Lösemili çocuklar haftası Kdz. Ereğli'de kutlandı

28 Mayıs 2019 Salı 12:35

 Lösemili çocuklar haftası Kdz. Ereğli'de kutlandı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 18. Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla kutlama etkinlikleri düzenlendi.

18. Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası bu yıl Kdz. Ereğli’de düzenlenen törenle kutlandı. Çınaraltı bölgesinden bando eşliğinde başlayan Lösemili Çocuklar haftası yürüyüşüne Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Kdz. Ereğli Cumhuriyet Başsavcısı Huzeyfe Yücedağ, AK Pati İlçe Başkanı Fatih Çakır, CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Sevdekar Aras İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu, LÖSEV temsilcileri, STK yöneticileri öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Düzenlenen törende, Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki yunus ekiplerinin de refakat ettiği kortej, sahil kesiminde bulunan Amfi tiyatroda son buldu. Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, LÖSEV Zonguldak İl Temsilcisi Tarkan Atik Türkiye’de her yıl 16 yaşın altında bin 200 ila bin 500 yeni Lösemi vakası görülmekte olduğunu belirtti. Atik, konuşmasında “Türkiye’de her yıl 16 yaşın altında bin 200 ila bin 500 yeni Lösemi vakası görülmektedir. 20 yıl önce yüzde 20 olan başarı oranını, LÖSEV sayesinde yüzde 92 olarak çıtayı yükseltmiş durumdayız. Bunda en büyük gerçek kahramanlar, iyileşmeyi gayretleriyle başaran Lösemili çocuklarımızdır. LÖSEV olarak dünyadaki tüm lösemili çocukların kardeş olduklarını dünyaya duyurmak, hak ettikleri özel ilgiyi onlara vermek istiyoruz.” Lösev Batı Karadeniz Bölge Sorumlusu Sümeyra Bilen ise konuşmasında bağışçıların destekleri ile bugünlere geldiklerini belirtti. Bilen konuşmasında, “1998 yılından bu yana LÖSEV çok değerli çalışmalar yürüttü. Bu çalışmaları yürütürken, değerli bağışçılarımız, gönüllülerimizin destekleri sayesinde bugüne gelebildik. Bugün Ereğli halkı ile yetkilileriyle birlikte 18. Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası’nı kutluyoruz. Hepinizi aramızda gördüğümüz için çok mutluyuz, teşekkür ederim” dedi.
Konuşmaların ardından protokol, tertip komitesi üyeleri, LÖSEV yöneticileri ve korteje katılan çocuklar toplu hatıra fotoğrafı çektirdi. Kutlama programı çerçevesinde ilçedeki çeşitli okullar halk oyunları ve dans gösterileri gerçekleştirerek protokolün beğenisi kazandı.

Yorumlar

Yazıcıoğlu DEDE oldu

28 Mayıs 2019 Salı 00:48

Yazıcıoğlu DEDE oldu

Karadeniz Ereğli’de, Yazıcıoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Yazıcıoğlu ‘dede’ olmanın mutluluğunu yaşıyor.

2017 yılının Ağustos ayında evlenen Şerife-Recep Tezcan’ın kızı Büşra ile Nezaket-İrfan Yazıcıoğlu’nun oğlu Ömer, anne-baba olmanın heyecanını yaşıyor.

Büşra-Ömer Yazıcıoğlu çiftinin bugün akşam ezanıyla birlikte, Özel Echomar Hastanesi’nde nur topu gibi bir kız çocukları dünyaya geldi. Yazıcıoğlu çifti, dünyaya gözlerini açan bebeklerine “Asel Mina” ismini verdi. Normal doğum ile dünyaya gelen “Asel Mina” ile anne Büşra Yazıcıoğlu’nun sağlık durumları gayet iyi.

Ereğli Haber Gazetesi Ailesi olarak Büşra ile Ömer Yazıcıoğlu'na "hayırlı olsun", minik Asel Mina'ya da "aramıza hoş geldin" diyoruz.

Yorumlar

Gazilere Milli Mücadele Madalyası ve Beratı...

