MASKE VERDİ MORAL DAĞITTI...

22 Nisan 2020 Çarşamba 18:50

 MASKE VERDİ MORAL DAĞITTI...

Zonguldak ili Ereğli ilçesine bağlı Kandilli beldesine giden AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, hane hane dolaşarak vatandaşlara tıbbi maske hediye etti.

 Ülkemizi ve Karadeniz Ereğli’yi de etkisi altına alan yeni tip korona virüse (Covid-19) karşı verilen topyekun mücadele sürüyor.Kandilli beldesine giden Karadeniz Ereğli AK Parti İlçe Başkanı M. Fatih Çakır, burada Kandilli Belde Başkanı Yusuf Ziya Eryiğit ve Kandilli Kadın Kolları Başkanı Saadet Yıldız Erdoğan birlikte, beldeyi gezerek vatandaşlara 2 bin 500 adet maske dağıtımı gerçekleştirdi. Dağıtıma Hastane Caddesi’nden başlandı, Kandilli’nin tümünde sürdü. Açık olan işyerlerine giren partililer, buradaki vatandaşların hatırlarını sordu. İçinde 5’er tane maske bulunun poşetler isteyen herkese verildi. Fırın, bakkal ve eczane gibi daha uğrak olunan yerlere fazladan maske bırakılarak, buraya gelen yurttaşlara da mekan sahiplerince maske verilmesi istendi.

 ÇAKIR, MORAL VERDİ…

Salgın nedeni ile dışarı çıkmayan vatandaşlar da evlerinde ziyaret edildi. İlçe Başkanı Çakır, zilini çaldığı evlerdeki vatandaşlara sohbet etti, hal-hatır sordu. Bugünlerin de geçeceğini dile getiren Çakır, şunları söyledi:

“Kandilli’ye uğrayıp vatandaşlarımızın hem hatırlarını sormak hem de kendi imkanlarımız ile temin ettiğimiz maskeleri ücretsiz olanak hediye etmek istedik. Korona virüs nedeni ile yaşanan sıkıntılı günlerde inşallah geçecek. Lütfen kendinize iyi bakın.

Tüm belde ve köylere hamdolsun ki ulaşıyoruz. Tabi başta Sayın Kaymakamımız maske dağıtımını sağlıyor. Bizde kendi imkanlarımız ile aldığımız maskeleri dağıtalım dedik. Her zaman yanınızdayız. Sabredin, önümüzde Ramazan var bugünler de geçecek.”

 BELEDİYE BAŞKANINI ZİYARET ETTİ

Öte yandan Çakır, Belde Belediye Başkanı Mustafa Aydın’ı ziyaret eden Çakır, “bugün Kandilli’ye maske dağıtımı için geldik. Sizi de geçerken ziyaret etmek istedik” dedi.

AK Parti ilçe ve belde teşkilatları, ziyaretin ardından maske dağıtımını sürdürdü.

Zonguldak ili Ereğli ilçesine bağlı Kandilli beldesine giden AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, hane hane dolaşarak vatandaşlara tıbbi maske hediye etti.,çkÜlkemizi ve Karadeniz Ereğli’yi de etkisi altına alan yeni tip korona virüse (Covid-19) karşı verilen topyekun mücadele sürüyor.

Kandilli beldesine giden Karadeniz Ereğli AK Parti İlçe Başkanı M. Fatih Çakır, burada Kandilli Belde Başkanı Yusuf Ziya Eryiğit ve Kandilli Kadın Kolları Başkanı Saadet Yıldız Erdoğan birlikte, beldeyi gezerek vatandaşlara 2 bin 500 adet maske dağıtımı gerçekleştirdi.

 Dağıtıma Hastane Caddesi’nden başlandı, Kandilli’nin tümünde sürdü. Açık olan işyerlerine giren partililer, buradaki vatandaşların hatırlarını sordu. İçinde 5’er tane maske bulunun poşetler isteyen herkese verildi. 

Fırın, bakkal ve eczane gibi daha uğrak olunan yerlere fazladan maske bırakılarak, buraya gelen yurttaşlara da mekan sahiplerince maske verilmesi istendi.

 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , çakır , kandilli , maske dağıtımı , maske

Yorumlar
  • Kandilli vatandaş
    23 Nisan 2020 Perşembe 17:43

    Orda belediye başkanı yok mu yaw batmış mi maske dağıtamayacak kadar Helal fatih bey sağolasın

Devrek’te Ramazan Ayı bereketi...

22 Nisan 2020 Çarşamba 18:06

Devrek’te Ramazan Ayı bereketi...

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte Devrekli vatandaşlar rahat bir oruç geçirebilmek için Pazar ve marketlere akın ediyorlar.

