Zonguldak'ta Kasım ayında 515 konut satıldı

22 Aralık 2017 Cuma 15:58

 Zonguldak'ta Kasım ayında 515 konut satıldı

TÜİK'in verilerine göre Türkiye genelinde konut satışları 2017 Kasım ayında 122 bin 732 oldu. Zonguldak'ta ise 2017 yılının Kasım ayında 515 konut satıldı.

Türkiye İstatistik Kurumu 2017 yılı Kasım ayı Konut Satış istatistiklerini açıkladı. Verilere göre Zonguldak’ta 2017 Kasım ayında 553 konut satıldı. Karabük’te 2017 Kasım ayında 401 konut satıldı. Bartın’da 2017 Kasım ayında konut satıldı. 2016 yılının Kasım ayında Zonguldak'ta toplam 626 konut satışı gerçekleştirilirken bu satışların 275'i ipotekli, 351'i ise diğer satışlar olarak kaydedildi. 2017'nin Kasım ayında ise toplam konut satışı 515 olarak kaydedildi. Yine bu satışların 185'i ipotekli, 330'u diğer satışlar olarak kaydedildi.
2016 yılının Ocak-Kasım ayı istatistiklerine göre ise kentte toplamda 6 bin 034 konut satışı gerçekleştirilirken, 2017 yılı Ocak-Kasım ayı istatistiklerine göre 5 bin 841 konut satışı gerçekleştirildi

Yorumlar

Kirli, paslı trafolar renklendiriliyor...

22 Aralık 2017 Cuma 13:12

Kirli, paslı trafolar renklendiriliyor...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Gülüç Beldesi Belediyesi ve Güzel Sanatlar Lisesi işbirliğiyle sosyal sorumluluk projesi kapsamında Gülüç Beldesindeki elektrik trafoları boyanıyor.

Gülüç belediyesi ve Güzel Sanatlar Lisesi işbirliğiyle sosyal sorumluluk projesi kapsamında öğretmenler Sevinç Yıldız Tanan ile Arda Turan ve öğrenciler beldedeki trafolarda boyama ve resim çalışmaları yaptılar.
Gülüç Beldesinin çehresini değiştirmeye devam ettiklerini söyleyen Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, verdikleri sözlerde durduklarını söyledi. Demirtaş konuşmasında, “Göreve geldiğimiz günden beri söz verdiğimiz gibi Gülüç beldesinin çehresini değiştirmeye devam ediyoruz. Beldemizde bulunan elektrik trafoları görüntü kirliliği oluşturuyorlardı. Beldemizde yaptığımız imar ve onarım çalışmaları yanında beldemizin görselliği de bizim önemlidir. Bu kapsamda Beldemizde bulunan Güzel Sanatlar Lisesiyle işbirliği sosyal sorumluluk projesi kapsamında, beldemizde bulunan elektrik trafoları renk renk boyanarak güzel bir görüntüye kavuştular. Bizi izlemeye devam ediniz diyorum" dedi.

Etiketler:

Gülüç , Kdz.ereğli , Gökhan Demirtaş ,

Yorumlar

Mutfak tüpü bomba gibi patladı

22 Aralık 2017 Cuma 13:01

Saliha Doğan

Mutfak tüpü bomba gibi patladı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 4 katlı binanın zemin katında bulunan mutfak tüpü büyük bir gürültüyle patladı.

Olay Kavaklık Mahallesi Akmanoğlu Raşit Sokakta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Nizamettin Kurtal’a ait evde bulunan mutfak tüpü henüz belirlenemeyen bir nedenle patladı. Gece geç saatlerde meydana gelen patlamada, mahalle halkı gürültünün ardından evlerini boşalttı. Mahalle sakinlerinden Dursun Yavuz’un haber vermesi üzerine olay yerine gelen Kdz. Ereğli Belediyesi itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Kısa sürede yangın itfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alındı. Patlamanın olduğu saatlerde ev sahibi Kurtal’ın evde olmadığı belirtildi.

Yorumlar

Çaturoğlu, tersaneleri ve kamu yatırımlarını görüştü

22 Aralık 2017 Cuma 12:37

 Çaturoğlu, tersaneleri ve kamu yatırımlarını görüştü

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nü ziyaret ederek tersaneleri ve kamu yatırımları için arsa tahsislerini görüştüğünü açıkladı.

Maliye Bakanlığında Milli Emlak Genel Müdürü'nü ziyaret eden AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, tersaneler ve kamu yatırımları için arsa tahsislerini görüştüğünü bildirdi. Milletvekili Çaturoğlu, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Maliye Bakanlığı Milli Emlak genel Müdürü Tufan Büyükuzun’u ziyaret ettim. Ziyaretimde Kdz. Ereğli tersaneler bölgesi ile ilgili Milli Emlak Genel Müdürlüğünde yapılan çalışmaları değerlendirdik. Ayrıca Kilimli’ye yapılacak hükümet konağı ile ilgili arsa takasının hızlandırılması istedik ve kamu yatırımları için arsa tahsislerini görüştük.”

Yorumlar
  • ibo gemici
    23 Aralık 2017 Cumartesi 12:07

    sonuç ne ÇATUROĞLU, sonuç ne. bize icraat lazım .ereğli göç veriyor.gençler gurbette üç kuruşa çalışıyor.git alaplının ereğlinin köylerine bak ,genç nüfus nerede, köylerde yaşlılardan başka kimse kalmadı

Başkan Ay’dan Yiğit Başkan’a ziyaret…

22 Aralık 2017 Cuma 11:39

Başkan Ay’dan Yiğit Başkan’a ziyaret…

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit'i makamında ziyaret etti.

Ziyarette Yığılca Kaymakamı Muhammed İkbal Yelek'te bulundu. Ziyaret öncesinde Yığılca Kaymakamı Muhammed İkbal Yelek, Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ilçe halk pazarında Yığılca halkı ve pazar esnafı ile bir araya geldi. Halk pazarındaki kısa gezinin ardından Başkan Ay'ın ziyareti, Yığılca Belediye hizmet binasında Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit'in makamında sıcak bir sohbet ortamında tamamlandı.
Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’ı makamında ağırlamaktan onur duyduğunu belirten Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, Başkan Ay’a teşekkür etti. Yiğit, "Düzce Belediye Başkanım Sayın Dursun Ay'ın bizlere yapmış olduğu ziyaretten dolayı son derece müteşekkirim. Sayın Başkanımla ilk olarak halk pazarımızı ziyaret ettik. Esnaf arkadaşlarımızın ve halkımızın halini hatırını sorduk. Bu kısa ziyaretin ardından kendilerini makamımda ağırlamaktan onur duydum. Hoş sohbetleri bizleri memnun etti. Sayın Başkanım Dursun Ay'a vazifelerinde başarılar diledim. Kendilerine halkım adına tekrar tekrar hoşgeldiniz diyor, teşekkürler ediyorum. En kısa zamanda kendilerini yine güzel ilçemize bekliyoruz” dedi.

Etiketler:

Dursun Ay , Muhammed İkbal Yelek , ziyaret , Yığılca ,

Yorumlar