“Maske ve dezenfektan dağıtımına başlıyoruz”

10 Nisan 2020 Cuma 20:05

“Maske ve dezenfektan dağıtımına başlıyoruz”

Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol İz Medya’ya konuştu.

Beldede henüz bir vaka olmadığını fakat tedbiri elden bırakmadıklarını ifade eden Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, maske ve dezenfektan dağıtımına başlayacaklarını duyurdu. Başol konuşmasında, “Konuşmamın başında korona virüsü davası olayında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Tedavi altında olanlara Allah'tan şifalar diliyorum. Virüs ortaya çıktığı itibaren mahallelerimizi temizleyip ondan sonra dezenfektan ve katkı maddeleriyle sağlık ocağımızı, karakolumuzu, belediye binamızı, orman işletmesini yani kamu binalarını, camilerimizi ve okullarımızı tamamını dezenfekte yaptık. Tabi bizim sağlık ocağımız çalışıyor, orman işletmesi çalışıyor, PTT çalışıyor, belediye çalışıyor. Bunları 2-3 günde bir tekrar dezenfekte yapmaya devam ediyoruz. Bunun yanında sokaklarımıza su tankerlerimizi ve dezenfektelerimizi koyarak, Gülüç Belediye Başkan'ına teşekkür ediyorum onun desteğiyle yollarımızı temizledikten sonra, tahmini olarak 2-3 defa caddelerimizi dezenfekte yaptık. Daha sonra tüm esnaflarımızı temizleterek, dükkan yerlerini dezenfekte ilaçlamasını da yaptık. Onun yanında Ormanlıda atölye alt yapımız var. Kaymakamlığımızın İş-Kur, halk eğitim merkezimizin destekleriyle eleman yetiştirme kursu açtık. 2 ay önce buradan 21 tane elemanımız çalışmak üzere mezun oldu. Biz bunlarla acaba alt yapısı olmasına rağmen maske yapabilir miyiz diye çalışmalara başladık. İstanbul da 'da araştırdık, 2-3 gün içerisinde İstanbul'dan kumaş bulamadık. Öncelikle 3-5 günümüz geçti. Daha sonra Fatih Başkan bize Zonguldak'tan İş Adamı Murat Uzun yaklaşık 3 ton kumaş desteğinde bulundu. Alaplı ' da bir iş adamını arkadaşımız bizlere destek verdi. Şuanda 2 gündür maske üretimine başladık. İlk gün kesimle geçmişti. Bugün Allah'a Şükür Alaplı’ da ki iş adamının kesmesi sayesinde 1400 tane maske ürettik. Bunun yanında biz bu maskelerimizi çantaya koyup, yanına dezenfektan ve broşür koyup, en geç Cumartesi günü mahallelerimize dağıtacağız. Cuma günü pazarımız olduğu için Ormanlı beldemizde sokakta maskesiz gezen insanlarımıza karakol Komutanlığımız desteğiyle beraber o vatandaşlarımıza maske dağıtmaya başlayacağız. Şuan ki sürecimiz bu şekilde, ilk etapta Ormanlı beldesine dağıttıktan sonra köylerimize gelmeyi hesaplıyoruz.
Korona virüs davasında Ormanlıda şuana kadar bir vakamız yok. Karakol Komutanlığımız kararlar doğrultusunda sokaklarda vatandaşlarımızla sohbet ederek, ilham vererek evlerinde kalmaya davet ediyoruz. Camilerde anonslar yapıyoruz. Bizim pazar yerlerimizde kapalı olacak, Ereğli’de alınan kararlar bize de geçti. Kaymakamlığımızın almış olduğu otobüs saatlerinde, yolcu araçlarında saatlerinde yapılan değişiklikler o saatlere bizde uyuyoruz. Ancak Ereğli’de çalışan vatandaşlarımız adına Sayın Kaymakamımıza teşekkür ediyorum. Çalışanlarımızdan 7'de çıkanlar vardı onu söyledim kaymakamımıza da kontrol dahilinde izin verdi. Her akşam 7'de ek bir araba kalkacaktır” dedi.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , ormanlı , bayram başol , koronavirüs ,

Yorumlar

Kandilli’de korona virüs vakası…

10 Nisan 2020 Cuma 20:03

Kandilli’de korona virüs vakası…

Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın, Kandilii’de korona virüs vakaları hakkında İz Medya’ya konuştu.

