"Kampüsün Kanında Hayat Var" kampanyası...

11 Mart 2020 Çarşamba 12:55

"Kampüsün Kanında Hayat Var" kampanyası...

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Spor Salonu'nda bu yıl 9. kez 'Kampüsün Kanında Hayat Var' isimli kan bağış kampanyası düzenlendi.

 Farabi Kampüsü Spor Salonu'nda bu yıl BEÜ ile Türk Kızılayı tarafından ortaklaşa olarak 9. Kampüsün Kanında Hayat Var kan bağış kampanyası düzenlendi. Programa Vali Erdoğan Bektaş'ın yanı sıra Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Türk Kızılayı Zonguldak Şube Başkanı Aydın Ergenç, protokol üyeleri katıldı. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın okunduğu programın açılış konuşmasını Kızılay Şube Başkanı Aydın Ergenç yaptı. Ergenç, kan bağışının önemine dikkat çekerek "Sağlıklı ve dinamik bir yaşam sürdürebilmemiz adına en anlamlı günlerden birini yaşıyoruz. İşinden ve özel yaşantısından ödün vermek pahasına gerek yatağındaki bir hastanın gerekse hasta yakınlarının acılarını ve sıkıntılarını dindirmek için yani, yeni hayatlar kurtarmak adına kan bağışında bulunuyoruz" şeklinde konuştu. 
BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı da 2012 yılından kan bağış kampanyası düzenlendiğini ve üniversitenin altın madalya ile ödüllendirildiğini hatırlattı. Çufalı, "Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 2012 yılından beri sürekli kan veriyor. Diğer kurumlara da öncülük ediyor. Geçen yıl 2000 ünite kanın üzerine çıkarak yeni bir rekor kırdık. Kızılay geçen yıl en fazla kan bağışı yapan kurum olarak Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'ne altın madalya ve berat takdim etti. Geçen yıldan itibaren artık limit koymuyoruz. Çünkü ne kadar yükseltirsek yükseltelim yine de o sayıyı aşıyoruz. Fakat kan vermek sürekli olan bir şey. Bir defalığına değil. O nedenle artık sembolik anlamda rakamlar konuluyor. Geçen yıl 2023 hedefini de bulduk. Bu yıl da yine 2 binin üzerinde bir hedefimiz var. Daha da fazla aşabiliriz ama belli bir sayıdan sonra artık rakam aşmanın çok fazla bir anlamı olmadığını düşünüyoruz" diye konuştu. 

"Türk Kızılayı milletimizin yardımseverliğini temsil ediyor" 
Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş da konuşmasında Türk Milleti'nin dünyada farklı bir imajı olduğuna vurgu yaptı. Vali Bektaş, sözlerini şöyle tamamladı: "Kızılay yarı resmi bir sivil toplum kuruluşu. Artık dünyanın her tarafında faaliyetleri var. Milletimizin hoşgörüsünü, cömertliğini, yardımseverliğini; gördüğü her düşkünü kaldırmasını temsil ediyor. Milletimizin yüzünü ak ediyor. O anlamda özellikle son dönemde ülkemizin yaptığı açılımlara paralel olarak Kızılay'ın açılımlarını memnuniyetle mutlulukla izliyoruz. Milletimiz adına Kızılay ile gurur duyuyoruz. Bizim Türk Milleti olarak insanlığa söyleyecek güzel sözlerimiz var. İnsanlığa katacak güzelliklerimiz var. Bazı ülkelerin, bazı milletlerin adı anıldığında aklımıza güzel çağrışımlar gelmez. Ortalama dünya insanının aklına da güzel çağrışımlar gelmez. Bizim ülkemiz ve milletimizin imajı öyle değildir. Dünyanın neresine giderseniz gidin. Miletimizin farklı bir algısı, farklı bir imajı vardır. Biz o algının torunlarıyız. Temsilcileriyiz. Onu daha iyi yerlere taşımak gibi bir görevimiz var. Kızılay bu işi hakkıyla yapıyor. Kendilerine teşekkür ediyoruz." 
Konuşmaların ardından protokol üyeleri fotoğraf sergisini gezdi. Panoya hatıra amaçlı boya ile parmak basan protokol üyeleri gönüllü üniversiteli gençler ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Kan bağış kampanyası da açılışın ardından başladı. İki gün sürecek olan kan bağış kampanyasında 2 bin ünitenin üzerinde kan bağışı hedefleniyor. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Kızılay , BEÜ

Yorumlar

Genç yaşında kanserden öldü...

10 Mart 2020 Salı 15:44

Genç yaşında kanserden öldü...

Zonguldak’ın Kozlu İlçe Belediyesinde Hukuk işlerinde çalışan 29 yaşındaki Emine Gök kansere yenik düştü. Annesi ile aynı kaderi paylaşan genç kızın ani ölümü herkesi yasa boğdu.

