"Üniversiteyi kazanan öğrencilerimize destek olacağız"

28 Ağustos 2017 Pazartesi 16:27

"Üniversiteyi kazanan öğrencilerimize destek olacağız"

Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli İlçe Başkanı Sertan Ocakçı Üniversiteyi kazanan öğrencilere başarılar dileyerek gidecekleri illerde yardımcı olacaklarını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli İlçe Başkanı Sertan Ocakçı yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
“Kamuoyunun bildiği üzere, öğrencilerimiz için yeni bir hayatın başlangıcı olabilecek üniversite süreci başlamış bulunmaktadır. Üniversiteyi kazanan birçok evladımız şehir dışındaki üniversitelere kayıt yaptırmaya hazırlanmaktadır. Kdz. Ereğli’de üniversiteyi kazanan öğrencilerimizi yeni bir yaşam, yeni bir şehir ve yeni arkadaşlar edinme fırsatları beklemektedir. Fakat bu yenilikler beraberinde bazı tehlikeleri getirmekte olup, öğrenci ailelerimizi tedirgin etmektedir.
Bu sebep ile
CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığımız, İlçemizden üniversite eğitimi için ilçe dışına çıkacak öğrencilerimize gidecekleri bölgelerde destek olacaktır.
Çocuklarımızı bir çok büyük şehirde bekleyen tehlikeli oluşumlara teslim etmemek, kandırılmalarını engellemek ve çocuklarımızın illegal örgütlerin ve cemaatlerin eline geçmesini engellemek amacıyla öğrencilerimize destek sağlanacaktır. Böylece ailesinden ayrılarak okumaya giden öğrencilerimizin Bedava yurt ve okul gibi vaatler ile bataklığa çekilmelerini engellemek ilk hedefimiz olacaktır.
İlçemiz dışında üniversite eğitimine gidecek öğrencilerimize ve ailelerine, üniversite okumaya gidecekleri şehirlerde her türlü destek sağlanacaktır. Çocuklarımızın mağdur olmamaları için gittikleri şehirdeki CHP il ve ilçe başkanları ile görüşüp, karşılanmalarını sağlayacağız. Okullarında ve yurtta kalacaklar ise, bunun çevresel araştırmasını yaptıracağız. Öğrencilerimizin üniversite okuyacakları kentlerdeki İl ve İlçe başkanlıklarımız ile irtibat kurmaları sağlanarak ihtiyaç ve sıkıntılarının çözümüne katkı vereceğiz. Üniversite eğitim dönemi içerisinde Öğrenci ve aileleri ile iletişime geçilerek durumları hakkında devamlı bilgi alınacaktır.
CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığımız geçtiğimiz sene bir çok çocuğumuz için yardım ve destek sağlamış olup, bu eğitim dönemi içeresinde de çocuklarımızın mağdur olmalarını engellemek ve kötü niyetli oluşumlara teslim olmamaları için desteğimiz ve hizmetimiz devam edecektir.
CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığımızca verilecek destek için parti üyeliği şartı aranmamaktır. Bu hizmetimiz ve desteğimiz partili ve partisiz Kdz. Ereğli İlçesinde ve köylerinden yaşayan ve üniversiteyi kazanan tüm öğrencilerimize açıktır.”

Etiketler:

CHP , Sertan Ocakçı , Üniversite , ÖĞRENCİ ,

Yorumlar

Ereğli-Devrek karayolunda 'ZİFT' çilesi...

28 Ağustos 2017 Pazartesi 16:07

Ereğli Haber

Ereğli-Devrek karayolunda 'ZİFT' çilesi...

Zonguldak’ın Ereğli-Devrek ilçeleri arası Karayolu’nun bir kısmına dökülen ziftin kaplanmaması sürücülerin tepkisine neden olurken Karayolları yetkilileri yağış yağmaması durumunda Salı günü asfaltın serileceğini bildirdi.

