Öğrenciler iktidar ve muhalefet temsilcisi olarak yarıştı

11 Mayıs 2019 Cumartesi 12:02

Öğrenciler iktidar ve muhalefet temsilcisi olarak yarıştı

Kdz. Ereğli'de 21 lise arasından ilk dörde kalan Meslek Lisesi öğrencileri düzenlenen münazarada kıyasıya yarıştı. Toplumun suça yönelten etkenlerin işlendiği münazarayı Ormanlı Çok Programlı Lisesi öğrencileri kazandı.

Kdz. Ereğli ilçesinde 21 lise arasında münazara yarışması düzenlendi. Yarışma sonunda ilk dörde kalan Hacı Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi, Ormanlı Çok Programlı Lisesi, Kdz. Ereğli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile İMKB Atatürk Anadolu Lisesi bu akşam Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen finalde yarıştılar.
Yarışma öncesi Hatice Erdem Denizcilik ve Mesleki Teknik Anadolu Lisesi tarafından Kdz. Ereğli Fen Lisesi Spor Salonu’nda iftar yemeği verildi. Protokol üyeleri ve öğrenciler iftarın ardından Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen yarışmaya katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan yarışmayı Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Murat Kapıcı, Kdz. Ereğli İlçe Milli eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Zonguldak İl Milli eğitim Şube Müdürü Üçler Sarıkaya, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Tat Metal Çelik Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Akın Tatoğlu, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve velileri yer aldı.
Öğrenciler okullarına göre iktidar ve muhalefet temsilcisi olarak yarıştılar. İktidar temsilcisi öğrenciler suçların önlenmesinde yasaların önemi üzerinde konuşurken, muhalefet temsilcisi öğrenciler ise suçların önlenmesinde değerlerin daha önemli olduğu üzerinde durdu. Yaklaşık 2 saat süren münazara sonunda Ormanlı Çok Programlı Lisesi öğrencileri muhalefet olarak yaptıkları konuşma da ortaya koydukları fikirler ile jüri tarafından birinciliğe layık görüldü. Yarışmada birinci olan Ormanlı Çok Programlı Lisesi’ne ödül olarak bin 500 TL’lik hediye çeki verildi.
Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu öğrencilerin özgür fikirlerini cesur bir şekilde herkesin önünde beyan etmelerinin kendisini mutlu ettiğini söyledi. Çorumluoğlu konuşmasında “4 okulumuzu da öncelikli olarak tebrik ediyorum. Ülkemizi de pırıl pırıl, başarılı ve öz güveni yüksek bu gençlerimize emaneten bırakacağız. Öz güveninizden dolayı sizleri tebrik ederim. Bu hazirun karşısında düşüncelerinizi özgürce ifade etmek bence asıl kazanımdır” dedi.
Yarışma protokol ile öğrencilerin toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Yorumlar

Cemile Tatoğlu'nda miniklerin tasarım beceri atölyesi açıldı

9 Mayıs 2019 Perşembe 19:47

Cemile Tatoğlu'nda miniklerin tasarım beceri atölyesi açıldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Cemile Tatoğlu Anaokulu’nda, “Hüseyin Tatoğlu Tasarım Beceri Atölyesi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Kdz. Ereğli’de faaliyet gösteren Cemile Tatoğlu Anaokulu’nda “Hüseyin Tatoğlu Tasarım Beceri Atölyesi’nin açılışı Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş tarafından gerçekleştirildi. Açılışa Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Cemal Özden Yazıcıoğlu, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve hayırsever işadamı-sanayici Akın Tatoğlu ve STK üyeleri katıldı. Açılışta minik öğrenciler tarafından protokole çiçek takdim edildi. Cemile Tatoğlu Anaokulu Müdürü Demirhan Döl çocukların sahip oldukları yeteneklerini uygulama düzeyinde geliştirebilmeleri, el becerilerini artırabilmeleri amacıyla kurulduğunu belirtti. Müdür Döl konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Bu amaçla kurulan atölyemiz gerçek hayatla ilişkilendirilerek teori ile pratiği birleştirecek şekilde hazırlandı. Çocuklara sorumluluk ve ekip çalışma ruhunu aşılayacak sorumluluk alarak yaptıkları işlerde sebat göstermeleri sağlanacaktır. Öğrencilerin okulda düşenmeye, tasarlamaya ve üretmeye zaman ayırabilecekleri ortamlar planlanarak, çocukların düşünsel, duygusal ve fiziksel ihtiyaçlarını destekleyecek şekilde hazırlanan atölyemiz; seramik, robotik, akıl oyunları, ebru, dokuma, ağaç işleri, kağıt sanatlarının yanı sıra, oluşturduğumuz küçük hobi bahçesinden oluşmaktadır. Atölyemizin kurulmasında mesai kavramı gözetmeksizin çalışan tüm öğretmenlerimize ve yardımcı personelimize teşekkür ediyorum.”
Vali Bektaş daha sonra Hüseyin Tatoğlu Tasarım Beceri Atölyesini inceleyerek detaylı bilgi aldı.

