Öğrenciler Zonguldak Teknopark’ta büro açtı

21 Ekim 2019 Pazartesi 12:35

Öğrenciler Zonguldak Teknopark’ta büro açtı

Zonguldak Mesleki Eğitim Merkezi Elektronik Bölümü öğrencileri Zonguldak Teknopark’ta büro açtı.

Bülent Ecevit Üniversitesi’nde düzenlenen Uni4Society yarışmasında ikinci olan çıraklık öğrencileri Hasan Barış Karakaş ve Özgür Açıkgöz iş fikirlerini geliştirerek Zonguldak Teknopark’ta büro açtılar. Hasan Barış Karakaş; “Bülent Ecevit Üniversitesinde düzenlenen Uni4Society yarışmasında ikinci olduktan sonra çalışmalarımızı hızlandırdık. Bir yandan Uni4Society in sağladığı pazarlama, ürün geliştirme, fiyatlandırma gibi eğitimlere katılıp kendimizi geliştirdik, diğer yandan Zonguldak Teknopark sayesinde patent alma sürecini öğrendik. BAKKA sayesinde okulumuza kurulan mükemmel robotik laboratuvarlar sayesinde de teknik bilgilerimizi ilerlettik. Çalışmalarımız sonucunda Zonguldak Teknopark’ta büro açma ayrıcalığına ulaştık. Bu süreçte bize inanarak yardım ve desteklerini esirgemeyen Ensar Metin Kalender in şahsında Uni4Society’e, Doç. Dr. Umut Güneş Sefercik’in şahsında Zonguldak Teknopark’a, ustamız Levent Öztürk’e ve Tolunay Hocamız ile Bedriye Hocamız’ın şahsında Zonguldak Mesleki Eğitim Merkezine teşekkürü borç biliriz. Spor olsun diye değil, iş olsun, aş olsun diye çalışıyoruz. Zonguldak’ta Mesleki Teknik Eğitimin, Zonguldak Mesleki Eğitim Merkezinden sorulduğunun ispatıyız. Önümüzdeki süreçte patent alma ve Türkiye finaline katılma çalışmalarımız devam ediyor. Halen öğrenciyiz, Meslek Lisesi diplomamızı aldıktan sonra alanımızda Üniversite eğitimi almayı planlıyoruz” dedi.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Teknopark , Büro

Yorumlar

Yazıcıoğulları'ndan görkemli düğün

21 Ekim 2019 Pazartesi 12:14

Yazıcıoğulları'ndan görkemli düğün

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Meclis Başkanı İlhan Yazıcıoğlu’nun oğlu Ali Yazıcıoğlu Melis Yazıcıoğlu ile dünya evine girdi.

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı olan İlhan Yazıcıoğlu, oğlu Ali için görkemli bir düğün töreni gerçekleştirdi.
Yıldız- Çelebi Purçak çiftinin kızları Melis ile Emel-İlhan Yazıcıoğlu çiftinin oğulları Ali için Gülüç beldesinde bulunan Büyük Anadolu Ereğli Hotel’de muhteşem bir düğün töreni düzenlendi.
Düğüne törenine AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Hamdi Uçar, CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, AK Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz, AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz, AK Parti önceki dönem milletvekilleri Faruk Çaturoğlu, Prof. Dr. Ercan Candan, MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş, Başkan Yardımcısı Ahmet Türk, Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Ocak, Kdz. Ereğli Vergi Dairesi Müdürü Muharrem Gövce, Kdz. Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek, Genel Maden İşçileri Sendikası Armutçuk Şube Başkanı Ali Eşitmez, bazı köy ve mahalle muhtarlarının yanı sıra binin üzerinde davetli katıldı.
Melis ile Ali çiftinin dansı ile başlayan düğünde, davetliler genç çift ile birlikte gönüllerince eğlenirken; Yazıcıoğlu ve Purçak ailelerinin büyükleri de düğün boyunca davetlilerle yakından ilgilendi.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Yazıcıoğlu , Düğün , Evlilik

Yorumlar

Günlük Burç Yorumu 21 Ekim 2019

21 Ekim 2019 Pazartesi 10:17

askmoyra

Günlük Burç Yorumu 21 Ekim 2019

Günlük burç yorumları ile burcunuzda neler oluyor, hayatınız hakkında size ne gibi ipuçları veriyor öğrenebilirsiniz.

KOÇ; bugün ailevi konular gündemini oluştururken, aile büyüklerine karşı daha anlayışlı davranmalısın. Geçmişte kalmış konular ve finansal mevzular gündeme gelebilir ve gerginlik yaratabilir. Kendi iç sesini dinleyerek olayların üstesinden gelebilir ve gün içinde kendini güvende hissettiğin yerlerde olmak isteyebilirsin.

