"Renklerin Kardeşliği" Başkan Uysal'ı ziyaret etti

19 Eylül 2018 Çarşamba 14:58

"Renklerin Kardeşliği" Başkan Uysal'ı ziyaret etti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren taraftar derneklerin bir araya gelmesiyle oluşturdukları “Renklerin kardeşliği” başkanları, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ı ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, derneklerin yanında olmayı sürdüreceklerini ifade etti. Uysal konuşmasında, “İlçemizde ‘Renklerin kardeşliğini’ en güzel şekilde sergileyen taraftar derneklerimizin başkanları; Fenerbahçe Dernek Başkanı Serdar Özbek, Galatasaray Dernek Başkanı Timur Şen, Beşiktaş Taraftarları Dernek Başkanı Tarkan Atik ve Trabzonspor Dernek Başkanı Sadık Mercan’a, 2018-2019 ligi için, ayrıca Ziraat Türkiye Kupasında oynayacağımız Antalyaspor maçı öncesi destekleri için teşekkür ediyorum. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonrada taraftar derneklerimizin yanında olmayı sürdüreceğiz. Kendilerinin 28-29 Eylül’de Amfi tiyatroda gerçekleştirecekleri ilik bulma ve kan bağışı kampanyasında şimdiden başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

kdz. ereğli , belediye , başkan , Hüseyin Uysal ,

Yorumlar

Zonguldak'ta 528 konut satıldı

19 Eylül 2018 Çarşamba 08:02

Zonguldak'ta 528 konut satıldı

Zonguldak'ta geçen Ağustos ayında 528 konut satışı gerçekleştirildi.

TÜİK, 2018 yılı Ağustos ayı Konut Satış İstatistiklerini açıkladı. Türkiye genelinde konut satışları 2018 Ağustos ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 12,5 oranında azalarak 105 bin 154 oldu. Konut satışlarında, İstanbul 15 bin 262 konut satışı ve yüzde 14,5 ile en yüksek paya sahip oldu. Satış sayılarına göre İstanbul’u, 9 bin 291 konut satışı ve yüzde 8,8 pay ile Ankara, 5 bin 64 konut satışı ve yüzde 4,8 pay ile İzmir izledi. Konut satış sayısının düşük olduğu iller sırasıyla 14 konut ile Hakkari, 23 konut ile Ardahan ve 59 konut ile Bayburt oldu.
Zonguldak’ta 2018 Ağustos ayında 528 konut satıldı. Karabük’te 2018 Ağustos ayında 290 konut satıldı. Bartın’da 2018 Ağustos ayında 317 konut satıldı.

Yorumlar

“Kavga etmeyeceğim, herkesi kucaklayacağım”

18 Eylül 2018 Salı 20:43

“Kavga etmeyeceğim, herkesi kucaklayacağım”

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi eski AK Parti İlçe Başkanı ve Yeminli Mali Müşavir Erol Şahin, Çilek Halk Otobüsleri Kooperatifi’ni ziyaret etti.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı’na aday adayı olmayı düşünen ve bu konuyla ilgili Sivil Toplum Kuruluşları ile görüş alışverişinde bulunan, AK Parti Kdz. Ereğli eski İlçe Başkanı ve Yeminli Mali Müşavir Erol Şahin, Çilek Halk Otobüsleri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Çimen ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.
Amacının Ereğli’ye hizmet olduğunu söyleyen, AK Parti Kdz. Ereğli eski İlçe Başkanı ve Yeminli Mali Müşavir Erol Şahin, tüm halkı kucaklayacağını söyledi. Şahin konuşmasında, “Yola çıktığınızda birlikte çalışacağımız kesimde size destek olması lazım ve Cenabı Allah’ında takdir etmesi lazım. Bizim amacımız kentimize katkı sağlamak. Bugüne kadar yapılan hizmetler için herkese teşekkür edeceğiz. Benim asla kavgam tartışmam ve şehri germem söz konusu olmaz. Ben barışçıl ve dost bir insanım. Güler yüzlü insanların karşısına çıkıp herkesi kucaklamamız lazım. Olur da aday adaylığından sonra aday olursak bana sataşma olsa dahi hiçbirine cevap vermeyeceğim, teşekkür edip sarılacağım. Yoluma devam edeceğim. Benim ilçe başkanlığı yaptığım süreçte o dönem ki başbakanımız, bakanımız ve milletvekillerimizle beraber çok büyük hizmetler kazandırdık. İnşallah görev alırsak daha fazla çalışıp kentimizin kalkınmasını hep birlikte sağlayacağız” ifadelerine yer verdi.
Ereğli’ye güzel hizmet yapan herkese kapısının açık olduğunu vurgulayan Çilek Halk Otobüsleri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Çimen, Şahin’in yanında olduklarını belirtti. Çimen, “Güzel hizmetler yapacağınıza eminiz. Elbette büyüklerin takdiri, inşallah adaylığınız açıklanır. Hep yanınızda olacağımızdan emin olabilirsiniz. Gerçekten samimiyetimle konuşuyorum; bu bir süreçtir. Ereğli’ye güzel hizmetler veren herkese kapımız açıktır” dedi.
Şahin, daha sonra AK Parti Kdz. Ereğli Eski İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Sucu ve Kdz. Ereğli Belediyesi Meclis Üyesi Cumhur Nalcı ile bir süre sohbet etti.

