Öğrencilerden ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı

31 Mayıs 2019 Cuma 16:22

Öğrencilerden ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı

Devrek İmam Hatip Lisesinde eğitim gören öğrenciler tarafından ihtiyaç sahibi öğrenci ailelerine gıda yardımı yapıldı.

Zonguldak'ın Devrek İlçesinde eğitim- öğretim faaliyetlerini sürdüren Devrek Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından önceden belirlenmiş 30 ihtiyaç sahibi öğrenci ailesine Ramazan kolisi adı adlında gıda yardımı yapıldı. Birçok etkinliğe imza atan öğrenciler bu defada sınıflarından yardım toplayarak 30 adet Ramazan kolisi oluşturdular ve ihtiyaç sahibi arkadaşlarına ulaştırdılar.
Konu ile ilgili olarak Okul Müdür Vekili Erdoğan Aslan,” Bu seneki Ramazan ayını, okul personelimiz ve öğrencilerimiz çeşitli ve anlamlı faaliyetlerle ihya etmenin onurunu yaşamaktadırlar. Okul yöneticilerimiz, meslek dersi öğretmenlerimiz ve İlçe Müftülüğü ile Ramazan ayı süresince koordineli olarak merkez camilerde vaaz ve irşat programı yaparlarken, erkek öğrencilerimiz camilerde mukabele, hutbe okuma ve namaz kıldırdılar kız öğrencilerimiz ise kadın cemaate yönelik programlar yaptılar. Bu gün idrak edeceğimiz Kadir Gecesi nedeniyle de 30 adet Ramazan yardım kolisini ihtiyaç sahibi öğrenci ailelerine ulaştırmanın mutluluğunu yaşadık” diye konuştu.

Yorumlar

Festival programı açıklandı...

31 Mayıs 2019 Cuma 16:18

Festival programı açıklandı...

Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, ‘Karaelmas Uluslararası 16. Kültür ve Sanat Festivali’ ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Alan, yerel sanatçılara büyük önem verileceği festivalde Aleyna Tilki ve Ferhat Göçer’in sahne alacağını söyledi.

Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, Karaelmas Uluslararası 16. Kültür ve Sanat Festivali’ ile ilgili makamında basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konulan başkan Alan, "Seçim sürecinde dolaşırken vatandaşın talep ettiği konulardan biri festivaldi. En son 2012 yılında festival yapılmıştı. 2013 yılına istenmeyen olaylar yaşandığı için festivaller iptal edildi. Daha önce bu konuda deneyimli olan ekiple biz bir komite oluşturduk. Biz daha çok yerel sanatçılarımızın yer alacağı bir festival organize ettik. 26 Haziran akşamı kortej yürüyüşü ile başlayacağız 1 Temmuz Kabotaj Bayramında sona erdireceğiz. 29 Haziranda Aleyna Tilki, 30 Haziranda da Ferhat Göçer sahne alacak. Onun dışındaki günlerde yerel sanatçılara yer vereceğiz. İnşallah herkesin mutlu olacağı festivali gerçekleştireceğiz. Konser yapılacağı alanı tır parkının yan tarafı olarak ayarladık. Onun dışında valilik önünde gerçekleşecek. Belki farklı yerlerde etkinlikler yapabiliriz bunu duyurusunu yapacağız. Biz Zonguldak Belediyesi olarak gücümüz yettiğince bir festival yapmaya çalışıyoruz. Bu konuda esnaflarımızdan vatandaşlarımızdan destek istiyoruz. Destek olmak isteyen vatandaşlarımız “Vakıflar Bankası Zonguldak Şubesi IBAN No: TR 80 0001 5001 5800 7299 7135 20" numaralı hesaba para yatırabilir. Borçlu bir belediye aldık ama bunun arkasına sığınmıyoruz. Destek olurlarsa bizleri memnun ederler. Stantlarımızı kuruyoruz 20 Haziranda kuracağız. 15 Ağustos tarihine kadar devam edecek. 4 bin TL bir ücreti olacak. Yararlanmak isteyenler ücretini yatırıp faydalanabilirler" dedi.
“Herkes haddini bilsin, kimse boyundan büyük işlere karışmasın”
Yerel basında çıkan Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ın AK Parti Merkez ilçe başkanı Mustafa çağlayan ve AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun ile aralarının açık olduğu yönünde çıkan haberler ilgili konuşan başkan Alan, şunları söyledi: “Bizim bunlarla uğraşacak bir dakikamız yok aramıza nifak sokup bizleri birbirimize düşürmeye çalışanlar biz biriz beraberiz. Biz buraya kavga etmeye değil hizmet etmeye geldik. Bizim İstanbul’a festival için görüşmeler yapmak için gittik. Yaşar Gök’ün de bizimle gelmesinin nedeni ailevi sağlık sorunları nedeniyle raporlarını gösterip randevu almaya geldi. Ben sizlere seçimlerden sonra bir şeyler söylemiştim ufak şeylerle uğraşmayalım büyük düşünelim diye ama Zonguldak’ı seviyorsak bu alışkanlıklardan vazgeçelim demiştim. Bizim aramızı bozamazlar biz hizmet için yola çıktık. Bizim derdimiz Zonguldak’ta herkesi kucaklayarak hizmet etmek. Biz gazetecilerin yazdığına göre Zonguldak’ı yazacaksak bu iş olmaz. Biz işimizi yapalı, millette işini yapsın. Herkes haddini bilsin, kimse boyundan büyük işlere karışmasın. Zonguldak bu işler yüzüne kaybetti” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Demirtaş belediye personelleri ile iftarda buluştu

