“Yeşil yumurtayı yiyin hop hop zıplayın”

2 Mart 2018 Cuma 13:13

“Yeşil yumurtayı yiyin hop hop zıplayın”

Demir Çelik Fabrikası Emeklisi İsmet Koç, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na kendi ürettiği yeşil yumurtalardan bir sepet hediye etti.

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’nın düzenlediği "Karadeniz Ereğli Ekonomisinin Yıldızları" Ödül törenine katılan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na kendi ürettiği yeşil yumurtalardan bir sepet yumurta veren demir çelik fabrikası emeklisi İsmet Koç, “Başkanım bu yumurtaları yiyen hop hop zıplar” dedi.
"Karadeniz Ereğli Ekonomisinin Yıldızları" Ödül töreni öncesinde sahneye çıkan İsmet Koç, yeşil yumurtanın enerji verdiğini söyledi. Koç konuşmasında, “Sayın başkanım bu yumurtanın özelliği, Türkiye’de çok çalışkan bir başkansınız. Bu başarının devam etmesi için size enerji katacak. Size daha fazla enerji verecek. Arı poleninden daha kalitelidir. Bunu yiyen hop hop zıplar efendim. Bu yumurta sizi zıplatacak” ifadelerine yer verdi.
Aldığı hediye çok mutlu olan Hisarcıklıoğlu, İsmet Koç’a teşekkür etti.

Etiketler:

TOBB , Rifat Hisarcıklıoğlu , İsmet Koç , Yeşil Yumurta , hediye ,

Yorumlar

Zonguldak'ta muhasebeciler Haftası kutlandı

1 Mart 2018 Perşembe 15:27

Zonguldak'ta muhasebeciler Haftası kutlandı

Zonguldak'ta 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan muhasebeciler haftası törenlerle kutlandı.

Zonguldak Serbest Muhasebeciler Mali müşavirler odası tarafından muhasebeciler haftası nedeni ile Valilik binası önünde, Atatürk Anıtına Çelenk sunuldu.
Törene, Vergi Dairesi Başkanı Refik Akgün, Zonguldak Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Erkin Avcı ve Muhasebeciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından bir açıklama yapan oda başkanı Polat Sezgün şunları söyledi;
“Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik mesleğinin toplumun tüm kesimlerine tanıtılması, ülke ekonomisine ve iş dünyasına sunduğu değer ve faydaya ilişkin farkındalığın arttırılması amacıyla 1-7 Mart, Muhasebe Haftası olarak kutlanmaktadır. 28 yıl önce yasal statüsüne kavuşan Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik mesleği, kurumsallaşma sürecini tamamlayarak, ülkemizin iktisadi hayatının vazgeçilmez bir kurumu haline gelmiştir. Kaliteli hizmet sunarak, işletmelerimizin gelişimine katkı vererek, güvenilir işletme danışmanlığı vizyonumuzla ülkemizin ve işletmelerimizin gelişimi için hizmet ediyoruz.
Ülkemizde Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik mesleği ve meslek örgütü, Anayasamızın 135’inci maddesine istinaden kurulmuştur. Başta Maliye Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarında vergi ve sosyal güvenlik bildirimleri ve diğer mali bildirimler ile ilgili veri akışı, beyanların tanzimi ve gönderimi ve denetimi meslek mensuplarımız tarafından yapılmaktadır. Ayrıca TÜİK, BDDK, SPK, EPDK ve Hazine Müsteşarlığı, KOSGEB gibi, ekonomideki diğer düzenleyici ve denetleyici kamu kurumları da meslek mensuplarımızın hizmetlerinden yararlanmaktadırlar. Meslektaşlarımızın yaptıkları görevler, kamu maliyesine ve ülke ekonomisinin gelişimine önemli katkı ve enformasyon sunmaktadır. İşletmelerin muhasebe ve denetim işlemlerini gerçekleştiren, devletin vergi gelirlerinin arttırılmasına katkı sunan ve devlet kurumlarının işleyişine yardımcı olan muhasebecilik ve mali müşavirlik mesleğinin, önemli sorunları da bulunmaktadır. Yetkileri sınırlı, sorumlulukları geniş olan mali müşavirlik ve yeminli mali müşavirlik mesleğinin yetki ve sorumluluğun dengeli bir yapıya kavuşturulması gerekmektedir. Görev ve fonksiyonlarımızı yerine getirirken yaşadığımız sorunların, diyalogla ve işbirliği içerisinde çözülmesi gerektiği görüşündeyiz. Hazine ile mükellef arasında köprü görevi gören, ülkemizin güçlü ekonomisi için güçlü bir mali müşavirlik kurumunun varlığına inanan Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik mesleğimizi iş dünyamıza ve ülkemize değer katarak geliştireceğiz, yarınları umutla şekillendireceğiz. Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Yeminli Mali Müşavir meslektaşlarımızın Muhasebe Haftasını kutluyor, ülkemiz ve meslektaşlarımız için daha aydınlık günler diliyorum.”

