"Nur’un tarafında mıyız, yoksa kirin mi?”

8 Nisan 2017 Cumartesi 18:57

"Nur’un tarafında mıyız, yoksa kirin mi?”

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), 81 ilde eş zamanlı "Türkiye İçin Evet" yürüyüşü gerçekleştirdi.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), 81 ilde eş zamanlı "Türkiye İçin Evet" yürüyüşü gerçekleştirdi. Zonguldak İl temsilciliği tarafından madenci anıtında düzenlenen etkinliğe AK Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Züleyha Arıman, vakıf temsilcileri katıldı.
TÜGVA temsilcisi Tolga Erkan, vakıf temsilcileri adına yaptığı konuşmada, Türkiye üzerinde çeşitli oyunlar planlayan dış güçlerle terör örgütlerinin halk oylamasında "hayır" diyeceğini söyledi. Her türlü gerici ve durdurmacı müdahaleye karşı bu ülkenin gerçek sahiplerinin arasından çıkacak milli liderle sonuna kadar yürümek için 'evet' dediklerini ifade eden Erkan, “Milletimizin kaderinin tayin edileceği tarihe sayılı günler kala, iç ve dış düşmanlarımıza ülkemize sahip çıktığınızı göstermek için 'evet' diye haykıran siz vatan sevdalılarına şükranlarımızı sunuyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin istikrar ve bekası için oy kullanacağımız bu kaotik dönemde, milletimizin cesur şairi Necip Fazıl, bizden ta yıllar öncesinde bugünü öngörmüş gibi çok açık bir seçim yapmamızı istiyor: Nur’un tarafında mıyız, yoksa kirin mi?”
Düşmanlarımız dedik Dışta, bütün kılıçlarını kuşanmış, aziz milletimize ve çizilmiş sınırlara hapsolmadan dünyanın tüm mazlumlarına hamilik yapan devletimize karşı haçlı mücadelesine girişmiş batı; içte, 15 Temmuz’da dış düşmanlarla birlik olup, Türk halkını kendi tankı ve tüfeğiyle vurmaya cüret etmiş FETÖ ve bunların 30 senedir yardakçılığını yapan PKK, birleşmiş #hayır’da hayır var diyorlar. Biz, hayrın ve şerrin yalnızca Allah’tan geldiğine inanarak ezilmiş, sömürgeleştirilmiş tüm coğrafyaların ümidi olan liderimizi çıktığı yolda yalnız bırakmamak için 'evet' diyoruz. 1960’ta Demokrat Parti, 1971’de Adalet Partisi, 1980’de Milliyetçi Cephe, 1997’de Refah-Yol hükumetlerine karşı askeri darbe gerçekleştirmek suretiyle ülke yönetimini ele geçiren cuntacılar, ortaya koyduğu iradeyle özüne dönmeye çalışan millete bin bir türlü zulmü reva görmüşlerdi. İşte 55 senedir oynanan bu oyun, 15 Temmuz gecesi vatanına sevdalı milyonlar ve onların 'Bugüne kadar halkın gücünün üzerinde bir güç tanımadım' diyen lideri Recep Tayyip Erdoğan tarafından bozuldu. Ülkemizin kaderini bir daha halkına saldıran, devlet kurumlarını işgal eden, gençleri ve liderleri asan, hapseden ve şehit eden vatan hainlerine bırakmamak ve öz vatanımızda parya olmamak için 'evet' diyoruz. Binlerce yıllık devlet geleneğimizde var olan liderlik yerine, başka medeniyetlerden devşirilme parlamenter sistemle serpilmesi için önünde hiçbir engel olmayan Türkiye Cumhuriyeti, kavgalara ve krizlere mahkum edildi. Çift başlılık, milletin vekillerinin görevlerini yapmalarına engel olmakla kalmadı, vefalı milletimizin şahlanması her seferinde Çankaya tarafından veto edildi. Şimdi bizler, her türlü gerici ve durdurmacı müdahaleye karşı bu ülkenin gerçek sahiplerinin arasından çıkacak milli liderlerimizle sonuna kadar yürümek için 'evet' diyoruz. Yüzyıllardır dünya coğrafyasında fetih yapan, icat bulan, liderlik yapan gençler en son 15 Temmuz’da “ Zaman bendedir ve mekan bana emanettir” dediler ve doğdukları vatanın savunmasında en ön saflarda şehit oldular. Şimdi, onların bıraktığı sancağı bizler devralacağız. Davamız için; doğrulacağız, evrileceğiz, devrileceğiz ama eğrilmeyeceğiz. Zafer için; emek vereceğiz, kulak vereceğiz ve 'evet' diyeceğiz” şeklinde konuştu.
Yapılan basın açıklamasının ardından program sona erdi.

