"Kaza yapmadım, cart curt... falan filan..."

28 Mart 2017 Salı 19:36

"Kaza yapmadım, cart curt... falan filan..."

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde iki gün önce aracından uyuşturucu madde çıkan ve gözaltına alındıktan bir gün sonra serbest bırakılan genç kaza yaptı. Uyuşturucu kullandığı iddia edilen genç kaza yaptığının farkına varmazken polislere “Ben arabamı bu şekil çektim. Oturuyorum” şeklinde açıklama yapmaya çalıştı.

Olay Balı Mahallesi eski çöp depolama alanı mevkiinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Oytun Ö. (30) iki gün önce Kestaneci Mahallesi Çavdarlı mevkiinde aracından bonzai diye tabir edilen uyuşturucu madde çıkınca gözaltına alındı. Savcılık tarafından ifadesinin ardından serbest bırakılan Oytun Ö. 67 TJ 128 plakalı araçla bu gün saat 17.00 sıralarında su kanalına düşerek kaza yaptı. Vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri kaza hakkında bilgi almaya çalışırken ayakta durmakta güçlük çeken Oytun Ö. Polisleri kaza yapmadığına ikna etmeye çalıştı. Ambulansa binmek istemeyen ve tedaviyi reddeden Oytun Ö. "Bir şey söyleyeceğim. Ben arabamı bu şekil çektim. Oturuyorum Arkadaşımı bekliyorum. Arkadaşım Zonguldak'tan gelecek. Yolları tarif ediyorum. Falan filan cart curt. Araba buraya düşmedi. Biraz kaydı ağabey" dedi. Oytun Ö. Ayrıca “Benim tansiyonumu ölçeceğinize gidin yaşlıların tansiyonunu ölçün diyerek” polis ve 112 sağlık ekiplerine tepki gösterdi. Aracına binip gitmeye çalışan Oytun Ö. Polise direnince kelepçe takılarak ambulansa bindirildi. Oytun Ö’ye hastanede uyuşturucu testi yapılırken, polis kaza yapan aracı ise çekici ile olay yerinden kaldırdı.
Savcılık olayla ilgili olarak soruşturma başlattı.

Etiketler:

uyuşturucu , kaza ,

Yorumlar

"İlk günkü aşkla çalışıyoruz"

28 Mart 2017 Salı 19:09

"İlk günkü aşkla çalışıyoruz"

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediyesi Başkanı Gökhan Demirtaş, belediye meclis üyeleri ile birlikte mahallelerde ve sahilde devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, belediye meclis üyeleri ile birlikte mahallelerde devam eden çalışmaları inceleyerek mahalle sakinleri sohbet etti.
Gülüç’te şu anda Molla Ahmet Sokak, İbrahim Yalçın Caddesi ve Huzur Sokak’ta parke yol yapım ve yol genişletme çalışmalarının devam ettiğini dile getiren Demirtaş, bu yaz sezonunda Gülüç’te tüm ana yolların asfaltlanacağını söyledi. Demirtaş ayrıca bu yıl sonuna kadar Gülüç Beldesi içerisinde bozuk yol bırakmayacaklarını belirterek, tüm mahalle, cadde ve sokaklardaki yolların bitirileceğini ifade etti.
Gülüç sahilinde havaların ısınması ile birlikte çalışmalara hız verdiklerini belirten Demirtaş “Sahilimizin ilk etap çalışmalarını tamamladık. Yürüyüş yolları, ağaçlandırma ve çevre düzenleme çalışmalarımız devam ediyor. Kafeterya ve çay bahçesi inşaatına başladık. Yakın zamanda tamamlamayı planlıyoruz. Yine çocuk parkları ile ilgili zemin çalışmalarımızı bitirdik. Kısa süre içerisinde çocuk parklarının montajına geçeceğiz. Burada çok sayıda masal kahramanı da olacak. Gülüç sahiline Batı Karadeniz bölgesinin en büyük çocuk parkını yapıyoruz. Gülüç sahilimiz sadece Gülüç’e değil tüm bölgeye hitap edecek noktaya gelecek” dedi.
Gülüç Belediyesi yan tarafında ki alanda eski binaların yıkıldığını ve buraya park yapacaklarını anlatan Demirtaş “Burada eski binalar çirkin bir görüntü oluşturuyordu. Eski binaları yıktık ve çevre düzenleme çalışmalarına başladık. Buraya yaşlılarımızın, gençlerimizin, kadınlarımızın gelip oturabileceği içerisinde süs havuzu, oturma grupları olan güzel bir park yapıyoruz. Gülüç’ü güzelleştirmek için ilk günkü aşkla çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.
Başkan Demirtaş ayrıca daha yaşanabilir bir Gülüç için belediye meclis üyeleri, belediye çalışanları, muhtarlar ve Gülüç halkı ile birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi.

