"Makama değil, hizmete talibim"

17 Kasım 2018 Cumartesi 21:03

"Makama değil, hizmete talibim"

Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Köse İz Medya'ya konuştu.

Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı ve Avukat Ahmet Köse İz Medya'nın sorularını yanıtladı.

İşte o röportaj:

 

Etiketler:

İz Medya , Vedat Kılıç , Ahmet Köse , AK Parti ,

Yorumlar
 • esnaf67
  27 Kasım 2018 Salı 10:33

  Belediye başkanlığı için bize böyle adam lazım,görmüş geçirmiş,mütevazı ve hizmet etmeye aç bir adam.Teşkilat ivedi bir şekilde adayımız olarak AHMET KÖSE yi göstersinde meydanlara inilsin artık.

"Sen Ben Yok Ereğli Var"

16 Kasım 2018 Cuma 19:34

"Sen Ben Yok Ereğli Var"

Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı İbrahim Sezer İz Medya'ya konuştu.

Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı ve İnşaat Mühendisi İbrahim Sezer, aday adaylığı hakkında İz Medya'nın sorularını yanıtladı. 

İşte o röportaj:

Etiketler:

İbrahim Sezer , İz Medya , Röportaj , Kdz. Ereğli , AK Parti , Belediye Başkan aday adayı ,

Yorumlar
 • ibo gemici
  20 Kasım 2018 Salı 11:19

  ereğliyi siyasiler mahvetti, hepsi sen ,ben ,diyor, ben bilirim, reyiz bilir diyor. hiçbirinden bize fayda yok. istanbulda su fiyatları 0/15 indirildi, acaba ereğlide su fiyatlarında indirim yapaıcam diyen bi allahın kulu varmı. ben bu ülkede siyasilerden umudumu kestim.

 • sadettin arslan
  19 Kasım 2018 Pazartesi 15:20

  sonuna kadar arkasındayız

 • bayram üstün
  18 Kasım 2018 Pazar 08:49

  ibrahim beyi severim benim evin pılanını çizmişti.ormanlı cumada.kendisi serintepe lı.eski adı mehemli köyünden.kendini begenicilik yoktur.keşke onu gösterseler aday.yararlı olur.selamlarımı sunuyorum kendisine

 • Orhan Toprak
  17 Kasım 2018 Cumartesi 20:03

  İbrahim Sezer bey Ereğli de başarılı bir işadamı,MÜSİAD Ereğli şube başkanlığı yapdı kendiside inşaat Mühendisi Ereğli için büyük bir şans olur İbrahim bey başkanlığı süper yapar İbrahim beye yakışır

 • recep özbay
  17 Kasım 2018 Cumartesi 19:46

  İbrahim sezer bey çok sevdiğim bir arkadaşımdır. aday adaylığını destekliyorum. kdz ereğlimize hayırlı işler yapacağına inanıyorum. hayırlı olsun

 • Doğru söz
  17 Kasım 2018 Cumartesi 16:28

  İbrahim SEZER E tam destek

 • Hamit
  17 Kasım 2018 Cumartesi 00:40

  İnşallah hayırlısıyla aday adayı ve belediye başkanı olur....

 • Ahmet Selim
  16 Kasım 2018 Cuma 20:22

  ibrahim bey ereğlimizin dürüst bir evladı, ben başkanlığa yakışacağını düşünüyorum. hayırlısı olsun.

CHP’de Ereğli’den sonra Devrek’te karıştı

16 Kasım 2018 Cuma 17:29

CHP’de Ereğli’den sonra Devrek’te karıştı

CHP Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’nda eski belediye başkanının bazı aday adayları alehinde yaptığı girişimlerle başlayan kargaşa İlçe Başkanlığı seçiminde tavan yapmıştı. CHP’de şimdi de Devrek Belediye Başkan Adaylığı için kavga başladı.

