'Her türlü tedbir alındı'

26 Haziran 2020 Cuma 15:40

'Her türlü tedbir alındı'

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi Göktepe Mahallesi mevkisinde bulunan Sevgi, Barış, Dostluk Plajı ve Mesire Alanı’nda bulunan kumsal özel araçla temizlenerek halkın kullanımına açıldı.

Eski Erdemir Plajı’nı da alarak ‘Barış Plajı’ adı altında halkın kullanımına ücretsiz olarak açan Belediye, 2 kilometrelik plajda kumsal temizliği yaptı. Bölgede nadir olarak kullanılan kumsal temizleme aracıyla taşlar temizlendi, kumsal çıplak ayakla yürümek isteyenler için cam kırığı gibi kesici materyallerden arındırıldı.
Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Sevgi, Barış, Dostluk Plajı ve Mesire Alanı’nda pandemi koşullarına göre her türlü tedbirin alındığını belirtti. Mesire alanında yapılan ağaçlandırma çalışmalarıyla birlikte bölgenin en iyi, en yeşil plajı haline geldiğini söyleyen Başkan Posbıyık, “Sevgi, Barış, Dostluk Plajı ve Mesire Alanı’na sadece Ereğli değil tüm bölge halkımız ilgi gösteriyor. Batı Karadeniz'in en güzel plajı burada. Böyle bir kumsal hiç bir yerde yok. Kumsalı da temizlettik. Hem yeşil hem deniz. Bölgenin en iyi, en yeşil plajı oldu. Halkımız rahat bir sezon geçirsin istiyoruz” dedi.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , belediye plaj , temizliği ,

Yorumlar

'Devletimizin köylerdeki temsilcisi sizlersiniz'

26 Haziran 2020 Cuma 15:22

'Devletimizin köylerdeki temsilcisi sizlersiniz'

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz; Gökçebey Kaymakamı Oğuzhan Erdi Atak’ ı ziyaret ederek ilçenin genel durumu hakkında brifing aldı.

Ardından Köy ve Mahalle Muhtarlarıyla ayrıca Kurum amirleri ile bir araya gelerek kendilerinden beklentilerini sıraladı. Muhtarlara önem verdiklerini vurgulayarak ‘’Devletimizin köylerdeki temsilcisi sizlersiniz, vatandaşlarımıza her alanda en iyi hizmeti vermek için bu görevlerdeyiz. Verilen hizmetlerin kalitesini sizlerde takip edin, Kamu kaynaklarını etkin ve verimli kullanmak görevimiz ve sorumluluğumuzdur’’ dedi. Muhtarlardan gelen talepleri takip edeceğini belirterek ‘’Bana 24 saat ulaşabilirsiniz’’ dedi.
Vali Tutulmaz, daha sonra vatani görevini yaparken şehit olan şehit Burak Saraçlı’ nın annesi Fatime Saraçlı ve babası Kamil Saraçlı’ yı Gökçebey Hacımusa Köyü’ndeki evlerinde ziyaret etti. Şehidin kabrini de ziyaret eden Vali Tutulmaz köy meydanında vatandaşlarla sohbet etti. Yöresel Herkime evinde ve Süzek Kanyonunda da incelemelerde bulunan Vali Tutulmaz, Namazgah Köyü Alimler Mahallesindeki beton döküm çalışmasını izledi, yetkililerden bilgi aldı.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , kdzereğli haber , vali tutulmaz ,

Yorumlar

“Çay 1 TL olacak”

26 Haziran 2020 Cuma 14:48

“Çay 1 TL olacak”

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi eski su ürünleri bölgesinde modern tarzda, ucuz ve kaliteli hizmet verecek ‘Halk Kafe’ yapımı çalışmalarına başladı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, çayın 1 liradan satılacağı ve diğer kafelere de örnek olacağını söylediği kafeye ‘Halk Kafe’ adını verdiklerini söyledi.

Başkan Halil Posbıyık, beraberinde başkan yardımcıları ve ilgili daire müdürleriyle çalışmaları yerinde inceledi, brifing aldı. Yaz ayları bitmeden çalışmaların tamamlanması talimatını veren Başkan Posbıyık, Ereğli halkına modern tarzda, ucuz ve kaliteli bir mekan kazandıracaklarını söyledi.