BOĞA; yakın çevrendeki değişiklikler iletişim trafiğini yoğunlaştırabilir, iş hayatındaki sorumlulukların da artabilir. Gelecek planların için yeni alternatifler üretmeye çalışabilirsin fakat işlerini tamamlamak için önce kendine vakit ayırmalı, karşındakilerinin sözlerine takılmadan, mantığınla ilerlemeye çalışmalısın.

İKİZLER; uğraştığın işlerde kişisel yeteneklerini kullanarak daha kolay ilerlemekle birlikte, birtakım ağır maddi sorumluluklar yüklenmek zorunda olduğun bir gündesin. Gün içinde alabileceğin destekle işleri halledebilir ve yeni projeler için görüşmeler yapabilirsin fakat ticari anlaşmalarda ya da ilişkilerinde özenli davranmanda fayda var.

YENGEÇ; beden sağlığın ve dış görünüşünle ilgili yeni kararlar alacağın, kişisel açıdan önem verdiğin meselelere odaklanacağın bir gün. Kendinle alakalı yeni fikirler üretip proje aşamasına geçebilirsin, ancak hassasiyet gösterdiğin konular daha önemli hale gelerek duygusal dalgalanmalar yaşayabileceğin saatlerde olabilir.

ASLAN; bugün elinde olmayan nedenlerden dolayı içsel bir süreç yaşayabilir ve kendini huzursuz hissedip içine kapanabilirsin. Gününü rutin işlerini hallederek geçirmeli ve akışta kalmaya çalışmalısın. Akşam üzeri yükselen enerjin, karşına çıkabilecek ani olayları bile hoş görmeni sağlayabilir.

BAŞAK; haftanın ilk gününde, yeni hazırlanacak projeler ve kurumsal işlerde alabileceğin destekle daha kolay ilerleyebilirsin. Sosyal çevrende konuşulan konularda söz sahibi hale gelebilirsin. Fakat yaşadığın ani duygu değişimleri, ufak problemlerin bile büyük krizler haline dönüşmesine neden olabilir. Dikkatli olmanda fayda var.

TERAZİ; bugün hedeflerine ulaşmak için ekstradan çaba harcayabilir ve uğraştığın işlerde başarı sağlayabilirsin. Gün içinde yoğun duygusal iniş çıkışlar yaşaman mümkün. Bu yüzden, otorite figürleriyle iletişiminde sakin ve kontrollü olmaya çalışmalısın. Bu sayede geleceğinle ilgili projelerinde olumlu geri dönüş alabilirsin.

AKREP; yeni ufuklara yelken açmak ve özgürlüğünü sonuna kadar hissetmek için uygun bir gündesin. Özel ilişkide olduğun insana karşı daha duyarlı ve hassas yaklaşabilir, kolay empati kurabilirsin. Akşamüzeri oluşabilecek içsel gerginliğin, kararlarına yansıyabilir ve mantığının dışına çıkma ihtimalini yükseltebilir.

YAY; haftaya sezgilerinin sana gösterdiği yol haritasına bağlı kalarak başlayabilir,  endişe ve korku duyduğun olayların yersiz olduğunu fark edebilirsin. Bu aralar finansal konularda kendini şanlı görebilir, adeta korunduğunu hissedebilirsin. Çalışma ortamında üstlerinin tam olarak ne istediğini anlamlandıramaman, iletişim problemleri yaşatabilir.

OĞLAK; ikili ilişkinde dengede kalmak isteyebilir ve ilişkinle ilgili sorunlar hakkında yakın çevrenden destek alabilirsin. Öğle saatlerinde alınganlığın artarken, ufak tefek sorunlar krize neden olabilir. Gelişen koşullara hoşgörü göstermen, olumlu gelişmeler yaşamanı ve başarılı iş birlikleri kurmanı sağlayabilir. Yüksek sezgin ve ilham duygun sayesinde yaratıcı çalışmalar yapabilirsin.

KOVA; bugün, hayatınla alakalı sorumluluklarınla ilgilendiğin ve işlerini tamamlamak için uğraştığın bir gün olabilir. Hayal gücün ve vizyonlarının ışığında, yaratıcı sanatsal ve estetik içerikli konular, rutin gündemin dışına çıkmana yardımcı olurken, motivasyonunu da artırabilir. Kariyer hedeflerin için sezgi ve mantığını bir arada kullanman gerekebilir.

BALIK; yeteneklerinin ve gücünün farkına varabilir, yeni başlangıçlar yapmak için planlarını devreye sokabilirsin. Güven duyduğun insanlarla yapacağın fikir birliği de projelerini hızlandırabilir. İkili ilişkindeki duyarlılığın ve anlayışın karşısında partnerinin de uyumlu tavırları güzel bir gün geçirmeni sağlayabilir.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Burc

Yorumlar

Devrekli motor tamircisinden yerli robot

21 Ekim 2019 Pazartesi 09:10

Devrekli motor tamircisinden yerli robot

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde lise mezunu genç, kendi imkanları ile yerli robot yaptı.

