“Vatanımızın birliği ve dirliği için evet”

27 Mart 2017 Pazartesi 23:21

“Vatanımızın birliği ve dirliği için evet”

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 16 Nisan’da halkoyuna sunulacak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine ilişkin çalışmalarını sürdürüyor. Hafta sonunda önce mahalle ve köy muhtarları ile bir araya gelen ardından da bir dizi ziyaretler gerçekleştiren Başkan Uysal, yeni haftaya da Ören Yenimahalle ziyareti ile başladı.

Mahalle Muhtarı Halil Sever ve mahalle sakinleri tarafından karşılanan Başkan Uysal buradaki konuşmasında, “Ülkemizde istikrarlı hükümet olması ve Devletimizin bekası için evet diyeceğiz” dedi.

Uysal, Ören Yeni Mahalle’deki konuşmasında özetle şunları söyledi.

“Koalisyonlu yıllarda ülkemiz büyük sorunlar yaşadı. Artık kazanımlarımızı kaybetmememiz gerekiyor. Evet dediğimiz zaman bu ülke bir daha koalisyonlara mahkûm kalmayacak. Ülkemiz için, büyük ve güçlü bir Türkiye için, Evet’leri çoğaltmak için hep birlikte yarış içine girmeliyiz. Buraya Hüseyin Uysal için değil, ülkemizin bekası, 780 bin kilometre vatan toprağında kardeşliğimizin, birlik ve beraberliğin artması için geldim. Hangi görüşe mensup olursanız olun, hangi siyasi partiye oy verirseniz verin, bu sefer vatanımızın birlik ve bütünlüğü için evet diyelim. Karşımızda; ülkemiz adım atamasın, ülke yerinde saysın, ülkede karışıklıklar olsun, koalisyonlara mahkûm kalsın, ekonomik refah olmasın diyen bir cephe var. Bu cepheye karşı, PKK’ya, Kandil’e, FETÖ’ye, Avrupa’ya karşı Evet’leri çoğaltmamız lazım. Ülkemizin birliği ve dirliği için, çocuklarınız, yarınlarımız ve istikrar için evet demeliyiz.”

Başkan Uysal’ın mahalle gezisine belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve AK Parti gönüllüleri de eşlik etti.

Etiketler:

evet , hüseyin uysal , referNDUM , KDZ EREĞLİ ,

Yorumlar

“Bugün Suriye’de en etkili güç olarak Rusya’yı görüyoruz”

27 Mart 2017 Pazartesi 23:15

“Bugün Suriye’de en etkili güç olarak Rusya’yı görüyoruz”

Türkiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Kapan, DAEŞ’in laboratuvarda kurulan bir terör örgütü olduğunu söyledi.

Türkiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Kapan, Bülent Ecevit Üniversitesinde düzenlenen "Ortadoğu'daki Gelişmeler ve Türkiye'nin Dış Politikası" başlıklı konferansa konuşmacı olarak katıldı. Bülent Ecevit Üniversitesi Sezai Karakoç Kültür Merkezinde gerçekleştirilen konferansa Rektör Vekili Prof. Dr. K. Varım Numanoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Haluk Güven, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. İsmail Kapan, konuşmasında Ortadoğu’daki ülkelerin kavgasının tek sebebinin enerji kaynakları olduğunu vurguladı. Kapan, dünyadaki enerji kaynaklarının yüzde 80’inin Ortadoğu’da yer aldığını, bugüne kadar olan ve bundan sonra yaşanacak kavgaların da yine enerji kaynakları nedeniyle olacağının altını çizdi.

“Dünyanın en şiddetli paylaşım kavgaları bu bölgede cereyan ediyor”
Ortadoğu bölgesindeki petrol rezervlerine dikkat çeken İsmail Kapan, “Bu petrol rezervlerinin yüzde 60 ila 70’i, doğalgaz rezervlerinin de yüzde 35’i o bölgede. Fakat genişletilmiş Ortadoğu’ya baktığımızda ispatlanmış petrol rezervinin yüzde 80’i bu bölgede, doğalgaz rezervinin de yüzde 50’i bu bölgede bulunuyor. Dolayısıyla en şiddetli paylaşım kavgaları da bu bölgede cereyan ediyor. Bunun bir göstergesi de dünya silah ticaretinin yüzde 75’i Ortadoğu ülkelerine yapılıyor. Bu rakamlar gerçekten son derece çarpıcı rakamlar. Ortadoğu’da bir taraftan Batılı güçlerin enerji kaynaklarını paylaşmak, sömürmek ve hakim olmak için sürdürdüğü mücadele var. 100 seneden beri devam ediyor” dedi.

Büyük Ortadoğu Projesi
Büyük Ortadoğu Projesi’nin dört ayağı olduğunu vurgulayan Kapan, “Birinci ayağı Amerika’nın petrol kaynakları üzerindeki hakimiyetini devam ettirmek. İkinci ayağı başka bir rakibin buraya gelip yerleşmesini önlemektir. Üçüncü ayağı İsrail’in güvenliğini garanti altında tutmaktır. Dördüncüsü de Çin ile muhtemel bir hesaplaşmayı 2030’lu yılların sonrasına atmaktır. Bu BOP’un dayandığı dört ayaktır. Şimdi Amerika; onun hiçbir zaman ayrılmaz
müttefiki olan İngiltere beraber Irak’ı işgal ettiler. Bu siyasetlerini zaman zaman revize ederek devam ettiriyorlar” şeklinde konuştu.

