Zonguldak Limanı sarıya boyandı

23 Kasım 2017 Perşembe 11:26

 Zonguldak Limanı sarıya boyandı

Zonguldak’ta Liman Caddesinde derelerin getirdiği çöp limana dolarken sahil sarıya boyandı.

Zonguldak kent merkezinde dün akşamdan bu yana aralıklarla etkili olan yağmurun getirdiği çöp yığınları limana ulaştı. Olumsuz hava koşulları sebebiyle teknelerini limana bağlayan balıkçı esnafı dereye çöp atan vatandaşlara tepki gösterdi. Yağmurla birlikte sahil sarıya boyandı. Çamurla birlikte deniz suyunun rengi değişti.

Yorumlar

"Öğretmenlerimiz her türlü takdiri hak ediyor"

23 Kasım 2017 Perşembe 11:24

"Öğretmenlerimiz her türlü takdiri hak ediyor"

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Op. Dr. Hüseyin Uysal, ’24 Kasım Öğretmenler Günü’ dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Başkan Uysal mesajında şu ifadelere yer verdi: “Öğretmenlik emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülmeyecek kadar değerli ve saygın bir meslektir. Tarih boyunca bilginin, çağdaşlığın, sevginin, saygının ve aydınlanmanın öncüsü, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren önder insan olan öğretmenlerimiz, ülkemizin aydınlık geleceğinin teminatı olan çocuklarımızın yetişmesinde ortaya koydukları fedakârca mücadele ile her türlü takdiri hak ediyor. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aramızdan ayrılan ve görevi başındayken şehit olan bütün öğretmenlerimiz ve eğitimcilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm eğitimcilere bundan sonraki yaşamlarında sağlık ve mutluluklar diliyorum.”

Etiketler:

Öğretmenler günü , Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ,

Yorumlar

Sağlıkçılara "adli vaka" eğitimi

22 Kasım 2017 Çarşamba 20:43

Sağlıkçılara "adli vaka" eğitimi

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesinde hekimlere yönelik adli vakaya yaklaşım ve adli rapor düzenleme konulu eğitim verildi.

Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Rıza Yılmaz tarafından verilen eğitime, Ereğli ve Alaplı ilçelerinde görev yapan hekimler katıldı. Eğitim sonunda Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Halil Arslan tarafından Prof. Dr. Rıza Yılmaz ve Arş. Gör. Dr. Emin Domaç'a teşekkür edilerek günün anısına plaket takdim edildi.

Etiketler:

BEÜ , kdz.ereğli , devlet hastanesi ,

Yorumlar

Velilere çevre eğitimi verildi

22 Kasım 2017 Çarşamba 20:22

Velilere çevre eğitimi verildi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından öğrencilere çevrenin korunmasına yönelik bilgilendirme yapıldı.

Kdz. Ereğli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü çevre koruma konusundaki bilgilendirme çalışmalarını sürdürüyor.
İlçe genelindeki okullarda geçen yıl öğrencilere yönelik olarak yapılan bilgilendirme toplantıları, bu kez velilerin katılımı ile yapılmaya başlandı. Gün içinde Hatice Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapılan toplantı ile öğrenci velileri, bitkisel atık yağlar, atık piller ve elektronik atıklar ve geri dönüşümleri, atık getirme merkezi ve gürültü kirliliği konusunda Çevre Mühendisi İlkay Kaynak tarafından bilgilendirildi.
Veliler, Kdz. Ereğli Belediyesi’nce hazırlanan “Atığın yolculuğu” belgeselini de izledi.
Temizlik İşleri Müdürlüğü talep eden okullar da velilere yönelik bilgilendirme toplantılarını sürdürecek.

Etiketler:

kdz. ereğli belediyesi , hüseyin uysal , temizlik işleri , çevre , veli ,

Yorumlar

Zonguldak’ta Diş Hekimleri günü kutlandı

22 Kasım 2017 Çarşamba 15:37

Zonguldak’ta Diş Hekimleri günü kutlandı

Zonguldak'ta Diş Hekimliği günü ve Ağız ve Diş Sağlığı haftası etkinliklerle kutlandı.

Zonguldak’ta ‘Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’ kapsamında, Atatürk Anıtı önünde diş hekimleri tarafından çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu yapıldı. Çelenk sunumunun ardından burada açıklamalarda bulunan Türk Diş Hekimleri Birliği Zonguldak Diş Hekimleri Odası Başkan Vekili Diş Hekimi Volkan Çayırlı günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Çayırlı yaptığı açıklamada "22 Kasım'ı da içine alan 'Diş hekimliği Günü ve Toplum Ağız Diş Sağlığı Haftası' ülkemizde 1996 yılına kadar 22 Kasım 'Diş hekimliği Günü' olarak kutlandı. Sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nın onayı ile bugünkü şeklini aldı. Bu hafta bu sene de Birliğimiz ve Odalarımızca mesleki sorunların dile getirilmesi, toplumun ağız ve diş sağlığı konusunda farkındalığının arttırılması, koruyucu diş hekimliği hizmetleri kavramına dikkat çekilmesi ve ayrıca diş hekimliği hizmetlerine ilişkin kamuoyu oluşturulması anlamında çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Ağız ve diş hastalıkları dünyanın hemen tüm bölgelerinde en sık görülen sağlık sorunları arasındadır. Yaşam kalitesi açısından önemli kayıplara yol açan ağız diş hastalıklarının; şeker hastalığı, kalp-damar hastalıkları, büyüme-gelişme geriliği, erken doğum gibi birçok sağlık sorununun gelişmesinde rol oynadığını gösteren kanıtların sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu nedenle ağız diş sağlığı problemlerinin açığa çıkmadan önce koruyucu önlemlerle engellenmeleri, hastalıklar açığa çıktığında ise hızlıca tedavi edilmeleri gerekir. Ne yazık ki diş hekimine gitme sıklığı düşük oldukça kronik ve yıkıcı özellikte olan ağız-diş sorunlarında tedavi genellikle hastalığın çok ilerlediği bir dönemde gerçekleşir. Tedavideki gecikme ise ağız diş sağlığı ve genel sağlığı bozarken ayrıca sağlığa ayrılan bütçenin de katlanarak artmasına neden olmaktadır. Türkiye’deki tüm diş hekimlerinin; kamu, üniversite ve serbest çalışanların tümünün katılımını sağlayarak, koruyucu diş hekimliği hizmetlerinin halka yaygın bir şekilde ulaşmasını sağlayacak sağlık politikaları Türk Diş hekimleri Birliğinin de katkısı ile geliştirilerek, Toplum Ağız Diş Sağlığı verilerimiz Dünya Sağlık Örgütü ve Dünya Diş hekimleri Birliği hedeflerine ulaştırılmalıdır.22 Kasım 'Diş hekimliği Günü ve Toplum Ağız Diş Sağlığı Haftası’ tüm meslektaşlarımıza ve halkımıza kutlu olsun. Halkımızın ve değerli basınımızın ağız-diş sağlığı konusunda duyarlılıklarının en az günde iki defa olmak üzere ve tüm yıl boyunca devam etmesini dileriz”.

Yorumlar