Etiketler:

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) , EVET ,

Yorumlar

"Biz milletin dediği olsun diye uğraşıyoruz”

8 Nisan 2017 Cumartesi 18:13

 "Biz milletin dediği olsun diye uğraşıyoruz”

AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, parti yöneticileri ile birlikte Sütlüce, Yenidoğancılar, Asarlı ve Velidağ Köyü’nü ziyaret ederek vatandaşlardan “Evet” desteği istedi.

AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, köy ziyaretlerinde kendisini dinleyen çok sayıda vatandaşa 18 maddelik anaya değişikliği maddelerini anlattı.
16 Nisan’ın Türk milleti için büyük bir fırsat olduğunu anlatan Çakır, böyle bir hakkın bir daha belki de milletin önüne gelemeyeceğini söyledi. Başkan Çakır, “Türkiye’de bakın AK Parti 2002’de iktidara geldiğinde öncelikli olarak önemli gelişmelere imza attı. Geçmişte milletten tasarruf teşvik paraları almışlar, nemaları toplamışlar bakıldı ki ortada para yok. Liderimiz Kurucu Genel Başkanımız, Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan dedi ki, Devletin millete borcu olmaz dedi. Hamd olsun o paralar vatandaşımıza ödendi. Sağlık sisteminde de vatandaşlarımıza eşit şekilde hizmet verilmesine ve eczanelerde rahat ilaç verilmesine sağlandı. Bugün bakın hale 15 sene öncesinden daha ucuz ilaç alıyoruz. Şehirlerarası yollarımız en iyi hale getirilerek geniş bir şekilde oldu. Marmaralarımız, TOKİ’lerimiz, Havaalanlarımız, İnsansız hava araçlarımız yapıldı. Bunları AK Parti 15 yılda tek başına iktidar olmasıyla istikrar var olmasıyla yaptı. Eğer koalisyonlar olsaydı mümkün değildi. IMF’den borç para alarak, iş yapıyorsanız? Karşılayın da emirde alıyorsunuz. İşte AK Parti iktidarında IMF’den borç alınmıyor. Artık ekonomi de gerçekten özgür Türkiye var. Bizi yavaşlatmak için başımıza her türlü belayı musallat ettiler. Geçmişte Ülkemiz hep darbeler yaşadı. Geçen yılda da Türkiye Cumhuriyetinin Devletin ilerleyişini durdurmak için darbe yapılmak istendi. Bunların af edebilir bir tarafı yok. Ülkemizi 50 yıl geriye getirmek istediler. 16 Nisan’da yapılacak Halk oylamasında vereceğiniz “Evet” desteğiyle istikrarı kalıcı hale getirelim. Biz vatandaşlarımıza siz Türkiye Cumhuriyeti Devleti yönetmek istiyor musunuz soruyoruz. İşte kararımız bu yüzden “Evet” olsun istiyoruz. Vatandaşlarımız yönetmezse zengin lobileri, faizciler yöneltecek. O yüzden muhalefet edenler milletin ayağına gitmek zorlarına gittiği için karşı çıkıyor. Vereceğiniz güçlü “Evet” desteğiyle artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Yüzde 50 artıyı almak isteyen millete selam duracak. Ondan dolayı değerli vatandaşlar güçlü “EVET” e sahip çıkmanızı bekliyoruz. Bir daha bu hak millete verilmeyebilir. Biz milletin dediği olsun diye uğraşıyoruz” dedi.
Çakır ve beraberindeki parti yöneticilerine gittikleri köylerde vatandaşlarda büyük ilgi gösterirken, referandumda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı yalnız bırakmayacaklarını ifade etti.