 Zonguldak Kozlu İlçesinde belediyede hukuk işlerinde görev yapan 29 yaşındaki Emine Gök mide kanserine yenik düşerek hayatını kaybetti. Emine Gök için Kozlu Aziziye caminde tören düzelendi. Törene, belediye çalışanları ve genç kızın sevenleri katıldı. Öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. Belediye çalışanı Emine Gök'ün annesi Neriman Gök'ün de bir buçuk sene önce aynı hastalıktan hayatını kaybettiği öğrenildi. 
Kozlu 19 Mayıs Mahallesi Muhtarı Hakkı Taşkın, gencin ölümünün herkesi yasa boğduğunu ifade ederek “Genç bir kardeşimizi kaybettik. Kendisi sevilen bir insandı ölümü hepimizi yasa boğdu. Yaklaşık 1 buçuk yıl önce aynı rahatsızlıktan annesi kaybettik. Mahallemizin sevilen insanlarındandı genç olması ayrı önem taşıyor. Allah rahmet eylesin ailesine sabırlar versin” şeklinde konuştu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Kozlu , Emine Gök , ÖLÜM , KANSER , ANNE , KIZ

Yorumlar

Tilkiler mahallesinde referandum gerçekleşti!

10 Mart 2020 Salı 13:35

Tilkiler mahallesinde referandum gerçekleşti!

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde referandum yapıldı.

 İlçeye bağlı Karapınar beldesi Güzeloğlu köyüne bağlı olan Tilkiler mahallesinde referandum gerçekleşti. Karapınar beldesine bağlanması için nüfus sayısının 500'i geçtiği Tilkiler mahallesi artık Karapınar beldesine bağlandı. Referandum sonucu Tilkiler mahallesi Karapınar beldesine bağlanarak yeni muhtarı seçildi. 
6'ncı Muhtarlık seçimleri yapılan Tilkiler mahallesinde 257 seçmenin bulunduğu sandıktan 243 oyu olarak tek seçmen Muhtar İsmail Aydın seçildi. Aydın, seçim sonrası oy kullanan herkese teşekkür etti. 
Karapınar Belediye Başkanı Necdet Dernek'in de katıldığı seçim sonrası mahalle sakinlerine ve esnafa hayırlı olsun ziyaretinde bulunuldu. 
Ardından Şehit Tolga Can Yılmaz’ın kabri ziyaret edilerek dualar okundu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , Tilkiler mahallesi , referandum , Karapınar beldesi Güzeloğlu köyü

Yorumlar

Fırtına otobüs durağını devirdi...

10 Mart 2020 Salı 13:29

Fırtına otobüs durağını devirdi...

Zonguldak Çaycuma ilçesinde yolcu bekleme durağı çıkan fırtınada devrildi.

 İlçenin Yeni mahalle Koru düzü caddesinde bulunan otobüs durağı sabaha karşı çıkan fırtına yüzünden devrildi. Yaklaşık bir saat süren fırtına da üniversiteye giden öğrencilerin beklediği durak rüzgara dayanamadı. Çaycuma belediyesinin yaptığı duraklar için de yer alan yolcu bekleme durağı sabaha karşı çıkan fırtına yüzünden devrilerek camları kırıldı. Otobüs durağında kimsenin olmaması can kaybını önledi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , Fırtına , durak yıkıldı , durak

Yorumlar

Murat Sesli polise teslim oldu

10 Mart 2020 Salı 13:17

Murat Sesli polise teslim oldu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Belediye Başkanı iken 2009 yılında yapılan çete operasyonuna dahil edilen Murat Sesli, Ankara’da polise teslim oldu.

2009 yılında dönemin AK Partili Belediye Başkanı Murat Sesli, TSO Başkanının da aralarında bulunduğu belediye meclis üyesi, avukat, gazeteci ve bazı işadamlarına “Çete” operasyonu yapıldı. Yargılandığı davadan 6 yıl 4 ay 20 gün hapis cezası alan Sesli, cezasının bir kısmını cezaevinde çektikten sonra serbest bırakılmıştı. Bir süredir firari olan Murat Sesli önceki gün Ankara’da polise teslim oldu. Sesli Çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak Ankara Sincan F1 Tipi Cezaevi’nde gönderildi.
2009 yılında Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı görevini yürüten AK Partili Murat Sesli, Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde de AK Parti Genel Merkezi tarafından aday olarak açıklanmıştı. Sesli, adaylığının açıklanmasından bir hafta sonra yapılan 'çete' operasyonuyla önce gözaltına alınmış, ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanmış ve seçimlere girememişti.
Murat Sesli, 'Çete' davasından yargılanıp 6 yıl 4 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılmıştı.

Yorumlar
  • Alpaslan türkeş
    10 Mart 2020 Salı 16:47

    Yasa geliyor