Etiketler:

gülüç , belediye , gökhan demirtaş ,

Yorumlar

“Evet çıkacağından hiçbir endişemiz yok”

28 Mart 2017 Salı 18:51

“Evet çıkacağından hiçbir endişemiz yok”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, referandum çalışmalarını Zonguldak il merkezinde sürdürdü. Çaturoğlu 16 Nisan’daki referandumda evet kararı çıkacağından hiçbir endişe duymadıklarını söyledi.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, partisinin Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman ve parti yöneticileri ile birlikte Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti ve Karaelmas Gazeteciler Cemiyeti’nin yanı sıra esnaf ziyareti yaptı. Çaturoğlu beraberindeki heyet ile daha sonra Meşrutiyet ve Mithatpaşa muhtarlığını, Merkez Zabıta Karakolu ve Kastamonulular Derneğine ziyaret gerçekleştirirken, akşam ise Çınartepe Mahallesinde düzenlenen ev sohbetine katıldı. Çaturoğlu son olarak Çınartepe Mahallesi Kiraz Sokak’ta vefat eden merhum Hasan Subaşı’nın ailesine taziyelerini iletti.
Ziyaretlerinde 16 Nisan'da yapılacak olan referandum çalışmaları hakkında bilgiler veren Milletvekili Çaturoğlu, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini anlattı, muhalefetin anayasa değişikliği ile ilgili doğruları söylemeyerek gerçekleri saptırmaya çalıştığını söyledi. Çaturoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na ‘Evet’ demesi çağrısında bulundu.

“Evet çıkacağından hiçbir endişemiz yok”
Milletvekili Çaturoğlu ziyaretlerinde yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Referandum sürecini en iyi şekilde geçireceğiz ve evet çıkacağından hiçbir endişemiz yok. 18 maddelik anayasa değişikliği kabul edilince, bunları çok yapıyorlar köylerde karşımıza çıkıyor, Efendim memleket Büyükşehir olacakmış. Büyükşehir olunca da köylerde ineklere, tavuklara vergi gelecekmiş, efendime söyleyeyim muhtarlar, mahalle muhtarları olacakmış. Hatta muhtarlıklar kalkacakmış diye hiç gerçekle alakası olmayan şeyler söyleniyor. Bu bir kanun işidir. Nasıl geçmişte 750 bin nüfus sınır getirilmişse ve bunu da meclis yapmışsa, bundan sonra da sınırı düşürmek ya da yükseltmek yine TBMM’nin yasa ile yapabileceği bir şeydir. Bu 18 maddelik tasarını içerisinde katiyetle böyle bir şey yoktur. Evet, Cumhurbaşkanının kararname çıkarma yetkisi vardır. Buda çok dardır, sadece bir takım düzenlemelerle ilgili geçerlidir. Kanun üstünde olamaz. Kanunu ilga edici olamaz. O düzenlemeyle ilgili bir kanun çıktığında kararname değil kanun geçerli olur. Yani insanların aklını bu kadar basit şeylerle karıştırıp ta oradan medet ummak çok yanlıştır. Bizim tasvip etmediğimiz şeydir. Tabiî ki halkımız bilinçlidir. Halkımız okuyor araştırıyor. Hiç kimse merak etmesin biz bu referandum sürecini en iyi şekilde geçeceğiz. Bizim evet çıkacağımızdan hiçbir endişemiz yok.”

