Öğretmenler "Zeka Oyunları Eğitici Eğitimi" alıyor

25 Ekim 2019 Cuma 13:44

Öğretmenler "Zeka Oyunları Eğitici Eğitimi" alıyor

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş ve Şube Müdürü Nusret Parlak "Zeka Oyunları Eğitici Eğitimi" kursunu ziyaret etti.

21-25 Ekim tarihlerinde Çaycuma Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde açılan kursta 26 öğretmen eğitim gördü. Kursta, değişik eğitim kademelerinde öğrenim gören öğrencilere yönelik pek çok oyunun öğretildiği kurs ilçenin öğretmenlerinden Utku Yüzlü tarafından verildi. Kurs bitiminde ilçe de zeka oyunları kursları açılması planlanmakta olduğunu söyleyen Müdür Baş, eğitimi veren ve alan öğretmenlere teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , Öğretmenler , Zeka , Eğitici , Oyunlar , Kurs

Yorumlar

Yeşilay Tütün ve Teknoloji Bağımlılığı’na el attı

24 Ekim 2019 Perşembe 14:54

Yeşilay Tütün ve Teknoloji Bağımlılığı’na el attı

Zonguldak Yeşilay Şube Başkanı Uzm.Dr.Fatih Akca, Yeşilay Danışmanlık Merkezi’nin yeni faaliyetleri hakkında açıklamada bulundu.

 Zonguldak Yeşilay Şube Başkanı Uzm.Dr.Fatih Akca, Yeşilay Danışmanlık Merkezi’nin yeni faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulunarak Zonguldak YEDAM alkol ve madde bağımlılarına verdiği hizmete ek olarak tütün bağımlılığı ve internet-akıllı telefon bağımlılığı konusunda ücretsiz psikososyal danışmanlık vermeye başladığını ifade ederek “ZonguldakYeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) emin adımlarla hizmet ağını genişletmeye devam ediyor. İlimizde kısa süre önce hizmete açılan Zonguldak YEDAM alkol ve madde bağımlılarına verdiği hizmete ek olarak tütün bağımlılığı ve internet-akıllı telefon bağımlılığı konusunda ücretsiz psikososyal danışmanlık vermeye başladı. Alkol, madde ve tütün bağımlılığı konusunda 16 yaşın üzerindeki kişilere hizmet veren merkezde, internet-akıllı telefon bağımlığı konusunda 14 yaşından büyükler ücretsiz hizmet alabileceklerdir. 14 yaşından küçük çocuklar için ise ailelerine ücretsiz psikososyal danışmanlık hizmeti verilecektir. Çağımızın en önemli problemlerinden biri olan internet-akıllı telefon bağımlılığı konusunda artık ailelerimiz ve çocuklarımız yalnız değil. Ayrıca tütün bağımlılığı konusunda da konusunda uzman klinik psikologlarımız tütün bağımlılığından kurtulmak isteyen vatandaşlarımıza ücretsiz hizmet sunacaktır. Hizmet almak isteyen vatandaşlarımız Zonguldak YEDAM başvuruları için 444 79 75 numaralı danışma hattını arayarak ya da Mithatpaşa Mahallesi Maliye Caddesi No:1 Zonguldak/Merkez adresindeki merkezimizi ziyaret ederek bilgi alabilirler” dedi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak ,

Yorumlar

Dünya şampiyonu Zonguldak’a geliyor

24 Ekim 2019 Perşembe 14:46

Dünya şampiyonu Zonguldak’a geliyor

Dünya Vücut Geliştirme Şampiyonu Tolga Murat Balıkçı Yeşil sahne söyleşileri kapsamında Zonguldak’a geliyor.

  Türkiye Yeşilay Cemiyeti Zonguldak Şube Başkanlığı ve Bülent Ecevit Üniversitesi Genç Yeşilay topluluğu ile birlikte organize edilen etkinlik 25 Ekim 2019 Cuma Günü saat 10:30’da Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde yapılacak. 
Konu ile ilgili açıklama yapan Türkiye Yeşilay Cemiyeti Zonguldak Şube Başkanı Uzm. Dr. Fatih Akca; “Yeşil Sahne söyleşileri; yaşamlarıyla örnek, deneyimleriyle gençlere yol gösterecek olan medya, sanat ve spor alanında ünlü isimleri gençlerle buluşturuyor. Alanında başarılı isimlerin konuk edildiği Yeşil Sahne söyleşilerinde bağımlılıkların başarı üzerine olumsuz etkilerinin yanında, başarıya giden yoldaki hayat hikayeleri ile gençlere ışık tutacak örnek şahsiyet Dünya Vücut Geliştirme Şampiyonu Tolga Murat Balıkçı’yı ilimizde konuk edecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm halkımız davetlidir ”dedi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak ,

