Maden Şehidi Aileleri'nden Kocaman'a ziyaret...

29 Mart 2017 Çarşamba 19:30

 Maden Şehidi Aileleri'nden Kocaman'a ziyaret...

Zonguldak Maden Şehidi Aileleri Derneği, Zonguldaklı Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman’ı makamında ziyaret etti.

Zonguldak Maden Şehidi Aileleri Derneği Başkanı Çetin Yiğit ve yönetim kurulu üyeleri, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan Zonguldaklı Yüksel Kocaman’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Ziyarette konuşan Yiğit, dernek çalışmalarını ve sorunlarının çözümü noktasında destek istediklerini söyledi. Yiğit konuşmasın da şu ifadelere yer verdi: “Maden şehit aileleri olarak hemşerimiz Sayın Yüksel Kocaman’a hem hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk hem de derneğimizin yapmış olduğu çalışmalar ile ilgili bilgi verdik. Maden şehidi ailelerinin beklentilerini paylaşıp çözümü konusunda kendisinden destek ve yardım istedik. Tekrar hemşerimiz sayın Yüksel Kocaman’a görevinde başarılar diler, bizlere göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederiz” dedi.                      

Ziyaretin sonunda Yiğit, Kocaman’a madenci heykeli takdim etti.

Etiketler:

Zonguldak Maden Şehidi Aileleri Derneği , Çetin Yiğit , Zonguldaklı Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman ,

Yorumlar

Başkan Uysal, Regaib Kandili'ni kutladı

29 Mart 2017 Çarşamba 19:22

Başkan Uysal, Regaib Kandili'ni kutladı

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 30 Mart Perşembe akşamını 31 Mart Cuma gününe bağlayan gece idrak edilecek Regaip Kandili’ni kutladı.

Başkan Uysal’ın mesajı şöyle:

 “Rahmet, mağfiret, bereket, sevgi, saygı, yardımlaşma ve hoşgörü dolu özel bir zaman dilimine girmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

 Recep, Şaban ve Ramazan aylarından oluşan ve dini kültürümüzde özel bir yeri bulunan mübarek üç aylar, rahmet ve bereket mevsimi, Ramazan ayı ve Ramazan Bayramı'yla doruk noktaya ulaşan manevi yükseliş ve bağışlanma aylarıdır.

 Bu duygu ve düşüncelerim ile başta hemşerilerimiz olmak üzere, milletimiz ve tüm Müslüman Âleminin mübarek üç aylarını ve Regaip Kandili'ni tebrik ederken; bu kutlu zaman diliminin ülkemiz, ilçemiz ve tüm İslam âleminin birlik ve beraberliğine, barış ve huzuruna vesile olmasını diliyorum.

 

Etiketler:

ereğli belediyesi , hüseyin uysal , kandil mesajı ,

Yorumlar

Planlanan çalışmalar hayata geçiriliyor

29 Mart 2017 Çarşamba 19:09

Planlanan çalışmalar hayata geçiriliyor

Zonguldak'ın Alaplı Belediyesi, ilkbahar aylarından itibaren oluşturulan stratejik plan çerçevesinde başlattığı iş sezonuyla beraber ilçe genelinde yürüttüğü çalışma seferberliğini aralıksız sürdürüyor.