Yorumlar

Kocaman yürekleriyle örnek davranışta bulundular

3 Mayıs 2019 Cuma 18:29

Ereğli Haber

Kocaman yürekleriyle örnek davranışta bulundular

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi İzmirlioğlu İlkokulu öğrencileri “Bir Sınıf Bir Çocuk, Bir Çocuk Bin Umut” Projesi kapsamında oluşturulan kumbaralarda biriken paralarla aldıkları Eğitici Çocuk Oyunlarını akranlarına iletilmek üzere Kozlu Çocuk Evleri Sitesi Yönetimine teslim etti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında İzmirlioğlu İlkokul öğrencileri “Bir Sınıf Bir Çocuk, Bir Çocuk Bin Umut” projesi ile sınıflarında oluşturulan kumbaralarda biriken paralarla aldıkları eğitici çocuk oyunlarını Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Zonguldak İl Müdürlüğünce yürütülen “Ekranla Değil Akranla Büyüsün Çocuklar” kampanyasına da katılarak akranlarına iletilmek üzere Kozlu Çocuk Evleri Sitesi Yönetimine verdi.
İzmirlioğlu İlkokulu Okul Aile Birliği Yönetiminin ve öğrenci kurulunun başlattığı “Bir Sınıf Bir Çocuk, Bir Çocuk Bin Umut” projesi kapsamında okul öğrencilerinin birikimleri ile alınan hediyeler proje koordinatörü Okul Müdür Yardımcısı Abdulkerim Kayacı ve Okul Rehber Öğretmeni Arzu Kalıncı Dünya’dan Zonguldak Çocuk Hizmetlerinden Sorumlu İl Müdür Yardımcısı Vekili Elif ŞAHİN ve Kozlu Çocuk Evleri Sitesi Müdürü Deniz Yılmaz teslim aldı.
Okul Müdürü Orhan Köse minik öğrencilerin koca yürekleri ile örnek bir etkinliğe imza attıklarını belirterek kendilerini tebrik etti. Köse “Projede emeği geçen öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve desteklerini esirgemeyen velilerimize; ayrıca projenin her aşamasında yanımızda yer alan Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve çalışanlarına teşekkür ederim” dedi.

Yorumlar
  • Nazlı durmaz
    3 Mayıs 2019 Cuma 21:55

    Çok güzel harikasınız okulumuzla gurur duyuyorum

KEAL'li öğrenciler Türkiye şampiyonuyla karşılaştı

29 Nisan 2019 Pazartesi 22:52

Ereğli Haber

KEAL'li öğrenciler Türkiye şampiyonuyla karşılaştı

Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi tarafından ikincisi düzenlenen ve bu yıl ‘Engelli Farkındalığına’ dikkat çekilen KEAL etkinliklerinde Türkiye Şampiyonu Kdz. Ereğli Paravolley Takımı ile KEAL Voleybol Takımı karşı karşıya geldi.

Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi 29 Nisan - 3 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştireceği ‘KEALFEST’ etkinliklerinde bu yıl ‘Engelli Farkındalığı’ ile dikkat çekti. Etkinlikler kapsamında Türkiye Şampiyonu Kdz. Ereğli Paravolley Takımı ile KEAL Voleybol Takımı karşı karşıya geldi. Karşılaşma öncesi engellilerin hayatta karşılaştıkları durumları anlatan kısa film gösterildi. Filmin ardından ise sporcular sahaya çıkarken, KEAL’li öğrenciler Paravolley takımı oyuncularına karanfiller hediye etti. Oldukça çekişmeli geçen maçta KEAL Voleybol takımı, Kdz. Ereğli Paravolley takımı karşısında zor anlar yaşadı. Karşılaşma boyunca KEAL’li öğrenci, öğretmen ve veliler iki takım lehine de tezahüratlarda bulunup coşkuyu artırdı. KEAL’li öğrenciler ayrıca tribünlerde çeşitli gösteriler yapması renkli görüntülerin ortaya çıkmasına neden oldu.
KEAL Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Bal etkinliklere katılan Paravolley oyuncularına teşekkür etti. Bal burada yaptığı konuşmada yaptıkları etkinliklerle engellilerin yaşamına dikkat çekmek istediklerini ve sabah saatlerinden itibaren düzenlenen programlarda amaçlarına ulaştıklarını söyledi.

Yorumlar

Kdz. Ereğli’de PDR günleri düzenlendi

26 Nisan 2019 Cuma 14:47

Kdz. Ereğli’de PDR günleri düzenlendi

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’ne bağlı Ereğli Eğitim Fakültesi ‘Kdz. Ereğli PDR Günleri’ programı düzenlendi.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik topluluğu tarafından, 23-24 Nisan tarihlerinde ‘Kdz. Ereğli PDR Günleri’ düzenlendi. Programa Dekan Vekili Prof. Dr. Soner Yavuz, Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ali Arslan, PDR Topluluğu Akademik Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Okan Bilgin, akademik-idari personel ve çok sayıda öğrenci katıldı. "Nitelikli Psikolojik Danışman Olmak" temasıyla bu yıl ikincisi düzenlenen programın ilk gününde Doruk Yerleşkesinde 6 atölye çalışması yapıldı. Çalışmalarda Dr. Öğr. Üyesi F. Zehra Ünlü Kaynakçı 'Bilinçli Farkındalık Atölyesi', Dr. Öğr. Üyesi Erhan Yeşilyurt 'Drama Becerileri Atölyesi', Dr. Öğr. Üyesi Okan Bilgin ‘Etkili İletişim Atölyesi', Dr. Öğr. Üyesi Birsen Şahan 'Aile Dizilimi Atölyesi', Dr. Öğr. Üyesi Elif Akdemir ‘Beden Dili Atölyesi’ ve Dr. Öğr. Üyesi Çağla Karademir 'Okullarda Akılcı Davranışçı Yaklaşım Uygulamaları Atölyesi' uygulamalarını öğrencilere gerçekleştirdi. Küçük grup uygulamalarının olduğu ilk gün programı sonunda öğretim üyelerine teşekkür belgesi takdim edildi. Programın ikinci günü ise Kdz. Ereğli Öğretmenevi Konferans Salonu’nda 2 konferans ve 1 panel ile devam etti. Konferansların ilki Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Fidan Yeliz Özbey tarafından 'Neden ve Nasıl Kaynaştırma?' başlığıyla gerçekleştirildi. İkinci konferansta ise Uzm. Psk. Dan. Ezgi Acar 'Mindfulness' isimli sunumu yaptı.
PDR Günleri, moderatörlüğünü PDR Topluluğu Akademik Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Okan Bilgin'in yaptığı, Uzm. Psk. Dan. Mehmet Atasayar, Psk. Dan. Faruk Üstün ve Psk. Dan. Cihan Çalışkan'ın katılımlarıyla 'Nitelikli Psikolojik Danışman Olmak' konulu panel ile sona erdi.

Yorumlar