Kdz. Ereğli’de 80 öğrenci hafızlık sınavına girdi

27 Mayıs 2019 Pazartesi 13:12

 Kdz. Ereğli’de 80 öğrenci hafızlık sınavına girdi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bu yıl ilk kez yapılan Hafızlık Yetiştirme ve Akademik Başarıyı Destekleme Projesi Seviye Belirleme Sınavı’na 80 öğrenci katıldı.

Milli eğitim Bakanlığı’nın Hafızlık Yetiştirme ve Akademik Başarıyı Destekleme Projesi Seviye Belirleme Sınavı Kdz. Ereğli Fazlı Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirdi. Kdz. Ereğli’de ilk kez Kdz. Ereğli Fazlı Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirilen sınava farklı okullardan 80 öğrenci katıldı. Kdz. Ereğli Fazlı Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Leyla Köse Özyer sınava katılan öğrenciler, veliler ve sınavda görev alan eğitimcilere teşekkür etti. Özyer “Hafızlık Yetiştirme ve Akademik Başarıyı Destekleme Projesi Seviye Belirleme Sınavımızı hayırlısı ile yaptık. Sınava katılım oranı yüksekti. Misafir öğrencilerimize sürprizlerimiz de oldu. Güzel sonuçlar olur inşallah. Ereğli’de bu proje sınavını uygulayan ilk okul olmak bize nasip oldu Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği çerçevesinde gerçekleştirilen protokol gereği 4. sınıfı bitirecek öğrenciler bu sınava katıldılar. Okul idaresi ve öğrenci/veli üçgeni bağlamında isteyen öğrenci ve veli başvurularını yaptılar ve okulumuzda sınava girmeye hak kazandılar. Sınav sonuçları 10 gün içerisinde yayınlanacak ve bu öğrencilerimizden sınavda başarılı olanlar mülakat sınavına girmeyi hak edecekler. Kutlu yolun yolcularına selam olsun. Allah başarılarını daim eylesin. Bu süreçte hep yanımızda olan ve bizlere destek veren İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ve özellikle Şube Müdürümüz Vedat Sever ile bütün okul idarecilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.
Özyer ayrıca sınav sonuçlarının 10 gün içerisinde açıklanacağını ve başarılı olan öğrencilerin mülakata girmeye hak kazanacaklarını dile getirdi.

Yorumlar

Balık tutmak isterken canından oluyordu

27 Mayıs 2019 Pazartesi 13:10

Balık tutmak isterken canından oluyordu

Zonguldak'ta arkadaşıyla balık tutmak için kayalıklardan inmeye çalışan 2 arkadaş, az kalsın canından oluyordu.

Fener semtinde balık tutmak için arkadaşlarıyla birlikte kayalıklardan inen 55 yaşındaki Kemal Ceylan, dengesini kaybederek beton zemine düştü. Ceylan düştüğü esnada az kalsın arkadaşını da sürüklüyordu. Arkadaşı ise ayağı kayalıklara takılarak son anda düşmekten kurtuldu. Çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine ambulans ve AFAD ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen AFAD ekipleri kolundan ve başından yaralanan Kemal Ceylan'ı düştüğü yerden kurtararak ambulansla Atatürk Devlet Hastanesine götürdü. Öte yandan ayağı kayalıkları sıkışan Ceylan'ın arkadaşı ise AFAD ekipleri tarafından kurtarıldı. Yaralı Kemal Ceylan'ın iç kanama riski nedeniyle gözetim altına alındığı öğrenildi.

Yorumlar

Ağzına çelik halka sıkışan köpeğin imdadına AFAD yetişti

27 Mayıs 2019 Pazartesi 13:08

Ağzına çelik halka sıkışan köpeğin imdadına AFAD yetişti

Zonguldak'ta sokak köpeğinin ağzına sıkışan çelik halka, AFAD ekibi tarafından kesilerek çıkarıldı.

Kent merkezinde vatandaşlar bir köpeğin ağzına sıkışan çelik halkayla dolaştığını gördü. Vatandaşlar, köpeği İl Özel İdaresi Sokak Hayvanları Geçici Rehabilitasyon Merkezi'ne götürdü. Veteriner, halkayı çıkaramayınca AFAD'dan yardım istedi. Kliniğe gelen AFAD görevlileri, hidrolik pedal kesme aletiyle kestikleri çelik halkayı köpeğe zarar vermeden çıkardı. Sokak köpeğinin tedaviye alındığı öğrenildi.

Yorumlar

Hava ambulansı 1 aylık Elfin Ilgın bebek için havalandı

27 Mayıs 2019 Pazartesi 13:06

 Hava ambulansı 1 aylık Elfin Ilgın bebek için havalandı

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Merkezi Yeni Doğan Servisinde diyafram fıtığı teşhisi konulan 1 aylık Elfin Ilgın Demir bebek hava ambulansı ile Ankara'ya sevk edildi.

Zonguldak'ta ikamet eden Havva ve Soner Demir çiftinin 1 ay önce Elfin Ilgın adını verdikleri ilk çocukları dünyaya geldi. Bülent Ecevit Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Merkezi Yeni Doğan Servisinde tedavi altına alınan bebeğe diyafram fıtığı teşhisi konuldu. 1 ay boyunca hastanede tedavi gören bebeğin ileri derece tetkik ve tedavisi için Ankara Hacettepe Üniversitesi Çocuk Hastanesine sevk edilmesine karar verildi. 112 ekipleri hastaneden alarak sedyeye koydukları bebeği Kozlu ilçesindeki Kozlu Belediyespor'a ait sahaya geldi. Sağlık Bakanlığına ait hava ambulansı da stada iniş yaptı. Elfin Ilgın'ın annesi Havva ve babası Soner Demir çiftti, Elfin Ilgın hava ambulansına bindirildiği sırada gözyaşlarına hakim olamadı.
Hava ambulansında görevli sağlık ekipleri sedyeden aldıkları bebeği helikopterdeki küveze koydular. Bebeğe helikopterde ilk müdahalesini yapan ekipler, Ankara'ya hareket etti.

Yorumlar

45 yıllık hastalığından kurtardı, ilk meyvesini aldı

25 Mayıs 2019 Cumartesi 23:19

Ereğli Haber

45 yıllık hastalığından kurtardı, ilk meyvesini aldı

Kepez Mahallesi’nin köklü ailelerinden biri Karaarslanlar ailesinin bireylerinden Nuri Karaarslan uzun yıllardır hastalıklı olan Osmanlı Çileği’ni iyileştirerek bu yıl ilk verimi aldığını belirtti.

Ereğli Haber- Kepez Mahallesi’nin sevilen simalarından, Kepez Mahallesi Muhtarı Baki Karaarslan’ın amcası Nuri Karaarslan uzun yıllardır verdiği mücadele sonrasında Organik Osmanlı Çileği fidelerini 2018 yılında toprakla buluşturdu. Osmanlı Çileği’nin 45 yıllık hastalığından kurtularak bu yıl ilk meyvelerini verdiğini belirten Nuri Karaarslan mutluluğunu şu sözlerle paylaştı; “45 yıldır hastalıklı olarak kenarda köşede yaşamını sürdürüyordu. Çok uğraş verdim, netice alamadım. Allah’ıma şükürler olsun ki son çalışmam netice verdi. Hayırlı olsun. Görüntüde ki fideler ikili olarak Organik, 2018 dikimidir.

Yorumlar