Ereğli-Devrek Karayolu’nun Aydınlar-Süleymanbeyler Köyü mevkiinde 1.1 km. ve Yazıcılar Köyü mevkiinde de 1 olmak üzere toplam 2,1 kilometrelik alana dökülen ziftin sıcak havada erimesi sürücülere zor anlar yaşatıyor. Sürücüler araçlarının zifte bulandığını ve zarar gördüğünü belirtirken, aynı zamanda yolun kaygan olması nedeniyle sürekli trafik kazası riski yaşadıklarını söyledi. Bölgedeki esnaflarda yoldaki zift nedeniyle müşterilerinin ilçe merkezinden gelmediğini ve işlerinin çok düştüğünü dile getirdi. Bölgedeki esnaflardan Selahattin Öçal, Aydınlar-Süleymanbeyler Köyü hattına yaklaşık 4 gün önce bu malzemenin serildiğini ve dükkanlarının mahvolduğunu dile getirdi. Öçal gazetecilere yaptığı açıklamada “Yaklaşık bir hafta önce buraları düzelteceğiz diye asfaltı kazıdılar. Daha sonra şiddetli yağmur yağdı ve bozulan yol toz olmaya başladı. Vatandaş toz oluyor diye şikayet etmiş. Toz oluyor diye bu seferde zifti döktüler. Ziftin ardından asfaltı dökecekler diye bekliyorduk. Fakat asfalt dökülmedi, zifti döküp bıraktılar. 4 gündür bu yol böyle. Arabalar rezil perişan. İş yerimiz battı. Müşterilerimizde yol bu şekildeyken gelmek istemiyorlar. Bu yolu Devrek’e kadar yaklaşık 50 tane köy kullanıyor. Az ilerde Yazıcılar Köyü var, orası da aynı durumda. Biz mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz. Tam bayram arifesi, işlerin yoğun olduğu bir zamanda biz mağduruz, diğer esnaf arkadaşlarımız mağdur. Yetkililerden bu duruma bir çözüm bulmalarını istiyoruz” dedi.
Konuya ilişkin olarak görüştüğümüz Karayolları 15. Bölge Müdürü Hüsamettin Özendi ise elverişsiz hava şartları nedeniyle serilen astarın üzerine asfaltın dökülemediğini belirterek, yarına kadar (Salı Günü) yağmur yağmaması durumunda asfaltın döküleceğini belirtti. Söz konusu bölgede müteahhidin çalışma yaptığını belirten Özendi, kendilerinin de bölgeyi kontrol ettiklerini ifade etti. Özendi, Kurban Bayramı’ndan önce yağmur yağmadığı takdirde asfaltın serileceğini söyledi.

Yorumlar
 • rıfat yılmaz
  29 Ağustos 2017 Salı 19:44

  karayolları müdürünü dava edin

 • ?????
  29 Ağustos 2017 Salı 17:16

  BÖYLE SAÇMA BİR YOL DÜZNLEMESİ GÖRMEDİM YA YOLU YARIYA BÖL YA DA KAPAT BİLMEDİĞİM İÇİN GECE GEÇTİM ARABAM MAHFOLDU TEMİZLEMEK İÇİN İKİ DEFA İLAÇLA YIKATTIM VE ARABAMIN ÇİZİLMESİDE CABASI YAZILAR OLSUN

 • Dursıne ozyoldaş
  29 Ağustos 2017 Salı 16:22

  Tatil için geldim 2 günlük sıfır aracın rezıllık içinde döndük boyle tecrübesiz insanlardan kime ne fayda gelir

 • yazıklar olsun
  29 Ağustos 2017 Salı 11:27

  tatile geldim aracımla ama araba beyaz iken siyah oldu tam 2 gündür aracımı temizledim yazıklar olsun bu sekilde yapanlara yol yapıyorlar mış asfalt döküyorlarmış zifti dök sonra bırak böyle bir iş olurmu ya hakkımı helal etmıyorum

 • Vatandas
  29 Ağustos 2017 Salı 10:34

  Allah belalarını versin hani diyolar ya onlar konuşur akp yapar iyi yapıyo evet nerdesiniz sayın milletin vekilleri gorun bayram öncesi milletin bu eziyetini orda oturup izlemeyin görün şu araçları mağdurları birileri rant alacak diye bizim suçumuz ne..

 • Ferat marankoz
  28 Ağustos 2017 Pazartesi 19:17

  Yani işimiz allaha kaldı.

 • muhammet
  28 Ağustos 2017 Pazartesi 18:03

  o zifti oraya döktürüpte öyle bırakanın allah cezasını versin batdı daha bir aylık arabam yazık değilmi milli servet değilmi bu araçlar bayramda onca insan gelip geçecek o yoldan yazıklar olsun siize

 • Vatandaş
  28 Ağustos 2017 Pazartesi 17:55

  Allah belanızı versin aracım mafvoldu sizin yüzünüzden senin gibi insanlar müdür olursa olacağı bu

Gülüç Belde Mezarlığı bayrama hazır...

26 Ağustos 2017 Cumartesi 10:48

Gülüç Belde Mezarlığı bayrama hazır...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Gülüç Belediyesi tarafından Gülüç Beldesi Mezarlığı bayrama hazır hale getirildi.

Gülüç Belediyesi ekipleri Kurban Bayramı öncesinde Gülüç Belde Mezarlığını temizledi.
Mezarlıkta yapılan çalışmalar neticesinde, Gülüç belde mezarlığının içi ve çevresi temizlendi, göçen mezarlara toprak ilave edilerek eski haline getirildi.