Yorumlar

50 yıllık kalay ustasına Ahilik ödülü verildi

18 Eylül 2018 Salı 20:32

50 yıllık kalay ustasına Ahilik ödülü verildi

Zonguldak’ın Çaycuma İlçesi’nde Ahilik haftası sebebiyle Perşembe Beldesinde 50 yıldır kalay yapan Amir ustaya plaket verildi.

17-23 Eylül tarihlerinde 81 ilde kutlanan Ahilik Haftası dolayısı ile Perşembe Beldesi’nde bulunan 64 yaşındaki kalaycı ustası Amir Keçeci'ye Ahilik ödülü verildi. Yarım asırlık ustaya ödülü Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayri Kandemir ve Yönetim Kurulu Üyesi Bünyamin Bostancı tarafından verildi.
Ahilik Kültürü Haftası ticaretin ve mesleğin olgun kişilik, güzel ahlak ve doğrulukla yoğurulduğu kökleri çok eskilere dayanan bir gelenek olduğuna değinen Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayri Kandemir, "Baba mesleğinden bu güne kadar yapmış olduğu çalışmalarından, dürüstlüğünden hiç bir ödün vermeyen Amir ustamız, bugün burada çok şeyleri elde ettiyse alın teri, göz nuru, el emeği ile yaptı. Esnaf odasında 15 yıl bizlerle birlikte çok güzel şeylere imza attı. Ülkemize vermiş olduğu ekonomik katkıdan kendisine teşekkür ediyoruz" dedi.

Yorumlar

500 minik öğrenci tehlike ile karşı karşıya

18 Eylül 2018 Salı 20:24

500 minik öğrenci tehlike ile karşı karşıya

Zonguldak Merkez İncivez Mahallesi Özer Paşa Caddesi’nde bulunan Zonguldak ilkokulundan çıkan yaklaşık 500 minik öğrenci tehlike ile karşı karşıya kalıyor.

Okul çıkış saatlerinde cadde üzerinde meydana gelen trafik sıkışıklığı velilerin tepkisine neden oluyor. İncivez Mahalle Muhtarı Hüseyin Cevher, "İlköğretim okulunda okuyan çocuklar sabah içime girip öğlen eğitimden çıkıyorlar. Bu noktada baktığımızda büyük bir trafik izdiham yaşanıyor. Bu çocuklara herhangi bir şey olursa bunun hesabını kim verecek? Bunun çözümü bana göre milli emlak müdürlüğüne dahil olan askeriyenin bulunduğu alandan 5 metre içeri girilirse bu çözülecektir. Tabii bu da proje niteliğinde olacaktır. Çocuklara sınıfta trafik dersleri veriyoruz. Ancak çocuklar okuldan çıktıklarında kendini ana caddede buluyor. Haliyle bu da tehlike yol açıyor.Bu çocuklar bizim geleceğimiz ve bizim bunları doğru yönde etmemiz lazımdır. Konu şu anda kamuoyuna yansıtmak istiyorum. Daha sonra yetkililerle görüşeceğim. Sorunun bir an önce çözüme kavuşmasını istiyorum. Hiçbir çocuğumuzun canım yanmasını istemiyorum.”

Yorumlar