Etiketler:

FATİH ÇAKIR , AK PARTİ , EVET , REFERANDUM ,

Yorumlar

Uysal, Mavişehir ve Hatip Sokak'ta...

8 Nisan 2017 Cumartesi 17:45

Uysal, Mavişehir ve Hatip Sokak'ta...

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine ilişkin Evet’e destek turları kapsamında önce Kepez Mavişehir, daha sonra da Bağlık Mahallesi Hatip Sokak’taydı.

İlk olarak Mavişehir’de çoğunluğu bayanların oluşturduğu kalabalığa seslenen Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, “ Özgürlüğümüzü rahat yaşayabilmemiz ve geleceğe hazırlanabilmemiz için eski sistemden kurtulmamız lazım” dedi.
“Seçimlerin 5 yılda bir yapıldığı ve istikrarın olduğu bir ülkede yaşamak istiyoruz” diyen Uysal, “Vesayetten, çift başlıktan kurtulmamız, 2023 ve ötesi hedeflerine ulaşmamız, çocuklarımıza bizlerin yaşadığı sorunları aktarmamamız için Evet dememiz lazım. Vereceğimiz her Evet oyu, gelişmekte olan Türkiye’yi istikrarlı bir şekilde ileriye taşıyacaktır” şeklinde konuştu.
Uysal’ın Hatip Sokak buluşmasına Mehmet Ekşi’nin Referandum başlıklı şiiri damga vururken Başkan Uysal’da burada yaptığı konuşmada, “16 Nisan’da Evet diyelim, koalisyonlardan artık kurtulalım. Güçlü, büyük Türkiye olalım. Öncü, lider ülke olalım. Bizim yaşadığımız sorunları gençlerimiz, çocuklarımız, torunlarımız yaşamasın.Bir daha darbeler yaşamayalım, vesayet ve çift başlılık kalksın diye Evet diyelim” dedi.
Başkan Uysal’ın Mavişehir ve Hatip bölgesindeki destek turuna, belediye başkan yardımcıları Ayhan Atay ve Esra Alpago, belediye meclis üyeleri ve AK Parti gönüllüleri de eşlik etti.

Etiketler:

evet , hüseyin uysal , referNDUM , KDZ EREĞLİ ,

Yorumlar

Kdz. Ereğli MHP’de sular durulmuyor

7 Nisan 2017 Cuma 19:57

Ereğli Haber

Kdz. Ereğli MHP’de sular durulmuyor

MHP Kdz. Ereğli ilçe teşkilatında partililer ile parti yöneticileri arasında yumruk yumruğa kavga yaşandı. Kavganın büyümesini araya giren partililer önlerken Zafer Kartal ihraç talebiyle disipline sevk edildi.

Ereğli Haber- MHP Kdz. Ereğli ilçe Teşkilatı’nda gerilim giderek tırmanıyor. Edinilen bilgiye göre 4 Nisan Salı günü Merhum Alparslan Türkeş’in vefat yıl dönümü nedeniyle anma programı düzenlendi. Programın ardından parti yöneticileri MHP Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’na geldi. Bu sırada Zafer Kartal ile parti sekreteri Uğur İlhan arasında sözlü başlayan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Yumrukların konuştuğu kavganın büyümesini araya giren diğer partililer önledi. Yaşanan kavga olayı sonrası Zafer Kartal ihraç talebiyle disipline sevk edildiği belirtildi.

Kuzu ve arkadaşları istifa etti
Kararın yanlı ve tek taraflı olduğunu öne süren bazı partililer ise partilerinden istifa etme kararı aldı. Edinilen bilgiye göre uzun yıllardır davaya hizmet etmiş, MHP’de İlçe Başkan Adaylığı ve parti yöneticiliği yapan ve bu uğurda bir çok bedel ödeyen Sertan Kuzu istifa kararı aldı. Kuzu istifası ile ilgili olarak “Parti içi siyasetin Ülküdaşlık hukukuna zarar verdiğinden dolayı istifa ediyorum” diyerek dilekçesini ilçe yönetimine verdi. Kuzu’nun istifasının yönetim tarafından kabul edildiği öğrenilirken, yaşananlara tepki gösteren Ülkü Ocaklarında geçmiş dönemlerde yöneticilik yapan Naci Coşkun ve Yıldıray Turhan’ın da istifa ettikleri belirtildi.

