Keleş yeni görevine başladı

12 Mayıs 2017 Cuma 17:11

 Keleş yeni görevine başladı

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcılığı görevine İlknur Keleş getirildi.

Daha önce Ereğli Devlet Hastanesi’nde, 2001-2012 yılları arasında ameliyathane de görevli, son 5 yıldır ameliyathane sorumlu hemşireliğini yürüten Keleş, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür yardımcılığı görevine getirildi. Keleş hastanedeki görevine başladı.

Etiketler:

kdz. ereğli devlet hastanesi , ilknur keleş ,

Yorumlar

Uysal, Anneler Gününü Kutladı

12 Mayıs 2017 Cuma 16:46

Uysal, Anneler Gününü Kutladı

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 14 Mayıs Anneler günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Uysal, mesajında şu görüşlere yer verdi;

“Sabır, fedakarlık, koruyuculuk, kollayıcılık, şefkat, sevgi ve merhamet gibi hasletlerin timsali olan annelerimiz, aile ve toplum hayatımızın yapı taşlarıdır.
Anne, karşılıksız sevginin, sonsuz özverinin simgesidir. Değeri hiçbir zenginlikle ölçülemeyen, sözcüklerle anlatılamayan ve yeri hiçbir zaman doldurulamayan en yüce varlığımızdır.
Onların değerini kaybetmeden zamanında bilmek, başımıza taç etmek ve gönüllerini hoş tutmak bir görevdir.
Peygamber Efendimizin ‘Cennet annelerin ayakları altındadır’ hadisine muhatap olma şerefine mazhar olan annelerimize olan gönül borcu asla ve asla ödenemez.
Yüklendiğimiz sorumlulukları ve görevleri ifa ederken, annelerin hayır dualarının, en önemli kaynaklarımızdan biri olduğunu hiçbir zaman unutmuyoruz.
Bu vesileyle, tüm annelerimizin ve özellikle devletimizin bölünmez bütünlüğü için mücadele verirken, mertebelerin en yükseği olan şahadet mertebesine ulaşan kahramanlarımızın annelerinin de ellerinden saygı ve sevgi ile öpüyor, sadece anne olan değil, yüreği annelik hisleriyle dolu olan tüm kadınlarımızın 14 Mayıs Anneler Günü'nü kutluyorum.”

Etiketler:

hüseyin uysal , anneler günü ,

Yorumlar

‘Bugün dünden daha iyiyiz, yarın bugünden daha iyi olacağız’

12 Mayıs 2017 Cuma 13:57

‘Bugün dünden daha iyiyiz, yarın bugünden daha iyi olacağız’

10-16 Mayıs tarihleri arasında Engelliler haftası dolayısıyla Karadeniz Ereğli Belediyesi, İlçe Kaymakamlığı ile birlikte çeşitli etkinlikler düzenlendi.

 

İlçedeki engelleri bir bir kaldırdıklarını ve engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmanın asli görevleri olduğunu vurgulayan Başkan Uysal, “Bugün dünden daha iyiyiz, yarın bugünden daha iyi olacağız’ dedi.
Sabah Atatürk Anıtı önünde saygı duruşu ve çelenk koyulmasıyla başlayan kutlamalar kapsamında Emniyet Müdürlüğü Binası önünden başlayan Engelli Korteji yürüyüşü renkli görüntülere sahne oldu.
Korteje, Kaymakam Nazım Madenoğlu, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve eşi Sevim Uysal, BEÜ Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ali Azar, Belediye Başkan Yardımcıları ve daire müdürleri, İş Eğitim Merkezi, Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezleri öğretmenleri ve burada eğitim gören engelli çocuklar ve aileleri katıldı.
Belediye Amfi Tiyatro önüne kadar yapılan yürüyüşün ardından ilçede eğitim ve öğretim gösteren Özel Rehabilitasyon Merkezleri ile İş Eğitim Merkezinde engelli çocukların yaptıkları el sanatları sergisinin açılışını ise protokol yaptı.  
Stantların gezilmesinin Amfi Tiyatro önündeki saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan törende konuşan Kaymakam Nazım Madenoğlu, ilçedeki engelliler haftasını devlet, hükümet, yerel yönetimler, akademisyenler ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte kutladıklarını belirterek, ilçedeki engelleri kaldırmak için yapılan düzenlemelerden dolayı Belediye Başkanı ve personeline de teşekkür etti.  
Göreve geldiğinden bu yana engelli çocukların, engelli vatandaşlarımızın ve rehabilitasyon merkezlerinin her zaman yanında olduklarını ve yanında durmaya devam edeceklerini belirten Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’da yaptığı konuşmada ilçedeki engelleri bir bir ortadan kaldırdıklarını vurguladı.
Başkan Uysal, “Bugün çok mutluyum. Kortejimize renk ve güzellik kattınız. Göreve geldiğimizden bu yana engellileri belirli bir platform altında toplamaya çalışıyoruz. Engellilere yaklaşım olarak bugün dünden daha iyiyiz. Yarınlarımızda bugünden daha güzel olacak ve çok daha ileri gideceğiz. Sizlerin yaşamlarına katkı sunacağız. Karadeniz Ereğli Belediyesi ve belediye başkanı olarak engelli vatandaşların yanında olmak ve onların sorunlarını çözmek bizim asli görevimiz. Gönlünde engelli olmayan hocalarımızın ve eğitmenlerimizin ve çok değerli ailelerinin yanında olduğumuzu bilmenizi isterim.” ifadelerini kullandı.
Daha sonra Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezleri öğretmenlerinin öğrencileriyle birlikte hazırladıkları, dans, folklor gösterileri ve şiir dinletileri büyük bir alkış aldı. 

