Öğrencilerin bağışları 60 engelliye sandalye kazandırdı

31 Mayıs 2019 Cuma 23:14

Öğrencilerin bağışları 60 engelliye sandalye kazandırdı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü ve Müftülük tarafından “Engelleri kaldıralım” kampanyası ile öğrencilerin yaptığı bağışlarla alınan 60 tekerlekli sandalye ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. Törene katılan Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş kampanyanın anlamlı bulduğunu belirterek, herkesin bir gün engelli olabileceğini ifade etti.

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş Kdz. Ereğli ilçesine gelişinde ilk olarak Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (Erdemir) ile Osmanlı Çileğini Yaygınlaştırma ve Üreticiyi Koruma Derneği tarafından oluşturulan Osmanlı Çileği üretim bahçesini gezdi. Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Bölge Komutanı Tuğ Amiral Cem Özden Yazıcıoğlu, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu, Kdz. Ereğli İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Erkan Bülbül, Erdemir Genel Müdürü Salih Cem Oral ve Tat Metal Yönetim Kurulu Başkanı Akın Tatoğlu karşıladı. Çilek bahçesini gezen Vali Erdoğan Bektaş, Dernek Başkanı Şaban Çetinkaya’dan üretim ve ileriye dönük hedefler konusunda bilgiler aldı. Vali Bektaş katkılarından dolayı Erdemir Genel Müdürü Salih Cem Oral’a teşekkür ederken, Osmanlı Çileği üretiminin yaygınlaşması için valilik olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi. Geziye katılan Vali Bektaş ile beraberindeki protokol üyeleri çilek bahçesinde toplu fotoğraf çektirip buradan ayrıldı.
Öğrencilerin bağışları 60 engelliyi sandalye sahibi yaptı
Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş ve beraberindekiler daha sonra Kdz. Ereğli Fiziksel Engelliler tarafından düzenlenen sandalye dağıtım törenine katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan törende konuşan Kdz. Ereğli Fiziksel engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk, 60 sandalyenin alınması için bağışta bulunan herkese teşekkür etti. Şentürk burada yaptığı konuşmasında “2 bine yakın engelliye hizmet veren derneğimiz kuruluşunun 22. Yılını kutluyor. Bugün bizleri bir araya getiren hayırseverlere, programa katılım sağlayan herkese tüm engelli arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Bizleri bu mütevazi ortamımızda lütfedip ziyaretimize gelen başta Sayın Valimiz Erdoğan Bey’e, kaymakamımıza, amirallerimize ve diğer hazuruna çok teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun sağ olsunlar var olsunlar“ dedi.
Vali Bektaş “Ereğli’de işlerin yoluna girdiğini görmek çok güzel”
Tören öncesi engelliler ve aileleri ile tek tek selamlaşan Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş ise Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk’e böyle bir organizasyonu gerçekleştirip 60 engellinin sandalye sahibi olmasına vesile olduğu için teşekkür etti. Vali Bektaş konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Bugün siz bizleri ayrı bir dünyaya götürdünüz varlığınız için teşekkür ediyorum. Organizasyon içinde çok teşekkür ediyorum. Çok güzel bir atmosferi yaşadığımı ifade etmekten mutluyum. Bugün engelsiz olan yarın engelli olabilir. Hepimiz bir engelli adayıyız. Engellilerin yüklerini daha çok yakın aile bireyleri yani anne, baba, abi kardeş ve eşler paylaşıyor yüklerini sırtlıyorlar, götürüyorlar. İyi ki bu engelli yakınlarımız var. Onlar hem engelleri hafifletiyorlar hem de bizlerin yükünü çok alıyorlar. Bizi de engelli bireylerimizi de rahatlatıyor. Onlar olmasa gerçekten bu süreci yönetmek daha da zor olacaktı. Ereğli’de işlerin yoluna girdiğini görmek gerçekten çok önemli ve güzel. Burada güzel bir yuva oluşmuş organizasyon yıllardır devam ediyor. İsmail Bey yıllardır bu işi arkadaşlarıyla beraber hayırseverlerin desteği ile yıllardır sürdürmekte. Hayırseverlerimiz olmazsa bu iş olmaz. Herkese gerçekten ayrı ayrı teşekkür hak ediyor. Dediğim gibi ben çok duygulandım sizlerin hepinizi bir arada gördüm. Biz devam edeceğiz. Elimizden geldiği kadar bize düşen bu yükü sırtlamaya çalışacağız. Hepinize teşekkür ediyor, hayırlı kandiller, hayırlı ramazanlar şimdiden iyi bayramlar diliyorum.”
Vali Erdoğan Bektaş ve beraberindeki protokol üyeleri daha sonra engeliler ve aileleri ile toplu fotoğraf çektirdi. Vali Bektaş ve protokol üyeleri Fiziksel engelliler Derneği’nde ki çalışma atölyesini gezdikten sonra tören sona erdi.

