Öğrenciler resimlerini sokakta sergiledi

4 Mayıs 2018 Cuma 17:40

Ereğli Haber

Öğrenciler resimlerini sokakta sergiledi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren İzmirlioğlu İlkokulu öğrencileri ‘Sokağa dökülen renkler’ konulu etkinlikte yaptıkları resimleri sokakta sergiledi.

Kdz. Ereğli İzmirlioğlu İlkokulu Resim Egzersizi Öğretmeni Şadiye Çakır ve okul öğrencilerinden oluşan gurubun “Sokağa Dökülen Renkler” konulu sergisi AKM karşısı Herkül Heykel Alanı’nda sergilendi. Serginin açılışına Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Öner Akyürek, Okula adını veren İzmirlioğlu Ailesi adına Ahmet İzmirlioğlu, Okul Müdürleri ve veliler katıldı. Okul Müdürü Orhan Köse açılışta yaptığı konuşmasında katılımcılara ve emeği geçen öğretmen, öğrenci ve velilere teşekkür etti. Öğrenci ve öğretmenleri tebrik eden Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu ise çalışmada emeği geçenlere teşekkür etti.
Bir yıllık emeklerini, renklerini sokağa döken İzmirlioğlu’nun minik ellerinin resim sergisi okul velileri ve halk tarafından büyük ilgi gördü.

Yorumlar

Cumhuriyet Ortaokulu'ndan adına yakışır bilim fuarı

3 Mayıs 2018 Perşembe 18:48

Ereğli Haber

Cumhuriyet Ortaokulu'ndan adına yakışır bilim fuarı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Cumhuriyet Ortaokulu TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenledi. Açılışı yapan Kaymakam Madenoğlu, okul Müdürü Üçler Sarıkaya'ya övgüler yağdırarak, tüm öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.

Kdz. Ereğli Cumhuriyet Ortaokulu’nda TÜBİTAK Bilim Fuarı’nın açılışı gerçekleştirildi. Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu tarafından açılışı gerçekleştirilen Bilim Fuarı’nda 110 değişik proje sergilendi. Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu açılışta yaptığı konuşmada Cumhuriyet Ortaokulu’nun adına yakışır takdire şayan bir faaliyet ortaya koyduğunu söyledi. Madenoğlu konuşmasında “Bugün Cumhuriyet Ortaokulunda Bilim Fuarına açılması için birlikteyiz. Dışarıdan gelen misafirlerimize buranın mülki idare amiri hepinize hoş geldin diyorum. Cumhuriyet Ortaokulumuz adına da layık bir şekilde kendilerine olan güveni, çalışmalarını ilçenin içerisinde gerçekten takdir edilecek, kendini layığıyla ispatlamış ve korumuş bir okuldur. İçeriye girdiğimiz zaman, dışarısı pek bu kanaati vermese de içeriye girdiğimiz zaman sanki özel bir okuldaymış gibi hissediyoruz kendimizi. Okul aile birliği ve okul yönetimi el ele vererek, öğretmenlerimizin ve velilerimizin desteği ile burada güzel şeyler yapılıyor. 110 proje var, gerçekten bu rakam bile insanı sevindiriyor. Projeleri görmeden ve bakmadan bile bu rakamın çok olması bizi burada güzel şeyler yapılıyor konusunda gerçekten ikna edici bir rakam olarak görünüyor. Bu fuarda biz okul müdürümüzü, yardımcı arkadaşlara, okul aile birliği başkanı, yönetim kurumu üyelerine ve öğretmenlerimizi hem bu projelerle ilgisi olan olmayan öğretmenlerimizi kutluyorum. Tabi ki asıl kutlamamız gereken sevgilisi öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz. Bu projeyi yapmada bunu velilerimize bizlere gösterecek şekilde hazırlamanızda size ayrı bir teşekkür ediyorum. Bugün aramızda Milli Eğitim Müdürü vekilimiz ve diğer arkadaşlarımız var. Onlarda sizin ve bizim bu umudumuzu paylaşıyorlar. Hepinizi kutluyorum, her bir projeyi tek tek yakinen görmek incelemek isterdim ama sadece şöyle bir bakarak geçeceğim. Zamanımız olursa eğer o zaman gelip tek tek bakacağım bu projelere ve sizlerde bende bir devletin kaymakamı olarak haklı bir onur ve gurur duyacağımı belirtmek istiyorum, bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Bu haklı gururu ve övünmeyi sadece bizlere sizlerin anne ve babalarınız velileriniz ve öğretmenlerinizle yaşıyoruz” dedi.
Bilim Fuarı projesinin sorumlusu Cumhuriyet Ortaokulu öğretmenlerinden Can Şimşek ise 110 projede toplam 300 öğrencinin görev aldığını ifade etti. Şimşek konuşmasında şu bilgilere yer verdi “Cumhuriyet Ortaokulu olarak klasikleşmiş bir etkinliğimiz olan TUBİTAK 4006 Bilim Fuarına’da ‘hoş geldiniz’ diyelim. Hem de bu sene okula yeni katılmama rağmen gerek okul idarem gerek öğretmen arkadaşlarımın yardımlarıyla çocuklarımızın emeği ile güzel bir ürün çıkarmaya çalıştık ortaya. TÜBİTAK 4006 Bilim fuarları TÜBİTAK Kurumunun ortaokul ve lise seviyesinde ki öğrencileri bilimi sevmeleri için kendi oluşturduklarını ve hayal güçlerini ortaya koyarak bilimsel çalışma yapmalarını sağlayan bir proje örneği diyebiliriz. Bizim okulumuzda bu sene 300 tane aktif öğrenci ve 110 tane proje ile birlikte bu sürece dahil oldu. Yaklaşık 40-45 gün önceden çalışmalarımıza başladık. Okul idaremizle, öğretmenlerle ve öğrencilerle senkron bir şekilde bilim öğretmeye ve onlara okuldan öğrendikleri bilgileri gündelik hayatta nasıl kullanacakları veya gündelik hayattaki mevcut çalışma prensiplerini nasıl meydana geldiklerini gösterme ve bilimi sevdirtmeye çalıştık. Sizlere okulumuzda ki tüm öğretmenlere ve öğrencilerime teşekkür ederim. Seneye yapacağımız ve bizim için klasikleşmiş olan bilim fuarının bir sonrakisine de davet ederim.”
Fuarın açılışına Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Bahattin Girgin, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Murat Yapıcı, okul müdürleri, veliler, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Bilim fuarının 2 gün boyunca Cumhuriyet Ortaokulu bahçesinde sergileneceği belirtildi.

