"Kız öğrencilerin barınma sorunu büyük ölçüde çözüldü"

5 Ocak 2018 Cuma 12:50

"Kız öğrencilerin barınma sorunu büyük ölçüde çözüldü"

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı Alaplı Öğrenci Yurdunu gezdi ve yurdun bahçesinde 42 kursiyerin eğitim aldığı geleneksel okçuluk kursunu ziyaret ederek, Alaplı Yurt Müdürü Erhan Yavaş’tan çalışmalarla ilgili bilgiler aldı. Öte yandan modern ve geleneksel oklar ile atış yaptı.

Beraberinde AK Parti Alaplı İlçe Başkan Vekili Mehmet Yavuz, Teşkilat Başkanı İbrahim Şengün ile birlikte Yurdu ziyaret eden Çaturoğlu burada çeşitli açıklamalarda bulundu.


Kız öğrencilerin barınma sorunun büyük ölçüde çözüldüğünü ifade eden AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, öğrencilere layık bir hizmetin verildiğini söyledi. Çaturoğlu konuşmasında, “350 erkek öğrencinin kaldığı yurdun yanı sıra KHK ile Milli Emlak Genel Müdürlüğüne geçen Özel Kız Yurdunun da KYK’ya devredildiğini kaydederek, İlçede kız öğrenci yurdunun da faaliyete girmesi ile birlikte öğrencilerin barınma sorunlarının büyük ölçüde sona ereceğini müjdeledi. Alaplı 690 evler kavşağında bulunan eski özel yurdun önümüzdeki eğitim-öğretim yılına yetiştirileceğini ve kayıt alacağını ifade eden Çaturoğlu, İlçemizde eğitim ve öğretime büyük önem vermeye devam ediyoruz. Gerek derslikler, gerekse sosyal ihtiyaçlarla ilgili sorunları ilk elden çözmeye çalışıyoruz. Yurdumuz 5 yıldızlı otelleri aratmıyor. Yurdumuz her bakımdan öğrencilerimize layık bir şekilde barınma hizmeti vermektedir” dedi.
Geleneksel oku attı
Çaturoğlu konuşmaların ardından çevre düzenlemesi ve yapılan okul bahçesini gezerek, 42 kursiyerin eğitim gördüğü okçuluk kursunun yapıldığı alanda modern ve geleneksel oklar ile atış yaptı.

Etiketler:

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu , alaplı , kyk ,

Yorumlar

Keleş’ten Acar’a ziyaret

5 Ocak 2018 Cuma 12:37

Keleş’ten Acar’a ziyaret

Tofaş Bölge Bayii Keleşsan Otomotiv ortaklarından İşadamı Fatih Keleş, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) Genel Sekreter Vekili Elif Acar’ı ziyaret etti.

Elif Acar’a yeni görevinden dolayı hayırlı olsun ziyaretinde bulunduğunu belirten Fatih Keleş, Ajansın bölge için önemli bir kurum olduğunu ifade ederek başarılar diledi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Acar ise, bölgeye yapılacak yatırımlar için her zaman destek olmaya hazır olduklarını söyledi.

Etiketler:

elif acar , bakka , tofaş , fatih keleş , ziyaret ,

Yorumlar

Çaturoğlu, Yiğit Başkanı ziyaret etti

5 Ocak 2018 Cuma 12:15

Çaturoğlu, Yiğit Başkanı ziyaret etti

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit’i makamında ziyaret etti.

Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit’i ziyaret eden AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu değerlendirmesinde şu ifadelere yer verdi; “Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit’i makamında ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi alış verişinde bulunduk ve Sayın Yiğit’e çalışmalarında başarılar diledik.”
Belediye Başkanı Yiğit ise Çaturoğlu’nun sürpriz ziyaretinden dolayı memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Etiketler:

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu , Muzaffer Yiğit , Yığılca Belediye Başkanı ,

Yorumlar

BBP’li Çelik geçmiş olsun dileğinde bulundu

4 Ocak 2018 Perşembe 19:49

 BBP’li Çelik geçmiş olsun dileğinde bulundu

Büyük Birlik Partisi Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Turabi Çelik partisinin genel merkez binasında çıkan yangın ile ilgili açıklama yaparak, yaralanan görevlilere geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Çelik yaptığı yazılı açıklamada;

“Değerli Büyük Birlik Partili arkadaşlar ve değerli Alperenler, genel merkezimiz vahim tehlikeli bir kaza atlamıştır. Yapılan ilk açıklamada Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici’nin makam odasında klimanın patladığı belirtilmektedir. Fakat asıl açıklama polisin geniş çaplı araştırmasından sonra belli olacaktır. Polislerimiz her türlü olumsuzluğun üzerinde durmaktadır. Dua edelim ki patlamanın olduğu sırada genel merkezde genişletilmiş divan toplantısı vardı. Sadece iki yaralımız var. Genel başkanımızın özel kalem müdürü ve genel başkanımızın özel güvenlik polis memuru yaralanmıştır. Değerli arkadaşlarımıza büyük geçmiş olsun diyoruz. Cenab-ı Allah bir daha böyle bir tehlike yaşatmasın” ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

BBP , Kdz. Ereğli , Turabi Çelik , Patlama ,

Yorumlar

Çaturoğlu, Rektör Azar ile Alaplı MYO’yu ziyaret etti

4 Ocak 2018 Perşembe 19:34

Çaturoğlu, Rektör Azar ile Alaplı MYO’yu ziyaret etti

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Azar ve Alaplı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Soner Yavuz ile Alaplı Meslek Yüksek Okulu hizmet binasında bir araya gelerek, yapılacak olan yatırımlarla ilgili genel değerlendirmelerde bulundu.

Alaplı Meslek Yüksek Okulu Müdürü olarak atanan Prof. Dr. Soner Yavuz’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Milletvekili Çaturoğlu değerlendirmesinde şu ifadelere yer verdi; “Alaplı Meslek Yüksek Okulu Müdürü olarak yeni atanan Sayın Yavuz'a hayırlı olsun temennisinde bulunmak amacıyla geldik ve görevlerinde başarı dileklerimizi ilettik. Bu arada Alaplı Meslek Yüksek Okulunu ziyarete gelen Rektör Vekili Sayın Azar ile bir araya gelerek Zonguldak'ta ve ilçelerinde yapılacak olan yatırımları masaya yatırma imkânımız oldu. Süreçler planlanan şekilde devam etmektedir."
Gerçekleştirilen toplantıda Alaplı Yüksek Okulu eski Müdürü Rıfkı Henden, Alaplı TSO Meclis Başkanı Yüksel Koçak, AK Parti Alaplı İlçe Yönetim Kurulu Siyasi İşler Başkanı Mehmet Yavuz, Teşkilat Başkanı İbrahim Şengün'de hazır bulundu.

Etiketler:

alaplı myo , soner yavuz , ali azar , beü , ziyaret ,

Yorumlar