"Yeni eğitim öğretim yılı hayırlı olsun"

14 Eylül 2017 Perşembe 11:43

"Yeni eğitim öğretim yılı hayırlı olsun"

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş 2017 - 2018 Eğitim ve Öğretim yılını yayınladığı mesajla kutladı.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanını, başta öğrenciler ve öğretmenler olmak üzere toplumun tüm kesiminin yaşadığını söyledi. Çocukların, çağın gereklerine göre yetiştirilmesi hususunun, toplum olarak en fazla önem verilmesi gereken konu olduğunu ifade eden Demirtaş, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“İyi yetişmiş bir nesil, ülkemizin en önemli sermayesidir. Güçlü ve kalkınmış bir Türkiye´nin yolu da eğitimden geçmektedir. Çağdaşlaşmanın ve ekonomik kalkınmanın temeli yetişmiş insan gücüdür. Genç ve dinamik ülke nüfusumuza iyi bir eğitim imkânı sağlandığı takdirde, ülkemizin süper ve güçlü bir ülke olmasının önünde hiçbir engel kalmaz. Başlayacak 2017 – 2018 Eğitim - Öğretim yılının, başta öğrenci ve öğretmenlerimiz olmak üzere bütün toplumumuza hayırlı olmasını diliyorum.”

Etiketler:

gülüç belediyesi , gökhan demirtaş ,

Yorumlar

Bölücek Köprüsü’nde tehlike…

14 Eylül 2017 Perşembe 11:13

Bölücek Köprüsü’nde tehlike…

Kıyıcak, Kaptaş, Çayırlı ve civar köylerinin kullandığı Bölücek Köprüsü’nden ağır tonajlı araçların geçmesi tehlikeye davetiye çıkarıyor.

Köprü girişinde ağır tonajlı araçlara yasak olduğunu belirten tabela olmasına rağmen bu yolu kullanan tırlar,can ve mal güvenliğini tehlikeye atıyor. Vatandaşlar, “Bölücek Mahallesi’nden Kaptaş bölgesine giderken kullanılan köprüden ağır tonajlı araçların gitmesi yasak, fakat herhangi bir denetleme olmadığı için Organizeye giden kimi tırlar bu köprüyü kullanıyor. Ağır tonajlı araçların vereceği hasar ileride köprünün yıkılmasına can ve mal kaybına sebep olabilir. Bu güzergâhı Kaptaş bölgesindeki vatandaş ve kimi Organize sanayide faaliyet gösteren firmaların personel servis araçları kullanıyor. Organizeye gidecek ağır tonajlı araçlar plaj bölgesinden gitmesi gerekiyor ama kamyoncu ve firmaların yolun kısa olması nedeniyle bu köprüyü kullanıyor” ifadelerine yer verdiler.
Vatandaşlar köprünün düzenli olarak denetlenmesini ya da yeniden yapılmasını istiyor.

Etiketler:

Kıyıcak , Bölücek , kaptaş , çayırlı ,

Yorumlar

Plajda alkol alan kadın doktorlara para cezası...

13 Eylül 2017 Çarşamba 18:23

Plajda alkol alan kadın doktorlara para cezası...

Zonguldak’ta belediyenin işlettiği Kapuz Plajı'nda alkol alan 2 kadın doktora, 'çevreye rahatsızlık verme' maddesini ihlal ettikleri gerekçesiyle 109'ar lira idari para cezası uygulandı.

Edinilen bilgiye göre olay, dün akşam saatlerinde Zonguldak Belediyesi'nin işlettiği Kapuz Plajı'nda meydana geldi. Arkadaşı ile birlikte sahilde oturan 32 yaşındaki S.Ç., yanlarında getirdikleri alkollü içecekleri çıkartarak içmeye başladı. Plaj görevlilerinin sahilde alkol almanın yasak uyarılarına kulak asmayan kadınlarla görevliler arasında tartışma çıktı. Plaj görevlileri tarafından polis ekiplerine haber verilmesi üzerine olay yerine gelen ekipler haklarında şikayet olduğunu söyleyerek karakola götürdü. S.Ç. ve arkadaşı, Kabahatler Kanunu'nun 'çevreye rahatsızlık verme' maddesini ihlal ettikleri gerekçesiyle 109'ar lira idari para cezası uygulanarak serbest bırakıldı.

