"Halkımız kötü insanı cumhurbaşkanı seçmez"

28 Ocak 2017 Cumartesi 18:15

Ereğli Haber

"Halkımız kötü insanı cumhurbaşkanı seçmez"

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen İlçe Divan Kurulu toplantısında konuşan AK Parti Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır, muhalefetin yeni anayasa değişikliği ile ilgili ‘rejim değişiyor, diktatörlük geliyor’ şeklindeki eleştirilerine yanıt verdi. Özbakır “Cumhurbaşkanını halk seçecek. Beğenmezse bir daha seçmeyecek. İki dönem ve en fazla 10 yıl görev yapacak. Bunun neresi diktatörlük” dedi.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı tarafından 2017 yılı Ocak ayı İlçe Divan Kurulu toplantısı Gülüç Büyük Anadolu Otel’de düzenlendi. AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ali Kemal Karaca’nın Divan Başkanlığı’nı yaptığı toplantıya AK Parti Zonguldak milletvekili Hüseyin Özbakır, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, partisinin eski ilçe başkanları ve kademe başkanları ile bazı partililer katıldı.
AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, teşkilat olarak her seçime olduğu gibi anayasa değişikliğini öngören referandum da hazır olduklarını ve çalışmalara başladıklarını söyledi. Çakır, hedeflerinin referandumda Türkiye ortalamasının üzerinde bir sonuç beklediklerini ifade etti. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ile Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, yeni anaysa değişikliği ile Türkiye’nin yoluna daha hızlı adımlarla devam edeceğini belirterek, referandumda evet çıkması için var güçleri ile çalacaklarını belirtti.
AK Parti Kdz. Ereğli Kurucu İlçe Başkanı Muhammet Köse’de bu referandumun daha önceki tüm seçimlerden daha önemli olduğu u belirterek, milletin oylamada Türkiye’nin daha ileriye gitmesine yada mevcut yerinde kalmasına karar vereceğini anlattı.
Özbakır ; “Meclisteki çalışmalardan dolayı seçim bölgesine çok sık gelemiyoruz”
Konuşmasının başında seçmenlerin kendilerine yönelik olarak ‘Seçimden seçime geliyorsunuz’ şeklindeki eleştirilerine yanıt veren AK Parti Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır ise meclisteki yoğun çalışmalardan dolayı seçim bölgesine gelemediklerini anlattı. Özbakır konuşmasında “Bazı gittiğim yerlerde bize ‘Seçim zamanı geliyorsunuz’ diye söylüyorlar. Referandum zamanında geliyorsunuz, onun dışında gelmiyorsunuz. Geçenlerde ben bir caddede dolaştım. O zaman seçim falanda yoktu, onlarında hoşuna gitti. Onlara şunu anlattım; “meclisin çalıştığı dönemlerde bizlerin sizin yanınıza gelme şansımız yok”. Sebebi de o meclisin çalışabilmesi için bizim 184 kişi en az orada olmamız lazım. Muhalefet 134 kişi, 4’e ayrılıyorlar, onlara 34 kişi yetiyor. 30 kişi habire orada kalıyor. Eleştirme, yoklama başka bir şey yaptıkları yok. Onlar sizin yanınıza gelebilirler. Onlar, oraya da gelmiyorlar. Bizim gelme şansımız az, bunu lütfen anlayın. Gelip te sizinle konuşacak vakit yok. Ama siz bize her zaman ulaşıyorsunuz. Telefonlarımız her zaman açık. Daha bu gece 12’de Alaplı’nın köyünden bir bayan aradı beni, hastası vardı. Onunla ilgilendim. Tabi siz bunları göremiyorsunuz. O nedenle ben ‘Sadece seçim zamanlarında geliyorsunuz’ lafını ben sevmiyorum.” Dedi.
“HDP ile CHP iş birliği halinde karşı çıkıyor”
