Öğrenciler resim yarışmasıyla ödüllendirilecek

24 Eylül 2019 Salı 09:34

Öğrenciler resim yarışmasıyla ödüllendirilecek

Zonguldak Ticaret İl Müdürü İsmail Maden, Ticaret Bakanlığı Esnaf Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye genelinde ortaokullar arası resim yarışması düzenlendiğini açıkladı.

 Maden, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 
"Temelinde ortaklaşa üretim, dayanışma ve eşitlik değerleri yer alan kooperatifler, değişen dünya koşullarında sürdürebilir kalkınmanın başlıca seçeneklerinden birisi konumundadır. Gelirin adil paylaşılması, yoksulluğun ve bölgesel gelişmişlik farklarının azaltılması ve toplumsal kalkınmanın sağlanması için kooperatiflerin ekonomideki etkinliklerinin artırılması gerekmektedir. Bu bağlamda Ticaret Bakanlığı Esnaf Sanatkalar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğümüz tarafından “Kooperatifçilik” konulu resim yarışması düzenlenmiştir. Eğitim çağındaki çocuklarımızı ve gençlerimizi kooperatifçilik konusunda bilinçlendirmek, farkındalık oluşturmak sanatsal çalışmalarını desteklemek, değerlendirmek, sergilemek ve kalıcı eserler bırakmaya özendirmek amacıyla gerçekleştirilecek resim yarışmasına tüm Türkiye’de resmi ve özel okular da eğitim ve öğretim gören ortaokul öğrencileri tamamen ücretsiz olarak katılabilecektir. Her öğrenci yarışmaya yalnız bir eserle katılabilecektir, Resimler 35x50 ebadındaki resim kâğıdına çizilmelidir. Katılımcılar kendi anlatım biçimlerine uygun her türlü tekniği ve malzemeyi kullanmakta serbesttirler. Resimlerin aslı ve başvuru formu, elden, posta veya kargo aracılığı ile İl Müdürlüğümüze teslim edecektir. Katılımcı adaylarımız Ticaret Bakanlığı resmi internet sitemizden https://esnafkoop.ticaret.gov.tr adresinden “Başvuru Formu” ve “Yarışma Şartnamesi” ne ulaşabilir. Katılımcılar “Başvuru Formu” nu doldurmak ve resimlerini teslim etmek suretiyle başvuru yapabilirler. Öğrencilerimizin dikkat etmesi gereken en önemli husus, kırışmış ve yıpranmış eserler kabul edilmeyecektir. Teslim tarihinden sonra yarışma sekretaryasına ulaşan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır. Eserlerin postada görebileceği zararlardan ve postadan doğabilecek gecikmeden Bakanlığımız sorumlu değildir. Yarışmaya gönderilen resimler daha önce yayınlanmamış ya da her hangi bir ödül kazanmamış olmalı ya da kopyalanmış olmamalıdır. Siyasi amaçlara hizmet eden, genel ahlak kurallarına uymayan, hakaret içeren ve firma adı kullanılan eserler yarışma dışı kalacaktır. Yarışmaya gönderilecek eserlerin ön yüzüne hiçbir bilgi yazılmayacak ve eserin arka yüzünün şartnamede yer alan etikete yer verilecektir. Yarışmaya gönderilen resimler dereceye girsin ya da girmesin iade edilmeyecektir. Yarışmada dereceye giren öğrencilerin ödülleri öğrencinin kendisine teslim edilecektir. Yarışmaya katılan tüm öğrenciler yarışma şartnamesinde yer alan şartları kabul etmiş sayılırlar. Birincilik 5.000 TL Birincilik Plaketi, İkincilik 4.000 TL İkincilik Plaketi, Üçüncülük 3.000 TL Üçüncülük Plaketi, Mansiyon 2.000 TL Mansiyon Plaketi. Eserler en geç 8 Kasım 2019 tarihine kadar İllerde bulunan Ticaret İl Müdürlüğü sekretaryasına kapalı zarf içerisinde elden, posta veya kargo aracılığı ile teslim edilmelidir." 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Eğitim

Yorumlar

Avrupa'ya eğitim köprüsü

6 Eylül 2019 Cuma 13:16

Avrupa'ya eğitim köprüsü

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde Veteriner Sağlık Teknisyenleri ve Tarım Teknisyenleri 'Erasmus Plus Mesleki Eğitim Çalışmaları' ile Avrupa yolunda.