Bir ailede pozitif vaka çıktığını ifade eden Kandili Belediye Başkanı Mustafa Aydın, bazı evlerin karantinaya alındığını söylerken, beldede yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Aydın konuşmasında, “Kandilli Belediyesi olarak korona virüsü gündeme geldiğinden itibaren kendi imkanlarımız dâhilinde çalışmalar yaptık. Bu çalışmaları, bilgilendirme, dezenfekte ve yardımlaşma diye ayırabiliriz. Başlangıç aşamasında internet ortamında ve sosyal medyada Kandilli halkına duyurduk. Özellikle sağlık bakanlığının yayınlandığı bilgiler dahilinde halkımızı bilgilendirdik. Muhtarlarımız ile toplantı yaptık ve mahallelerimizde olabilecek sorunları gözden geçirdik. Yaşlıların listesini çıkardık öncelikle. Kaymakam bey ile yapılan toplantılarda alınan kararları da beldemizde uygulamaya koyduk. Ekip kurduk, takip altına aldık, kayıt altına aldık. Özel broşür bastırdık ev ev dağıtımını yaptık. Dağıtım esnasında belediye personelimizin telefonu dağıtarak, ihtiyaç sahibi 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın bize ulaşmasını sağladık. Kaymakamlık ile istişare içerisinde olduk ve tespitlerimizi yapıp ihtiyaç sahiplerine ulaştık ve hala da bu çalışmamız devam ediyor. İlk günden itibaren toplu kullanım alanları, toplu taşıma araçları gibi bölgenin her noktasında dezenfekte çalışmalarımıza devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın özel araçları da her gün belediye önünde dezenfekte edilmektedir. Beldemizde haslık bulunan veya hastalık şüphesi taşıyan vatandaşlarımızın evlerini ve çevrelerini de dezenfekte etmeye devam ediyoruz. Biz bu mücadelenin uzun soluklu olduğunun bilincindeyiz. Bu nedenle Kaymakamlığımızın aldığı kararları uygulayarak mücadelemizi sürdürüyoruz. Vatandaşlarımıza hizmetin aksamaması için personelimizle gece gündüz sahadayız. Önümüzdeki hafta muhtarlar aracılığı ile beldemizde maske dağıtımı yaptıracağız. İhtiyacı olan vatandaşlarımıza yardımlar ise belediyemiz ve kaymakamlığımız tarafından elde edilip, dağıtımı yapılacak. Kaymakamımıza bu süreçte göstermiş olduğu çabadan dolayı teşekkür ediyorum. Hepimiz biliyoruz ki en önemli mücadele evde kalmak sosyal mesafeyi korumak ve tabi ki temizlik. Bizler her zaman görevdeyiz, yeter ki vatandaşlarımız kurallara uysun” dedi.
“Tedavileri iyi geçti”
Başkan Aydın, Kandilli’de pozitif vaka çıktığını vurgulayarak, tedavilerinin iyi geçtiğini belitti, Aydın “Kandilli’de bir ailemizde sonuçlar pozitif çıkmıştı. Çok şükür tedavileri iyi geçti. Yavaş yavaş evlerine dönmeye başladılar. Tabi o ailenin civarında oturan ve o aile ile irtibat halinde olan kişilerin evleri de ilçe sağlık müdürlüğü tarafından karantina altına alındı. Bizlere de bilgi verdiler. O evlerin içlerinde ve civarlarında dezenfekte çalışması yaptık. Günden güne takipleri devam ediyor. Bugüne kadar onlar için herşey olumlu gitti. İnşallah böyle de devam eder” ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , kandilli belediyesi , Mustafa Aydın , Korona virüsü ,

Yorumlar

Vaka sayısı 33’e yükseldi…

10 Nisan 2020 Cuma 19:27

Vaka sayısı 33’e yükseldi…

Kdz. Ereğli ilçesinde pozitif vaka sayısı 33’e yükseldi. Tedavi edilip taburcu edilen vaka sayısı ise 10’u buldu.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesinde Korona virüs salgını ile mücadele tüm hızı ile devam ederken ilçede pozitif vaka sayısı her geçen gün artıyor. Ereğli’de salgının başladığı günden bu yana testleri pozitif çıkan vaka sayısı 33’e yükseldi. İlçede şu ana kadar testleri pozitif çıkıp hastanede yatırılmadan evinde tedavi gören kişi sayısı 8, testi pozitif çıkıp taburcu edilen hasta sayısı ise 10’u buldu. İlçede halen Kandilli Beldesi, Hamzafakıhlı Mahallesi Karabacak Sokak ile Kıyıcak Mahallesi’nde birçok ev karantina altında tutuluyor.
Yetkililer korona virüs testi pozitif çıkan hasta sayısının her geçen gün artış gösterdiğini, sayının daha fazla artmaması için çok zorunlu olmadıkça herkesin evinde kalmasını istedi.