31 Mayıs 2019 Cuma 15:12

Demirtaş belediye personelleri ile iftarda buluştu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş belediye personeli ile iftarda buluştu.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş Gülüç Belediyesi Düğün Salonu’nda düzenlenen iftarda belediye meclis üyeleri ve belediye personelleri ile iftarda buluştu. Gülüç’te yapılan tüm çalışmaları birlik ve beraberlik içerisinde hayata geçirdiklerini belirten Başkan Demirtaş “Bu güne kadar sizlerle büyük bir aile olduk. Gülüç’te yaptığımız hizmetler, elde ettiğimiz başarılar benim tek başıma yapabileceğim şeyler değildi. Büyük bir aile olduk, güzel bir ekip olduk ve Gülüçümüze güzel hizmetler kazandırdık. İnşallah Gülüç bu dönem daha da güzel hizmetlere kavuşacak. Gülüç’ü yine hep birlikte en iyi noktalara taşıyacağız. Ben bu vesile ile iftar davetimize katılan herkese çok teşekkür ediyorum. Herkesin önümüzde ki günlerde kutlayacağımız Kadir Gecesini ve Ramazan Bayramı’nı şimdiden tebrik ediyorum.

Yorumlar

BAKKA’nın desteklediği projelerin açılışları yapıldı

31 Mayıs 2019 Cuma 14:19

BAKKA’nın desteklediği projelerin açılışları yapıldı

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) 2018 yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında desteklenen “Yenilikçi, Araştıran ve Üreten Gençler Yetişiyor”, “Bakiler Kadınları Üretiyor Ahşap El Sanatları Hayat Buluyor”, “Altın Eller Pestil Üretiyor, Bölge Ekonomisi Canlanıyor” projelerinin açılışları yapıldı.

Açılış törenine Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Gökçebey Kaymakamı Ökkeş Furkan Karakurt, Gökçebey Belediye Başkan Vekili Şendoğan Karademir, BAKKA Genel Sekreter Vekili Elif Acar, Zonguldak İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Demirtaş ve daire amirleri katıldı.
Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, açılışları yapılan projelerin sürdürülebilir olmasını vurgulayarak, yapılması gerekenler noktasında destek olacaklarını ifade etti.
Yapılan açılışların adından heyet, 2018 Yılı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın desteklemiş olduğu ve çalışmalarına başlanan Süzek Kanyonu Macera Parkurunu inceledi.
Zonguldak Valisi Bektaş, bölgeyle ilgili yetkililerden ayrıntılı bilgiler aldı.

Yorumlar

Sosyal Yardımlaşma Vakfından iftar yemeği

31 Mayıs 2019 Cuma 14:16

Sosyal Yardımlaşma Vakfından iftar yemeği

Çaycuma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Ramazan Ayı kapsamında şehit aileleri ve gaziler onuruna iftar programı düzenlendi.

İftar yemeğine Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli ile eşi Fatmagül Keçeli, Gökçebey Kaymakamı Furkan Ökkeş Karakurt, İlçe Emniyet Müdürü Seyfi Ömer Paça, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Selçuk Özen, İlçe Müftüsü Ayhan Ermiş, Çaycuma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Semra Gülboy, kurum amirleri, şehit aileleri ve gaziler katıldı.
Kaymakam Serkan Keçeli yemekte yaptığı konuşmasında, “Devletimizin birliği ve bütünlüğü için, bu toprakları vatan olarak bize miras kalması için, al bayrağımızın dalgalanabilmesi için şehit ve gazilerimizin yapmış oldukları fedakârlıklar bizim için son derece önemli. Şehitlerimizin ve gazilerimizin göstermiş olduğu fedakârlıklar karşısında bizler millet olarak ne yapsak azdır. Bu vesile ile tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Makamları cennet olsun inşaallah. Kahraman gazilerimize ve şehit yakınlarımıza sağlıklı uzun ömürler diliyorum. İftarımıza katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum” dedi. Ardından kahraman gazilere madalyalarını Gökçebey Kaymakamı Karakurt ile beraber takdim etti.
Program İlçe Müftüsü Ayhan Ermiş'in yapmış olduğu dua ile sona erdi.

Yorumlar