Zabıta ekiplerinden mantar operasyonu

20 Ekim 2018 Cumartesi 13:00

 Zabıta ekiplerinden mantar operasyonu

Zonguldak Belediyesine bağlı Merkez Zabıta Karakolu Amirliği ekipleri pazar yerinde köylülerin sattığı kültür mantarı dışındaki yaklaşık 15 kilo mantarı topladı.

Merkez Zabıta Karakolu Amirliği ekipleri, Terakki Mahallesi'ndeki pazar yerinde denetim yaptı. Ekipler, köylü kadınların ormanlık alanlarda toplayarak pazara getirdikleri mantarları i inceledi. Satışı yasak mantar türleri arasında yer yaklaşık 15 kilo mantarları toplandı. Kültür mantarı dışındaki tüm mantarlara el konuldu.
Merkez Zabıta Karakolu Amiri Nihat Köseoğlu, zehirlenme olaylarına karşı topladıkları 15 kilo mantarı çöp kamyonunda imha edeceklerini söyledi. Mantar satışı konusunda denetimlerinin devam edeceği bildirildi.

Yorumlar

40 yıllık muhtarın ailesine plaket

20 Ekim 2018 Cumartesi 12:07

40 yıllık muhtarın ailesine plaket

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Muhtarlar gününde merhum Nizamettin Bozkurt'un ailesine plaket verdi

Zonguldak Alaplı İlçesinde 40 yılı aşkın süre muhtarlık yapan ve görevini sürdürürken hayatını kaybeden Sabırlı Köyü muhtarı merhum Nizamettin Bozkurt'un oğlu Ünver Bozkurt'a, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin Muhtarlar Günü'nde merhumun adına düzenlenmiş olan plaketi aileye verdi. Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin'in elinden Plaketi alan Ünver Bozkurt, "Beni onurlandırdığınız için çok duygulandım. Bu plaket babamın geçmişte yaptığı hizmetleri bir anı olarak kalacaktır, hepinize çok teşekkür ederim," diye konuştu

Yorumlar

Öteyüz Camii temeli atıldı

20 Ekim 2018 Cumartesi 11:46

Öteyüz Camii temeli atıldı

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinin Filyos beldesinde Öteyüz mahalle camisi ihtiyaçları karşılayamaması ve zamanla yıpranmasından dolayı yıkılmıştı. Bir süredir projelendirme çalışması yapılan Öteyüz Yeni Caminin yenisinin yapılması için temel atma töreni düzenlendi.

Çaycuma Müftülüğüne bağlı Temel atma törenine Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal, İlçe Müftüsü Ayhan Ermiş, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş, din görevlileri, imam ve çok sayıda vatandaş katıldı. Protokolden Kaymakam Keçeli ile Belediye Başkanı Ünal konuşmalarının ardından İlçe Müftüsü Ermiş'in duaları ile temel atma töreni gerçekleşti. Yapılan dualar, Kur'an tilaveti ile kurban kesimi oldu. Temel atma töreninin ardından hep birlikte yemek yenildi.
İlçe Müftüsü Ayhan Ermiş, cami hakkında bilgi verirken; "Başta Filyos belediyemizin yardımıyla, halkımızın yapacağı yardımlarla altı ay ile bir yıl içinde tamamlanmasını hedefliyoruz. 500 kişilik ibadet alanı altında Kur’an kursu ve sosyal tesisleri bulunan bir mekan olarak tamamlanacak. 250 metre karelik alana sahip olacak. Tabi her zaman olduğu gibi yardımlarla yol alınıyor. Yardım ne kadar çok olursa o kadar kısa sürede camimizin yapımı biter" dedi.

Yorumlar

Cuma namazı için çıktı, ahırda ölü bulundu

20 Ekim 2018 Cumartesi 10:51

Cuma namazı için çıktı, ahırda ölü bulundu

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine cuma namazına gitmek için evden çıkan yaşlı adam ahırda ölü bulundu.