Etiketler:

engelliler haftası ,

Yorumlar

Esnaf başkanları maden ocağında -350’ye indi

12 Mayıs 2017 Cuma 13:45

 Esnaf başkanları maden ocağında -350’ye indi

Türkiye S.S. 32. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği Bölge Başkanı Mehmet Azman esnaf başkanları ile birlikte maden ocağının – 320 kotuna inerek incelemelerde bulundu.

S.S. 32. Bölge Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği Bölge Başkanı Mehmet Azman, Zonguldak Esnaf Odaları Birliği Başkanı Muharrem Coşkun, Alaplı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Kemal Çam ile birlikte TTK Üzülmez Müessese Müdürlüğü’ne bağlı maden ocağına indi. TTK yetkilileri maden ocağının -320 kotuna inerek maden işçilerinin çalışma koşullarını yerine inceleme fırsatı buldu. TESKOMB 32 Bölge Birliği Başkanı Mehmet Azman, maden ocağında yaptıkları gezi ve inceleme neticesinde maden işçilerinin dünyanın en zor ve tehlikeli işini yaptıklarına bir kez daha şahit olduklarını söyledi. Azman açıklamasında “Bu gün Zonguldak Esnaf Odaları Başkanımız ve Alaplı Esnaf Kefalet Kooperatifi başkanımız ile Üzülmez Maden Ocağı’nda incelemelerde bulundu. Maden ocağı yetkililerinde3 kömür üretimi hakkında bilgiler aldık. Aynı zamanda maden işçisi kardeşlerimizin ne kadar zor şartlar altında kömür üretimi yapmaya çalıştıklarını gördük. Tüm madenci kardeşlerimize kolaylıklar ve kazasız belasız çalışmalar diledik” dedi.
Azman ve beraberindekiler gezi sonrası maden ocağı önünde toplu fotoğraf çektirdi.

Etiketler:

ttk , esnaf sanatkarlar kredi ve kefalet kooperatifi ,

Yorumlar

"Her insan potansiyel bir engelli adayıdır"

12 Mayıs 2017 Cuma 13:40

 "Her insan potansiyel bir engelli adayıdır"

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş Engelliler Haftası nedeniyle mesaj yayınladı.

Başkan Demirtaş’ın mesajı şu şekilde; “Engellilik, sadece bireyin ya da mensubu olduğu toplumun değil, tüm insanlığın ortak sorunudur. Engellilik doğuştan olabileceği gibi insan hayatının herhangi bir döneminde meydana gelecek bir kaza sonucunda da oluşabilir. Engelli olmak kişinin tercihi değildir. Her insan potansiyel bir engelli adayıdır.
Engelli vatandaşlarımızın sorunları sadece kendilerinin ve ailelerinin değil tüm toplumun ortak sorunudur. Engellilerin önündeki engelleri kaldırmak için hep birlikte kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, hayırsever vatandaşlarla işbirliği içerisinde, el ele gönül gönüle vererek çalışmalıyız. Engellilerin toplumla uyum içerisinde yaşamaları için sosyal hayatta yaşadıkları zorluklara birlikte çözüm üretmeliyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler diliyoruz.”

Etiketler:

Gökhan Demirtaş , gülüç belediyesi , engelliler haftası ,

Yorumlar