Mezarlıkların bayram öncesinde temizliğinin yapıldığını ifade eden Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Gülüç halkının gönül rahatlığıyla ziyaretlerini gerçekleştireceklerini söyledi. Demirtaş, “Bizler her bayram öncesinde olduğu gibi mezarlıklarımızı bakıma soktuk, göçen mezarlara toprak ilave ederek eski haline getirdik. Mezarlıklarımızın temiz ve bakımlı olması kabir ziyaretinde bulunan vatandaşlarımız tarafından da memnuniyet ile karşılanıyor” dedi.

Etiketler:

gülüç belediyesi , gökhan demirtaş , mezarlık , temizleme ,

Yorumlar

Kurban kesim fiyatları ve satış yerleri belirlendi

25 Ağustos 2017 Cuma 18:44

Kurban kesim fiyatları ve satış yerleri belirlendi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi kurban kesim fiyatlarını ve satış yerlerini belirledi.

Kurban Bayramı’nda vatandaşların kurbanlarını dini hükümlere, sağlık şartlarına ve çevre temizliğine uygun olarak kesmelerine yardımcı olmak, sağlıklı şartlarda kurbanlık hayvan seçimi yapmaları amacıyla çalışmaları yürüten Kdz. Ereğli Belediyesi, kurban kesim yerlerinin ve fiyatlarının belirlendiğini açıkladı.
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, belediye olarak Delihakkı Mevkiinde Kurbanlık Hayvan Satış Yeri oluşturulduğunu belirterek, satış için getirilen kurbanlıkların belediye veterinerleri ve zabıta tarafından sağlık ve idari açıdan denetlendiğini bildirdi.
Uysal konuya ilişkin bilgilendirmesinde Başkan şu ifadelere yer verdi: “Delihakkı mevkiinde belediyemiz asfalt tesisi yanında 800 büyükbaş, 1200 küçükbaş hayvan barındırma kapasiteli Kurbanlık Hayvan Satış Yerinde satış için gelen hayvan sahiplerinin kullanmaları amacıyla satış çadırlarının önüne su tesisatı çekildi. Banyo ve tuvalet ihtiyaçları için bölüm oluşturuldu. Ayrıca hayvan sahipleri ve alım için gelen ziyaretçiler için çay ocağı ve oturma yerlerinin bulunduğu sosyal tesis kısmını düzenledik. Bayram bitimine kadar satış yerinde ilaçlama, dezenfeksiyon ve temizlik çalışmalarını ekiplerimiz periyodik olarak sürdürülecek. Kurban Bayramı süresince vatandaşlarımızın kurbanlıklarını ehil kasaplar eşliğinde sağlıklı ortamda kesmeleri amacıyla belediyemiz tarafından Balı Mahallesi’nde bulunan Belediye Mezbahası ve Kepez Mahallesi Dubleks Evler yanı olmak üzere iki adet kesim yeri oluşturduk. Vatandaşlarımız Kurban Hizmetleri Komisyonunun belirlediği ücret karşılığında kurbanlık hayvanlarının kesimlerini gerçekleştirebilirler” dedi.
Öte yandan Kurban Hizmetleri Komisyonunun belirlediği ücretler ise şöyle:
Büyükbaş Hayvan Kesim Ücreti: 260 lira, Küçükbaş Hayvan Kesim Ücreti ise 70 lira. Kurbanlıklarını kesim yerlerinde vatandaşların kendilerinin kesmek istemesi halinde tesisten yararlanma ücreti büyükbaş hayvanlarda 20 lira, küçükbaş hayvanlarda ise 10 lira olarak belirlendi.

Etiketler:

Kurban bayramı , fiyat , Kdz. Ereğli Belediyesi ,

Yorumlar

Ereğli Belediyesi'nden Kurban Yakalama Timi...

25 Ağustos 2017 Cuma 14:19

Ereğli Belediyesi'nden Kurban Yakalama Timi...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi belediyesi tarafından Kurban Bayramı öncesinde Kurban Yakalama Timi kuruldu.

Kurban Bayramı için tüm hazırlıklarını sürdüren Kdz. Ereğli Belediyesi, kurban kesecek kişilere verdiği kursların ardından Belediye Veteriner Müdürlüğü bünyesinde Kurban Yakalama Timi oluşturdu.
Kdz. Ereğli Belediyesi, Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde Kurban Yakalama Timi oluşturduklarını belirten Veteriner İşleri Müdürü Veteriner Dr. Erdal Terzi, kaçan kurbanlık hayvana yaklaşma, uyuşturucu ile sakinleştirme, yakalama teçhizatı kullanımı ile ilgili eğitim verildiğini ve gerekli tatbikatların yapıldığını ifade etti.
Terzi, Kurban Bayramı süresince hizmet verecek olan Kurbanlık Hayvan Yakalama Timi’ne vatandaşların ihtiyaç duyması halinde ‘ALO 153 Belediye Zabıta İhbar Hattı’ hattından ulaşabileceklerini hatırlattı.

Etiketler:

Kurban bayramı , kurban yakalama timi , kdz.ereğli belediyesi ,

Yorumlar