Yorumlar

İngilizce öğretmeni ve öğrencilerinden duygusal çalışma

24 Ekim 2019 Perşembe 14:32

İngilizce öğretmeni ve öğrencilerinden duygusal çalışma

Mardin’in Derik ilçesine 2015-2018 yıllarında Derik ‘in köylerinde ve merkezinde görev yapan İngilizce öğretmeni Büşra Tüylüoğlu Mardin’de terörle mücadele önemli bir rol üstlenen ve Eylül ayında Şehit olan Özel Herakat Şube Müdürü Tufan Kansuva‘nın adını unutturmamak için öğrencileri ile birlikte duygusal bir çalışmaya imza attı.

 Tayini Zonguldak'ın Ereğli ilçesine çıkan Büşra öğretmen müdür yardımcısı olarak görev yaptığı okulunda öğrencilerine Mardin deki öğrencilerini ve Özel Harekat polislerinin terörle mücadelesini anlatarak öğrencilerine Türkiye’nin doğusu ile batısının kardeşliğini aşıladı. Öğrencileri bu mücadele Eylül ayında Mardin’in Ömerli ilçesinde şehit olan Özel Harekat Şube Müdürü Tufan Kansuva için Mardin’de görev yapan Özel Harekat polislerine mektup yazdı. Büşra öğretmen öğrencilerinin duygu dolu mektuplarını Mardin Özel Harekat Şube müdürlüğüne gönderirken öğrencilerinin duygusal mektuplarına şimdi Özel Harekat polislerinden şimdi cevap bekliyor. 
Öğrenciler Mektuplarında en çok Tufan Müdürün ölmediğini ifade ederek Mardin’de törörle mücadele eden tüm güvenlik güçlerinin yanında olduklarını yanında olduklarını ifade ettiler. 
İhlas Haber Ajansı Muhabirine çalışmasını aktaran Büşra Tüylüoglu “İngilizce öğretmeni olarak 2015 senesinde Derik'in bir dağ köyüne atanmıştım. Sonraki senelerde Derik merkezde okul müdürlükleri yaptım ve kayyum sayesinde belediye ve kaymakamlıklarda kültür projelerinde kadın merkezlerinde müdürlük yaptım. Hendek olayları gibi kötü bir süreçlerden geçerken, tüm bu zorlu süreçlerde Polis Özel Harekâtın varlığı bize güç verdi. O zamanlarda Tufan abiyle tanışmıştım. Kendisi benim öğrencilerimi kazanma adına yaptığım çalışmalardan haberdardı ve hep takdir ederdi. "Sende bizim kadar PÖH’sün bu cesaretinle azminle" derdi. Çocuklarımız artık kitaplarından bayrakları yırtmasın, polis asker görünce kaçmasın diye çok zorluklara rağmen pes etmeden yılmadan mücadele ettim. Bu süreçte pek çok çocuğumuzla Tufan abimizi ve şubesini ziyarete giderdik. Eşi ve çocukları ile de memleketlim olarak ayrı bir bağımız vardı. Şark hizmetimde ki son 6 ayımda da Mardin valiliğinde Kadın ve gençlik hizmetlerinde sosyo kültürel koordinatörlük görevi üstlendim. Bu süreçte de Tufan abimizle sıkça irtibat halindeydik. En son Sevgi Evlerinde kalan yetim öksüz çocuklarımızla yaptığım görüşmelerde Polis olmak isteyen çocuklarımızı görünce "Tufan abi böyle çocuklar var senle tanıştırmak istiyorum" dediğimde hemen "al gel şubeye gezdirelim" dedi. Mardin’den tayinim çıktıktan sonra tekrar orayı ziyarete gitmiştim. Birlikte polis evinde yemek yiyip sohbetler etmiştik. Onu son görüşüm olacağını bilseydim böylesi değerli bir yiğitten son bir helallik almadan gitmezdim Mardin’den. O Mardin’de "Tufan müdür efsanesi" diye anılacak kadar büyük bir insandı. Artık gerçek bir efsane oldu. Benim bir Türk vatandaşı, bir eğitimci ve ona bir kardeş olarak boynumun borcu vefa borcumu onun için son kez yerine getirmeye çalışıyorum ve şuan müdür yardımcısı olarak atandığım okulda onun ismi sonsuza denk yasasın unutulmasın diye bir kütüphane açmaya çalışıyorum” dedi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak ,

Yorumlar
  • turan
    1 Kasım 2019 Cuma 13:14

    helal olsun hoca hanımefendi ödüllendirilmeli!