“Haçlı seferleri devam ediyor”
Avrupa ülkelerinin son dönemlerde Türkiye’ye karşı sergiledikleri tavırlara değinen Çaturoğlu, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:
“Görüyorsunuz Avrupa’nın ve dünyanın birçok ülkesinin ülkemize karşı başlattığı bir taarruz var. Sanki haçlı seferleri bitmemiş devam ediyor. Bu zaten eskiden beri böyleydi ve 15 Temmuz’dan sonra çoğu ülke geçmiş olsun bile diyemedi. Biz Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, Hükümetinin yanındayız bile diyemedi. Şimdi çeşitli argümanlarla yine üzerimize geliyorlar Ekonomik argümanları kullanmaya çalışıyorlar. Diplomasi ve siyaseti kullanmak istiyorlar. Niçin Almanya ve diğer Avrupa ülkelerinin televizyonları Türkiye’yi kötülüyor. Niye Hollanda bakanımızın ziyaretini engelliyor, niye bir bakanımızı kendi toprağımız olan Rotterdam konsolosluğuna gitmesine müsaade etmez, niye İsviçre saldırıya başladı.”

“Almanya ziyaretimiz iptal edildi”
Geçen hafta sonu gurbetçilerin istekleri üzerine Almanya’da program düzenlendiğini, Cuma, Cumartesi ve Pazar günü gerçekleşmesi gereken programlara Almanya’nın tutumları nedeniyle katılamadığını anlattı. Çaturoğlu konuyla ilgili olarak “Biz geçen hafta yani Perşembe günü yola çıkarak Cuma, Cumartesi ve Pazar günü Almanya’da olacaktık. İki eyalette bizim programlarımız olacaktı. Özellikle hemşehrilerimiz talep etmişlerdi, ama maalesef Almanya’nın bu saldırgan tutumu karşısında ziyaretimiz iptal edildi ve gidemedik. Hemşehrilerimizle birlikte olamadık. Ama fark etmez, hemşehrilerimizin kalbi kulağı her şeyi hep beraberce birlikteyiz ve sürekli görüşüyoruz. Onun için yüzde en az yüzde 1955’lerle 1960’larla geçmemesi lazım ki içerideki ve dışarıdaki hainlerin cesareti kırılsın” şeklinde konuştu.

“Kimse propagandasını yalanlar üzerine kurmasın”
Referandum sürecinde ortaya atılan yalan ve iftiralara tepki gösteren Çaturoğlu, sahada ki çalışmalar sırasında en fazla bu sorunla karşılaştıklarını anlattı. Çaturoğlu konuşmasında “Hiç kimse propagandasını yalanlar ve iftiralar üzerine kurmasın ve bu çok yanlış. Sahada karşılaştığımız en büyük sorun bu. Mesela diyorlar ki diktatör mü olacak. En basit soru bu. Diktatör nasıl olacak, 2-3 senede bir vatandaşın önüne sandık koyan bir insan diktatör olabilir mi? Sonra biz bu düzenlemeyi bir kişi için yapmıyoruz ki, Erdoğan için yapmıyoruz ki herkes için bunu yapıyoruz. Bakın bugün sıkıntı olmayabilir yarın Erdoğan’ın görev süresi dolduğunda olmayacağının garantisi ne, onun için sistem bunu üretiyor ve bu kurumsallaşsın artık. Kim gelirse gelsin sistem bozulmasın. Devam etsin. Çünkü Türkiye’nin geldiği noktadan geriye dönüş imkanı yok. Artık Türkiye 15 Temmuz darbe teşebbüsüyle birlikte bir beka sorunu da olduğu ortaya çıkmıştır. Sayın Bahçeli’ye teşekkür ediyorum buna katkı vermesini en önemli sebeplerinden birisi budur. Yani buradan MHP’li arkadaşlarımıza da seslenmek istiyorum yani bu olumsuz propagandaya itibar edipte bu önemli dönemeçte asla ve asla görevlerini yapmaktan vazgeçmesinler. Çünkü bu ülkenin selameti için önemli bir partisidir MHP. Burada herkesin desteğine ihtiyacımız var. Cumhurbaşkanı iki kez seçilebiliyor. Beş beş on yıl, ondan sora bir daha seçilme imkanı yok çünkü anayasa böyle emrediyor. Vatandaşlarımız yalanlara kanmasınlar lütfen” dedi.
Çaturoğlu il başkanlığının öncülüğünde düzenlenen programların ardından parti yöneticileri ile durum değerlendirmesi yaptı.

