"Muhtar ihbar Hattı" kuruldu

23 Ocak 2018 Salı 17:37

"Muhtar ihbar Hattı" kuruldu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde Muhtar ihbar hattı kuruldu.

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın talimatıyla Zabıta Müdürlüğü bünyesinde mahallelerdeki sorun ve isteklerin hızlı çözüme kavuşturulması için ‘Muhtar ihbar hattı’ kuruldu.
Zabıta Müdürü Alptekin Dursun, WhatsApp Muhtar ihbar hattı oluşturulduğunu belirterek; “Belediye Başkanımız Hüseyin Uysal’ın talimatıyla, 0552 067 0 153 numaralı whatsapp hattında oluşturduğumuz 31 mahalle muhtarımızın dahil olduğu ihbar hattı faaliyete başlamıştır. Bu grup, değerli muhtarlarımızdan gelen bilgilerin görüşülmesi, değerlendirilmesi, tedbir alınması, çözümlenmesi gereken her türlü problemin ve olumsuzluğun tespiti, iletişimin daha hızlı olabilmesi ve sorunların kısa sürede çözülebilmesi için kurulmuştur” dedi.

Etiketler:

kdz. ereğli belediyesi , hüseyin uysal ,

Yorumlar

Kahraman askerimizden memleketine selam var

22 Ocak 2018 Pazartesi 13:47

Kahraman askerimizden memleketine selam var

Türkiye’nin Suriye’nin Afrin bölgesinde ki PYD/YPG terör örgütüne yönelik düzenlediği operasyonlara katılan Zonguldak Ereğlili askerlerden Ömer Bayram top mermisinin üzerine ‘Kdz. Ereğli’ye selamlar’ yazılı fotoğrafı sosyal medyadan paylaşarak dua istedi.

Türkiye’nin 3 gün önce Afrin’e yönelik başlattığı hava ve kara harekatında üçüncü gününde Afrin’e giren askerlerimizden Kdz. Ereğlili Ömer Bayram top mermisi ile memleketine selam gönderdi. Üzerinde ‘Kdz. Ereğli’ye selamlar’ yazılı top mermisinin resmini sosyal medyada paylaşan Bayram, herkesten dua istedi. Bayram sosyal medyada yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi; “Herkese selamlarımız olsun, hepimiz çok iyiyiz. Dualarınızı eksik etmeyin. Telefonun çektiği yerler de arada bir açıp bakıyorum, hepinizden Allah razı olsun. Zaferle döneceğiz. Bütün terör örgütlerini bu topraklara gömeceğiz. And olsun hiçbir şehidimizin kanı yerde kalmayacak. Allah’ tan başka hiç kimseden korkmuyoruz. Ölürsek VATAN için ölelim. Herkese saygılarımla.”
Kdz. Ereğlili askerin bu paylaşımı karşılıksız kalmazken, binlerce kişi beğeni ve yorumları ile kendisine dua edip destek verdi.

Etiketler:

Türkiye , Afrin , Zeytindalı , operasyon , mehmetçik ,

Yorumlar
  • Nevide yalçın
    26 Ocak 2018 Cuma 12:00

    Allah yardımcınız olsun Allah sizi korusun .

Yeniden geliyor... Valilik uyardı...

22 Ocak 2018 Pazartesi 13:30

Yeniden geliyor... Valilik uyardı...

Zonguldak Valiliği bugün öğleden sonra etkili olması beklenen kuvvetli fırtınaya karşı uyardı.

