Verem Savaş Derneği yapımı tamamlanan camide iftar verdi

27 Mayıs 2019 Pazartesi 13:16

 Verem Savaş Derneği yapımı tamamlanan camide iftar verdi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Verem Savaş Derneği Osmanlar Köyü’nde yapımını tamamladığı camide yaklaşık 200 kişiye iftar verdi.

Kdz. Ereğli Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan Osmanlar Köyü’nde yaklaşık 3 ay önce başlattığı camii ek bina inşaatının yapımını tamamladı. Dernek Başkanı Erdoğan yaklaşık 100 bin TL’ye mal olan camide bu akşam 200 kişiye iftar verdi. İftar davetine Kdz. Ereğli Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan, Süleymanbeyler Köyü Muhtarı Mehmet Morcu, Özel Echomar Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Opr. Dr. Alp Demir Zorlu, çevre köyler ve Osmanlar Köyü sakinleri katıldı. Akşam ezanının okunması ile birlikte oruçlar açılırken, davetlileri yemek ikram edildi. Yemeğin ardından ise yapımı tamlanan cami de Kur’an-ı Kerim okundu, dualar yapıldı. Köy sakinleri yapılan hizmetten dolayı Kdz. Ereğli Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan’a teşekkür etti. Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan 50 yılı aşkın zamandır köylerde veremle mücadele ederken bu tür kalıcı eserlere de önem verdiğini söyledi. 50 yıllık zaman dilimi içerisinde hastaneler, okullar, camiler ve ihtiyaç sahiplerine evler yaptırdığını anlatan Erdoğan “Osmanlar Köyü’nden de vatandaşlarımız camiye ek bina yapılmasını talep etti. Gelip incelediğimizde böyle bir ihtiyacın olduğunu tespit ettik. Ereğlimizin değerli işadamları Erol İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Erol Çivici, Özel Echomar Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Alp Demir Zorlu, Tat San A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Tatlıbaş, R&M Beton Parke Fabrikası Sahibi Mehmet Morcu, Bozkuşlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Celal Bozkuş, Eczacı Kemal Haberal, Volkswagen Batı Karadeniz Bölge Bayii İlhami Yazıcıoğlu, Erdoğanlar Et Market Sahibi Bayram Erdoğan, Turay Halı, perde ve Çeyiz Mağazaları sahibi Fevzi Turan, Zonguldak Eski Milletvekillerimizden Fazlı Erdoğan destek oldular. Kendilerine bu hizmetin Osmanlar Köyü halkımıza kazandırılmasından dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu günde Osmanlar ve çevre köylerden gelen yaklaşık 200 kişiyle burada hem cami ek binasının açılışı hem de iftarımızı yapmış olduk. Cenab-ı Allah ziyadesiyle kabul etsin. Ömrümüz vefa ettiği sürece değerli işadamlarımızın katkıları ile halkımıza yeni eserler kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.
İftar programı sonrası Erdoğan ve davetliler çay içip uzun süre sohbet etti.

Yorumlar

Kdz. Ereğli’de 80 öğrenci hafızlık sınavına girdi

27 Mayıs 2019 Pazartesi 13:12

 Kdz. Ereğli’de 80 öğrenci hafızlık sınavına girdi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bu yıl ilk kez yapılan Hafızlık Yetiştirme ve Akademik Başarıyı Destekleme Projesi Seviye Belirleme Sınavı’na 80 öğrenci katıldı.

Milli eğitim Bakanlığı’nın Hafızlık Yetiştirme ve Akademik Başarıyı Destekleme Projesi Seviye Belirleme Sınavı Kdz. Ereğli Fazlı Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirdi. Kdz. Ereğli’de ilk kez Kdz. Ereğli Fazlı Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirilen sınava farklı okullardan 80 öğrenci katıldı. Kdz. Ereğli Fazlı Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Leyla Köse Özyer sınava katılan öğrenciler, veliler ve sınavda görev alan eğitimcilere teşekkür etti. Özyer “Hafızlık Yetiştirme ve Akademik Başarıyı Destekleme Projesi Seviye Belirleme Sınavımızı hayırlısı ile yaptık. Sınava katılım oranı yüksekti. Misafir öğrencilerimize sürprizlerimiz de oldu. Güzel sonuçlar olur inşallah. Ereğli’de bu proje sınavını uygulayan ilk okul olmak bize nasip oldu Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği çerçevesinde gerçekleştirilen protokol gereği 4. sınıfı bitirecek öğrenciler bu sınava katıldılar. Okul idaresi ve öğrenci/veli üçgeni bağlamında isteyen öğrenci ve veli başvurularını yaptılar ve okulumuzda sınava girmeye hak kazandılar. Sınav sonuçları 10 gün içerisinde yayınlanacak ve bu öğrencilerimizden sınavda başarılı olanlar mülakat sınavına girmeyi hak edecekler. Kutlu yolun yolcularına selam olsun. Allah başarılarını daim eylesin. Bu süreçte hep yanımızda olan ve bizlere destek veren İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ve özellikle Şube Müdürümüz Vedat Sever ile bütün okul idarecilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.
Özyer ayrıca sınav sonuçlarının 10 gün içerisinde açıklanacağını ve başarılı olan öğrencilerin mülakata girmeye hak kazanacaklarını dile getirdi.