Etiketler:

Faruk Çaturoğlu , EVET , REFERANDUM ,

Yorumlar

Metrelerce yüksekten balık avı

28 Mart 2017 Salı 18:40

Metrelerce yüksekten balık avı

Zonguldak'ta amatör balıkçılar, metrelerce yüksekliğe aldırış etmeden kayalıklarda olta ile balık avlıyor.

Zonguldak'ta hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte amatör balıkçılar, Fener Mahallesi'ndeki kayalıklara akın etti. Sabahın erken saatlerinden itibaren oltayla balık avlayan amatör balıkçılar, yüksekliğe aldırış etmeden balık tutuyor. Yüksekliği yer yer 50 metreyi bulan kayalıklardaki balık avı yürekleri ağza getiriyor.
Olta ile genellikle istavrit avlayan Ali Şükrü Birinci, "20 seneden beri buradayım. İstavrit ve mezgit avlıyoruz. Akşama kadar 2 ila 2.5 kilogram balık avlıyoruz. Şu anda balık yeni başladı. Mevsimi daha yeni açtı. Buraya alışkınız. Yabancı birisi geldiği zaman duramıyor. Özellikle yağmurda bu taşlar kaygan oluyor. Çok dikkat etmek lazım. En ufak bir dikkatsizlik ölümle sonuçlanabilir. Hep buradayız. Genellikle buraya geliyoruz. Sezonu olduğu zaman bol balık zamanı başka bölgelere giderek de oralardan balık avlıyoruz" dedi.
Olta ile balık avladıkları sırada denizden çok sayıda atık madde topladıklarını ifade eden Cengiz Bezir ise, "Pislik oluyor. Çuval, torba, odun, bidon gibi pislikler çıkıyor. Balık yerine bazen bunları avlıyoruz. Burası biraz tehlikeli ama biz alışkınız. Geçen yıl buradan bir arkadaş denize düştü. Dalga aldı onu. Biz de dikkat ediyoruz. Kenara fazla yaklaşmamaya çalışıyoruz. Tehlikeli olduğunu biliyoruz" şeklinde konuştu.

Yorumlar

“Muhalefet yalan konuşuyor”

28 Mart 2017 Salı 12:36

“Muhalefet yalan konuşuyor”

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır, Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve partisinin Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır ile birlikte; Ereğli’de Sivil Toplum Örgütü (STK) ziyaretlerinde bulundu.

AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, STK ziyaretlerinin ardından Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli ve İl Genel Meclisi Üyeleri ile birlikte Cemaller, Tepeören ve Elmacı köylerini ziyaret ederek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini anlattı, vatandaşlardan halk oylamasında ‘Evet’ oyu kullanmalarını istedi.

KADIN KOLLARINI DİNLEDİ

Milletvekili Hüseyin Özbakır, STK ziyaretleri öncesinde, partisinin Ereğli İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Yöneticileri ile bir araya gelerek halk oylaması çalışmaları hakkında bilgi aldı. Kadın Kolları Başkanı Şengül Albayrak ve Yönetim Kurulu Üyeleri, halk oylaması çalışmaları kapsamında gerçekleştirdikleri ev ziyaretlerinde kendilerine iletilen sorunlarla ilgili Özbakır’ı bilgilendirdiler. Özbakır’ın Kadın Kolları ile yaptığı toplantıda, Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Celal Yıldız da hazır bulundu. Özbakır, daha sonra Belediye Başkanı Uysal ve İlçe Başkanı Çakır ile birlikte Ereğli Din Görevlileri Yardımlaşma Derneği, Bayburtlular Derneği ve Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Aileleri, Dul ve Yetimler Derneği’ni ziyaret etti.