2020 Sanayi ve Çevre Altyapısı Mali Destek Programı Yapıldı

24 Ekim 2019 Perşembe 12:51

2020 Sanayi ve Çevre Altyapısı Mali Destek Programı Yapıldı

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından 18 Ekim 2019 tarihinde ilan edilen 2020 Yılı “Sanayi ve Çevre Altyapısı Mali Destek Programı” ile "Bartın İli Turizme Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı" bilgilendirme ve eğitim toplantılarının açılışı Bartın Halk Eğitim Merkezinde gerçekleştirildi.

 Toplantıda Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı program yönetim birimi ile izleme, değerlendirme ve raporlama birimi personeli tarafından destek programları tanıtıldı, projelerin hazırlık ve uygulama aşamalarında dikkat edilmesi gereken hususlar açıklandı. Bilgilendirme toplantısının ardından öğleden sonra eğitim oturumu düzenlendi. Eğitim kapsamında projelerin kurgulanması, mantıksal çerçeve matrisi, bütçe planlaması, faaliyet planı oluşturma, destekleyici belgeler, Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS), başvuru aşamasında dikkat edilmesi gereken hususlara yönelik örnekler üzerinden bilgilendirmeler yapıldı. 
Toplantıda BAKKA'nın ilk kez il özelinde mali destek programı ilan ettiği, toplamda 25 Milyon TL bütçeli çağrıya Bartın ilinden yoğun başvuru beklendiği vurgulandı. 
Yapılan sunumda Bartın İli Turizme Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında Bartın ilinde turizm altyapısının iyileştirilmesi amacıyla 5 Milyon TL bütçe ayrıldığı ve proje başına 250 Bin TL ile 1.5 Milyon TL hibe verilebileceği ifade edildi. Sanayi ve Çevre Altyapısı Mali Destek Programı kapsamında ise Zonguldak, Karabük ve Bartın illerinde iş ve yatırım ortamının iyileştirilmesi amacıyla 20 Milyon TL bütçe ayrıldığı ve proje başına 500 Bin TL ile 2.5 Milyon TL hibe verilebileceği ifade edildi. Proje teklif çağrısına çevrimiçi başvuruların 13 Ocak 2020 saat 23.59'da, taahhütname tesliminin ise 16 Ocak 2020 saat 18.00'da sona ereceği vurgulandı. Toplantıda başvuru aşamasında matbu evrak talep edilmediği, KAYS sistemine e-devlet ile giriş yapılıp elektronik imza kullanılabileceği, elektronik imza kullanmayan kurum/kuruluşların başvurularının çevrimiçi tamamladıktan sonra yalnızca taahhütnamelerini ıslak imzalı Bartın Yatırım Destek Ofisi veya BAKKA Zonguldak Hizmet Merkezine 16 Ocak 18.00 öncesinde ulaştırabilecekleri açıklandı. Bilgilendirme ve eğitim toplantılarının 24 Ekim'de Karabük, 25 Ekim'de Zonguldak, 30 Ekim'de Amasra, 31 Ekim'de Safranbolu ve 1 Kasım'da Kdz. Ereğli'de tekrarlanacağı, akabinde Kasım ve Aralık aylarında Zonguldak, Karabük ve Bartın il merkezlerinde 5 gün süreli ücretsiz uygulamalı proje döngüsü yönetimi eğitimleri düzenleneceği ve programlara ilişkin ayrıntılı bilgilerin Ajans internet sitesinde (www.bakka.gov.tr) yer aldığı, 90 günlük çağrı süresince yatırım destek ofisleri ve program yönetim birimi uzmanları tarafından teknik yardım hizmeti verileceği hatırlatıldı.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Karabük , Bartın

Yorumlar