Çaycuma ilçesinde 2016 yılında Veteriner Sağlığı, Laboratuvar Hizmetleri ve Tarım Alanlarında eğitime başlayan Şehit Sacit Olcay Kabaklıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi AB Erasmus Projeleri kapsamında Avrupa’ ya gidiyor. Şehit Sacit Olcay Kabaklıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Tekin Verim şunları söyledi, “Bu eğitim öğretim yılında Tarımsal Üretim ve Hayvan Yetiştiriciliği Avrupa Stajı projesi adı altında 24 öğrencimiz, 2 öğretmen ve 1 idarecimiz Avrupa Birliği Erasmus Plus Mesleki Eğitim çalışmalarına katılmaya hak kazandı. Erasmus Mesleki Eğitim Öğrenci Hareketliliği Projemizi gerçekleştirme çalışmalarımız hızla devam etmektedir” dedi.
Verim, Proje kapsamında Veteriner Sağlığı öğrencilerinin 16 ve 29 Şubat tarihleri arasında Macaristan’a; Tarım Alanı öğrencilerinin 8 ve 21 Mart tarihleri arasında 2 grup olarak Çek Cumhuriyeti’ ne gideceklerini belirtti. 24 öğrencinin yurtdışı staj faaliyetleri ile mesleki alanlarında Avrupa Birliği uygulamalarını yerinde görüp öğrenme şansı yakaladığını vurguladı. Projenin hazırlanmasında ve takibinde özveri ile çalışan Tarım Teknolojileri Öğretmeni Perihan Yücesoy’ a, İngilizce Öğretmeni Ahmet Can Ünlütürk’ e ve projenin tüm süreçlerinde görev alan Müdür Yardımcısı Bülent Özcan’a tüm kurum adına teşekkür etti.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü okulun idareci ve öğretmenlerini tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Yorumlar

1. sınıf öğrencilerin şubeleri kura çekimi gerçekleşti

3 Eylül 2019 Salı 11:48

1. sınıf öğrencilerin şubeleri kura çekimi gerçekleşti

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde 2019-2020 eğitim-öğretim yılı 1. sınıf öğrencilerin şubesinin belirlenmesine yönelik kura çekimi gerçekleşti.


Çaycuma 75. Yıl İlkokulu, Atatürk İlkokulu, Şehit Hasan Yağlı İlkokulu ve İsmail Hakkı Tonguç İlkokulundaki kura çekimine İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş, okul müdürleri, öğretmen ve okul aile birliği temsilcileri katıldı.
Yapılan kura çekiminde, 75. Yıl İlkokulu Müdürlüğü İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cengiz Yılmaz’ın başkanlığında, okul müdürü Ergün Uyar, okul sınıf öğretmeni Gülay Yurtbay, okul aile birliği temsilcisi Sıdıka Topaloğlu oldu. 
Atatürk İlkokulu Müdürlüğü; İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nusret Parlak’ın başkanlığında, okul müdürü Cengiz Erdaş, sınıf öğretmeni Arzu Karaca, okul aile birliği temsilcisi İlknur Saka oldu. Şehit Hasan Yağlı İlkokulu Müdürlüğü; İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bayram Güneş’in başkanlığında; okul müdürü Ali Gedikoğlu, sınıf öğretmeni Bilal Gegecan, okul aile birliği temsilcisi Sezin Bayrak oldu. İsmail Hakkı Tonguç İlkokulu Müdürlüğü; İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Muharrem Yol’un başkanlığında; okul müdürü Ersoy Salman, sınıf öğretmeni Dursun Doruk, okul aile birliği temsilcisi Umut Odabaş oldu. 
İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş, yeni yılın öğrencilere ve velilere hayırlı olmasını diledi.

