"Yeni sezonda yeni bir çime kavuşacağız"

17 Haziran 2020 Çarşamba 16:51

"Yeni sezonda yeni bir çime kavuşacağız"

TFF 2. Lig ekiplerinden Zonguldak Kömürspor Başkanı Süleyman Caner, yeni sezonda yeni bir çime kavuşacaklarını söyledi.

Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner, ligin durumu ve stadyum hakkında değerlendirmelerde bulundu. İlk olarak stadyum hakkında konuşan başkan Caner, Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner, Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu ile ilgili müjdeli haberler aldıklarını söyleyerek, ''Uzun uğraşlar verdiğimiz Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu'nun zeminin ve yıkık olan duvarların ödeneği çıktı. İlk günden bugüne kadar çalışmalarda emeği olan Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel'e, Ak Parti İl Başkanı Zeki Tosun'a İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan'a, Ak Parti milletvekilleri Polat Türkmen, Hamdi Uçar ve Ahmet Çolakoğluna teşekkür ediyoruz. İnşallah yeni sezonda yeni bir çime kavuşacağız. Bu sezon birçok maçımız zemine takılmıştı. Yeni sezonda orada yeni zaferlere imza atacağız” dedi.

''Ligler için toplantı yapacağız”
Liglerin başlayıp başlamaması konusunda hala belirsizlikler olduğunu ifade eden Zonguldak Kömürspor Başkanı Süleyman Caner, önümüzdeki günlerde toplantı yapacaklarını ifade ederek, ''Liglerin başlaması konusunda hala net bir tarih yok. Ama bazı takımlar antrenmanlarına başladı. Liglerin ne olacağı belli değil. Ama biz de her şeye karşı hazırlıklı olmalıyız. Önümüzdeki günlerde yönetimle toplantı yaparak toplanma tarihini belirleyeceğiz. Toplanma öncesinde korona virüs testlerinden geçeceğiz. Antrenmanlarımızda maske ve sosyal mesafe kuralı olacak” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Kdz.Ereğli , Ereğli , Haber , Zonguldak , süleyman caner ,

Yorumlar

"48 milyonluk Liralık yatırım yapılacak"

16 Haziran 2020 Salı 16:31

 "48 milyonluk Liralık yatırım yapılacak"

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun 2020 yılı içinde Zonguldak ve ilçelerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 48 Milyon tutarında yatırım gerçekleştirileceğini açıkladı.

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun açıklamasında şu ifadelere yer verdi; "Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün merkez ve ilçelerde ihtiyaç duyulan spor tesislerini belirlemesinin ardından Milletvekillerimiz ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanlığımız nezdinde yaptığımız görüşmeler sonunda olumlu sonuçlar aldık.2020 yılı içinde toplam 18 yenileme, onarım ve yeni spor tesisi yapımı gerçekleştirilecek olup, bu yatırımlar için 40 milyon lira harcama gerçekleştirilecek. Merkez ilçemizde 2 milyon 600 bin lira bedelle Kemal Köksal Stadyumunun İstinat duvarı, doğal çim yenileme ve atletizm pisti onarım çalışması gerçekleştirilecek. 4 milyon 300 bin lira bedel tutarında yarı olimpik yüzme havuzu yapılacak. Üzülmez Futbol sahasının Zemininin Çime dönüştürülmesi. Sporcu soyunma odalarının yapılması ve 500 kişilik tribün yapımı işi hayata gerçekleştirilecek. Fener sentetik çim yüzeyli futbol sahasının halı değişimi yapılacak. Kozlu ilçemizde Futbol sahasının çevre tel örgülerinin, zemin çimlerinin ve yürüyüş yolu çimlerinin değişip yapılacak ve 1 adet TİP Spor salonu yapımı gerçekleştirilecek.Ereğli ilçemizde 1 adet yüzme havuzu yapılacak. Alaplı ilçemizde futbol sahasının zemin çim değişimi ile spor salonunun çatısı için bakım ve onarıma alınacak. Çaycuma ilçemizde, spor sahalarının çevre tel örgülerinin yenilenmesi ile Stadyumunun doğal gaz dönüşümü ile Tip spor salonu yapımı gerçekleştirilecek.Devrek ilçemizde 500 seyirci kapasiteli spor salonu yapımı ile Tip Gençlik merkezi yapımına başlanacak. Gökçebey ilçemizde futbol sahasının tel örgülerinin yenilenmesi. Çimlerin değiştirilmesi tel 500 kişilik tribün yapılması, Tip Spor salonu ile Tip Gençlik merkezi yapımı gerçekleştirilecek.Ayrıca 100 adet Basket Potası alımı gerçekleştirilerek ihtiyaç duyulan yerlerde kullanılması sağlanacak.”

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , zeki tosun , ak parti ,

Yorumlar

Mesut Özil'le protokol imzalandı...

15 Haziran 2020 Pazartesi 18:37

Mesut Özil'le protokol imzalandı...

Zonguldak'ın Devrek İlçesinde yarım kalan Mesut Özil tesislerinin tamamlanması için Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt ve yıldız futbolcu Mesut Özil'e protokol imzalandı.