Yeni anayasa değişikliğini öngören maddelerin mecliste görüşülmesi sırasında HDP ile CHP’nin iş birliği halinde karşı çıktığını ifade eden Özbakır, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye ise teşekkür etti. Özbakır konuşmasında şunları söyledi; “Aralık ayında yoğun geçen bütçe çalışmalarının ardından anayasa değişikliği teklifi geldi. MHP Genel başkanına teşekkür ediyorum. Gerçekten yanımızda durdu. HDP ile CHP iş birliği halinde bu olaya hep karşı çıktı. Muhalefetin bizi eleştirdiği en büyük konu “Rejim değişiyor, diktatörlük geliyor.” Ülkemizin düşmanları içerden ve dışardan ülkemizi batırmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Ama bunu kesinlikle başaramayacaklar. Bu tasarıyı biz MHP ile birlikte hazırladık. Burada yasama ve yürütmeyi ayırıp, dikkat edin rejimi değiştirmiyoruz; sadece hükumet sistemini değiştiriyoruz. Burada diktatörlükte yok. Bu gün Tayyip Bey var, yarın bir başkası da olabilir. Gelen seçimle gelecek. Halk icraata bakacak, beğeniyorsa bir daha seçecek, beğenmiyorsa seçmeyecek, başka birisi gelecek. Burada son söz milletindir. Mecliste yaşananları izlediniz; önce kürsünün etrafını çevirip kürsüyü devirdiler. Sonra Genel Başkan Yardımcımız Fatih beye yaptıklarını beliyorsunuz. Muhammet Balta’nın ayağını ısırdılar. Her oylamada heyecan yaşıyoruz; acaba bu sefer ne filim çevirecekler? Oy kullanma kabininde oylamayı geciktirmek için 18 dakika kalan var içeride. Bunlar çocukça işler. Çok sabır gösterdik, bunların hepsini aştık.”
“Halkımız beğenmediği kişiyi cumhurbaşkanı seçmez”
Anayasa değişikliği paketinde yer alan maddelerle ilgili olarak ta bilgi veren Özbakır sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Muhalefet belki hükumet sisteminin değişmesine karşı çıkabilir. Çünkü belki de bir daha hiç hükumete giremeyecekler. Ama 18 yaşında milletvekili seçilmeye de, milletvekili sayısının 550’den 600’e çıkarılmasına da karşı çıkıyorlar. Yargının bağımsız olmasının yanında, tarafsız olmasında ne sakıncası var? HSYK’nın yapısı değişti, askeri mahkemeler kaldırıldı. Cumhurbaşkanına kararname çıkartma yetkisi verildi. Bu kararnameler sadece idari konularda olacak. Bakanlıklar konusunda ve atamalar konusunda yetki veriyor. Meclis yürütmeden ayrı olarak sadece yasa çıkaracak. Cumhurbaşkanına siyasi konular, temel hak ve hürriyetlerle ilgili kararname çıkarma yetkisi verilmedi. Meclis Cumhurbaşkanını düşürebiliyor, Cumhurbaşkanı meclisi fesih edebiliyor. Ama birinden biri bunu yaptığında ikisi birden seçime gidiyor. Karşılıklı dengeler konuluyor. Zaten bu sistem MHP ile anlaşılarak yapıldı. Bunları halkımıza iyi anlatmamız lazım. Artık 1, 2, 3. Vitesle değil de 5. Vitesle gideceğiz. Kararlar seri alınacak ve seri uygulanacak. Eğer halkımız Cumhurbaşkanını beğenmezse bir sonraki seçimde değiştirir. Bunun neresi diktatörlük? Zaten gelen iki dönem, en fazla 10 sene yapabilecek. Şu gelebilir, bu gelebilir diye yorumlar var. Merak etmeyin bizim insanımız kötü insanı seçmez. Seçimini yapar, layık olanı oraya getirir. Cumhurbaşkanımızın arkasındayız. Uzun bir süre sizlere hizmet etmeye devam edeceğiz.”
Özbakır son olarak taşeronlarla ilgili yasanın referandum oylamasına kadar çıkamayacağını ancak üzerinde çalışıldığını ve mutlaka çıkartılacağını belirtirken, maden şehidi aileleri ilgili yasanın ise son bahara doğru ele alınacağını vurguladı.
Özbakır’ın konuşmasının ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.