 Ramazan ayının başlaması nedeniyle Zonguldak’ın Devrek ilçesindeki vatandaşlar alışveriş yapmak için market ve pazar alanlarına akın ediyorlar. Rahat bir Ramazan ayı geçirmek isteyen vatandaşlar özellikle bakliyat, hurma ve hoşaflık ürünlere karşı büyük ilgi gösterirken, mübarek ayın başlaması ile ilgili değerlendirme yapan Devrekli esnaf Ahmet Kuzlu ”Öncelikle mübarek aya kavuştuğumuz için mevlaya ne kadar şükür etsek azdır. İlçemizde bu sene özellikle bakliyat fiyatlarında bir miktar artış söz konusu. Geçtiğimiz Ramazan aylarını değerlendirdiğimiz zaman bu yıl pirinç başta olmak üzere hoşaflık ürünlerde ve hurma çeşitlerinde fiyat olarak ciddi bir artış meydana gelmedi diğer bakliyat çeşitleri de geçen yıla oranla aynı vatandaşlar oruçlarını rahat geçirmek için ellerinden geldiği kadar alış veriş yapmaya çalışıyorlar bundan dolayı esnaflar olarak hem biz memnunuz hem de vatandaşlar memnun ” dedi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak

Yorumlar

İl Milli Eğitim Müdürü Akgül'den halk eğitime ziyaret

22 Nisan 2020 Çarşamba 17:31

İl Milli Eğitim Müdürü Akgül'den halk eğitime ziyaret

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine İl Milli Eğitim Müdürü Harun Akgül ziyarette bulundu.

 Halk Eğitim Merkezi Akşam ve Sanat Okuluna ziyarette bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Harun Akgül önderliğinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Ismail Baş, AK Parti Çaycuma İlçe Başkanı Veysel Karani Doğancı'da eşlik etti. Ziyâret esnasında maske üretim çalışmaları konusunda Okul Müdürü Gökhan İncircioğlu’ ndan bilgi alındı. Üretimde görev alan usta öğreticilere ve bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür ederek, üretilen maskeleri Çaycuma Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Sezgin Mutlu’ ya teslim edildi. Başhekim Mutlu “Bu süreçte maske üretimine katkı sağlayan, bizlere maddi manevi destek olan herkese teşekkür ederiz” dedi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak

Yorumlar

Vatandaşlar kaymakamlık önünde uzun kuyruklar oluşturdu...

22 Nisan 2020 Çarşamba 17:05

Vatandaşlar kaymakamlık önünde uzun kuyruklar oluşturdu...

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, vatandaşlar izin 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasına az bir süre kala izin belgesi alabilmek için uzun kuyruklar oluşturdu.

 

23 Nisan gecesi saat 24.00 itibariyle 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta 4 gün süreyle sokağa çıkma kısıtlamasının ilan edilmesiyle vatandaşlar izin belgesi alabilmek için Kdz. Ereğli Kaymakamlığın önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Vatandaşların bazıları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan; nakit, gıda yardımı bazıları da şehirlerarası seyahat için izin belgesi alabilmek için saatlerce sırada bekledi. Vatandaşlar kimi zaman sosyal mesafe kuralına uymazken Kaymakamlık görevlileri kendilerini sık sık uyardı. Vatandaşlar uzun süre bekletilmelerine de tepki gösterdi.

Bazı vatandaşlar sırada beklemekten yorularak yere otururken, bazı vatandaşlar arasında sıra önceliği nedeniyle yer yer tartışmalar yaşandı. Sırada saatlerce beklediğini belirten Erkan Köse isimli vatandaş ise kronik rahatsızlığı olduğunu belirterek, yaşanan duruma tepki gösterdi. Köse konuşmasında şu ifadelere yer verdi:” Bu kadar insan bekliyor burada. Herkes seyahat izni almak için. Bende kronik rahatsızım. Normalde sokağa çıkma yasağı olduğu halde bir çözüm bulamadıkları için burada sıra bekliyorum. Bülent Ecevit Üniversitesi’ne yarın hastaneye yatış için ilaç almam lazım. Ama kaç saattir sıra hiçbir şekilde ilerlemiyor. İçeride kimin ne yaptığını da bilmiyoruz. Soruyoruz, sıraya girin diyorlar. Devlet şimdi bana ceza yazacak. Yazsın hadi 3 bin lira ceza. Ben kronik hastayım. Belgem de yanımda. Ben kronik hasta olarak her ay ilaç alıyorum remiket diye bir ilaç.  Değeri de 8 bin lira ilaçların. Ama hiçbir şekilde yukarıya ulaşamıyoruz. Yalnız Ereğli’nin rezilliğini görsünler yani. Nasıl çözüm bulacaklar bilmiyorum. Ondan sonra diyorlar ki insanlar nasıl hasta oluyor. Sadece adam yukarıdan bağırıyor. Gelin polis soksun sıraya. Ben e-devletten içişleri bakanlığına başvuru yaptım. İzin seyahat için. Ama hiçbir şekilde sonuç alınmıyor. Başvurunuz alınmıştır diyor, yarın son gün sokağa çıkma yasağı var. 4 gün ve benim yarın ilaç almam lazım. Alamadığım zaman ishale dönüyorum. Bu beni çok kötü etkiliyor. Bülent Ecevit Üniversitesi’nde kayıtlarım var. Kayıtlara herkeste bakabilir. Yani bu konuda da yalan konuşmuyorum.”

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , kaymakamlık , vatandaşlar , izin belgesi , yasak

Yorumlar

Başkan Posbıyık video ile 23 Nisan'ı kutladı

22 Nisan 2020 Çarşamba 16:45

Başkan Posbıyık video ile 23 Nisan'ı kutladı

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, korona virüs salgını nedeniyle bu yıl 23 Nisan'ı evlerinde kutlayacak olan çocuklar için görüntülü kutlama mesajı yayınladı.

Posbıyık, videolu mesajında şu görüşlere yer verdi:

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , 23 nisan

Yorumlar