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Arsenal forması giyen Zonguldaklı yıldız futbolcusu Mesut Özil'in destekleri ile yaptırılan Mesut Özil tesisleri korona virüs nedeniyle yarım kalmıştı. Normalleşme süreciyle girilmesiyle birlikte tesisin tamamlanması için Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, yıldız futbolcu Mesut Özil'in avukatları görüşerek protokol imzaladı.Öte yandan önümüzdeki günlerde yarım kalan çalışmalar kaldığı yerden devam edecek. Mesut Özil tesislerinin açılış törenine ise yıldız futbolcunun gelmesi bekleniyor.
Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, "Yapımına başlanan ancak yıllardır tamamlanamayan Devrek Belediyespor Tesisleri’nin tamamlanması için Mesut Özil ile protokol imzalandık. Premier Lig ekiplerinden Arsenal forması giyen yıldız oyuncunun adını taşıyacak “Mesut Özil Spor Kompleksi” kısa bir sürede tamamlanarak hizmete açılacak. Hemşehrimiz yıldız futbolcu Mesut Özil’in ilçemiz adına gerçekleştireceği tesisin kısa sürede açılışı gerçekleştirilecek olup, açılışa Mesut Özil de katılacak. Hemşehrimiz ve gururumuz Arsenal forması giyen yıldız oyuncu Mesut Özil’in maddi desteğinin yanında manevi desteği de almaktan büyük gurur ve onur duyuyoruz. Yıllardır yapılması beklenen ancak yılan hikâyesine dönen tesis için beklenen an geldi ve protokol imzalandı. Bu duyarlı davranışından dolayı kendisine teşekkür ediyor ve şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , kdz ereğli haber , mesut özil , devrek , tesis ,

Yorumlar

Gençlik Merkezleri dezenfekte edildi

10 Haziran 2020 Çarşamba 17:05

Gençlik Merkezleri dezenfekte edildi

Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Gençlik Merkezleri dezenfekte edildi.

1 Haziran tarihi itibariyle normalleşme sürecine girilmesiyle birlikte Türkiye genelinde gençlik merkezleri faaliyetlerine başladı. Faaliyetlerin başlamasının ardından Zonguldak'ta Merkez ve İlçelerde Gençlik Merkezleri bir bir elden geçiriliyor. Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü personelleri tarafından gençlik merkezleri her hafta düzenli olarak dezenfekte çalışması yapılıyor. Ayrıca gençlik merkezlerine gelene gençler için eğitimlerde sosyal mesafe kuralına dikkat edilerek maske takılıyor.

Yorumlar

2.Amatör Küme için kararlar gündeme geldi

2 Haziran 2020 Salı 18:27

 2.Amatör Küme için kararlar gündeme geldi

Zonguldak'ta korona virüs nedeniyle ertelenen 2.Amatör Küme için 3 planlama gündeme geldi.

Zonguldak Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Kemal Demir, Futbol İl Temsilcisi Metin Malkoç ve kulüpler korona virüs nedeniyle devresi tamamlanamayan 2.Amatör Kümenin kaderi için Amatör Spor Kulüpleri Federasyon binasında toplantı yapıldı.
Toplantıda kulüplerin mağduriyetleri giderilmesi için 1 sezonluk 2.Amatör Küme ve 1.Amatör Ligin birleştirilmesi, gruplardaki bütün takımların korona virüs testlerinden geçirilip maçların kaldığı yerden devam etmesi ya da maçların oynanmamış olarak kabul edilerek takımların harcamalarının geri ödenmesi gündeme geldi. Toplantı çıkacak karar ise Türkiye Futbol Federasyonuna gönderilecek. Türkiye Futbol Federasyonu önerileri kabul etmediği takdirde ise lig oynanmamış olarak tescil edecek.
''Zonguldak Amatörü olarak en doğru kararı alacağız''
Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Kemal Demir, Zonguldak amatör küme olarak en doğru kararı alacaklarını söyleyerek, "Mart ayının ortalarında başlayan COVİD-19 sürecinde şu tarihi kadar devam eden zaman zarfında Federasyonumuzun Amatör Spor Kulüplerimize ve İl Temsilciliklerimize gönderdiği genelge ile birlikte Zonguldak Amatörünün geleceği Federasyona sunucağımzı kararı almak adına burada toplanmış durumdayız. İnşallah Zonguldak ve Türkiye'de ki Amatörlerin hayırlı olanı Amatör Spor Kulüpleri Başkanlarımız karar verecekler. Bizde Zonguldak Amatör Spor Kulübü olarak yönetimle beraber en doğru kararı alacağız''dedi.
''Takımlar mağduriyetlerini giderme peşinde''
Futbol İl Temsilcisi Metin Malkoç, takımlar mağduriyetlerinin giderme peşinde olduklarını belirterek, ''Bütün Türkiye'de bu kaoslar var. Türkiye'de 1. Amatör Küme ve 2.Amatör Kümedeki takımlar teyakkuz halinde. Türkiye Futbol Federasyonuna öneriler sunma peşindeler. En azından takımlar mağduriyetini giderme peşindeler. Bizde aynı düşünce içerisindeyiz. Şimdi burada liglerin oynanmayacağı kesin ama biz tamamı istiyoruz ama bir bölümün mağduriyetini önlemek düşüncesindeyiz. Buradan konuşacaz tartışıcaz bu önergiyi Futbol Federasyonuna sunacağız. Kabul ederler etmezler onların vereceği karar. O karara da saygı göstermek zorundalar. Zonguldak olarak 3 planımız var. Onlar hangisini uygun görürseler. Eğer bizim dediğimiz olacak derlerse de onların bileceği iş''şeklinde konuştu.

Yorumlar