Devrek'te 26 yaşındaki motor tamircisi lise mezunu Muhammet Öksüz, icat ettiği yerli robot ile görenleri hayrete düşürüyor. Devrek Sanayi Sitesi'nde motor tamirciliği yapan Meslek Lisesi Elektrik ve Elektronik Bölümü mezunu Öksüz, "Bu işe başlamadan evvel bir mermer fabrikasında çalışıyordum. Patronumun binlerce dolar para vererek İtalya’dan ithal ettiği makineden ben sorumluydum. O dev makineye ne yüklerseniz gerek ahşap, gerek metal ve gerekse mermere o objeleri kabartma ve üç boyutlu olarak size veriyor. Bir müddet sonra patronumla anlaşamadık ve o iş yerinden ayrıldım. Ayrılmadan evvel o cihazı çok inceledim, kendim tamirhane açınca o cihazı neden ben de yapamayayım dedim ve kolları sıvadım. Sanayiden temin ettiğim parça ve elektronik cihazların montajını yaparak binlerce dolar verilerek ithal edilen cihazın minisini icat ettim. Bilgisayara ne yüklerseniz birebir orijinalini veriyor. Benim yetkililerden ve iş adamlarından isteğim bana destek verildiği zaman dışarıdan binlerce döviz vererek paramızın dışarı gitmesini engellemek ve ülkemize katma değer sağlamaktır” diye konuştu.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Devrek , Yerli , Robot

Yorumlar

Devrek’te Muhtarlar Günü kutlaması

19 Ekim 2019 Cumartesi 15:26

Devrek’te Muhtarlar Günü kutlaması

Devrek'te 19 Ekim Muhtarlar Günü düzenlenen törenle kutlandı.

Cumhuriyet Alanında düzenlenen kutlama merasimine Devrek Kaymakam Vekili Ümit Altay, Belediye Başkan Vekili Şeref Aydınlı, Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, AK Parti İlçe Başkanı Yaşar Canbaş, İlçe Jandarma Karakol Komutanı Teğmen Murat Yıldırım, Emniyet Müdürü Selim Karartı, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Gün Albayrak İl Genel Meclis Üyeleri İsmet Bostancı ve İsa Bükrü ile mahalle ve köy muhtarları katıldı.
Organize edilen törende konuşan İsmetpaşa Mahallesi Muhtarı Necla Esen Ak,” Muhtarlı müessesinin kuruluş günü olan 19 Ekim tarihi, 19 Ekim 2015 tarihinde çıkarılan genelge ile “ Muhtarlar Günü” olarak kutlanmasına karar verilmiştir. Dolayısıyla bu yıl Muhtarlar Günü’nün beşinci yılını kutlamaktayız. Bu günün ilan edilmesinde başta cumhurbaşkanımıza, hükumetimize, Gazi meclisimize, İçişleri Bakanlığımıza ve genelgenin yayınlanmasında emeği geçen Türkiye Muhtarlar Konfederasyonuna şükranlarımızı sunuyorum. Yerel yönetimler, gerek demokratik hayatta oynadıkları roller gerekse kamu hizmetlerinin halka sunulmasında ve erişiminde yüklendikleri sorumluluklar sebebiyle yerel halkın yönetime katılmasının ilk aşamasıdır. Yerel yönetimlerin en küçük birimi köy ve mahalle yönetimleridir.
Muhtarlık müessesesi 1829’dan günümüze 190 yıllık bir tarihe sahiptir. Genel ve yerel sorunların ilgili kuruluşlara iletilmesinde köprü rolü oynayan muhtarlık Osmanlıdan Cumhuriyete taşınan önemli bir yerel yönetimdir. Türkiye’de 18 bin 329 köy ve 32 bin 044 mahalle muhtarlığı olmak üzere toplam 50 bin 373 muhtar görev yapmaktadır. Muhtarların yetkisi konusunda önümüzdeki dönemde yasal düzenleme yapılması yönünde beklentilerimiz devam etmektedir. Bugün bakıldığında 94 yıllık köy kanunu ve 74 yıllık mahalle kanunu işle sorunlara çözüm üretilmeye çalışan bir müessese görüyoruz. Yerel yönetimlerin en küçük birimi olan muhtarlığın belki özlük hakları çözüldü ancak, hizmet edebilirlik olanları tespit edilerek gündemimizdedir. Belirlemiş olduğumuz sorunlarımız konfederasyon olarak yapmış olduğumuz toplantıda son şeklini almıştır. Ve en yakın zamanda yasal hale gelmesi en büyük temennimizdir” diye konuştu.
Muhtarlara programın ardından Öğretmenevinde kahvaltı ikramında bulunuldu.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Devrek , Muhtarlar , Günü , Kutlandı

Yorumlar