Yorumlar
  • Sultan
    5 Mayıs 2018 Cumartesi 01:22

    Sayın kaymakam sergide halk eğitimde orda burda gezerken kendisi ile işi olan makamına gelen vatandaşlar ozelliklede engelli vatandaşlar ne çile cekiyor haberi yok galiba.daire amierini peşinde gezdiriyor kurumlarda memurlar vatandasa çoğunluğu uzak köyden gelenlere müdür yok imza yok bugun git yarin gel diyor.sayin kaymakam zaten.emekli olacak bari son demlerini hizmet ederek geçirse fena olmaz

MYO başarıdan başarıya imzalar atıyor

2 Mayıs 2018 Çarşamba 14:34

MYO başarıdan başarıya imzalar atıyor

Bülent Ecevit Üniversitesi Devrek Meslek Yüksek Okulu başarıdan başarıya imzalar atmaya devam ediyor.

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde eğitim öğretim faaliyetlerine devem eden Meslek Yüksek Okulu Aşçılık Programı öğrencileri girdikleri yarışmada ön elemeden en iyi ikinci üniversite kupasını okullarına kazandırmanın mutluluğunu yaşadılar. 27-29 Nisan tarihleri arasında İzmir’de Taşpakon tarafından düzenlenen 8 farklı ülkeden katılımın olduğu Türkiye Kupası Ön Elemeleri 1. İzmir Güzelbahçe Uluslararası Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonasından Bülent Ecevit Üniversitesi Devrek Meslek Yüksekokulu öğrencileri ön elemeden en iyi ikinci üniversite kupasını alarak okullarına dönmenin sevincini yaşadılar. İş adamı Deniz Saraç ile Devrek Esnaf Kefalet İlçe Başkanı İsmet Akdemir’in de desteklerinin olduğu yarışmadan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Devrek Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı öğrencilerinden Samet Said Teke, Doğukan Yıldırım ve Berk Eren Öztürk “En İyi Meslek Yüksek Okulu Aşçılık En İyi MYO Pastacılık ve “En İyi Meslek Yüksek Okulu Şampiyon Aşçı” yarışma kategorilerinde büyük emekler sarf ederek, Taşpakon Türkiye Kupası Ön Elemeleri birinci İzmir Güzelbahçe Uluslararası Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonasını ikincilik ile tamamlayarak, önümüzdeki yıl Türkiye Kupasında yarışmaya hak kazandılar.

Yorumlar

Gülüçlü kadınlar el emeklerini görücüye çıkardı

25 Nisan 2018 Çarşamba 16:26

Ereğli Haber

Gülüçlü kadınlar el emeklerini görücüye çıkardı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Beldesi’nde düzenlenen kursa katılan kadınlar bir yıl boyunca yaptıkları el işlerini sergiledi.

Kdz. Ereğli Halk Eğitim Müdürlüğü ve Gülüç Belediyesi’nin katkıları ile düzenlenen biçki-nakış kursuna katılan 40 kadın bir yıllık el emeklerini Gülüç Belediyesi düğün salonunda düzenlenen sergi ile görücüye çıkardı.
Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, daire ve okul müdürleri, muhtarlar, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, kadınların çeşitli el becerileri kazanmaları için düzenlenen kursa katılımın kendilerini sevindirdiğini söyledi.
Gülüç’te kadınlara yönelik açılan gerek kurslar gerekse etkinliklere Belediye olarak her türlü desteği verdiklerini anlatan Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, bundan sonrada desteklerinin süreceğini ifade etti. Yapılan konuşmalar sonrası protokol ve davetliler sergininin açılışını yaparak, kursiyerlerin yaptığı el emeği eserlerini inceledi.
Sergi sonunda Gülüç Belediyesi tarafından protokol üyeleri ve davetlileri çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Yorumlar

BEÜ’lü öğrencilerden sosyal sorumluluk projesi

25 Nisan 2018 Çarşamba 12:15

BEÜ’lü öğrencilerden sosyal sorumluluk projesi

BEÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencileri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocukların ihmalini ve istismarını önlemeye yönelik bir farkındalık çalışması gerçekleştirildi.

Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencilerinden oluşan bir ekip, Dr.Öğr.Üyesi Eda Akbaş koordinatörlüğünde bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdi. "Geleceği Karartma" isimli proje ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocukların ihmalini ve istismarını önlemeye yönelik bir farkındalık çalışması gerçekleştirildi. Çalışma kapsamda hazırlanan video, dev ekranda gösterime sunulurken proje ekibini oluşturan öğrenciler konuyla ilgili broşürler dağıtarak, özellikle ebeveynleri bilgilendirmeye yönelik çalışmalarda bulundu.

Yorumlar