Yorumlar

Üniversite öğrencilerinin kartopu savaşı..

1 Mart 2018 Perşembe 15:21

Üniversite öğrencilerinin kartopu savaşı..

Zonguldak’ta gece saatlerinde itibaren başlayan kar yağışının keyfini, üniversite öğrencileri kartopu savaşı yaparak çıkarttı.

BEÜ Tıp Fakültesi'nde öğrenim gören üniversite öğrencileri kar yağışını eğlenceye dönüştürdü. İki gruba bölünerek kartopu savaşı yaptı. Kartopu savaşına katılan öğrenciler, ilk kez bu kadar eğlendiklerini söylediler. Öte yandan şiddetli kar yağışı sonrası hastane yolundaki rampada sürücüler zor anlar yaşadı. Meteorolojinin uyarılarına dikkate almayan sürücüler yazlık lastiklerle trafiğe çıkarken diğer sürücüleri de tehlikeye attı. Her sene aynı sıkıntının bu yolda yaşandığını ifade eden Mustafa Sevim, “Zonguldak’ın önemli bölgelerinden birisi üniversitedir. Her kış olduğu gibi bu kış da aynısı. Vatandaşlar yazlık lastikle trafiğe çıkmış. Zaman zaman buralarda ölümlü kazalar meydana geliyor. Kimsenin canı yanmadan yetkileri göreve davet ediyorum” şeklinde konuştu.
Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye, göre sıcaklıkların yarından itibaren mevsim normallerinin üzerine çıkacağı öğrenildi.

Yorumlar

Kdz. Ereğli Belediyesi karla mücadele çalışması başlattı

1 Mart 2018 Perşembe 15:15

Kdz. Ereğli Belediyesi karla mücadele çalışması başlattı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi kar yağışı sonrası yollarda problem yaşanmaması için önlemler aldı.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, olumsuz hava koşullarına karşı tüm tedbirlerin alındığını açıkladı. Başkan Uysal, dün geceden itibaren ilçenin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışına karşı ekiplerin çalışmalarına başladığını belirterek şu açıklamayı yaptı:
“Kar yağışı ilçemizin yüksek kesimlerinde etkili oluyor. Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğünün yanı sıra, Su ve Kanalizasyon, İtfaiye, Temizlik İşleri, Zabıta, Ulaştırma ile İşletme ve İştirakler Müdürlükleri gerek araç, gerekse personelleriyle karla mücadeleye hazır. Kar yağışıyla mücadele kapsamında kullanılmak üzere bin 200 ton tuz alımını aylar öncesinden gerçekleştirmiştik. İkisi aynı zamanda tuzlama yapabilen 4 kar küreme kamyonu, 1 adet kar küreme ve tuzlama aracı, 9 adet JCB iş makinesi ve 2 greyderi kar yağışına karşı hazır bekletiyoruz. Gelecek ihbarlar dâhilinde İtfaiye ve Zabıta Müdürlüğü'ne ait 3 adet 4x4 araçlarla diyaliz hastaları, hamile bayanlar ve acil hastaların 24 saatlik süre içinde evlerinden alınıp tedavileri tamamlandıktan sonra tekrar evlerine bırakacaktır.”

Yorumlar

Alaplı'da balıkçılar denize açılamadı

1 Mart 2018 Perşembe 15:10

Alaplı'da balıkçılar denize açılamadı

Batı Karadeniz’de etkili olan fırtına nedeniyle Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde balıkçılar denize açılamadı.

Kar ve Soğuk hava Karadeniz'de etkili oluyor. Batı Karadeniz'de poyraz fırtınası nedeniyle balıkçılar avlanmaya açılamadı. Karadeniz sahilinde oluşan dalgalar boyu 5 metreyi aştığı görüldü. Dere yataklarından Karadeniz’e akan nehir suları nedeniyle ise Karadeniz çamura bulandı.

Yorumlar