Ereğli Haber- CHP Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’nda eski belediye başkanının aday adaylığı başvurusunun ardından yaptığı girişimler partide kargaşaya neden olmuştu. CHP Ereğli ilçe teşkilatında Sertan Ocakçı’nın istifasının ardından yapılan ilçe başkanlığı seçimlerini Naide Ercan kazanmış ancak tüzük gereği salt çoğunluk sağlanamadığı için seçim iptal edilmiş ve Sevdekar Aras yeniden ilçe başkanı olmuştu.
CHP Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’nda bu kavga devam ederken, şimdide Devrek’te ki CHP teşkilatı karıştı. Devrek’te Songül Malkoç’un belediye başkan aday adaylığı başvurusunu genel merkezden yapması teşkilat yöneticilerini kızdırdı.
Konuya ilişkin olarak CHP Devrek İlçe Başkanlığından yapılan açıklama şu şekilde; “31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Genel Merkezimiz tarafından belirlenen başvuru takvimi 1 Ekim 2018 ve 19 Ekim 2018 tarihleri arasında olduğunu açıklamış daha sonra süreyi 26 Ekim 2018 tarihine uzatılmıştır;
Belirlenen süre içinde Devrek Belediye Başkanlığı için aday adayı olarak İlçe Teşkilatımıza Sayın Çetin Bozkurt müracaat etmiştir.
Aday adaylığı başvurusunda başka bir kişi bulunmadığı için 26.10.2018 tarihinde yönetim kurulu toplanmış ve bu toplantı sonucunda da tek aday olarak başvuran Sn. Çetin Bozkurt’un adaylığı oybirliğiyle kabul edilmiştir.
Bilindiği gibi başvurunun yapılacağı tek yer ilçe başkanlığıdır. Ancak gelinen bu süreçte partimizin seçim takvimi ve temayülleri hiçe sayılarak, başka girişimlerin de yapıldığını basından öğrenmiş bulunmaktayız.
Devrek CHP İlçe yönetimi ve il yönetimi olarak, Sayın Çetin Bozkurt lehinde aldığımız bu kararın ve attığımız imzaların arkasında olduğumuzu kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Yorumlar

Halk desteğini aldı... Aday adaylığını açıkladı...

16 Kasım 2018 Cuma 17:06

Ereğli Haber

Halk desteğini aldı... Aday adaylığını açıkladı...

Erdemir İlkokulu Müdürü Yaşar Ciğer görevinden istifa ederek AK Parti'den Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulundu. Ciğer önce halkın desteğini arkasına aldı daha sonrada parti binasına gidip başvurusunu yaptı.

Kdz. Ereğli Erdemir İlkokulu Müdürü Yaşar Ciğer, görevinden istifa ederek AK Parti'den Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulundu. AK Parti İlçe Başkanlığı’na başvurusunu yapmadan önce Yaşar Ciğer, kendisini desteklemek için İsmet İnönü Parkı’nda toplanan vatandaşlara seslendi. Ciğer, yaşadığı sevgi selinden ötürü uzun süre konuşmasına başlayamadı.
Hizmet önlüğünü giymek için aday adayı olduğunu ifade eden AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Yaşar Ciğer, katılım sağlayan herkese teşekkür etti. Ciğer konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Değerli hemşerilerim, Ereğli’nin güzel insanları, bana bu anlamlı günde, bu güzel sürprizi yaparak, heyecanıma heyecan katan tüm gönül dostlarıma teşekkür ediyor, hepinize hoş geldiniz diyorum. İnsanın en değerli varlık, bilginin en hünerli güç, sevginin en bağlayıcı unsur olduğunu bugün burada hepiniz en güzel şekilde gösterdiniz. Bu heyecanla, bu mutlulukla inanın ne konuşacağımı bilemiyorum. Ama şu var ki; Kandilli ’de bir maden işçisinin çocuğu olarak dünyaya gelen ve emeğin en yüce değer olduğuna inanarak bugüne kadar çalıştığı her kuruma değer katmaya çalışmış her gittiği yer ve ortamda adını geniş kitlelere duyurmuş ve yaptıklarıyla örnek olmuş bir kardeşiniz olarak bugün sizlerle olmanın mutluluğunu ve sizlere hizmet edecek olmanın heyecanını yaşıyorum. Her yaptığım işte samimi ve insan odaklı olmayı ön planda tuttum. Hizmet için yola çıktığımız bu kutsi yolculukta şunu iyi biliyorum ki; ben tek başına hiçbir şey yapamam. Bana bu yolda destek olacak sizlersiniz. Eğitim alanında sosyal ve kültürel alandaki çalışmalarım,23 yıl boyunca giydiğim eğitim ve yöneticilik hizmeti önlüğümün üstüne belediyecilik hizmeti önlüğümü giymek için aday adayı oldum. Çalışma hayatım boyunca kamu görevlisi olarak devletine hizmet etmenin sivil toplum kuruluşlarındaki çalışmalarımla halkımla iç içe olmanın onurunu birçok kez aldığım taltif ve takdirle yaşadım. Fakat benim için en güzel takdir partimin ve değerli hemşerilerimin bana lütfedeceği başkanlık adaylığıdır. Teşkilat ve yerel yönetimin makamı vatandaşının yanıdır. Bizler bizi sevmeyenlere bizden farklı düşünenlere bize karşı mesafeli olanlara bizi sevenler kadar dinlemedikçe, bize oy vermeyenleri oy verenler kadar anlamadıkça başarılı olamayacağımızı biliyoruz.”

