"Tarihi dönüm noktalarından birisi"

14 Temmuz 2020 Salı 19:44

"Tarihi dönüm noktalarından birisi"

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: “FETÖ/PDY terör örgütü tarafından, demokrasimize ve milletimize karşı kalkışmada bulunulan 15 Temmuz günü “ Demokrasi ve Milli Birlik Günü” olarak ilan edilmiştir.Terör örgütü FETÖ/PDY’nin bu hain kalkışması karşısında Aziz Milletimiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla meydanlara çıkarak, canı pahasına ülkesine, devletine, demokrasisine ve geleceğine sahip çıkmıştır.

Kirli emelleri için devletine, milletine silah doğrultacak kadar hainliğe bulaşmış, dış güçlerin maşası bu gizli yapıya en güzel cevabı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde aziz milletimiz vermiştir. Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu iradeyle yaptığı çağrı üzerine, ellerinde bayraklarıyla meydanlara, hava limanlarına koşan aziz milletimiz, vatanına, bayrağına ve demokrasisine olan bağlılığını bir kez daha göstermiştir.Böylesine kutlu bir mücadele bize, vatan mevz-u bahis olduğunda bu milletin hiç düşünmeden aynı safta birlik ve beraberlik içerisinde omuz omuza duracağını ve ne pahasına olursa vatanından, bayrağından, hürriyetinden, birlik ve beraberliğinden ödün vermeyeceğini bir kez daha göstermiştir. 15 Temmuz aynı zamanda öylesine şanlı bir mücadelenin adıdır ki, adeta Çanakkale ruhunun, Kuva-i milliye şuurunun tekrar şahlanarak vücut bulduğunu gösteren tarihi dönüm noktalarından birisi olmuştur. Bizler şanlı tarihimize altın harflerle yazılan bu önemli günü hep şerefle yad edecek, bu uğurda şehadete yürüyen tüm şehitlerimizi ve medar-ı iftiharımız gazilerimizi asla unutmayacak, ailelerinin ve yakınlarının daima yanlarında durarak kapımızı ve gönlümüzü onlara her daim açık tutacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle; 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Millî Birlik Günü’nün dördüncü yıldönümünde bağımsızlığımız ve demokrasimiz uğruna mücadele veren 15 Temmuz şehitlerimize ve tarih boyunca aynı ortak mukaddes değerlerimiz uğruna canlarını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, en derin saygılarımı sunuyorum.”

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , kdzereğli haber , ismail çorumluoğlu , 15 temmuz ,

Yorumlar

"Darbenin karşısında ki en büyük panzehir demokrasidir"

14 Temmuz 2020 Salı 19:40

"Darbenin karşısında ki en büyük panzehir demokrasidir"

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir açıklama yayınladı.

Darbenin karşısında ki en büyük panzehirin demokrasi olduğunu vurgulayan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, laik cumhuriyete hep birlikte sahip çıkılması gerektiğini söyledi. Posbıyık, “Çok iyi bilinmelidir ki, Türk Milleti sivil ya da askeri hiç bir otoriter gücün kendi egemenliğini yok saymasına, laik ve demokratik yönetim şeklinin ortadan kaldırılmasına izin vermeyecektir.
Bizler, darbeleri ve darbe girişimlerini tarihin çöp sepetine atmak için var gücümüzle mücadele etmeye devam edeceğiz. Bu hedef, tarihi sorumluluğumuzdur.
Darbenin karşısındaki en önemli panzehir demokrasidir, açıklıktır, katılımdır. Laik cumhuriyete hep birlikte sahip çıkmalıyız.
Türk milleti olarak 15 Temmuz 2016 gecesinde yaptığımız gibi halk egemenliğine ve Türkiye'nin laik, demokratik birikimine sahip çıkma kararlılığımız sürecektir. Darbe girişimine karşı yalnızca milletimiz değil Gazi Meclis ve siyasiler de ortak bir direniş sergilemiştir. Bu hain girişimin sorumluları mutlaka hukuk karşısında bedelini ödemek zorundadır.
15 Temmuz’da yitirdiğimiz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. Gazilerimize minnet duygularımı iletiyorum. Demokrasiye sahip çıkma kararlılığı gösteren halkımıza şükranlarımı sunuyorum.
O gün Meclis’teki bütün partiler, milletimiz, tek vücut olup darbenin karşısında yer aldı. Bundan sonra da darbelere geçit vermemek için hep birlikte mücadele etmek zorundayız” ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , kdzereğli haber , halil posbıyık , 15 temmuz ,

Yorumlar

Barış Plajı yoğun ilgi görüyor

13 Temmuz 2020 Pazartesi 20:13

Barış Plajı yoğun ilgi görüyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın çalışmalarıyla ‘Barış Plajı’ adıyla bu yıl ücretsiz olarak halkın hizmetine açılan plaj yoğun ilgi görüyor.

