Kore gazisi son yolculuğuna uğurlandı

21 Ocak 2019 Pazartesi 21:44

 Kore gazisi son yolculuğuna uğurlandı

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde 91 yaşında hayatını kaybeden Kore Gazisi Mehmet Kerti, son yolculuğuna uğurlandı.

Devrek ilçesinde hayatını kaybeden Kore Gazisi Mehmet Kerti için Eren köyünde tören düzenlendi. Törene Kaymakam Ökkeş Furkan Karakurt, İl Jandarma Komutanı Albay Gökhan İnan, Belediye Başkanı Mustafa Semerci'nin yanı sıra gaziler ve Kerti'nin yakınları katıldı.
Kazcılar Camii'ne getirilen Kore Gazisi'nin cenazesi, öğle namazını müteakiben kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Yorumlar

Şahin esnafları ziyaret ederek destek istedi

21 Ocak 2019 Pazartesi 21:12

Şahin esnafları ziyaret ederek destek istedi

AK Parti Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin çarşı merkezinde esnafı ziyaret ederek seçim çalışmalarına başladı.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin esnafları ziyaret ederek 31 Mart Yerel Seçimler için destek istedi. Milletvekilleri Polat Türkmen, Hamdi Uçar, Ahmet Çolakoğlu, İl Başkanı Zeki Tosun, Önceki Dönem Milletvekili Faruk Çaturoğlu, İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, Belediye Başkan Aday Adaylarının tamamı ve teşkilatın çeşitli kademelerinde görev alanlar ziyarete eşlik ederken, Başkan Adayı Şahin esnafları yapacakları projeler hakkında bilgilendirdi.

Yorumlar

Başkan Uysal aday olacağını açıkladı...

21 Ocak 2019 Pazartesi 19:03

Başkan Uysal aday olacağını açıkladı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde çeşitli mahallelerden toplanan ev hanımları Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ı ziyaret etti.

Kdz. Ereğli’nin çeşitli mahallelerinden toplanarak bir araya gelen ev hanımları, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ı makamında ziyaret ederek destekte bulundular. Kadınların bu desteğiyle daha da güçlendiğini belirten Başkan Uysal konuşmasında şu sözlere yer verdi, “Hiç merak etmeyin, adayım ve bu seçimleri alacağız. Bu desteğinizle daha güçlendim. Daha da güçlenmeye devam edeceğiz. Gittikçe büyüyeceğiz. Yola çıkıyorum. Çıktığım yol doğru yol. Çıktığım yol, sizin yürüdüğünüz yol. Sizlerden aldığım güçle bu seçimi açık ara önde bitireceğiz. 31 Mart’ta seçimlere girecek tüm adaylara ve partilere başarılar diliyorum. Ama sonuçta zafere bizler ulaşacağız.” Başkan Uysal’ın Kdz.Ereğli’ye güzel hizmetler yaptığını belirten kadınlar ise “Sana yapılan haksızlığa karşı biz seninleyiz. Ereğli’mizin geleceği için dik dur.” dedi.
Ziyaret Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve eşi Sevim Uysal’ın kadınlarla sohbetinden sonra sona erdi.

Yorumlar

Sokak hayvanları yararına olan kermes büyük ilgi gördü

21 Ocak 2019 Pazartesi 17:06

Sokak hayvanları yararına olan kermes büyük ilgi gördü

Zonguldak/Devrek ilçesi Cumhuriyet meydanında sokak hayvanları yararına düzenlenen “Sevimli Patiler” isimli kermes vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı.

Devrek Esnaf ve Sanatkarlar Odası Projesi kapsamında, ZBEÜN Devrek Meslek Yüksekokulu ve Devrek Belediyesinin katkılarıyla Devrek Hayvan Hakları ve Eğitimi Grubu (DEVHAYDER) gönüllüleri tarafından gerçekleştirilen Sevimli Patiler Kermesi vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı. Bir çok Devrekli vatandaş evlerinde pasta, börek, kek gibi yiyecekler yaparak kermes alanına getirdi ve projeye katkı sağlamaya çalıştı. Diğer taraftan Devrek Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümü öğrencileri ve öğretim görevlileri tarafından hazırlanan el emeği göz nuru baskılı çantalar, tokalar, ataclar ve ayraçlar satışa sunuldu. Proje kapsamında atık malzemeler geri dönüştürülerek mama bağış kutuları yapıldı ve esnaflarımızın iş yerlerine konuldu. Ayrıca hayırseverlerimiz tarafından mama odak noktaları yaptırılarak kermes alanında sergilendi. Vatandaşlar bir yandan kermes alanında satışa sunulan ürünleri alarak destek olurken diğer taraftan da sokak hayvanlarına dağıtılmak üzere mama bağışında bulundular.
Devrek Hayvan Hakları ve Eğitimi Grubu üyelerinin şimdiye kadar yapmış olduğu çalışmaların ve gruba destek veren esnafların fotoğrafları Belediye binası önündeki ekrandan yayınlandı ve herkesin bu soğuk kış günlerinde sokak hayvanlarına karşı daha bilinçli olması amaç edinildi. DEVHAYDER adına konuşan Devrek Meslek Yüksekokulu Müd. Yar. Öğr. Gör. Şule Kıycı, “Öncelikle pasta, börek yaparak destek veren duyarlı tüm kadınlarımıza, projenin başından sonuna kadar gerek mama bağışı ile gerekse manevi olarak yanımızda bulunan tüm Devrekli esnafımıza, Devrek MYO öğretim elemanlarımıza ve öğrencilerimize, kermes alanımıza gelerek ürünlerimizi alan ve destek olan duyarlı herkese teşekkür ederim. Havalar oldukça soğuk ve ne yazık ki yiyecek bir şey bulamayıp aç kalan sokak canlarımız donarak can veriyor. Bizler insan olarak sokak hayvanlarının yaşam alanlarını da işgal etmiş bulunuyoruz ve onları görmezden geliyoruz. Onların da yaşama hakkı olduğunu unutmayalım ve daha merhametli olalım. Kapılarımızın önüne su ve mama koyalım. Beslenme odaklarımız yapıldı, bu odaklara mamalar bırakalım, Devrek Belediyesi Hayvan Barınağını ziyaret ederek oradaki canlara destek olalım istiyoruz. Basında hayvanlara yapılan bir çok eziyete şahit oluyor ve üzülüyoruz, bizler Devrekliler olarak sokak canları konusunda Türkiye’ye örnek olalım diyorum” dedi ve herkesi bu konuda duyarlı olmaya davet etti.

Yorumlar

Varank, Genel Sekreterlerle bir araya geldi

21 Ocak 2019 Pazartesi 17:03

Varank, Genel Sekreterlerle bir araya geldi

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından istişare toplantısı düzenlendi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın Başkanlık ettiği toplantıya Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Çetin Ali Dönmez, Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniçeri ve Ajans Genel Sekreterleri katıldı. Ajansların kurulduğu günden bugüne yapılan faaliyetler hakkında kısa kısa görüşler sunulurken 2019 yılı için planlanan faaliyetler değerlendirildi. Bakan Mustafa Varank, kalkınma ajanslarının bölge açısından önemine değinirken, yeni yılda tüm imkânlarla sanayici, girişimci ve araştırmacının yanında olmaya devam edileceklerini ifade etti.

Yorumlar