Etiketler:

Zonguldak , AK Parti , İlçe Divan , Hüseyin Özbakır , Hüseyin Uysal , Fatih Çakır , Bayram Başol

Yorumlar

Murat Boz'a 'Hayırsız evlat' dedi

27 Ocak 2017 Cuma 18:09

Murat Boz'a 'Hayırsız evlat' dedi

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş Burak Yılmaz’ın çağrısı üzerine sosyal medya üzerinde yayınladığı video ile anayasa değişikliği teklifine ‘Evet’ diyen ünlü pop müziği sanatçısı Murat Boz’u hayırsız evlat olmakla suçladı. AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ise Murat Boz’a memleketi Ereğli’den hiçbir tepki olmadığını belirterek kendisini tebrik ettiğini söyledi.

Çin'in Beijing Guoan takımının formasını giyen Burak Yılmaz Anayasa değişikliğini öngören referandum öncesi sosyal medya üzerinde başlayan ‘Evet’ kampanyasına katılarak "Güçlü bir Türkiye için ben de varım. Murat Boz kardeşim sen de var mısın?" sözlerini içeren videosunu paylaştı. Ünlü şarkıcı Murat Boz’da Burak Yılmaz’ın çağrısı üzerine sosyal medya üzerinden kendisi çektiği ve "Burak selam, çağrını aldım. Güçlü bir Türkiye için ben de varım. Abdülkadir sen de var mısın?" sözlerini içeren video paylaştı.
“Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili bir itirazımız yok”
Kdz. Ereğli ilçesinde doğup büyüyen ünlü şarkıcı Murat Boz’un bu paylaşımına sinirlenen hemşehrisi CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş ise kendisini hayırsız evlat olmakla suçladı. Konuşmasında anayasa referandumunu eleştiren Demirtaş “Türkiye’nin 93 yıllık rejimi değiştirebilecek bir anayasa değişikliğini referanduma götürme kararı aldı meclis. Anayasalar tabi ki değiştirilebilir, kutsal metinler değillerdir. Ancak, Anayasalar toplumsal mutabakatla ve uzlaşmayla gerçekleşir. MHP’nin küçük bir desteği ile bir anda Türkiye’nin gündemine geldi ve bu anayasa taslağı halktan gizlenerek geçirilmeye çalışıldı. Dolayısıyla bu toplumsal mutabakatla gelen bir anayasa teklifi değil. Millet meclisini tabelaya dönüştüren, milletvekillerini bankamatik memuru haline getiren, hiçbir işlevi olmayan kurum haline getiren bir teklif bu. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili bir itirazımız yok. Milletimizden onay alan herkes bu yetkilere sahip olacak. Ama Allah geçinden versin Sayın Erdoğan’da bir fani. O’da bir gün hak vaki bulacak. Ondan sonra ne olacak? Burada bizim eleştirdiğimiz kişi değil, Sayın Erdoğan değil. Biz sistemi ve rejim değişikliğini eleştiriyoruz” dedi.
Murat Boz’a ‘Hayırsız evlat’ suçlaması
Kdz. Ereğlili Murat Boz’un anayasa değişikliği teklifini desteklemesine tepki gösteren CHP Milletvekili Demirtaş, kendisini hayırsız evlat olmakla suçladı. Demirtaş konuşmasında “Şimdi böylesine önemli bir değişiklik konuşulurken sanat ve spor dünyasından bazı sporcu ve sanatçılar ‘Evet’ oyu vereceklerini açıkladılar. Bunlardan biriside bizim Ereğlili hemşerimiz Murat Boz. Kendisini başarılı, tüm Türkiye’ye kendisini kabul ettirmiş sevilen bir sanatçı. Fakat ailesine baktığımızda Murat Boz’un babası sosyal demokrat, cumhuriyetçi, Atatürkçü bir baba. Annesine baktığımızda; öğretmen bir anne. Bu güne kadar binlerce cumhuriyetçi, Atatürkçü, demokrasiye bağlı öğrenciler yetiştirmiş bir anne. Böyle bir anne ve babanın evladının biz ‘Hayır’ demesini beklerken ‘Evet’ oyu vereceğini açıklaması Ereğli’de ki hemşerilerinin tepkisine neden oldu. Bizimde tepkimize neden oldu. Çünkü binlerce cumhuriyetçi, Atatürkçü, demokrasiye bağlı öğrenciler yetiştiren bir annenin evladının da bu yönde hareket etmesini beklerdik. Anladığımız kadarıyla Murat Boz, AK Partili belediyelerden iş alabilmek, iktidar yandaşı televizyonlarda yer alabilmek için böyle bir şeyi kabul ediyor. Kendisinin ‘Hain evlat’ demek istemiyorum, bu yanlış olur ama hayırsız evlat olduğunu düşünüyoruz. Böyle bir anne ve babanın çocuğunun hayırsız evlat olduğunu düşünüyoruz. Hemşerileri olarak kendisine hayırlı bir evlat olmasını tavsiye ediyoruz. Kendisi inşallah bu kararından vazgeçer ve döner. Atatürk Cumhuriyeti’ne, demokrasiye ve Türkiye’nin aydınlık geleceğine sahip çıkar diye düşünüyorum. Buradan sizin vasıtanızla Murat Boz’a sesleniyorum; inşallah kendisi hayırlı bir evlat olur” dedi.
Çaturoğlu “Murat Boz’u tebrik ediyorum”
AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ise anayasa değişikliği referandumuna destek veren şarkıcı Murat Boz’a Ereğli’den hiçbir tepki olmadığını belirterek, kendisini tebrik ettiğini söyledi.
Çaturoğlu gazetecilere yaptığı açıklamada “Referandumda evet diyenler de olacaktır, hayır diyenlerde olacaktır. Fakat bizim büyük bir ekseriyetin evet diyeceğini düşünüyoruz. Biz hiçbir zaman hayır diyenleri antidemokratlıkla, satılmışlıkla suçlamadık. Şimdi burada mevkidaşım Ünal Demirtaş’ın değerlendirmelerine katılmadığımı beyan etmek isterim. İnsanlar ister sanatçı, ister sporcu, isterse sıradan vatandaşlarımız olsun istedikleri düşünceyi demokratik kurallar içerisinde istedikleri şekilde beyan etmekte hürdürler. Murat Boz kardeşimiz kanaattini ‘Evet’ yönünde kullanmıştır. Kendisini tebrik ediyorum. Daha güçlü, ayakları daha sağlam yere basan bir Türkiye için bunu benimsemiştir. Evet dediği için maalesef linç kampanyalarına uğramıştır. Ben öncelikle kendisini hayırsız evlat olmakla suçlayanlara demokrat olmalarına davet ediyorum. Bu insanların kendilerini ifade ettikleri görüşleridir. Mahalle baskısının ne kadar güçlü olduğunu da burada görüyoruz. Hep karşı tarafı mahalle baskısı yapmakla suçlayanların bu tür şeylerle nasıl mahalle baskısı yapmaya çalıştıklarını görüyoruz. Bir insanın evet demesi onun demokratlığını ortaya koyarken onu ihanetle, satılmışlıkla veya hayırlı evlat olmadığını söyleyenlerin ne kadar demokrat olmadıklarını gösteren bir durumdur” dedi.