Zonguldak Valiliği öğle saatlerinden sonra etkili olması beklenen saatteki hızı 90 kilometreye ulaşması beklenen fırtınaya karşı vatandaşları uyardı. Valilikten yapılan açıklamaya göre “Batı Karadeniz'de yarın (22 Ocak 2018 Pazartesi) öğle saatlerinden sonra kuzeyli yönlerden 7 ila 9 kuvvetinde (75-90km/sa) kuvvetli fırtına bekleniyor. Batı Karadeniz'de Salı günü (23 Ocak 2018) sabah saatlerine kadar fırtınanın etkili olacağı tahmin ediliyor.
Marmara'da yarın (22 Ocak 2015 Pazartesi) öğle saatlerinden sonra kuzey ve kuzeybatı yönlerinden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75km/sa) fırtına bekleniyor. Marmara'da Salı günü (23 Ocak 2018) ilk saatlere kadar fırtınanın etkili olacağı tahmin ediliyor.
Yarın (22 Ocak 2018 Pazartesi) öğle saatlerinden sonra Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatı yönlerinden 7 ila 9 kuvvetinde (75-90km/sa) kuvvetli fırtına bekleniyor, Ege'de Salı günü (23 Ocak 2018) ilk saatlere kadar fırtınanın etkili olacağı tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz'de Salı günü (23.01.2018) akşam saatlerinden sonra batı ve kuzeybatı yönlerinden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75km/sa) fırtına bekleniyor. Doğu Karadeniz'de Çarşamba günü (23.01.2018) ilk saatlere kadar fırtınanın etkili olacağı tahmin ediliyor.

Etiketler:

valilik , fırtına , uyardı ,

Yorumlar

İkiye bölünen gemi havadan böyle görüntülendi

22 Ocak 2018 Pazartesi 12:10

İkiye bölünen gemi havadan böyle görüntülendi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde şiddetli fırtına sebebiyle karaya oturarak ikiye bölünen kuru yük gemisi havadan görüntülendi.

Kaza, geçtiğimiz hafta Kdz. Ereğli ilçesinde bulunan tersaneler bölgesinde meydana geldi. İzmir'den Rusya'ya gittiği öğrenilen Coromos bandıralı, "Berra G. Moroni" isimli kuru yük gemisi, fırtına nedeniyle sürüklendi. Gemi dalgaların da etkisiyle tersaneler bölgesinde karaya oturdu. Kayalara vuran gemi ortadan bölündü.
Fırtınanın şiddetini azaltması ile gemide kurtarma çalışmaları da başladı. İlk olarak ekipler, gemide bulunan yakıtı boşaltmak için çalışma başlattı. Geminin havadan görüntüsü ise kazanın boyutunu gözler önüne serdi.

Etiketler:

"Berra G. Moroni" , gemi , ikiye bölündü , dev dalgalar ,

Yorumlar

Kan stokları azaldı… Başhekim duyarlılık istedi...

21 Ocak 2018 Pazar 20:49

Ereğli Haber

Kan stokları azaldı… Başhekim duyarlılık istedi...

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi kış aylarında havaların soğuması sonucu azalan kan stoklarını çözüm bulmak için kan bağışı kampanyası düzenledi.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi Başhekimi Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Halil Arslan, kış aylarında kan stoklarında meydana gelen azalmayı önlemek için kan bağışı kampanyası düzenlediklerini açıkladı. Tüm Ereğlilileri kan bağışında bulunmaya davet eden Opr. Dr. Arslan “Son zamanlarda ilçemizde yaşanan kan stoklarındaki azalmanın önüne geçebilmek için hastanemiz kan transfüzyon ünitesi tarafından kan bağışı kampanyası düzenlenecektir. Kış ayında bağışların az olması bir takım hayati sıkıntıları doğurmakta ve ameliyatların ertelenmesine sebep olabilmektedir. Bütün vatandaşlarımızı ve hastane çalışanlarımızı bu konuda duyarlı olmaya ve kan bağışlamaya davet ediyoruz. Aynı zamanda sağlık bakanlığının başlatmış olduğu Kök hücre bankasına destek verilmesi de çare bekleyen hastalarımız için sevindirici olacaktır. 23 Ocak Salı Günü saat 10.30 ile 16.30 arasında hastanemiz ana bina girişinde yapılacak olan kan bağışına herkesi bekliyoruz
Hastanemiz kan transfüzyon ünitesi ve Kızılay’ın ortaklaşa düzenleyeceği bağış organizasyonuna bütün vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.

 

Yorumlar