Yorumlar

ZBEÜ Uluslararası Asıl Aday Kayıtları Tamamlandı

26 Ağustos 2019 Pazartesi 12:58

ZBEÜ Uluslararası Asıl Aday Kayıtları Tamamlandı

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 2019-2020 eğitim öğretim yılı uluslararası öğrenci kayıtları Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı koordinesinde tüm birimlerin katılımlarıyla Teoman Duralı Okuma Salonunda gerçekleştirildi.


Uluslararası öğrenciler için 135 programda açılan toplam 2390 kontenjan için 19 Temmuz 2019 Pazartesi günü başlayan asıl kayıtlar 23 Ağustos Cuma günü mesai bitimi ile birlikte sona erdi. Asıl kayıtlarda 454 öğrencinin kayıt işlemi tamamlandı. 
Uluslararası üniversite olma yolunda ilerleyen Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, bu yıl da dünyanın dört bir yanından eğitim almak isteyen öğrencilerin tercihi oldu. 15 Temmuz 2019’da sona eren uluslararası öğrenci asıl kontenjanlarına, 106 farklı ülkeden toplamda 15.762 uluslararası öğrenci adayı, öğrenim görmek için üniversiteye rekor başvuruda bulunmuştu. Uluslararası öğrenciler tarafından yoğun ilgi gören Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde, 2019-2020 eğitim-öğretim yılı öğrenci alımları 28 Ağustos- 8 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacak olan ek kontenjan başvurularıyla devam edecek. Ek kontenjanlarda kayıt hakkı kazanıp tercih yapmayan öğrencilerin yerlerine 5 Ekim 2019’da ilan edilecek ek kontenjan yedek adaylarının kayıtları alınacak. 
Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında kaliteden ödün vermeden, açılan yeni bölüm/programlarla çalışmalarına devam edeceklerini belirttiği konuşmasında şunları söyledi: “Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi köklü geçmişe sahip bir üniversitedir. Bu yıl açılan yeni bölüm/programlarla ve pek çok farklı ülkeden gelen uluslararası öğrenci ile bu gücümüzü pekiştirmek istiyoruz. Bu yıl Üniversitemizde okuyan uluslararası öğrenci sayısını iki binin üzerine çıkarmayı amaçlıyoruz. Yerleşemeyen öğrenciler ek kontenjanları takip etsinler. Kalan kontenjanlara göre dikkatli tercih yapmaları durumunda yerleşme şansları daha yüksek olacaktır. Bu vesileyle kayıt yapan öğrencilerimize “burası senin üniversiten, üniversitene hoş geldin” diyorum.” 

Etiketler:

ZBEÜ , Zonguldak , Kdz Ereğlihaber , Ereğlihaber

Yorumlar

BEÜ’de şahsen başvurular yoğun ilgi gördü

23 Ağustos 2019 Cuma 17:17

BEÜ’de şahsen başvurular yoğun ilgi gördü

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından açıklanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2019-YKS) sonuçlarına göre üniversiteye kayıt hakkı kazanan ancak elektronik kayıt (e-kayıt) yaptırmayıp, şahsen kayıt yapacak öğrencileri için başlayan ve yoğun bir şekilde devam eden yüz yüze kayıt işlemleri 23 Ağustos’ta sona erdi.


2019-2020 Eğitim Öğretim dönemi için Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’ni kazanan yeni öğrenciler 16-21 Ağustos tarihlerinde Elektronik kayıt (E-Kayıt) yaptırmayanlar aileleri ile birlikte üniversiteye gelerek şahsen kayıt işlemlerini 19-23 Ağustos tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde hafta boyunca gerçekleştirdiler. 
Kayıt işlemleri, kazanılan bölüm ve programların bulunduğu kampüslerdeki Fakülte ve Meslek Yüksekokulu binalarında bizzat yapıldı. 

Yorumlar