Yorumlar
 • 67 orhan
  30 Ocak 2017 Pazartesi 13:42

  Ünal Demirtaş hayırsız evlat sensin Murat Boz değil. Terör örgütlerini meşrulaştıran ve vatanına ihanet edenlerle berabersin.

 • muzur
  30 Ocak 2017 Pazartesi 13:42

  Sayın Demirtaş kendi köyünde ve kendi Akrabalarından Evet diyenler içindemi hayırsızlar diyor acaba,yada şöyle söyleyebilirmiyiz kendi köylüleri ve akrabaları sayın demirtaş için hayırsız diyebilirlermi öff kafam karıştı.

 • Ereğli Gençler
  30 Ocak 2017 Pazartesi 12:41

  ASIM ÇAKIR BEY! tv8 Ekranlarında acun medyanın sunumu ile Futbol turnuvaları oldu Ntv kanalı ile Tv8 kanalı dostluk maçı yaptı ve Murat Boz 67 numara forması ile oynadı. bunu geçtik oses türkiye program ında ereğli demekten başka birşey demedi onuda geçtik Annesi Öğretmen olan bir insan Evet diyemez mi ??? DAHA GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE İÇİN EVETTT SONUNA KADAR EVETTTT! En Doğru kararı verdi

 • EVET TÜRKİYE'NİN BÜYÜMESİ İÇİN GEREKLİ
  29 Ocak 2017 Pazar 14:10

  EVET'de Hayır vardır.