Alaplı Belediyesi’nin 2017 yılı iş sezonu programı öncesinde tüm mahallelerde yaptığı fizibilite çalışmaları neticesinde ilkbahar aylarından itibaren yapmayı planladığı çalışmalar bir bir hayata geçiriliyor. Birçok mahallede eş zamanlı çalışma başlatan Alaplı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, ilçede sürdürdükleri yol yapım, istinat duvarları, yeni yollar açma, drenaj kanalları yapımı, parke çalışmalarını aralıksız sürüyor.
Çalışmaları yerinde inceleyen Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, TOKİ konutlarının bulunduğu Yenimahalle'de geniş kapsamlı bir çalışma başlattıklarını belirterek, "İlçemizin en yeni mahallesi olan ve TOKİ'nin yaptığı konutların bulunduğu Yenimahalle'de birçok noktada çalışma yürütüyoruz. Mahalledeki TOKİ tarafından kaplanan parkelerin çökmesiyle bozulan yolları, bozuk parkeleri söküp zemini kodlamak suretiyle onarıyoruz. Ayrıca, yolların kaldırımlarını da yapıyoruz.Yine deforme olmuş çocuk parklarını, sağlıklı yaşam araç ve gereçleri ilave etmek suretiyle parka dönüştürüp yeniliyoruz. Bunun yanında, Okçular, Eleşler, Yazıllı, Alioğlu ve Kaptaş istikametiyle ile de ulaşım bağlantısını sağlayan, bu köylerle ulaşımda alternatif yol konumunda bulunan Yenimahalle yolunu, yağmur suyu kanallarını da yapmak suretiyle genişleterek yeniden yapıyoruz. Yine, Yenimahalle girişini düzenleme çalışmalarımız devam ediyor. Bunun yanında, bu mahalleye halı saha yapmak için de çalışmalara başladık ve yaz ayının yaklaşmasıyla , Çeşitli tür ve renklerdeki çiçek fideleriyle ilçemizin birçok noktasını çiçeklendirip görsel bir güzellik kazandırıyoruz. Vatandaşlarımızdan da çiçekleri korumalarını bekliyoruz" dedi.

Etiketler:

alaplı belediyesi , nuri tekin ,

Yorumlar

Doğalgaz borusuna kendisini astı

29 Mart 2017 Çarşamba 12:56

Doğalgaz borusuna kendisini astı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde anne babası ile birlikte yaşayan kadın henüz bilinmeyen bir nedenle iple kendisini asarak intihar etti.

Olay Elmatepe Mahallesi Esentepe Sokak üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre eşinden uzun süre önce ayrılan ve anne babası ile birlikte yaşamaya başlayan 1 çocuk annesi Arzu E. (34) işe gelmeyince iş yeri sahipleri babası Durdu E.’yi arayıp bilgi verdi. O sırada hastanede bulunan ve haberi alınca eve dönen baba Durdu E. içeri girdiğinde korkunç manzara ile karşılaştı. Balkon girişindeki doğalgaz borusuna asılı halde bulduğu kızını ipi keserek yere indiren gözü yaşlı baba sağlık ekiplerine haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen 112 sağlık ekipleri Arzu E.’nin öldüğünü belirledi. Genç kadının cenazesi polis ve savcının yaptığı incelemenin ardından otopsi için Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken yakınları cenazenin evden çıkarılışı sırasında sinir krizi geçirdi.
Arzu E.’nin neden intihar ettiği bilinmezken, savcılık olayla ilgili olarak soruşturma başlattı.

Etiketler:

intihar , otopsi , ereğli , elmatepe ,

Yorumlar

"Ben zaten evet diyeceğim, yetmez"

29 Mart 2017 Çarşamba 10:54

"Ben zaten evet diyeceğim, yetmez"

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Uzun Mehmet mahallesinde halka seslendi. Başkan Uysal; “Hangi görüşe sahip olursak olalım, ister CHP, ister MHP, 16 Nisan’da bizleri bölmek parçalamak isteyen terör örgütlerine karşı, içerde ve dışarıda ülkemize diz çöktürmek isteyenlere karşı, bize inatla el öptürmek isteyen Batı’ya karşı Evet’te birleşelim. ‘Ben zaten Evet diyeceğim’ yetmez. 16 Nisan’da ne kadar çok Evet çıkarsa Türkiye’nin gücü Dünya’da ve bölgemizde o kadar artacak” dedi.

Mahalle mahalle gezerek, Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi için vatandaşlardan Evet’e destek isteyen Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Uzun Mehmet mahallesinde halka seslendi.

Uzun Mehmet Mahalle Muhtarı Seyfettin Yaman ve mahalle sakinleri tarafından karşılanan Başkan Uysal, Türkiye’nin Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine ihtiyacı olduğunu belirterek; “Millet kendi eliyle koalisyonları bitiriyor, çift başlılığı ortadan kaldırıyor, güçlü hükümeti, güçlü iradeyi iktidara getiriyor. Onun için bu sisteme Evet diyoruz” dedi.