Edinilen bilgiye göre, Çaycuma ilçesi Saltukova beldesine bağlı Aşağısarmaşık köyünde yaşayan 87 yaşındaki H.Y., bugün öğle saatlerinde cuma namazına gitmek için evden çıktı. Akşam olmasına rağmen kendisinden uzun süre haber alamayan yaşlı adamın ailesi durumu jandarma ekiplerine haber verdi. Çevrede arama çalışması başlatan jandarma ekipleri yaşlı adamı hayvanların barındığı ahırda iple asılmış halde bulundu. Olay yerine sevk edilen 112 sağlık ekiplerinin yaptıkları kontrollerde yaşlı adamın hayatını kaybettiği belirlendi. H.Y.'nin cenazesi Çaycuma Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken, kesin ölüm nedeni otopsi sonrası belli olacak.

Yorumlar

Yurtbay okurlarıyla buluştu

19 Ekim 2018 Cuma 15:44

Yurtbay okurlarıyla buluştu

Dr. Kemal Yurtbay’ın “Sevmek en güzeli” adlı son kitabının tanıtım ve imza günü Çaycuma’da da yapıldı. Yurtbay etkinlikten elde edilen geliri Çaycuma Belediyesi Öğrenci Burs Fonu’na bağışladı.

Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi Kulak-Burun-Boğaz Hastalıkları Uzmanı Dr. Kemal Yurtbay, “Sevmek En Güzeli” adlı şiir kitabını, bu kez, Çaycuma’da okurlarıyla buluşturdu. Yurtbay yoğun katılım olan imza gününden elde edilen geliri Çaycuma Belediyesi Öğrenci Burs Fonu’na bağışladı. Çaycuma Belediyesi SEKA Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen söyleşi ve imza gününe, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, Muslu Belediye Başkanı Sebahattin Adıyaman, Zonguldak eski Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Çaycuma eski Belediye Başkanı Osman Zeki Yurtbay, CHP İl Başkanı Hakkı Güney, CHP İlçe Başkanı Tuncay Akyol, Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zekai Kamitoğlu, Çaycuma Kent Konseyi Başkanı Berna Çimsalan Özyurt, Atatürkçü Düşünce Derneği Çaycuma Şube Başkanı Zeki Saim Oral, İşadamı Zeki Yurtbay, bazı belediye meclis üyeleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı. Söyleşi öncesi Çaycuma Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu Başkanı Ayşen Köktürk, Kemal Yurbay’ın şiirlerinden bestelenen şarkılardan oluşan mini bir konser verdi. Dr. Kemal Yurtbay ile Şair Aysel Kartal’ın şiirlerin de okunduğu etkinliğin moderatörlüğünü ZOKEV Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Öztürk yaptı. 
Kemal Yurtbay, geçen sene Yazar Mevlüt Kırnapçı’nın hikaye kitabının tanıtımı sırasında “Bir kitap çıkarabilirim” şeklinde bir vaat de bulunduğunu hatırlatarak, şöyle dedi: “O zamanlar 5 tane bir şiirim vardı. Sonra bir duygu yoğunluğu yaşadım ve peş peşe şiirler yazmaya devam ettim. Ben kitap dünyasına son 5 yılda girdim diyebilirim. 60 yaşından sonra yazar oldum. Bu işin yaşı yoktur. Bunu bilmek gerekiyor. Ne kadar mutlusunuz ki böyle güzel bir şehir de yaşıyorsunuz. Hakikaten bu şehirde yaşamak bir ayrıcalık. Böyle bir şehir yaratan sevgili başkanımızı candan kutluyorum. Hayal gücünde beni bile aştı, ben bu kadar düşünemezdim Çaycuma için. Ona sarılın, aday olması için çalışın. Kimse önüne set çıkarmasın. Başarılı kişiyi ödüllendirmek gerekiyor. Bizde kendi başarımızca edebiyat dünyasına girdik. Kitap yazmak aslında harika bir şey, keyifli bir şey ama zor şey. 4 kitabın ardından son iki yıl da şiirle uğraştım. Demek ki yaşanmışlıklar var ki bazı şiirler döküldü” dedi. 

Yorumlar