 • kazım evet
  28 Ocak 2017 Cumartesi 16:31

  murat dogrusunu yapmısdır ereglılı gecler olarak desdeklıyoruz ve yanındayız

 • asim cakir
  28 Ocak 2017 Cumartesi 04:52

  DEMIRTAS DOGRUYU TEKRARLAMIS .OGRETMENLERI ARKADASLARI VE EREGLIDE BEN DEHIL HERKEZ MURAT 'IN YAPTIGINI HAYIRSIZLIK OLARAK NITELENDIRIYORUZ .GENCLER MURATI DINLEMEYECEKLERINI IFADE EDIYORLARZATEN TV DE KENDISI KADIKOYLU OLDUGUNU SOYLEDI EREGLI ONU O ZAMAN DISLAMALIYDI.ASLINI INKAR ETMEK HERKEZIN HARCI DEGILDIR

AK Parti'de son hazırlıklar

26 Ocak 2017 Perşembe 00:20

Ereğli Haber

AK Parti'de son hazırlıklar

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde AK Parti teşkilatı tarafından anayasa değişikliğini öngören referandum öncesi sandık başkanlarına eğitimler verilmeye başlandı.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı tarafından 18 maddelik anaysa değişikliğinin TBMM’de kabul edilip referanduma sunulacak olması nedeniyle çalışmalarına başladı.
AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, partinin yetkili kurulları ve sandık başkanları ile parti binasında bir araya gelerek hazırlıkları görüştüklerini belirtti. Çakır açıklamasında “Bilindiği üzere 18 maddelik yeni anaysa paketi TBMM tarafından onaylandı. Referandum tarihi henüz net olmamakla beraber Nisan ayında yapılması öngörülmektedir. Biz AK Parti teşkilatları olarak Türkiye’nin her tarafında olduğu gibi Kdz. Ereğli ilçesinde her an seçimlere hazırız. AK Parti Kdz. Ereğli ilçe Teşkilatı olarak referandum öncesi sandık başkanlarımız ile bir araya gelerek eksiklerimizi gözden geçirip durum değerlendirmesi yapıyoruz. Bu toplantılarımız ve çalışmalarımız aralıksız devam edecek. Halkımızın ülkemizin daha da güçlenmesi için referandumda 18 maddelik anayasa değişikliğine ‘evet’ diyeceğine olan inancımız tamdır. İktidarlarımız döneminde ayağındaki prangalarından tek tek kurtulan ülkemiz ve halkımız İnşallah bu seferde ayağındaki son prangalarını kırıp atacaktır” dedi.
AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’nın referandum öncesi önümüzdeki günlerde çalışmalarını daha da yoğunlaştıracağı öğrenildi.

Etiketler:

Zonguldak , Kdz. Ereğli , AK Parti , referandum , Anayasa , Fatih Çakır , Av. Ahmet Köse , Celal Yıldız ,

Yorumlar

Nuri Tekin, Alaplı deresi için konuştu

16 Ocak 2017 Pazartesi 20:11

Ereğli Haber

Nuri Tekin, Alaplı deresi için konuştu

Alaplı Belediye Başkanı, Alaplı Çayı'nın belediye tarafından temizlenebileceğini hatırlatarak, çay ağzından toplanan malzemenin denize dökmenin doğru olmadığını ifade etti.

 

Karadeniz'de etkili olan fırtına nedeniyle dev dalgalar Alaplı Çayının Karadeniz'e çıkış noktasını moloz taşlarıyla doldurdu. Tamamı kapanın çay ağzını açılması için 20 balıkçı Alaplı Kaymakamı Sami Eskioğlundan yardım istemesinin ardından harekete geçen DSİ ait işmakineleri Çay ağzında çalışma başlattı. Çay ağzından alınan moloz taşları 50 metre ilerideki dolgu sahasından sahile dökülmesi ise başta balıkçılar olmak üzere birçok kesimin eleştirisine neden oldu. Balıkçılar, derenin ağzını açılıp tekrar denize dökülmesine bir anlam veremediklerini belirterek,”Dereni ağzını açılmasını istiyoruz. Ancak ağızdan alınan moloz taşları 50 metre ileride tekrar denize dökülüyor. O taşlar dalgalarla beraber tekrar çay ağzını kapatacak. Bu nasıl iş anlamadık" dedi. Çay ağzındaki moloz taşlarını belediye olarak temizleyebileceklerini ifade eden Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin de, “Çayın ağzını belediye olarak temizleyebilirdik. Daha önce burada temizleme işini Belediye yapıyordu. Bizim amacımız Alaplı’nın kazanmasıdır. Biz buradaki malzemeyi İlçemizin menfaatleri doğrultusunda hizmet için kullanacaktık. Çayın ağzından malzemeyi alıp tekrar denize dökmek çok yanlış olduğunu düşünüyorum. Çakıl ve taş ilçemizin hizmeti için kullanılmadır” diye konuştu.

Yorumlar