28 Mayıs 2019 Salı 00:45

Ereğli Haber

Gazilere Milli Mücadele Madalyası ve Beratı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 115 Kıbrıs Gazisi ve yakınlarına Milli Mücadele Madalyası ve Beratı düzenlenen törenle verildi.

Karadeniz Bölge Komutanlığı’na bağlı Ordu Evi’nde Kıbrıs Gazisi ve ailelerine Milli Mücadele Madalyası ve Beratı verilmesi için tören düzenlendi. 115 Gazi ve yakınlarının katıldığı programda konuşan Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Kıbrıs Barış Harekatı’nın Türk ordusu ve milletinin en başarılı destansı harekâtlarından biri olduğunu ifade etti. Türkiye’nin sadece devlet ve askeri olarak değil her türlü kurum ve kuruluşlarıyla güçlü olması gerektiğinin altını çizen Çorumluoğlu “1974 yılında Kıbrıs Barış Harekatı’na katılan gazilerimize bu gün yine aynı görev verilmiş olsa ben inanıyorum ki yine görevlerinin başına gidip paraşütle atlayacaklardır” dedi. Çorumluoğlu konuşmasının sonunda dün olduğu gibi bu gün ve yarında Türkiye’yi bölmek isteyenlere karşı gerekli cevabın verileceğini söylerken, vatanın bölünmez bütünlüğü için şehit olanlara, hayatını kaybeden gazilere Allah’tan rahmet, hayatta olan gazileri şükranla yâd ettiğini dile getirdi.
Kdz. Ereğli Muharip Gaziler Derneği Başkanı Temel Şahin ise konuşmasında Kıbrıs Barış Harekatı’na 37 bin 500 silah arkadaşı ile birlikte her türlü görevi tam başarı ile yerine getirerek, üstün bir cesaret ve kahramanlıkla geri döndüklerini vurguladı.
Konuşmaların ardından 115 gazi ve yakınına madalya ve beratları Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Cemal Özden Yazıcıoğlu, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık tarafından verildi. Törene ilçe protokolünün yanı sıra Erdemir Genel Müdürü Salih Cem Oral, Tat Metal Çelik Yönetim Kurulu Başkanı Akın Tatoğlu, şehit aileleri, gaziler ve yakınları katıldı. Tören sonrası Karadeniz Bölge Komutanlığı Ordu Evi’nde şehit yakınları, gaziler ve ailelerine iftar verildi.

Yorumlar

12 yıldır bekliyordu... İstanbul'a getiriliyor...

28 Mayıs 2019 Salı 00:39

Ereğli Haber

12 yıldır bekliyordu... İstanbul'a getiriliyor...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 12 yıldır tarafların anlaşmazlığı nedeniyle kızakta bekleyen gemilerden ikincisi de bu gün denize indirildi.

Kdz. Ereğli ilçesinde uzun yıllardır tersanecilik faaliyeti gösteren Madenci Gemi Sanayii, 2007 yılında Alman bir firma ile 50 bin DWT’lik iki gemi için anlaşma yaptı. İki geminin yapımı yüzde 55 seviyesine ulaştığında ise Alman firma siparişi iptal edince tersane krize girdi. 12 yıldır kızakta bekleyen iki gemi geçtiğimiz yıl icra yoluyla Lider Gemi Limitet Şirketi tarafından satın alındı. 136 metre 12 santimetre uzunluğunda, 18 metre 41 santimetre genişliğinde, 10 metre maksimum drafta haiz 7 bin 393 Grostonluk “Lider Perihan” ismi verilen geminin denize indirme işleminde yaklaşık 30 personel görev aldı. Geminin denize indirilişi ve limandan çıkışı sırasında ise Erdemir’in iki römorkörü görev aldı. İki geminin İstanbul Tuzla Tersanesi’nde yapımının tamamlanacağı öğrenildi.

Yorumlar

CHP’li başkan yumruğunu garibanlara vuruyor

27 Mayıs 2019 Pazartesi 19:17

Ereğli Haber

CHP’li başkan yumruğunu garibanlara vuruyor

CHP’li Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ilk yumruğu garibanlara attı. Posbıyık sahil bandı ile ilçe merkezinin çeşitli noktalarında bulunan balıkçı, köfteci ve mısırcı tezgahlarını toplayarak Ramazan ayında yüzlerce kişiyi ekmeksiz bıraktı.