“MUHALEFET YALAN KONUŞUYOR”

Ziyaretlerde, Anayasada değiştirilmesi öngörülen 18 madde ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili açıklamalarda bulunan Özbakır; halk oylaması sürecinde muhalefetin yalan ve iftiralar içeren bir kampanya yürüttüğünü öne sürdü.

Özbakır, şunları kaydetti:

“Bizler, Anayasada değiştirilmesini öngördüğümüz 18 maddenin içeriklerini ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini anlatmak için sizleri ziyaret ediyoruz. Muhalefeti görüyorsunuz, bol bol yalan söylüyorlar. Vatandaşı, yalanlarla ikna etmeye çalışıyorlar.

Avrupa, her gün bir film çeviriyor. Teröristlere imkân tanıyorlar, bize imkân tanımıyorlar. Amaçları Türkiye’nin gerilemesi veya yerinde sayması. Koalisyonlu dönemlerde, ortalama 1 yıla bir hükümet düşüyordu. 1995 yılında Çiller’in kurduğu hükümet 24 gün sürdü. Artık illallah dedik. Bizim dönemimizde istikrar olduğu için hızlı bir kalkınma yaşadık. Koalisyon dönemlerinde ise hep yerimizde patinaj yaptık, zaten Avrupa’nın da istediği bu. Ekonomik yönden bizi vurmaya çalışıyorlar, terör yönünden de etrafımızdaki terör unsurlarını canlandırarak bizi vurmaya devam ediyorlar. Bizim amacımız, bunların karşısında dik durup, aynı Cumhurbaşkanımızın yaptığı gibi devam etmek. Bizim tek silahımız, kendi aramızdaki dayanışmamız. Biz yumruk gibi olursak, bizi bölemezler. Sadece 3. Havaalanını yapmamız, Almanya ve Hollanda’yı kudurttu. Çünkü onların ekmeğine engel olacağız.

Gelelim muhalefetin eleştirilerine. Anayasanın 1. Maddesine bağımsızlığın yanına tarafsızlığı da koyduk, buna da karşı çıktılar. Ne sakıncası varsa, bilmiyorum. ‘18 yaşında Milletvekili mi olur?’ diyorlar. 18 yaşındakilere seçme hakkı verdik, şimdi de seçilme hakkı veriyoruz. Bunlar herhalde zannediyorlar ki bütün Meclis 18 yaşında olacak. Akıllarında bu var herhalde. 18-25 yaş arası yaklaşık 9 milyona yakın gencimiz var. Bu yaş aralığında seçilen erkeklerin askerlik yapmayacağını söylüyorlar. Niye yapmasınlar? Seçilirlerse, askerlikleri ertelenir. Neymiş, emekli olacaklarmış. Nasıl emekli olacaklar? Yalan konuşuyorlar. Yaşları 60 veya 65 olmadan emekli olamazlar. Örneğin Özcan Vekilimiz, 24. Dönem seçilmişti, 25. Dönem seçilemedi emekli olamadı, daha yaşını doldurmadığı için bu dönem de emekli olamıyor. Bu nedenle yalan konuşuyorlar. Biz gençlerimize güveniyoruz. İlla 18 yaşında olması gerekmiyor, 22 olur, 24 olur. Askerde 20 yaşındaki adama 200 milyon dolarlık gemiyi emanet ediyoruz ama Milletvekili olduklarında güvenmeyeceğiz. Böyle bir şey olmaz, gençlerimiz çok donanımlılar. Bu dönem seçilme yaşı 25’di. Bir tane Vekilimiz vardı, Antalya Milletvekili Sena hanım. İki tane üniversite bitirmiş, bunlardan biri de dünyanın en meşhur üniversitesi Harvard üniversitesi. Avrupa’daki çalışmalarımızda bize öyle bir yardımcı oluyor ki aklınız durur.

