Korona virüs tedbirleri toplantısı...

18 Mart 2020 Çarşamba 14:48

 Korona virüs tedbirleri toplantısı...

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde İçişleri Bakanlığı’nın 13 Mart tarihinde ve 5198 sayılı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatları gereği Çaycuma Kaymakamı Muharrem Coşgun başkanlığında ilgili daire amirlerinin katıldığı koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri ile ilgili bir toplantı gerçekleşti.

 Toplantıda, her ihtimale karşı ilçede koronavirüs hakkında alınacak tedbirler masaya yatırıldı. İlçenin tüm kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum örgütlerinin topyekün olarak alınacağı tedbirler çerçevesinde mücadeleye titiz ve kararlı bir şekilde devam edilmesi kararlaştırıldı.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma

Yorumlar

7 il için kar uyarısı...

18 Mart 2020 Çarşamba 13:11

7 il için kar uyarısı...

Karabük Valiliği tarafından Bolu, Kastamonu, Karabük, Zonguldak, Bartın, Sinop ve Düzce için kuvvetli kar yağışı uyarısında bulunuldu.

 Valilikten yapılan açıklamada, Batı Karadeniz'in iç kesimleri için kuvvetli kar yağışı beklendiği belirtildi. 
Açıklamada, şunlar kaydedildi: 
"Meteoroloji Genel Müdürlüğünün 18.03.2020 gün ve 93 sayılı meteorolojik uyarısında; yapılan son değerlendirmelere göre; bugün akşam saatlerinden itibaren Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde Bolu, Kastamonu, Karabük ile Zonguldak, Bartın, Sinop ve Düzce illerinin yüksek kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere kar yağışı (5-20 santimetre) bekleniyor. Kuvvetli kar yağışıyla birlikte buzlanma ve don olayı da beklendiğinden başta sürücülerimiz olmak üzere ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz etmektedir." 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , hava durumu

Yorumlar

Çanakkale şehitleri anıldı...

18 Mart 2020 Çarşamba 13:05

Çanakkale şehitleri anıldı...

Zonguldak'ta, 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zafer'inin 105’inci yıl dönümü nedeniyle tören düzenlendi.

 Valilik önündeki Şehitler Anıtı'nda düzenlenen törene Vali Erdoğan Bektaş, Zonguldak Belediye Başkan Ömer Selim Alan, Garnizon Komutanı Ayhan Kafalı, Şehit Aileleri ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Mustafa Yorulmaz, muharip gaziler, şehit aileleri katıldı. 
Anıta çelenklerin konulması ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. 
Tören ardından sona erdi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Çanakkale Zaferi

Yorumlar

"İdari izinler yeniden düzenlendi"

18 Mart 2020 Çarşamba 13:00

"İdari izinler yeniden düzenlendi"

Sağlık-Sen Zonguldak Şube Başkanı Mehmet Ali Kara, sendika genel merkez yönetiminin Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu ile görüşmeleri neticesinde idari izinlerin yeniden düzenlendiğini açıkladı.

 Kara, görüşmeye ilişkin detayları açıkladı. Hamile ve engelli sağlık çalışanlarının 12 gün idari izinli sayılacağını aktaran Sağlık-Sen Zonguldak Şube Başkanı Mehmet Ali Kara şöyle dedi: 
"Hamile ve engelli sağlık çalışanları 12 gün idari izinli sayılacak. Doğum sonrası analık izni süresi biten sağlık çalışanları talep etmeleri dahlinde ücretsiz izin alabilecek. Çalışan eşlerin her ikisinin de Bakanlık personeli olması halinde, sağlık hizmetinin sürdürülebilirliğine yönelik gerekli tedbirler alınması kaydıyla okul öncesi ve ilköğretimde çocuğu bulunan kadın sağlık çalışanı öncelikli yıllık izin talepleri karşılanacak. Koronavirüs’le mücadelede en ön safta yer alan sağlık çalışanları arasında riskli grupta yer alanlar yeni yazıyla izinli sayılacak. Özellikle okul öncesi ve ilköğretimde çocuğu bulunan, her ikisi de çalışan anne-baba sağlık personelleri için yeni düzenleme önemlidir. Hamile ve engelli sağlık çalışanları da düzenleme sonrası rahat bir nefes aldı. Sağlık çalışanlarının hassasiyetlerine kulak verdikleri için başta Sayın Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca olmak üzere Sayın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu ve emeği geçen bakanlık teşkilatına teşekkür ediyoruz. Sağlık Sen Genel Başkanımız Sayın Semih Durmuş ve ekibine vermiş oldukları mücadeleden dolayı teşekkür ediyoruz.” 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak

Yorumlar

Kömürlükte çıkan yangın bina sakinlerini korkuttu...

17 Mart 2020 Salı 17:08

Kömürlükte çıkan yangın bina sakinlerini korkuttu...

Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Kandilli Beldesinde, bir apartmanın kömürlüğünde çıkan yangın kısa süreli paniğe neden oldu. Yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile büyümeden söndürüldü.

 Yangın Kandilli Beldesi’nde 4 katlı bir binanın kömürlüğünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Erdinç Ulukaya’ya ait binanın kömürlüğünde henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Durumu fark eden bina sakinleri yangına kendi imkanları ile müdahale etmeye çalışırken itfaiye ekiplerine haber verildi. Kısa sürede olay yerine gelen Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri yangına müdahale ederek kontrol altına aldı. Yangını binanın diğer taraflarına sıçramadan söndüren itfaiye ekipleri soğutma çalışmalarının ardından olay yerinden ayrıldı. Jandarma ve itfaiye ekipleri yangınla ilgili olarak rapor tutarken, yangında maddi hasar meydana geldi.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , yangın

Yorumlar