“Çay 1 TL olacak”
‘Halk Kafe’de çayın 1 liradan satılacağını ve Belediye olarak işleteceklerini açıklayan Başkan Posbıyık, şunları söyledi; “Öncelikle Su Ürünleri lafını kaldırıyoruz buraya ‘Halk Kafe’ adını veriyoruz. Burası halkın kafesi olacak. Kdz. Ereğli halkının ve çevreden gelen misafirlerimizin en beğendiği mekan. Denize sıfır çok güzel bir mekan. Modern bir proje yaptık. Titizlikle hazırlanan bu projeyi yaklaşık 2 milyon civarında ihaleye çıkardık. Sözleşme bitim tarihi Eylül 10. Ancak müteahhit daha önce bitirebilir. En yakın zamanda halkımıza yeni ürünlerle, yeni içecek malzemeleriyle çayın da 1 liradan satılacağı, modern bir şekilde sunumda bulunacağız. Halk Kafe sadece Ereğli halkına hizmet açısından değil, aynı zamanda çevredeki kafelere de örnek olacak, yenileşmeye gitmelerini sağlayacak. Buraya çok modern bir kafe yapıyoruz. İnşallah halkımızla birlikte açılışımızı yapacağız, birlikte çayımızı içeceğiz. İşletmeciliğini Belediye yapacak. Personelimiz çalışacak. Çay ocakları ve yeme içme bölümünde de belediye elemanları hizmet edecek. Halkımıza ucuz çay ikram edeceğiz. Bundan evvelki fiyatların aynısı olacak. Projemizi kışın da kullanabileceğimiz şekilde hazırladık. Açıp, kapanan cam mekanlar olacak. Manzarayı kesmeyecek şekilde proje hazırlandı. Yaz, kış burada hizmet devam edecek. Halkımıza şimdiden hayırlı olsun.”

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , kdzereğli haber , halil posbıyık , çay bahçesi ,

Yorumlar

Yusuf Ziya Odabaş Erdemir'e geldi...

25 Haziran 2020 Perşembe 18:27

Yusuf Ziya Odabaş Erdemir'e geldi...

Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Odabaş’ın, Kdz. Ereğli ilçesinde kurulu bulunan Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’ndaki (Erdemir) iş yeri temsilcileri ile bir araya geldiği bildirildi.

Türk Metal Sendikası Ereğli Şubesinin sosyal paylaşım sitesinde yer alan bilgilerde, Odabaş’ın, Erdemir Göztepe tesislerinde Türk Metal Şube Başkanı Metin Ercan, Şube Yöneticileri, İş Yeri Baştemsilcisi ve iş yeri temsilcileri İle bir araya geldiği yemekte Türk Metal Lideri Pevrul Kavlak’ın selamlarını ilettiği belirtildi.
Korona Virüs (Covid-19) süreci başta olmak üzere, Kıdem Tazminatı Fonu ile bölgesel konuların gündeme geldiği ve görüş alış verişinde bulunulduğu anlatılan açıklamada, “Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcımız Sayın Yusuf Ziya Odabaş’a ziyaret ve aktarmış olduğu bilgilerinden dolayı teşekkür ediyor, emeğin mücadelesinde bizlere ışık olmasından dolayı onur duyuyoruz” denildi.

Yorumlar

Demirtaş son noktayı koydu... "Kavga etmeden bitireceğiz"

25 Haziran 2020 Perşembe 18:11

Demirtaş son noktayı koydu... "Kavga etmeden bitireceğiz"