 

Ereğli Haber- CHP’li Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık göreve gelir gelmez ilk darbeyi gariban taşeron işçileri ile seyyar satıcılara vurdu. Kdz. Ereğli’de milyonlarca TL haksız rant elde edenler bir tarafta dururken CHP’li Halil Posbıyık tüm zabıta ekiplerine talimat verip seyyar satıcıların üzerine gönderdi. Posbıyık şu ana kadar 100’e yakın seyyar satıcının tezgahını kaldırarak Ramazan ayında ekmeksiz bıraktı.
CHP’li Başkan Posbıyık son olarak bu sabah terminal arkasında bulunan ve geçimini köfte satarak sağlayan Sedat Sezgin’in tezgahını kaldırdı. 5-6 senedir işgaliye parasını ödediğini ve kendisine tebligat yapılınca belediye başkanı ile görüşmek istediğini ancak kabul görmediğini anlatan Sezgin, “Bütün belediye meclis üyelerine, başkan yardımcılarına hepsine gittik, hiç biri korkusundan gidip bir şey diyemiyor başkana” dedi.
Zabıtaların yaklaşık 47 bin TL masraf yaptığı minibüs ve tezgahını parçalayarak götürdüğünü anlatan Sezgin “Bana tebligat gönderdiler ama yer göstermediler. Bu günde yıkmaya gelmişler. Beni arkadaşlarım aradı “5 dakikaya geliyorum, zarar vermeyin” dedim ama benim üzerimi giyip oraya gidene kadar parçalamışlar. Ben oraya 47 bin TL masraf yaptım. Tüm malzemeleri parçaladılar. Belediyenin hurdalığına götürdüler” diye konuştu.
Çalışarak alın teri ile evine ekmek götürdüğünü ve kimseden yardım dilenmediğini belirten Sezgin, Ramazan ayı gibi kutsal bir ayda bu yapılanın Ereğli halkı tarafından değerlendirilmesini istediğini söyledi. Belediyeye takım elbiseyle gidenlerin ayakta karşılandığını, garibanların ise kabul edilmediğini vurgulayan Sezgin “Başkan bey seçim öncesinde hiç kimsenin ekmeğiyle oynamayacağını, esnafa sahip çıkacağını söylüyordu. Seçim bitti, sözler unutuldu. En ağır darbeyi de garibanlara vuruyor. Seyyar demek gariban demek. Gelir gelmez balıkçıları, mısırcıları ve köftecileri kaldırdı. Bu da 90-100 kişi ediyor. Aileleri ile birlikte hesapladığınızda 500 kişi mağdur edilmiş durumda” dedi.

Yorumlar
 • ereğlülü
  28 Mayıs 2019 Salı 11:51

  hemen üstündede dürümcü var hadi kaldırında göreyim garibanla uğraşır anca pisbıyık

 • VATANDAŞ
  28 Mayıs 2019 Salı 10:14

  CHP zihniyeti aclık ne diye bilmezler. Vatandaş nasıl bayram cıkaracak düşünmezler. Acaba kendileri nereye tatile gidecek. Allah inş bunları onların yanına koymaz. Festival hazlıgı derdimi Yemen hazır. Şiddetle kınıyorum.

 • Vatandaş
  28 Mayıs 2019 Salı 01:11

  Bu günler iyi günler daha neler olacak Olan yine garibana olacak

 • adınız hüseyin karabulut
  28 Mayıs 2019 Salı 01:02

  bendedim posbıyık intikam almaya gelecek eşi chp millet vekili olamadı nededi posbıyık eşimi chp den mv olmazsa burnunuzdan getiririm daha neler yapacak festivalde hangi sancılar geliyor dikkat ediniz ey ereğli halkı murat boza öyle yapınızki birdaha ereğliye gelmeyi deyil aklından geçiremesin yazık yazıklar olsun

 • EMİN korkusuz
  28 Mayıs 2019 Salı 00:14

  Garibana vurmak daha kolay zengin cep dolduruyor

 • Mustafa
  27 Mayıs 2019 Pazartesi 22:35

  Festival için stand yeri satabilmek için garibanın ekmeğiyle oynanıyor.