Yorumlar

Balık tutmak isterken canından oluyordu

27 Mayıs 2019 Pazartesi 13:10

Balık tutmak isterken canından oluyordu

Zonguldak'ta arkadaşıyla balık tutmak için kayalıklardan inmeye çalışan 2 arkadaş, az kalsın canından oluyordu.

Fener semtinde balık tutmak için arkadaşlarıyla birlikte kayalıklardan inen 55 yaşındaki Kemal Ceylan, dengesini kaybederek beton zemine düştü. Ceylan düştüğü esnada az kalsın arkadaşını da sürüklüyordu. Arkadaşı ise ayağı kayalıklara takılarak son anda düşmekten kurtuldu. Çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine ambulans ve AFAD ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen AFAD ekipleri kolundan ve başından yaralanan Kemal Ceylan'ı düştüğü yerden kurtararak ambulansla Atatürk Devlet Hastanesine götürdü. Öte yandan ayağı kayalıkları sıkışan Ceylan'ın arkadaşı ise AFAD ekipleri tarafından kurtarıldı. Yaralı Kemal Ceylan'ın iç kanama riski nedeniyle gözetim altına alındığı öğrenildi.

Yorumlar

Ağzına çelik halka sıkışan köpeğin imdadına AFAD yetişti

27 Mayıs 2019 Pazartesi 13:08

Ağzına çelik halka sıkışan köpeğin imdadına AFAD yetişti

Zonguldak'ta sokak köpeğinin ağzına sıkışan çelik halka, AFAD ekibi tarafından kesilerek çıkarıldı.

Kent merkezinde vatandaşlar bir köpeğin ağzına sıkışan çelik halkayla dolaştığını gördü. Vatandaşlar, köpeği İl Özel İdaresi Sokak Hayvanları Geçici Rehabilitasyon Merkezi'ne götürdü. Veteriner, halkayı çıkaramayınca AFAD'dan yardım istedi. Kliniğe gelen AFAD görevlileri, hidrolik pedal kesme aletiyle kestikleri çelik halkayı köpeğe zarar vermeden çıkardı. Sokak köpeğinin tedaviye alındığı öğrenildi.

Yorumlar

Hava ambulansı 1 aylık Elfin Ilgın bebek için havalandı

27 Mayıs 2019 Pazartesi 13:06

 Hava ambulansı 1 aylık Elfin Ilgın bebek için havalandı

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Merkezi Yeni Doğan Servisinde diyafram fıtığı teşhisi konulan 1 aylık Elfin Ilgın Demir bebek hava ambulansı ile Ankara'ya sevk edildi.

Zonguldak'ta ikamet eden Havva ve Soner Demir çiftinin 1 ay önce Elfin Ilgın adını verdikleri ilk çocukları dünyaya geldi. Bülent Ecevit Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Merkezi Yeni Doğan Servisinde tedavi altına alınan bebeğe diyafram fıtığı teşhisi konuldu. 1 ay boyunca hastanede tedavi gören bebeğin ileri derece tetkik ve tedavisi için Ankara Hacettepe Üniversitesi Çocuk Hastanesine sevk edilmesine karar verildi. 112 ekipleri hastaneden alarak sedyeye koydukları bebeği Kozlu ilçesindeki Kozlu Belediyespor'a ait sahaya geldi. Sağlık Bakanlığına ait hava ambulansı da stada iniş yaptı. Elfin Ilgın'ın annesi Havva ve babası Soner Demir çiftti, Elfin Ilgın hava ambulansına bindirildiği sırada gözyaşlarına hakim olamadı.
Hava ambulansında görevli sağlık ekipleri sedyeden aldıkları bebeği helikopterdeki küveze koydular. Bebeğe helikopterde ilk müdahalesini yapan ekipler, Ankara'ya hareket etti.

Yorumlar