“7 HAZİRAN SEÇİMLERİ ÖRNEK”

Başkan Uysal, Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin Türkiye’ye neler kazandıracağını anlatarak; “Kısa hükümet dönemlerinde ülkemiz ileri adım atamadı. Bu dönemler kısa ve karanlık dönemlerdi. Koalisyonlardan kurtularak, kazanımlarımızı kaybetmemek ve çift başlılıktan kurtulmak için bu sistem gerekli. Ülkemizde bir Anayasa kitapçığının fırlatılmasıyla bir gecede neler yaşadığımız ortada. Siyasi krizler olmasın diye, çift başlılıktan kurtulmamız lazım. Yakın zamanda, 7 Haziran seçimlerinde görüldü. Yüzde 40’ın üzerinde oy almış AK Parti tek başına iktidar olamadı ve hükümet kurulamadı. Ardından Milletimiz 1 Kasım seçimlerinde ‘Eyvah, ülkem yine koalisyonlara kalacak, yine istikrarsızlık gelecek, bunun bedelini de ben ödeyeceğim, ülkem, vatanım elden gidiyor, ben tekrar tek başına hükümet istiyorum’ dedi ve 1 Kasım seçimlerinde tek başına hükümeti iktidara getirdi. Dışarı çıktık, grip olduk eve döndük, biz nezle olmak istemiyoruz artık. Dünyada bir dalga oluyor, bütün milletimizi vuruyor. Koalisyonlar bize hiçbir şey kazandırmıyor. İşte Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi bunu ortadan kaldırıyor, Millet kendi eliyle çift başlılığı ortadan kaldırıyor, güçlü hükümeti, güçlü iradeyi iktidara getiriyor. Onun için bu sisteme Evet diyoruz” dedi.

‘BEN ZATEN EVET DİYECEĞİM’ YETMEZ..

16 Nisan’da yapılacak halk oylamasının belediye seçimlerinden de, diğer seçimlerden de çok daha önemli olduğunu belirten ve bu yüzden 16 Nisan’a kadar , evde, sokakta, pazarda her yerde çalışıp, kırgınlıkları, küskünlükleri bir kenara bırakıp, Evet’lerin artması gerektiğini söyleyen Başkan Uysal; “Ülkemizi bölmek ve parçalamak isteyenlere, içimizde ve dışarıdaki FETÖ terör örgütüne karşı, asla ülkemizin ileriye gitmesini ve iyi olmasını istemeyen, ülkemizde karışıklık olmasını isteyen Batı’ya karşı, 16 Nisan bizlerin cevabı olacak. Ne kadar çok Evet çıkarsa, Dünya’da ve bu coğrafyada Türkiye’nin gücü o kadar artacak. Bu seçimin önemi o. Benim ülkemin insanı vatanseverdir, sağduyuludur. Ülkesini ve insanını sever. O yüzden bize düşen görev, bugünden itibaren 16 Nisan’a kadar, evde, sokakta, pazarda her yerde, kırgınlıkları, küskünlükleri bir kenara bırakıp, vatanımızın ve milletimizin geleceği için Evet’leri artırmamız lazım. ‘Ben zaten Evet diyeceğim’ yetmez. Biz 15 Temmuz’da kanlı darbeye karşı, kurtuluş savaşımızdan sonra millet olarak yeni bir istiklal ve istikbal savaşı verdik. İşte şimdide demokrasi için, geleceğimiz için, güçlü ve büyük bir ülke olmamız için 16 Nisan hepimizin sınavı. Hangi görüşe sahip olursak olalım, ister CHP, ister MHP, hangi görüş olursa olsun, 16 Nisan’da bizleri bölmek parçalamak isteyen terör örgütlerine karşı, içerde ve dışarıda ülkemize diz çöktürmek isteyenlere karşı, bize inatla el öptürmek isteyen Batı’ya karşı Evet’te birleşelim” diye konuştu.

Başkan Uysal ayrıca mahallede yapılan ve yapılması gereken çalışmalarla ilgili vatandaşların ve Mahalle muhtarının istek ve taleplerini dinledi. Uysal’ın Uzun Mehmet Mahallesin de halk oylaması çalışmasına belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve AK Parti gönüllüleri de eşlik etti.

Etiketler:

evet , hüseyin uysal , referNDUM , KDZ EREĞLİ ,

Yorumlar