"Haksız rekabetle mücadele edeceğiz"

5 Aralık 2018 Çarşamba 17:08

"Haksız rekabetle mücadele edeceğiz"

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, Ereğli’de faaliyet gösteren özel anaokulu ve özel kreş yöneticileri ile buluştu.

Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş ve Meclis Başkanı İlhan Yazıcıoğlu Ereğli’deki özel anaokulu ve kreş yöneticileri ile bir araya geldi.
Toplantıda Ereğli Belediye Kreşinden Zuhal Kırmızı, Masal Dünyası Kreşinden Nur Sam Kaçar, Mini Akademi Gündüz Bakım Evinden Vahide Koç, Sempati Kreşinden Ahmet Hasan Eroğlu, Sempati 2 Kepez Kreş ve Çocuk Kulübünden Gülhayat Okumuş ve İsmail Demirel, Güneş Anaokulundan Emine Bilginer, Minik Ayaklar Anaokulundan Ceyda Külcü , Neşe Erberk Anaokulundan Dilara Uzun yer aldı.
Kreş ve kişisel gelişim kursları ile ilgili sorunlarını dile getiren anaokulu ve kreş yöneticileri Ereğli’de yasal kreş ve ana okullarının yaşadığı sorunları TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş’e aktardılar. Yöneticiler ayrıca vergi mükellefi ve oda üyesi olduklarını, dernek çatısı altında yada kişisel gelişim kursu adında bazı yasa dışı uygulamalardan rahatsız olduklarını dile getirdiler.
Haksız rekabetin giderilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını söyleyen Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, resmi makamlarla istişare yapacaklarını vurguladı. Keleş konuşmasında, “Yaşadığınız sorunların çözümü için resmi makamlar ile istişare yapacağız. Yasal olmayan kreş ve kurumların da devletin denetimi altına alınması gerekiyor. Haksız rekabetin giderilmesi gerekiyor bunun için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Yorumlar

Uysal öğrencilerle buluştu

5 Aralık 2018 Çarşamba 16:51

Uysal öğrencilerle buluştu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ilçede faaliyet gösteren İbrahim-Süheyla İzmirli Fen Lisesi’ni ziyaret etti.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal İbrahim,Süheyla İzmirli Fen Lisesi’nde idareci, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi. Misafirperverliklerinden dolayı okul yönetimine teşekkür eden Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal öğrencilere başarı diledi. Uysal konuşmasında, “İlçemiz İbrahim-Süheyla İzmirli Fen Lisesi’nde Okul Meclisi başkanı, öğrencileri ve öğretmenlerimizle bir araya geldik. Misafirperverliklerinden ve samimiyetlerinden dolayı hocalarımıza ve öğrencilerimize teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Yorumlar

Hırsızlar bunuda yaptı... Caminin kamerasını çaldılar

5 Aralık 2018 Çarşamba 15:30

Hırsızlar bunuda yaptı... Caminin kamerasını çaldılar

Devrek’te camiye giren hırsız veya hırsızlar caminin güvenlik kamera sisteminin kayıt cihazını çaldılar.

Edinilen bilgiye Zonguldak’ın Devrek ilçesinde bir camiye giren hırsız veya hısızlar caminin güvenliğini sağlayan kamera sisteminin kayıt cihazını çalarak kayıplara karıştılar. Devrek Merkez Ulu Camide meydana gelen hırsızlığı yetkililere bildiren yetkililer, “Camimizi yatsı namazından sonra kilitliyoruz ve sabah namazı ile birlikte açıyoruz muhtemelen olay sabah namazından sonra meydana geldi” diye konuştular. 
Olay yerine gelen polis ekipleri yaptıkları incelemeden sonra meydana gelen hırsızlık olayı ilgili soruşturma başlatıldı. 

Yorumlar

Gönüllü gençlerden ihtiyaç sahibi ailelere destek

5 Aralık 2018 Çarşamba 15:18

Gönüllü gençlerden ihtiyaç sahibi ailelere destek

Kozlu Gençlik Merkezi ve gönüllü gençler 5 Aralık Dünya Gönüllüler günü kapsamında topladıkları kıyafetleri ihtiyaç sahibi aileler için destek verdi.

Zonguldak’ta bir alış merkezinin içerisinde başlatılan kampanya ihtiyaç sahibi aileleri sevindirdi İhtiyaç sahibi aileler için hazır edilen kutuya ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak istenen kıyafetler bırakılarak ailelere ulaştırıldı. 
Kozlu Gençlik Merkezi Müdürü Akif Başdağ, Gençlik Lideri Serdar Özada yönetiminde ki gönüllü gençler 5 Aralık Dünya Gönüllüler günü kapsamında topladıkları kışlık kıyafetleri kutuya atarak kampanya’ya destek verdi. Kutunun içerisinde ki kışlık kıyafetler yıkanarak 81 ilde ki ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacak. 
Kozlu Gençlik Merkezi Müdürü Akif Başdağ, “Gücünü gönüllü gençlerinden alan Kozlu Gençlik Merkezi 5 Aralık Dünya Gönüllüler gününde düzenlediği etkinlikle, uzun uğraşlar sonucu duyarlı insanlarla işbirliği içinde hareket ederek toplamış olduğu kıyafetleri ihtiyaç sahiplerine teslim etmek üzere bu konuda sosyal sorumluluk çalışması yapan bir temizlik markasına ulaşarak kıyafetlerin temizlenip ihtiyaç sahibi kişilere ulaşmasını sağlıyor.Yapılan birçok atölye ve kulüp faaliyetlerinin yanında ‘’gençlerin iyilik ağacı’’ etkinlikleri kapsamında birçok gönüllülük ve iyilik faaliyetlerini gerçekleştiren Kozlu Gençlik Merkezi, gönüllü gençleriyle yaptığı faaliyetlerle özellikle soğuk havalarda gönülleri ısıtmaya çalışıyor” ifadelerine yer verdi. 

Yorumlar

Sahil bandındaki korkuluklar çöktü

5 Aralık 2018 Çarşamba 15:08

Sahil bandındaki korkuluklar çöktü

Zonguldak’ta aralıksız devam eden sağanak yağış sebebiyle Milli Egemenlik Caddesi üzerindeki korkuluklar çöktü. Vatandaşların sıklıkla kullandığı güzergaha emniyet şeridi çekilerek kullanıma kapatıldı.

Kent merkezinde yaklaşık bir haftadır devam eden sağanak yağış etkisini sürdürüyor. Yağışlar sebebiyle Milli Egemenlik Caddesi üzerindeki kaldırımda küçük çapta heyelan meydana geldi. Vatandaşların sıklıkla kullandığı kaldırımların kenarında bulunan korkuluklar çöktü. Şans eseri olay sırasında bölgeden kimsenin geçmemesi faciayı önledi. 
Ekipler, yaşanan olayın ardından bölgeye emniyet şeridi çekerek yolu kullanıma kapattı. 

Yorumlar