550 Milletvekili 600’e çıkınca çok büyük masraf getirecekmiş. Kendileri 1995 yılında, nüfusumuz 59 milyon iken 450 Vekili 550’ye çıkardılar, bundan hiç bahsetmiyorlar. Nüfusumuz 80 milyona dayandı, 50 Milletvekilinin bize getireceği masraf, öyle söylenenler gibi büyük bir masraf değil. O CHP’li Vekil vardı ya posta gideri 2 milyon olan, onun o posta gideri bu vekillerin 3 aşlık maaşlarına denk geliyor. ‘Cumhurbaşkanını diktatör yapıyorsunuz’ diyorlar. Tarihte özgür ve bağımsız bir şekilde seçime giden diktatör görülmedi. Bizim seçimlerimizde kimse kimseyi ‘şuna oy ver, buna oy ver’ diye zorlamıyor. Cumhurbaşkanını seçersin, hükümetini kurar, meclis ayrıca kurulur. 5 sene içerisinde eğer karnesi iyiyse geçer not verirsiniz, karnesi iyi değilse ‘haydi sana güle güle’ dersiniz. Böyle bir imkânımız var. Böyle diktatörlük olur mu? Bütün bunlar muhalefetin iftirası ve yalanı.‘Hadi Tayyip Beyi anladık da ondan sonra bir deli gelirse ne olur?’ diyorlar. Merak etmeyin, 7 seçimdir bu millet Kılıçdaroğlu’nu seçmedi, Tayyip Beyden sonra da iyi bir adam seçer. Çünkü bizim insanımız siyaseti iyi bilir. 16 Nisan’da rejim değişmiyor, hükümet sistemi değişiyor. Meclis kanunları hazırlayacak, Cumhurbaşkanı da kararnamesiyle Bakanlar Kurulunu ve yardımcılarını atayacak ve hemen göreve başlanacak. Artık zaman kaybedecek halimiz kalmadı.”

UYSAL: “SİYASETTE YENİ BİR DÖNEM BAŞLAYACAK”

Ziyaretlerde konuşan Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Türk milletinin kararını 1 Kasım seçimlerinde verdiğini ifade ederek şunları söyledi:

“Koalisyon dönemlerini hepimiz biliyoruz. Peki, 7 Haziran’dan sonra ne oldu da halkın oyu yüzde 10 oranında değişti? Millet gördü, millet dedi ki ‘ülkem elden gidiyor, ülkemi yine bunlar koalisyona götürecekler, bundan dolayı 1 Kasım’da tek başına AK Parti iktidarını destekliyorum’ dedi ve tek başına iktidara tekrar getirdi. Bu millet aslında 1 Kasım seçimlerinde kararını verdi. Ben koalisyon istemiyorum, istikrar istiyorum, ülkemin kalkınmasını, büyümesini istiyorum dedi. Bunun için öncelikle çift başlılıktan kurtulmamız lazım. Kutuplaşmalar bitecek, siyasette yeni bir dönem başlayacak. Bu yüzden ülkemiz için, geleceğimiz için, çocuklarımız için, istikrar olsun diye, sürdürülebilir bir kalkınma için, refah için, büyüme için, seçimler 5 yılda bir olsun diye bizim bu sisteme 16 Nisan’da gideceğimiz halk oylamasında ‘Evet’ oyu vermemiz lazım. Çünkü bu bizim ülkemizin en önemli meselesi. Bu sistem bizim ülkemizin yeniden dirilişi, yeniden ayağa kalkışı ve yeniden şahlanışıdır. Oyumuzu nerede kullanırsak kullanalım, ‘Evet’ diyelim.”