“Ülkücüler dışlanıyor”
MHP’de mevcut yönetimin partiye yıllarca maddi ve manevi destek sağlamış, aday olmuş isimleri delege yapmaması ve ülkücüleri dışlayan tavırlar göstermesine tepki olarak çok sayıda kişinin daha istifaya hazırlandığı ifade edildi.

Yorumlar

Çaturoğlu Zonguldak merkeze çıkartma yaptı

7 Nisan 2017 Cuma 19:42

Ereğli Haber

Çaturoğlu Zonguldak merkeze çıkartma yaptı

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman ile birlikte Zonguldak Merkez ilçede Sivil Toplum Kuruluşlarını ziyaret etti. Çaturoğlu akşam ise Buldanlı mahallesinde kahvehane toplantısına katıldı.

Referandum çalışmaları kapsamında Partisinin SKM Başkanlığınca Zonguldak Merkezde görevlendirilen AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ilk önce Zonguldak Merkezde ÇAY-DER Çaycumalılar Derneğinin açılışına katıldı.

CHP Konya Milletvekiline tepki
Derneğin açılışında konuşan Milletvekili Çaturoğlu, referandum çalışmaları hakkında bilgi verdi ve 16 Nisan’da evet çıkacağını söyledi. “Evet diyenleri denize dökeceğiz” diyen CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt’a sert tepki göstererek “Haddini bilsin” dedi.
Çaturoğlu konuşmasının devamında ise “ben öncelikle bu derneğimizin özelde Çaycuma’mıza ama bütün Zonguldak’ımıza hayırlı olmasını Cenab-ı Allah’tan temenni ediyorum. Bu hayırlı işe tevessül eden başta Ramazan Taşdemir ve yönetim kurulu üyelerine, emeği geçen herkese şükranlarımı arz ediyorum” dedi.

“Ankara ile köprü oluşturacağız”
ÇAY-DER Başkanı Ramazan Taşdemir, açılışta yaptığı konuşmada, “Sivil toplum kuruluşları ve Zonguldak’ta yaşayan Çaycumalılar olarak aramızda zaman zaman toplantı yapıp, bu eksikliğimizi gördükten sonra yeni bir dernek kurmanın gerekliliğini gördük. Onun için de bu derneğimizi kurduk. İnşallah bundan sonra diğer derneklerin sosyal faaliyetleri gibi ve bizim daha önce yaptığımız faaliyetlerin devamını yapmak üzere bu dernek çatısı altında Çaycuma’mıza, Zonguldak’ımıza en iyi şekilde hizmetlerin getirilmesi anlamında Ankara’daki Milletvekillerimizle, İl ve İlçe başkanlarımızla, Sayın Valimizle, sendikamızla, sivil toplum örgütlerimizle beraber inşallah bir köprü oluşturarak Çaycuma’mıza gerçekten güzel hizmetlerin gelmesinde yararlı olacağını düşünüyorum” dedi.
Milletvekili Çaturoğlu beraberinde AK Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman ve teşkilat ile birlikte 16 Nisan’da yapılacak halk oylaması için gezlerini sürdürdü.
Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Zonguldak Şubesine ziyaret gerçekleştiren Çaturoğlu, emeklilerle sohbet etti.