Yorumlar

Öğrencilerden ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı

31 Mayıs 2019 Cuma 16:22

Öğrencilerden ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı

Devrek İmam Hatip Lisesinde eğitim gören öğrenciler tarafından ihtiyaç sahibi öğrenci ailelerine gıda yardımı yapıldı.

Zonguldak'ın Devrek İlçesinde eğitim- öğretim faaliyetlerini sürdüren Devrek Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından önceden belirlenmiş 30 ihtiyaç sahibi öğrenci ailesine Ramazan kolisi adı adlında gıda yardımı yapıldı. Birçok etkinliğe imza atan öğrenciler bu defada sınıflarından yardım toplayarak 30 adet Ramazan kolisi oluşturdular ve ihtiyaç sahibi arkadaşlarına ulaştırdılar.
Konu ile ilgili olarak Okul Müdür Vekili Erdoğan Aslan,” Bu seneki Ramazan ayını, okul personelimiz ve öğrencilerimiz çeşitli ve anlamlı faaliyetlerle ihya etmenin onurunu yaşamaktadırlar. Okul yöneticilerimiz, meslek dersi öğretmenlerimiz ve İlçe Müftülüğü ile Ramazan ayı süresince koordineli olarak merkez camilerde vaaz ve irşat programı yaparlarken, erkek öğrencilerimiz camilerde mukabele, hutbe okuma ve namaz kıldırdılar kız öğrencilerimiz ise kadın cemaate yönelik programlar yaptılar. Bu gün idrak edeceğimiz Kadir Gecesi nedeniyle de 30 adet Ramazan yardım kolisini ihtiyaç sahibi öğrenci ailelerine ulaştırmanın mutluluğunu yaşadık” diye konuştu.

Yorumlar

Festival programı açıklandı...

31 Mayıs 2019 Cuma 16:18

Festival programı açıklandı...

Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, ‘Karaelmas Uluslararası 16. Kültür ve Sanat Festivali’ ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Alan, yerel sanatçılara büyük önem verileceği festivalde Aleyna Tilki ve Ferhat Göçer’in sahne alacağını söyledi.

Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, Karaelmas Uluslararası 16. Kültür ve Sanat Festivali’ ile ilgili makamında basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konulan başkan Alan, "Seçim sürecinde dolaşırken vatandaşın talep ettiği konulardan biri festivaldi. En son 2012 yılında festival yapılmıştı. 2013 yılına istenmeyen olaylar yaşandığı için festivaller iptal edildi. Daha önce bu konuda deneyimli olan ekiple biz bir komite oluşturduk. Biz daha çok yerel sanatçılarımızın yer alacağı bir festival organize ettik. 26 Haziran akşamı kortej yürüyüşü ile başlayacağız 1 Temmuz Kabotaj Bayramında sona erdireceğiz. 29 Haziranda Aleyna Tilki, 30 Haziranda da Ferhat Göçer sahne alacak. Onun dışındaki günlerde yerel sanatçılara yer vereceğiz. İnşallah herkesin mutlu olacağı festivali gerçekleştireceğiz. Konser yapılacağı alanı tır parkının yan tarafı olarak ayarladık. Onun dışında valilik önünde gerçekleşecek. Belki farklı yerlerde etkinlikler yapabiliriz bunu duyurusunu yapacağız. Biz Zonguldak Belediyesi olarak gücümüz yettiğince bir festival yapmaya çalışıyoruz. Bu konuda esnaflarımızdan vatandaşlarımızdan destek istiyoruz. Destek olmak isteyen vatandaşlarımız “Vakıflar Bankası Zonguldak Şubesi IBAN No: TR 80 0001 5001 5800 7299 7135 20" numaralı hesaba para yatırabilir. Borçlu bir belediye aldık ama bunun arkasına sığınmıyoruz. Destek olurlarsa bizleri memnun ederler. Stantlarımızı kuruyoruz 20 Haziranda kuracağız. 15 Ağustos tarihine kadar devam edecek. 4 bin TL bir ücreti olacak. Yararlanmak isteyenler ücretini yatırıp faydalanabilirler" dedi.
“Herkes haddini bilsin, kimse boyundan büyük işlere karışmasın”
Yerel basında çıkan Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ın AK Parti Merkez ilçe başkanı Mustafa çağlayan ve AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun ile aralarının açık olduğu yönünde çıkan haberler ilgili konuşan başkan Alan, şunları söyledi: “Bizim bunlarla uğraşacak bir dakikamız yok aramıza nifak sokup bizleri birbirimize düşürmeye çalışanlar biz biriz beraberiz. Biz buraya kavga etmeye değil hizmet etmeye geldik. Bizim İstanbul’a festival için görüşmeler yapmak için gittik. Yaşar Gök’ün de bizimle gelmesinin nedeni ailevi sağlık sorunları nedeniyle raporlarını gösterip randevu almaya geldi. Ben sizlere seçimlerden sonra bir şeyler söylemiştim ufak şeylerle uğraşmayalım büyük düşünelim diye ama Zonguldak’ı seviyorsak bu alışkanlıklardan vazgeçelim demiştim. Bizim aramızı bozamazlar biz hizmet için yola çıktık. Bizim derdimiz Zonguldak’ta herkesi kucaklayarak hizmet etmek. Biz gazetecilerin yazdığına göre Zonguldak’ı yazacaksak bu iş olmaz. Biz işimizi yapalı, millette işini yapsın. Herkes haddini bilsin, kimse boyundan büyük işlere karışmasın. Zonguldak bu işler yüzüne kaybetti” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Demirtaş belediye personelleri ile iftarda buluştu

31 Mayıs 2019 Cuma 15:12

Demirtaş belediye personelleri ile iftarda buluştu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş belediye personeli ile iftarda buluştu.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş Gülüç Belediyesi Düğün Salonu’nda düzenlenen iftarda belediye meclis üyeleri ve belediye personelleri ile iftarda buluştu. Gülüç’te yapılan tüm çalışmaları birlik ve beraberlik içerisinde hayata geçirdiklerini belirten Başkan Demirtaş “Bu güne kadar sizlerle büyük bir aile olduk. Gülüç’te yaptığımız hizmetler, elde ettiğimiz başarılar benim tek başıma yapabileceğim şeyler değildi. Büyük bir aile olduk, güzel bir ekip olduk ve Gülüçümüze güzel hizmetler kazandırdık. İnşallah Gülüç bu dönem daha da güzel hizmetlere kavuşacak. Gülüç’ü yine hep birlikte en iyi noktalara taşıyacağız. Ben bu vesile ile iftar davetimize katılan herkese çok teşekkür ediyorum. Herkesin önümüzde ki günlerde kutlayacağımız Kadir Gecesini ve Ramazan Bayramı’nı şimdiden tebrik ediyorum.

Yorumlar

BAKKA’nın desteklediği projelerin açılışları yapıldı

31 Mayıs 2019 Cuma 14:19

BAKKA’nın desteklediği projelerin açılışları yapıldı

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) 2018 yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında desteklenen “Yenilikçi, Araştıran ve Üreten Gençler Yetişiyor”, “Bakiler Kadınları Üretiyor Ahşap El Sanatları Hayat Buluyor”, “Altın Eller Pestil Üretiyor, Bölge Ekonomisi Canlanıyor” projelerinin açılışları yapıldı.

Açılış törenine Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Gökçebey Kaymakamı Ökkeş Furkan Karakurt, Gökçebey Belediye Başkan Vekili Şendoğan Karademir, BAKKA Genel Sekreter Vekili Elif Acar, Zonguldak İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Demirtaş ve daire amirleri katıldı.
Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, açılışları yapılan projelerin sürdürülebilir olmasını vurgulayarak, yapılması gerekenler noktasında destek olacaklarını ifade etti.
Yapılan açılışların adından heyet, 2018 Yılı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın desteklemiş olduğu ve çalışmalarına başlanan Süzek Kanyonu Macera Parkurunu inceledi.
Zonguldak Valisi Bektaş, bölgeyle ilgili yetkililerden ayrıntılı bilgiler aldı.

Yorumlar