geçti. 3 Haftada hazırlanan klipte öğretmenler, "Benim adım Öğretmen" şarkısı seslendirdi. IMKB Anadolu Öğretmen Okul Müdürü Ersin Güler yaptığı açıklamada, 24 Kasım Öğretmenler Gününde öğrencilerin, öğretmenlere yönelik esprili şekilde çalışma yaptığını belirterek, klibin öğretmen ve öğrenciler tarafından 3 hafta çalışılarak hazırlandığını söyledi.

Yorumlar

Gülüç’te Mevlid-i Nebi Haftası kutlandı

24 Kasım 2018 Cumartesi 16:59

Gülüç’te Mevlid-i Nebi Haftası kutlandı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Gülüç Belediye Başkanlığı ve Ereğli Müftülüğü tarafından Mevlid-i Nebi Haftası etkinliği düzenlendi.

Gülüç Belediye Düğün Salonu’nda düzenlenen etkinlikte Peygamberimiz ve Gençlik programı, saygı duruşu, İstiklal Marşı ve bir imam hatibi okuduğu Kur-an’ı Kerim ile başladı. Etkinlikte Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Ereğli Müftüsü Recai Albayrak, Siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, mahalle muhtarları ve çok sayıda davetli katıldı. Kdz. Ereğli Müftüsü Recai Albayrak, Peygamber efendimizin doğum yıldönümü münasebeti ile program yaptıklarını belirtirken konuşmasında şu sözlere yer verdi, “Âlemleri nurlandıran insanın içinde kıvrandığı sıkıntılara derman olan insanlar için yeni bir nefes olan yüce Peygamber efendimizin Hicri Takvimi itibariyle doğum yıldönümü münasebetiyle bir program düzenledik. Hayırlı olsun."

Program imam hatiplerin okuduğu ilahiler ve kasidelerle sona erdi.

Yorumlar

Ciğer, “Daha güzel işlerin ortaya çıkacağına inanıyorum”

24 Kasım 2018 Cumartesi 16:11

Ciğer, “Daha güzel işlerin ortaya çıkacağına inanıyorum”

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı eğitimci Yaşar Ciğer, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Hikmet Tezel’i ziyaret etti.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Yaşar Ciğer, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Hikmet Tezel’i makamında ziyaret etti. Esnafın durumu hakkında bilgi alan Ciğer, Tezel ve yönetiminden destek istedi. Esnafın sorunlarının çözümü noktasında çalışma yapmak istediğini söyleyen AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Yaşar Ciğer, esnafın durumunun iyi olduğu takdirde Ereğli’nin havasının değişeceğini belirtti. Ciğer konuşmasında, “AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adaylığına talip oldum. Gençliğime, enerjime, tecrübelerime, yönetim kabiliyetime güvenerek ve Ereğli’nin yetiştirdiği bir evlat olarak bu yola çıktım. Ereğli’de bir çok sorunu rahatça tespit edip, çözüm noktalarına kolayca ulaşabileceğime inanıyorum. Ereğli esnaflarıyla kazanan bir kent. O yüzden esnaf mutlu olursa, esnafın sorunları çözülürse, Ereğli’nin havası değişir. Bu görev tarafıma verilirse, belediye başkanı olduğum takdirde ilk fırsatta esnaflarla birlikte çalışma yapmak istiyorum. Ereğli Belediyesi ve esnaflar iş birliği içerisinde olduğu zaman daha güzel işlerin ortaya çıkacağına inanıyorum” dedi.
Esnaf Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Hikmet Tezel’de AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı eğitimci Yaşar Ciğer’e hayırlı olmasının temennisinde bulunarak, başarılar diledi.
Belediye Başkan Aday Adayı Yaşar Ciğer’in ziyareti toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Yorumlar

Yolu karıştıran tır sürücüsü trafiği birbirine kattı

24 Kasım 2018 Cumartesi 15:01

Yolu karıştıran tır sürücüsü trafiği birbirine kattı

Zonguldak Gazipaşa caddesinde yolu karıştıran tır sürücüsü trafiği birbirine kattı. Ara sokağa giren tır nedeniyle trafikte uzun kuyruklar oluştu.

Zonguldak kent merkezinde sabah saatlerinde yolu karıştıran tır sürücüsü trafiği alt üst etti. 74BP841 plakalı bir tır sürücüsü girmiş olduğu ara sokaktan çıkmak isteyince Gazipaşa da uzun araç kuyrukları oluştu. Araç sürücüleri kornalarına basarak tır sürücüsüne tepki gösterdi. Ara sokaktan çıkmak için 20 dakika boyunca değişik manevralar deneyen tır sürücüsü ara sokaktan çıkarak yoluna devam etti.

Yorumlar

Ciğer “Emeğin ve alın terinin ne anlama geldiğini bilirim”

23 Kasım 2018 Cuma 17:42

Ciğer “Emeğin ve alın terinin ne anlama geldiğini bilirim”

Ak Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı eğitimci Yaşar Ciğer, Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan’ı ziyaret etti.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Yaşar Ciğer, Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Metin Ercan’ı göreve tekrar seçilmesi nedeniyle kutladı. Ciğer, ziyarette yaptığı konuşmada birlik beraberlik içerisinde hareket etmeyi arzu ettiğini belirterek, Ereğli’nin sanayi şehri olması nedeniyle emek ve emekçinin her zaman yanında olduğunu ifade etti. Ereğli’nin sorunlarının birlik ve beraberlik içerisinde çözüleceğini vurgulayan Ciğer “Kendimi Ereğli’nin hak ettiği yüksek yaşam seviyesine getirebilecek motivasyon da ve güçte hissediyorum. Bu anlamda değerli işçi sendikamızla birlik beraberlik içinde hareket etmeyi arzu ediyorum” dedi.

Yorumlar