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin, Sevgi Plajı ve Dostluk Mesire alanıyla birlikte bu yıl halkın hizmetine açtığı Barış Plajı halkın yoğun ilgisini görüyor, büyük beğeni topluyor. Barış Plajı’na gelen vatandaşlar, Ereğli Belediyesi mikrofonlarına değerlendirmelerde bulundu. Barış Plajı’nın eskisinden de güzel hale geldiğini ve hizmetlerden büyük memnuniyet duyduklarını söyledi. Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a teşekkür eden vatandaşlar, “İyi ki burasını Ereğli Belediyesi almış. Sanki Akdeniz kıyısında farklı bir tatil beldesinde gibiyiz. Tatil ve deniz ihtiyacımızı karşılıyor. Fiyatlar çok uygun. Halk ücretsiz girebiliyor. Hizmetler çok iyi, çok temiz” diye konuştu.
Geçtiğimiz yıl Erdemir’in işletmekten vazgeçmesi ardından kapalı kalan plajı devralmak için yoğun gayret gösteren Belediye Başkanı Halil Posbıyık, yaz sezonu öncesi plajın Ereğli Belediyesi’nin işletmesine verildiğini açıklamış ve “Bu kararın alınmasında destek olan başta Sayın Kaymakamımız İsmail Çorumluoğlu olmak üzere destek veren herkese teşekkür ederim” demişti.
Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından kısa sürede bakım ve onarımları yapılan, eksiklikleri tamamlanan plaj, Barış Plajı adı altında ücretsiz olarak halkın hizmetine açıldı.

Yorumlar

Tanyıldız Paşaoğlu Arçelik'ten açılışa özel büyük indirim!

13 Temmuz 2020 Pazartesi 15:36

Tanyıldız Paşaoğlu Arçelik'ten açılışa özel büyük indirim!

Kdz. Ereğli Tanyıldız Paşaoğlu Arçelik, Jet Yol Ayrımında ki yeni mağazalarının açılışına özel kampanya yaptı. Yapacağınız 1750 TL ve üzeri alışverişlerinizde, ikinci ürün alımlarında isterseniz 400 TL indirim, isterseniz de sürpriz hediyelerden yararlanabilirsiniz.

Kdz. Ereğli'de yeni bir yatırım yapmaktan mutlu olduklarını belirten Tanyıldız Grup Yönetimi Kurulu Başkanı Turgut Tanyıldız, Ereğli halkına teşekkür ederek, yeni mağazalarına davet etti. Tanyıldız konuşmasında, "Uzun yıllardır ailecek Kdz. Ereğli halkına hizmet veriyoruz. Önemli markaları Ereğli halkı ile buluşturuyoruz. Ticarete başladığımız günden bu yana güven ve kaliteyi esas aldık. Biz güvendik, müşterilerimiz de bize güvendi. Müşterilerimiz artık bizim ailemiz oldu. Tanyıldız Grup bu güven ve aile ile büyüdü. Talep doğrultusunda Tanyıldız Paşaoğlu bünyesinde bulunan Arçelik mağazamızı büyüttük. Yeni yerimizde yeni konseptimiz ile hizmetinizdeyiz. Açılışa özel indirimlerimiz ve sürpriz hediyelerimizden faydalanmak için tüm Ereğli halkını mağazamıza davet ediyoruz. Bu yatırımda emeği geçen tüm Tanyıldız Grup ailesine ve bize güvenen Ereğli halkına teşekkür ederim" ifadelerine yer verdi.

Açılışa özel indirimlerin yanı sıra, beyaz eşya, ankastre, cep telefonu, televizyon ve küçük ev aletlerinde de sürpriz indirimler Tanyıldız Paşaoğlu Arçelik'te sizleri bekliyor.

Tanyıldız Paşaoğlu Arçelik, Bağlık Mahallesi, Jet Yol Ayrımı'nda...

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , Vefat , Tanyıldız Grup ,

Yorumlar

18 yaş altı sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

13 Temmuz 2020 Pazartesi 13:53

18 yaş altı sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

Zonguldak'ta 18 yaş altındaki çocuk ve gençlerin yanlarında velisi veya vasisi bulunma şartı kaldırıldı.

Zonguldak İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, İçişmeri Bakanlığı talimatları doğrultusunda Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz başkanlığında toplandı. Toplantıda, 18 yaş altındaki çocuk ve gençlerin şehir içi ve şehirlerarası seyahatlerinde yanlarında veli/vasisi bulunması şartı kaldırıldı. Bu kapsamdaki çocuk ve gençlerin, karayolu, demiryolu, deniz veya havayolu ile yapacakları seyahatlerin ilgili mevzuat hükümleriyle belirlenen (pandemi süreci öncesinde olduğu şekliyle) esaslar çerçevesinde yapılacağı belirtildi.
Kendi başına yolculuk yapacak çocuk ve gençlerin seyahatlerinde de toplu taşıma araçlarına yönelik İçişleri Bakanılğınca çıkarılan genelgeler, Zonguldak İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi kararları ile koronavirüs bilim kurulu rehberinde yer alan hususlara uyulacağı kaydedildi.

Yorumlar