ÇAKIR, “ÜLKEYİ YÖNETMEK İSTİYOR MUSUNUZ?” DİYE SORDU

Sivil Toplum Örgütlerine yapılan ziyaretlerde konuşan AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır da geçmişte yaşanan koalisyonları ve darbeleri hatırlatarak, Anayasa değişikliğine ilişkin şunları ifade etti:

“Bu Anayasa değişikliği şunu öneriyor, diyor ki ‘Ey Türkiye Cumhuriyeti milleti, devleti yönetmek istiyor musunuz?’ Siz yönetmezseniz faiz lobileri yönetecek, askerler yönetecek, medyacılar yönetecek, dış devletlerin içimizdeki hainleri, uşakları yönetecek. Bundan dolayı bundan sonra koalisyonsuz 5 yıl istikrarlı, seçimsiz bir döneme gidiyoruz. Bir Belediye Başkanı gibi, bir Muhtarlık gibi 5 sene seçim olmayacak, istikrar olacak. Hamdolsun iyi yoldayız, otobana çıktık, artık otobanda ikinci vites, üçüncü vites bizi kesmiyor. Hızlı karar almamız lazım. 60 gün güven oylaması için beklemeyeceğiz.Pazar günü seçim olacak, Yüksek Seçim Kurulu sonuçları onaylar onaylamaz, Pazartesi veya Salı günü hükümet görevine başlayacak. 16 Nisan’da aziz milletimizin devleti yönetme adına vereceği ‘Evet’ oylarıyla ülkemizde yeni bir çağ açılacağına inanıyorum.”

KÖY ZİYARETLERİ

STK ziyaretlerinin ardından AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli ve İl Genel Meclisi Üyeleri ile birlikte Cemaller, Tepeören ve Elmacı köylerini ziyaret etti.

“YETKİ MİLLETİN OLSUN”

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili köy sakinlerini bilgilendiren Çakır, köylerde yaptığı konuşmalarda özetle şunları söyledi:

“Bu bir siyasi parti seçimi değil. Burada AK Parti yok, MHP yok, CHP yok. Burada Cumhurbaşkanlığı sistemini halkın belirlemesi var. Ben bu hayırcıları anlamıyorum. Adam diyor ki ‘Ya biz yüzde 51 oy alamayız’. Neden? Millete havadan baktığınız için mi? Seçimlere 2 sene var, siz de çalışın. AK Parti 5 yapıyorsa ben 7 yapacağım deyin. O köprü yapıyorsa, ben daha iyisini yapacağım, iki katlı köprü yapacağım deyin. Bunlar bugüne kadar insanlığın menfaatine olan hiçbir şeye evet dememişler. 1. Köprüye evet dememişler, 2.’ye de dememişler, 3.’ye de dememişler, marmaraya da dememişler; hiçbir şeye evet dememişler. Bu yüzde 50’nin bir anlamı var, diyoruz ki Meclisin etrafını sarıp 500 milletvekilini korkutabiliyorsunuz, sıkıyorsa 80 milyon milleti korkutun. Hadi bakalım. O yüzden diyoruz ki yetki milletin olsun, hep birlikte kazanan Türkiye olsun. 16 Nisan’da hepinizden güçlü bir ‘Evet’ desteği bekliyoruz. Sesimiz Almanya’ya, Hollanda’ya, Afrika’ya, Amerika’ya kadar ulaşsın diyor, hepinize saygılar sunuyorum.”

KARAVELİ: “MAZLUMLAR İÇİN VAR OLMAMIZ LAZIM”

Köy ziyaretlerinde konuşan İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli de Türk milletinin hizmetin en iyisine layık olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Biz zor bir coğrafyada yaşıyoruz, burada ülke yönetmek ve güçlü kalmak çok zor. Allah’a şükür 15 yıldır başımızda Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lider var. Biz O’nun hikmetiyle, gücüyle, liderliğiyle bu coğrafyada güçlü bir şekilde kalmaya devam ediyoruz. Bizim, tüm dünya mazlumları için burada var olmamız gerekiyor. Biz bunu başaracak güçteyiz. Çünkü bizim milletimiz her zaman irfan sahibidir, vatanına, milletine düşkün insanlardır. Bundan yana şüphe olmadığı 15 Temmuz’da da görüldü. İnşallah 16 Nisan’da da halkımız bu bilinçle sandığa gidecek ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine güçlü bir şekilde ‘Evet’ diyecektir.”

Etiketler:

FATİH ÇAKIR , AK PARTİ , EVET , REFERANDUM ,

Yorumlar