“Belediyeye koşarak gideceğim”


Belediyeye yürüyerek değil koşarak gideceğim diyen Ciğer, “Belediye ve ilçe teşkilatı bir ekip gibi çalışmalıdır. Belediye başkanının elinde sihirli bir değnek yoktur. Başkan ekibiyle, müdürüyle, memuruyla, işçisiyle en önemlisi bu ekibe inanan ve güvenen teşkilatı ile birlikte olursa bu işi başarabilir. Benim için Ereğli, güneşinde yandığım, denizinde ıslandığım, sokaklarında çocukluğumu gençliğimi yaşadığım, kara kömüründen ekmeğini yediğim ve her zerresinde çocuklarımın geleceğini gördüğüm şehirdir. Ereğli için, sizler için, bizler için, hepimiz için, çocuklarımız için güzellikler biriktirmek için hayaller kurdum. Bu hayalleri gerçekleştirmek için vazgeçilmez olan doğası, denizi ve güneşi ile cennet vatan Ereğli’mizi birlikte yönetmeye talibim. Bu şehri yönetirken ayrıştırmadan, ötekileştirmeden insanın en değerli varlık, sevginin en bağlayıcı güç olduğunu bilerek ve iki şey üzerinde yoğunlaşarak bu şehri yöneteceğimi bilmenizi isterim. Bunlar; İnsan kaynaklarının yönetimi, ekonomiyi düzenli ve verimli kullanacak bir yapı oluşturarak yönetmek olacaktır. Vizyoner belediyecilik anlayışı ile halkına hizmet ederek, hizmet etmeyi görev değil görevden de öte kutsal bir vazife anlayışıyla ”belediyeye yürüyerek değil koşarak giden” belediye başkanı olacağım. Buradan aday adaylığını açıklayan arkadaşlarımın hepsi birbirinden değerli arkadaşlardır. Güzel, yapıcı rekabet ortamı tüm partimize ve Ereğli’ye kazandıracaktır” dedi.