Yorumlar

Polis ekiplerine sürpriz...

10 Nisan 2020 Cuma 18:31

Polis ekiplerine sürpriz...

Zonguldak Belediyesi Zabıta ekipleri 10 Nisan Polis Haftasını kutladı.

 Zonguldak Belediyesi Zabıta ekipleri 10 Nisan Polis Haftası kapsamında şehrin çeşitli yerlerinde uygulama yapan polis ekiplerini ziyaret ederek tatlı ikram ederek haftalarını kutladı. 
Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 175.yıl dönümü ve Polis Haftası nedeniyle Zabıta Müdürü Erol Kırbuğa beraberinde ekipleri ile birlikte, oluşturulan kontrol noktalarında görev yapan polis ekiplerini sosyal mesafe kuralı çerçevesinde ziyaret ederek, kendilerine tatlı ikramında bulundular. 
Zabıta ekiplerinin ince davranışlarından dolayı teşekkür eden polis ekipleri zabıta ekiplerine çalışmalarında başarılar diledi.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , polis , polis haftası , süpriz , zabıta

Yorumlar

Gülüç Belediyesi tüm binaları dezenfekte ediyor...

10 Nisan 2020 Cuma 17:28

Gülüç Belediyesi tüm binaları dezenfekte ediyor...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş korona virüs salgını ile mücadele kapsamında cadde ve sokakların ardından binalarda da dezenfekte çalışması yaptıklarını söyledi. Demirtaş ayrıca Cumartesi gününden itibaren tüm evlere maske ve dezenfektan dağıtımına başlanacağını ifade etti.

 Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş korona virüs salgınının başladığı günden bu yana özellikle dezenfektan çalışmalarını sıkı bir şekilde uyguladıklarını dile getirdi. Belediye olarak yaptıkları çalışmaları anlatan Demirtaş “Gülüç’te Korona virüsle ilgili tüm çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Tüm mahallelerimiz, cadde ve sokaklarımız, kamu kurum ve kuruluşlarının binaları, camilerimiz, eğitim kurumlarımız başta olmak üzere hem ilaçlı su ile yıkama hemde dezenfekte yaptık. Şimdi ise beldede bulunan tüm binaların ortak kullanım alanlarında dezenfekte çalışmalarını yürütüyoruz. Kdz. Ereğli’de Kaymakamımız Sayın İsmail Çorumluoğlu başkanlığında oluşturulan kurulla ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla birlikte salgınla mücadelemiz devam ediyor. Evlerinden çıkmayan 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ihtiyaçları karşılanıyor. Yine bu süreçte tespit ettiğimiz ihtiyaç sahiplerine kumanya yardımlarımız aralıksız devam ediyor. Gülüç’te hiçbir vatandaşımızın bu süreçte mağduriyet yaşamaması için tüm ekiplerimizle birlikte gece gündüz çalışıyoruz. Bizler ülke ve bölge halkı olarak bu salgını devlet millet iş birliği içerisinde yeneceğiz. Benim vatandaşlarımızdan tek isteğim evlerinde kalmaları ve çok zorunlu olmadıkça evlerinde dışarı çıkmamaları. Ben bu vesile ile salgının başladığı günden bu yana canla başla çalışan başta Kaymakamımız İsmail Çorumluoğlu olmak üzere sağlıkçılarımıza, polisimize, öğretmenlerimize, imamlarımıza, diğer kamu görevlilerine ve belediye personelimize çok teşekkür ediyorum. Allah hepimize kolaylıklar versin. İnşallah bu salgını birlikte mücadele ederek yenip sağlıklı günlerde yeniden birlikte olacağız” dedi. 
Başkan Demirtaş ayrıca Cumartesi gününden itibaren Gülüç’te tüm evlere içerisinde maske, dezenfektan, ıslak mendil ve bilgilendirme broşürlerinin yer aldığı sağlık kitlerini dağıtmaya başlayacaklarını vurguladı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Belediye Başkanı , Gökhan Demirtaş , dezenfekte

Yorumlar