Huzur uygulamasında polis 23 bin TL ceza kesti

7 Eylül 2020 Pazartesi 09:23

 Huzur uygulamasında polis 23 bin TL ceza kesti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri, 6 nokta ve 15 bölgede yaptığı huzur uygulamasında uyuşturucu madde ve araması olan 2 şahsı yakaladı.

Polis uygulama sırasında kurallara uymayan araç sürücüleri ve iş yerlerine ise toplamda 23 bin 243 TL para cezası uyguladı.
Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri, 6 noktada sabit ve 15 ayrı bölgede seyyar olarak gerçekleştirdiği huzur uygulamasında 337 araç ve sürücü, 887 şahıs, 16 kahvehane, 12 dernek lokali, 8 park ve bahçe ile 2 internet kafede denetimler gerçekleştirdi. Uygulamada polis bir araçta uyuşturucu madde bularak 2 şahıs hakkında adli işlem başlatırken, adli makamlarca aranan 2 şahıs yakaladı. Polis ekipleri ayrıca 1 kahvehaneye ruhsatsız olması ve sigara içilmesinden, 4 kişiye sosyal mesafe ihlalinden, 1 toplu taşıma sürücüsüne ayakta yolcu almaktan, 3 sürücüye alkolden, 5 sürücüye ehliyetsizlikten, 3 araç sahibine ehliyetsiz olana araç kullandırmaktan, 2 sürücüye muhtelif maddelerden olmak üzere toplam 23 bin 243 TL para cezası uyguladı. Denetimlerde evrakları eksik olan 1 araç da trafikten men edildi. Polis ekiplerinin huzur uygulamalarının önümüzdeki günlerde de devam edeceği belirtildi.

Yorumlar
  • cüneyt
    7 Eylül 2020 Pazartesi 15:40

    bir akşam çavdarlı sokak sonunda posbıyık'ın evinin önündeki yokuşa 5 dakika uğrasınlar bunun 3 katı cezai işlem uygulayacak kişi bulurlar. sabaha kadar hiçkimse dokunmadan 15-20 araba alkol ve madde kullanıyor,kim dur diyecek burdakilere.!

Vali Tutulmaz bağımlılıkla ilgili düşüncelerini paylaştı

5 Eylül 2020 Cumartesi 15:11

Vali Tutulmaz bağımlılıkla ilgili düşüncelerini paylaştı

Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığında yapıldı.

Toplantıda, kurum ve kuruluşların 2020 Ocak-Temmuz döneminde yaptıkları çalışmalar ve istatistikler ile yapılması gereken çalışmalar değerlendirildi. Vali Mustafa Tutulmaz toplantıda yaptığı konuşmada bağımlılıkla mücadelede görüş, öneri ve tecrübelerini paylaştı. Tutulmaz, Madde bağımlılığının toplumsal bir sorun olduğunu, huzurlu bir toplumda yaşanmak isteniyorsa bu işle mücadele ederken, kamu kurum ve kuruluşlarının dikkatli, hassas ve duyarlı bir şekilde hareket etmelerinin ve her kurumun üzerine düşeni fazlasıyla yapması gerektiğinin önemine değindi, sivil toplum kuruluşlarının mutlaka işin içinde olmalarının gerekliliğini vurgulayarak bağımlılıkla mücadeleyi kararlılıkla sürdüren herkese teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Yorumlar

Takla atan araç karşı şeride geçti

5 Eylül 2020 Cumartesi 10:36

Takla atan araç karşı şeride geçti

Zonguldak’ta sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil takla attı. Araçta sıkışan imamın imdadına itfaiye ekipleri yetişti.

Edinilen bilgiye göre, kaza Ankara -Bartın karayolu üzerinde kaza meydana geldi. İddiaya göre, Çaycuma ilçesinde Saltukova istikametine gitmekte olan Mehmet İnce idaresindeki 06 AC 1188 plakalı otomobil, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu refüje çarptı. Çapmanın etkisiyle takla atan araç karşı şeride geçti. Kazada araçta sıkışan araç sürücüsü, Çaycuma itfaiye ekipleri tarafından sıkıştığı yerden çıkarıldı. Ayağı kırılan sürücüsü ambulansla Çaycuma Devlet Hastanesine kaldırıldı.
Kaza yapan Mehmet İnce’nin Çaycuma ilçesi Saltukova beldesi Hacılar köyünde imam olarak görev yaptığı öğrenildi.

Yorumlar

Covid-19 denetimi gerçekleştirildi

5 Eylül 2020 Cumartesi 10:19

Covid-19 denetimi gerçekleştirildi

Devrek ilçesinde koronavirüs nedeniyle denetimler gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanlığının 81 İl Valiliğine gönderdiği genelge çerçevesinde Devrek’te faaliyet gösteren kahvehane ve çay ocakları ile berber ve kuaförlerde denetimler gerçekleştirildi.
Devrek Kaymakamı Ümit Altay başkanlığında yapılan denetimlerde iş yerlerinde maske, mesafe ve hijyen kurallarına riayet edilip edilmediği konularında denetimler gerçekleştirildi. Konu ile ilgili açıklama yapan Kaymakam Altay,” Yurt genelinde hayata geçirilen denetimleri oluşturulan heyet ile birlikte ilçemizde gerçekleştirdik. Yapılan denetimlerde İş yeri sahiplerinin kurallar uyduğu görüldü ancak sokaklarda gezen bazı vatandaşlarımızın bu kuralları adeta yok saydığını görmekteyiz. Devrekli vatandaşlarımızdan mesafe, maske ve hijyen kurallarına uymalarını özellikle rica ediyorum” diye konuştu.
Denetimlerde Kaymakam Ümit Altay’ın yanı sıra Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Paçacı ile diğer bazı daire amirleri hazır bulundu.

Yorumlar

İHA muhabirine THK'dan teşekkür belgesi

4 Eylül 2020 Cuma 20:29

İHA muhabirine THK'dan teşekkür belgesi

Türk Hava Kurumu (THK) Kdz. Ereğli Şube Başkanı Abdullah Hasçelik, çalışmalarına verdiği desteklerden dolayı İhlas Haber Ajansı Kdz. Ereğli Muhabiri Vedat Kılıç’a teşekkür belgesi verdi.

THK Kdz. Ereğli Şube Başkanı Abdullah Hasçelik yönetim kurulu üyeleri Nahit İnel ve Recep Akdeniz ile birlikte İHA Kdz. Ereğli Muhabiri Vedat Kılıç’ı ziyaret etti. Yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler veren Hasçelik, Türkiye genelinde en başarılı şubelerden biri olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Yapacakları ve yapılan çalışmaların geniş kitlelere duyularak başarı elde edilmesinde basın kuruluşlarının büyük öneme sahip olduğunu dile getiren Hasçelik “İhlas Haber Ajansı olarak sizlerde bu güne yaptığımız tüm çalışmalarımıza destek oldunuz. Çalışmalarımıza verdiğiniz katkılardan dolayı sizlere bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.
Hasçelik THK Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşçı tarafından imzalanan teşekkür belgesini daha sonra İHA Kdz. Ereğli Muhabiri Vedat Kılıç’a teslim etti.

Yorumlar