“Bugün Suriye’de en etkili güç olarak Rusya’yı görüyoruz”
Suriye meselesinde önemli bir gelişme yaşandığına dikkat çeken İsmail Kapan, “Suriye meselesinde önemli bir gelişme oldu. Amerika tereddüt geçirdi. Oraya asker sokmadı. Çünkü kendi iç kamuoyunda tepkiler vardı. Dolayısıyla orada bir boşluk oluştu. Rusya tereddütsüz bir şekilde, biraz da geçmiş dönemin hesaplarını kapatırcasına geldi yerleşti. Bugün Suriye’de en etkili güç olarak Rusya’yı görüyoruz. Amerika şimdi tekrar oralara girmek için terör örgütleri üzerinden atraksiyonlar yapıyor. Ama Rusya’nın orada ön aldığını rahatlıkla söyleyebiliriz” dedi.

“Türkiye gelişen durumlara göre vaziyet almak durumda”
Türkiye’nin bölgesel güç olduğunu ifade eden Kapan, “Bir taraftan Batılı küresel emperyalist güçler, bir taraftan yine bir emperyalist güç olarak değerlendirebileceğimiz Rusya, bir taraftan bir bölgesel güç olan ama emperyal politikalar gütmeye çalışan İran bizi her taraftan sıkıştırıyor. Şu anda hakikaten toplam bin 350 kilometre sınır olduğu gibi bizim için ulusal güvenlik açısından çok riskli, pahalı ve çok sıkıntılı bir duruma gelmiş durumda. Türkiye belki henüz bir küresel güç değil bölgesel güç şüphesiz. Ama bir bölgesel güç ile küresel gücün politikaları arasında çok fark vardır. Dolayısıyla Türkiye, Rusya, Amerika gibi hareket edemez. Ama benim bir iddiam var. Türkiye’nin savunma bütçesi İngiltere kadar olsaydı belki de Suriye meselesini şimdiye kadar çözmüştü. Türkiye gelişen durumlara göre vaziyet almak durumda” şeklinde konuştu.
Katılımcıların sorularını da yanıtlayan Kapan, “DAEŞ gerçekten laboratuvarda üretilmiş bir örgüt. Yani gelişimine baktığınız zaman daha önce El-Kaide laboratuvarda nasıl üretilmiş ise, Taliban hareketi nasıl üretilmiş ise aynı DAEŞ de öyle bir örgüttür. Kimlerin ürettiğini sanıyorum bu salondaki genç ihtiyar herkes bilir. Gizlemeye gerek yok, üreten, besleyen ve büyüten Batı alemidir. Hiç bunla lamı cimi yok” dedi.
Konferans sonunda dinleyenlerin sorularını yanıtlayan İsmail Kapan’a Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Haluk Güven teşekkür plaketi takdim etti.

Etiketler:

beü , Türkiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Kapan ,

Yorumlar

Tabanca ve av tüfeği bulundu...

27 Mart 2017 Pazartesi 17:40

Tabanca ve av tüfeği bulundu...

Zonguldak’ta şüphe üzerine durdurulan otomobilin bagajında av tüfeği, torpido bölümünde ise tabanca bulundu.

Edinilen bilgiye göre, saat 15.00 sıralarında Meşrutiyet Mahallesi Gazipaşa Caddesi'nde polis ekipleri, şüpheli bir aracı durdurdu. Otomobilde bulunan 3 kişi, kimlik isteyen polise tepki gösterdi. Araçtan inmelerini isteyen polislere direnen 3 kişi, biber gazıyla müdahale edilerek gözaltına alındı.
Şüpheli aracın bagajında av tüfeği, torpido bölümünde ise tabanca bulunurken, 3 kişi sorgulanmak üzere karakola götürüldü.

Yorumlar

Ödemeler 3 Nisanda Başlıyor...

27 Mart 2017 Pazartesi 17:31

Ödemeler 3 Nisanda Başlıyor...

Alaplı Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Rafet Yılmaz, üreticinin serbest piyasa şartlarında mağdur olmaması için hükumet tarafından 8 yıldır uygulanan Fındık Alan Bazlı Destek ödemelerinin bu yıl 3 Nisan tarihinde başlayacağını söyledi.

Üreticilerin kimlik numaralarının son rakamlarına göre yapılacak ödemelerin 6 gün süreceğini belirten Yılmaz, "Alaplı'da 5 bin 834 fındık üreticisine yaklaşık 11 milyon 767 lira alan bazlı destekleme ödemesi yapılacaktır” dedi.

Etiketler:

alaplı ,

Yorumlar

Sanayi esnafı asfalt istiyor

27 Mart 2017 Pazartesi 17:24

Sanayi esnafı asfalt istiyor

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Belen Sanayi sitesi esnafları bozuk olan yolların yapılarak asfaltlanmasını istedi.

Kdz. Ereğli ilçesinde yaklaşık 200 kadar esnafın faaliyet gösterdiği Belen Sanayi Sitesi içerisindeki yolların bozuk olması ve sürekli tozması tepkiye neden oluyor. Sanayi sitesi içerisindeki yolların delik deşik olduğunu anlatan esnaflar “Yolların durumunu görüyorsunuz. Yazın tozdan, kışında çamurdan geçilmiyor. Her yer köstebek yuvası gibi. Belediye Başkanımız buraların asfaltlanacağına dair daha önce bize söz verdi. Başkanımızdan Belen Sanayi Sitesi yollarını asfalt programına almasını istiyoruz. Burada 200 kadar esnafız ve yaklaşık 2 bin kişilik bir istihdam sağlıyoruz. Biz Ereğlimizin gelişmesi ve büyümesi için çalışıyoruz. Belediye başkanımızdan da bizim yolumuzu yaparak destek olmasını bekliyoruz” dedi.
Esnaflar ayrıca yollarının 3 yıldır asfalt yapılmasını beklediklerini anlattı.

Etiketler:

ereğli , yol , asfalt ,

Yorumlar