Etiketler:

plaj , alkol , para cezası ,

Yorumlar

Emre'nin ani ölümü sevenlerini üzdü

13 Eylül 2017 Çarşamba 18:11

Emre'nin ani ölümü sevenlerini üzdü

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinin sevilen simalarından Emre Çapar yaşam mücadelesini kaybetti.

Şennur-Şefki Çapar çiftinin çocukları Ozan Çapar’ın kardeşi, Gamze Çapar’ın eşi Emre Çapar (35), büyük yaşam mücadelesi verdiği hastalığa yenik düştü…

Uzun süredir tedavi gören Emre Çapar, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesinden, ailesinin isteği ile alınarak Karadeniz Ereğli’deki özel hastaneye getirildi.

Burada yoğun bakımda tedavisine devam edilen Çapar, yaşam mücadelesini daha fazla dayanamayark, 13 Eyloül Çarşamba günü yaşamını yitirdi.

Karadeniz Ereğli’de basketbol camiasının da yakından tanıdığı isimler arasında yer lan Çapar’ın cenazesi 14 Eylül Perşembe günü öğle namazına müteakip Hatip Camiinde kılınacak cenaze namazının ardından şehir mezarlığında toprağa verilecek.

Emre Çapar evli ve 8 yaşında bir çocuk babasıydı.

Kdz. Ereğli Haber ailesi olarak merhum Çapar'a Allahtan rahmet, dost ve akrabalarına baş sağlığı dileriz.

Etiketler:

Emre Çarpar , ölüm ,

Yorumlar
 • İsmail Çetin
  19 Eylül 2017 Salı 17:05

  Allah rahmet eylesin geride kalan sabır versin

 • Tarık Özsoy
  14 Eylül 2017 Perşembe 00:00

  Allah gani gani rahmet eylesin,Mekanın cennet olsun kardeşim...

 • Oguz kurt
  13 Eylül 2017 Çarşamba 20:20

  Mekanın cennet olsun güzel insan

Çakır, STK'ların görüşlerini alıyor...

13 Eylül 2017 Çarşamba 17:20

Çakır, STK'ların görüşlerini alıyor...

AK Parti Genel Merkezi tarafından Karadeniz Ereğli İlçe Başkanlığı için ismi gelen mevcut İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, kongre öncesinde çalışmalarını sürdürüyor.

Şoförler ve Otomobilciler Odası, Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf Kefalet Kooperatifi’ni ziyaret eden İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır; Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkan ve Yöneticileri ile yeni Yönetim Kurulu oluşturma konusunda fikirlerini aldı.
İlk ziyaretini Şoförler Odası’na yapan Çakır, burada Oda Başkanı Cevdet Civelek ve Başkan Yardımcısı Ahmet Küçük tarafından karşılandı. Civelek ile Küçük, AK Parti Genel Merkezi tarafından İlçe Başkanlığı için ismi gelen Mehmet Fatih Çakır’ı tebrik ederek; kongrenin hayırlara vesile olmasını temenni ettiler.
İkinci ziyaretini Ticaret ve Sanayi Odası’na gerçekleştiren Çakır, burada Oda Başkanı Yaşar Tetiker ile kongre sürecine ilişkin bir süre istişarede bulundu. Tetiker, Çakır’ı, tebrik ederek başarılar diledi;
Çakır’ın TSO ziyaretinde, TSO Başkan Yardımcısı Sertan Yalçın, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Çivici, Mehmet Remzi Alim ile Sibel Demirçin de hazır bulundu.
Kongreye ilişkin günün son ziyaretini Esnaf Kefalet Kooperatifi’ne gerçekleştiren Çakır’ı, Kooperatifte Başkan Hikmet Tezel ile Başkan Vekili Kemal Özer karşıladı. Çakır, burada da kongre çalışmaları hakkında Tezel ile Özer’i bilgilendirdikten sonra yeni oluşturacağı Yönetim Kurulu hakkında düşüncelerini aldı.

Etiketler:

Fatih çakır , AK Parti , Basın ,

Yorumlar