Ant İçtiler


Kdz.Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Yaşar Ciğer, kendisi için toplanan kalabalık ile birlikte, Ereğli’ye hizmet edeceğinin andını içerek, vatandaşa söz vererek, vatandaştan söz istedi. Ciğer konuşmasında, “Burada partimiz kimi aday gösterirse o arkadaşın etrafında kenetlenerek belediyeyi kazanırız. Benim şahsım adıma düşen her ne varsa her türlü gayreti göstermeye hazır olduğumu bilmenizi isterim. Tüm bunların olması için de belediyeyi tekrar kazanmamız, kazanmak için de bizim birlikteliğimiz çok önemlidir. Ereğli için hayaller kurdum, gerçeklerle yaşadım. Artık hayal kurmak değil sizlerle birlikte gerçeği yaşamak istiyorum. Ve bu heyecanımı bu enerjimi Ereğli için harcamak istiyorum. El ele gönül gönüle çalışmalıyız ki başaralım. Şimdi buradan size söz veriyorum ve sizden de bana söz vermenizi istiyorum. Bu andı birlikte söyleyelim istiyorum. Şimdi ben söyleyeceğim sizler tekrar edeceksiniz. Bu benim öğretmenlikteki son dersim olsun. Ant olsun ki; hiçbir şahsi beklenti içinde olmadan Ereğli’mizin yüksek menfaatleri için her şart ve koşulda ne gerekiyorsa yapmaya hazırım. Şunu biliniz ki; ben de sizler için, Ereğli’miz için , geleceğimiz için ,çocuklarımız için, daha güzel daha güçlü bir Ereğli için her şart ve koşulda hiçbir birey ayırt etmeksizin, var gücümle çalışacağım. Bu yolda Mevla’m yar ve yardımcımız olsun. Yolumuz aydınlık ve açık olsun. Bugünüme anlam katan tüm sevenlerime en içten kalbi duygularımla teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.
Ciğer konuşmasının bitiminde vatandaşların tek tek elini sıkarak onlarla sohbet etti. Kalabalığın dağılmasının ardından AK Parti İlçe Teşkilatı’na giderek Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adaylığı müracaatını yapan Ciğer, hayırlı olmasını temenni etti.

Yorumlar

Çakır açıkladı... Aday adayı olacak mı?

16 Kasım 2018 Cuma 16:38

Ereğli Haber

Çakır açıkladı... Aday adayı olacak mı?

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ereğli Belediye Başkanlığı için 20 aday adayının başvuruda bulunduğunu açıklarken, kendisinin adaylığı konusunda da İz Medya'ya konuştu.

AK Parti’de Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adaylığı için 20 kişi başvuru yaptı.
AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Aday Adaylığı için şu ana kadar 20 kişiden başvuru aldıklarını söyledi. Çakır yaptığı açıklamada “31 Mart 2019 yerel seçimlerimizin Ereğli’mize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Ereğli’mize şu ana kadar 20 aday adayı başvuruda bulundu. 5 Kasım’da başlayan başvuru süreci 12 Kasım’dan sonra 16 Kasım’a kadar uzatılmıştı. Bu gün itibariyle süreç tamamlanmış oldu. Pazar günü itibariyle temayül yoklamaları yapılacak. Sonraki süreci de hep birlikte takip edeceğiz. Bütün aday adayı arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Ereğli’de diğer bölgelere göre aday adaylıklarında sayı yukarıda olur. Bu sefer sayı biraz daha yüksek oldu diğer ilçelere baktığımız zaman. Bu işe sahip çıkmak isteyip ‘Bende bu işi yapabilirim, katkım olsun’ diyen partimizin çeşitli kademelerinde bulunmuş yada partimize gönül verdiğini beyan edip dışarıdan gelen aday adaylarımızla beraber tabi ki sayı 20’yi buldu. Normalde sayı bu kadar olmuyordu. Ama bunda da bir hayır vardır” dedi.
Çakır kendisinin aday adaylığı süreci ile ilgili olarak ta genel merkezle gerekli görüşmeleri yaptığını belirterek, İl ve İlçe Başkanları ile ilgili değerlendirme sonucunu beklediğini söyledi. Çakır kendileri ile ilgili adaylık durumunun ise 1 Aralık’a kadar sonuçlanacağını belirtti.
2014 yılına kadar CHP’de olan Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı bir önceki yerel seçimlerde Opr. Dr. Hüseyin Uysal’ın seçilmesi ile AK Parti’ye geçmişti.

Yorumlar