Karaduman “Türkiye koalisyonlardan kurtuluyor”
16 Nisan’da yapılacak halk oylaması hakkında konuşan AK Parti Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman, “Ülke olarak önemli bir viraja giriyoruz. 16 Nisanda yapılacak halk oylaması var. Bu virajı sağlıklı olarak döndüğümüz zaman bundan sonraki süreçte daha güçlü bir Türkiye’yi oluşturmak adına çok önemli bir adımı atmış olacağız. AK Parti hükümetleri döneminde gerek emeklilere olsun gerek vatandaşlarımıza olsun birçok hizmetler yaptık. 16 Nisan Halk oylaması geçmiş tarihleri siz daha iyi hatırlarsınız. Birçok sıkıntılar yaşadığımız dönemlerde bu mevcut sistemin bize getirdiği siyasi krizler ülkemizdeki darbe girişimleri devalüasyonlar mevcut sistemin bize getirdiği bir bedeldi. Bu bedeli hem bizler hem de ülkemiz ödedi. Artık bu bedelden 16 Nisan’da kurtulmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

“Emeklilere TOKİ için arsa arıyoruz”
Emeklilerin TOKİ konusunda açıklamalarda bulunan AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, toplu konutlar için arazi aradıklarını söyledi. Çaydeğirmeni beldesi ve Ereğli ilçesinde arazi sıkıntılarını çözüme kavuştuğunu çalışmaların ihale sürecinden sonra başlayacağını ifade eden Çaturoğlu, “Emekli konutları ile ilgili olarak arazi problemlerini çözdüğümüz ilçelerde bu projelere başladık. Arazi üretmeye çalışıyoruz. Arazi sıkıntısını çözdüğümüz takdirde diğer ilçelerde olduğu gibi burada da yaparız. Arazi arama çalışmalarımız devam ediyor. Hükümetimizin emeklilere verdiği bir söz var bunu yapmaktan geri durmayacağız. Tabi ki emeklilerimizin bir kısım sıkıntısı var. Bunları biliyoruz. Ancak Türkiyenin geçmişine baktığımızda AK Parti hükümeti döneminden önce neredeyse ülkemizde emeklilerin maaşları ödenemeyecek hale gelmişti. Emeklilerimiz için çok şey yaptık yapmaya da devam ediyoruz ”dedi.


Çaturoğlu konuşmaların ardından Anayasa değişikliği paketi hakkında görüşlerini de paylaşarak 16 Nisan’da yapılacak halk oylamasından güçlü bir şekilde “EVET” desteği verilmesini istedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Mustafa Sarıoğlu, “Sayın vekilimiz sağ olsun bizleri gelip ziyaret etti. Sürekli diyalog içindeyiz. Biliyorsunuz Zonguldak’ta 150 bin emekli var. Zonguldak’ın en büyük sorunu emekliler ve emeklilerin TOKİ sorunudur. Ben tekrar bizleri ziyarete geldikleri için başta sayın vekilim olmak üzere katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Avukatlar gününü kutladı
Metin Karaduman ile birlikte Terakki Mahallesi Muhtarı Şükrü Fidanboy’u ziyaret eden Çaturoğlu, Zonguldak Baro Başkanı İbrahim Kerem Ertem’i ve Zonguldak Cumhuriyet Başsavcısı H.Hakan Yağızı makamında ziyaret ederek Avukatlar gününü kutladı, ardından Zonguldak Yeniceliler Derneği ile Zonguldak İli Kalkınma ve Yardımlaşma Derneğini ziyaret etti.
Çaturoğlu dernek ziyaretlerinde 16 Nisanda yapılacak olan halkoylaması ile ilgili bilgiler verdi ve “EVET” oyu istedi.

“Zonguldak tabiki evet diyor”
Çaturoğlu akşam ise Buldanlı mahallesinde kahvehane toplantısına katıldı ve burada da yine 16 Nisan’da yapılacak halk oylaması ve Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini anlattı. Çaturoğlu konuşmasında kısaca şu ifadelere yer verdi; “İlimizde ve Türkiye’de evet çıkacağından endişemiz yok. Bizim amacımız daha Büyük Türkiye için, İstikrarlı bir Türkiye için daha güçlü evet çıkmasını yani yüzde 55, 60 hatta 65 seviyelerinde çıkması için çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Salı günü İlimize yaptığı ziyarette de gördük ki Zonguldak halkımız kararını vermiş “TABİ Kİ EVET” diyor.”

Yorumlar