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş partisinin Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ile birlikte düzenlediği basın toplantısında Erdemir’in alanının endüstri bölgesi yapılması konusunun kavga gürültü etmeden masada bitirilmesi gerektiğini söyledi.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş, AK Parti Kdz. Ereğli ilçe Başkanlığı binasında İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol ve Ereğli Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Kumaş’ın katılımı ile düzenlenen basın toplantısında Erdemir’in alanının endüstri bölgesi ilan edilmesi konusunu değerlendirdi. Gazetelerde kendisinin söylediği iddia edilen sözlerin doğru olmadığını ifade eden Başkan Demirtaş, bu işin kavga gürültü olmadan masada bitirilmesi gerektiğini söyledi. Demirtaş konuşmasında “Olaya ismimiz karıştı, karışması da güzel bir olay, çünkü biz Ereğli, Gülüç’ün menfaatleriyle ilgiliyiz. Sanayi bakanımız Mustafa Varank’tan görüşme talep ettik, kaymakamımız, TSO Başkanımız, Ereğli Başkanımız ve İlçe Başkanımızla oraya gittik. Olay son zamanlarda çarpıtıldı. Buna hiç gerek yoktu. Bakanımız bizi çok iyi karşıladı, oradan güler yüzlü şekilde ayrıldık. Bakanımız bunların olmayacağını, masada bizlerin de olacağını söyledi. Erdemir’in gelişmesini biz de isteriz. Ama bakanımız dedi ki masada siz olmadan olmayacak, bu işi ağabey kardeş gibi çözeceğiz dedi. Vekillerimiz bizim vekilimizdir. Kavgaya gürültüye niyetimiz yok. Belediyemizin millet bahçesi için 5 milyonluk destek Erdemir’den verilebilir mi diye sordum. Bu benim doğal hakkımdır, ilçe başkanımızla, Ahmet Çolakoğlu vekilimizle beraber gittik. Gülüç’e orman arazisinden bir kısım tahsis ettiler. Ben sadece Erdemir 5 milyon yardım edebilir mi diye sordum, Üç milyon versin, Ereğli’yi satın demedim. Cevher tozu Gülüç bölgesinde. Ereğli’ye kimsenin sırtının dönmek lüksü olmayacağını, biz iktidar partisi ve belediyesi olarak elimizi taşın altına koyacağız. Yarınlara güzel bir yer bırakmak için Erdemir de işin içinde olmalı. Bunun için bakanımıza gittik. Randevuyu alan ilçe başkanımızdır. Teşkilat olarak bunu Cumhurbaşkanımıza iletecek gücümüz var. Gerekli açıklamaları ilçe başkanımız yapacak. Biz değerlerimize sahip çıkacağız ama bunu kavga gürültü etmeden masada bitireceğiz.” dedi.


“Ereğli’de istihdamın artırılmasından yanayız”
Erdemir’in endüstri bölgesi talebinin yaklaşık 9 aydır süren bir konu olduğunu ifade eden AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır konunun Ereğli ve Erdemir’in menfaatleri doğrultusunda çözüme kavuşturulacağını dile getirdi.
Çakır, “Bizler tabii ki Erdemir’in ilçemizde yatırım yapmasını istiyoruz. Biz Erdemir’le olan görüşmelerimizde, bakanımızla olan görüşmemizde taleplerimizi şöyle belirtmiştik. Birincisi, buradaki belediyelerimiz, halka bundan önce bütçelerine koyduğu bir gelir rakamı var. Bununla halka hizmet ediyorlar. Bu Ereğli halkının hizmetine kullanılacak bir para Ereğli bir gelir kaybına uğramasın dedik.
İkincisi, çevre ve insan sağlığını ön plana alacak bir komisyon kurulmalı, bu komisyona Ereğli’den kamuoyunda bilinen 3 kişi bu komisyonda olursa, çevreye ve insan sağlığına gereken değer verilirse eyvallah dedik. Üçüncüsü, yeni istihdam yapılsın, bunda işçi alırken lütfen ama lütfen diyoruz, Ereğli’de ikamet eden veya nüfus kütüğü Ereğli’de olan ve iş aramak için dışarıya gidenlere öncelik verilsin. Biz Karabük’e iki arkadaşımızı işe koymak için idare meclisi başkanıyla konuştuk. Taşerona alabiliriz ama kadroya alamayız, sözleşmemizde Karabük nüfusuna kayıtlı olmasına dair bir madde var dedi. Ereğli’de ne var? Ereğli’de bu olsaydı, Ereğli’de beş sene ikamet etmiş olma, anne babası Ereğli’de yaşıyor olma, nüfus kütüğü Ereğli’de olma şartı konulsaydı biz bugün bunları konuşmuyor olurduk. Dördüncüsü, biliyorsunuz Erdemir’in Emlak vergisi var. Belediye ödediği var, içeride hazine arazileri için ödediği ecrimisil bedeli var. Ecrimisille ilgili taktir devletimizindir. Ereğli olarak talebimiz, tel örgülerin dışında kalan stadyum, kapalı spor salonu, kültür merkezi, lojmanlar, hayvan pazarı gibi arazilerin takas yapılması, hazineye aktarılması, içeridekilerin Erdemir’e, dışarıdakilerin ise devlete aktarılması ve ileride Ereğli halkının ihtiyaçları doğrultusunda üstüne yatırımlar yapılabilmesi için Ereğli’ye verilmesidir. Bizim istediklerimiz bunlardır. Hamdolsun, bu süreci elbirliğiyle taşıdık. O anlamda süreci başarılı yürüttüğümüze inanıyorum” şeklinde konuştu.
Çakır, Erdemir’in alanının endüstri bölgesi ilan edilmesine şartlar yerine getirildiği takdirde karşı olmadıklarını sözlerine ekledi. Çakır toplantıda hükumetin ilçede devam eden yatırımları hakkında da bilgiler verdi.

Yorumlar