Günün en utandıran haberi, adliyeye alçılı ayağıyla geldi

16 Ekim 2018 Salı 19:43

 Günün en utandıran haberi, adliyeye alçılı ayağıyla geldi

Zonguldak'ta Türkiye Taşkömürü Kurumu'nda maden işçisi olarak çalışan 32 yaşındaki C.A. internet üzerinden çocuklara ait cinsel görüntü ve fotoğrafları üye olduğu gruplarda paylaştığı iddiasıyla gözaltına alındı.

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı ve Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele ekiplerinin çocuğun cinsel istismarının önlenmesine yönelik yapılan çalışmalarda internet üzerinden çocuk pornosu paylaşan bir kişi tespit edildi. Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatıyla Siber Suçlarla Mücadele ekipleri TTK'da maden işçisi olduğu öğrenilen 32 yaşındaki C.A.’nın evine operasyon düzenledi. C.A'nın evinde yapılan aramalarda kendisine ait olduğu öğrenilen cep telefona ve bilgisayarlarına el konuldu. Emniyette yapılan incelemede bilgisayarda ve telefonunda çok sayıda çocuğun cinsel istismarına yönelik video ve fotoğraf tespit edildi.
"İnternette ben paylaştım"
Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele ekiplerince gözaltına alınan C.A., ifadesinde “Videoları ve fotoğrafları internette ben paylaştım. Cinsel içerikli birçok gruba üyeyim. Telefonumdan çıkan videolar ve fotoğraflar bana ait. Bunları üye olduğum gruplarda paylaştım” dediği öğrenildi.
Emniyetteki sorgusunun ardından sağlık kontrolünden geçirilen C.A. adliyeye sevk edildi.

Yorumlar

Eş zamanlı sigara denetimi yapıldı

15 Ekim 2018 Pazartesi 16:41

Eş zamanlı sigara denetimi yapıldı

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından 4207 Sayılı Kanun Uygulamaları kapsamında İl Merkezi ve İlçelerde olmak üzere eş zamanlı olarak kafe, kahvehaneler olmak üzere bir çok işyerlerine ani sigara denetimi yapıldı.

Düzenlenen denetimlere İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Ertuğrul Güner, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Nihat Çolakbay, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ömer İnan Güven, Başkan Yardımcısı Dr. Tülay Çakır Bakkaloğlu, Tütün ve Madde Bağımlılığı ile Mücadele Birim Sorumlusu Esin İlhan, İlçe Kaymakamları, İlçe Sağlık Müdürleri ve tütün denetçiler ekibi olmak üzere yapılan eş zamanlı denetimlerde 260 işletme denetlenmiş olup, bazı işyerlerine ceza işlem uygulanırken, bazıları ise uyarıldı.
Denetimler sonunda açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Ertuğrul Güner şöyle dedi:
“Tütün dumanına beş dakika maruz kalmanın bile kalp krizini tetikleyebileceği kanıtlanmıştır. Süre uzadıkça risk artmaktadır. Dumansız hava sahası yasanın uygulanan yerlerde kalp krizleri azalmaktadır. Pasif içicilik akciğer kanseri, kronik akciğer hastalığı gibi bir çok hastalığında gelişmesini artırmaktadır. Bu nedenlerle pasif içicilikte önemle savaşmak gerekmektedir. İlimizde eş zamanlı olarak 4207 Sayılı Kanun Uygulamaları denetimleri Mahalli Mülki Amirler ve İl Müdürlerinin katılımı ile gerçekleştirilmeye devam edecek olup, kanuna aykırı hareket edenlere cezai işlem uygulanacaktır.

Yorumlar

715 sürücüye 21 bin lira ceza

15 Ekim 2018 Pazartesi 16:31

715 sürücüye 21 bin lira ceza

Zonguldak Alaplı İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme ekipleri, 2017 yılının ilk 9 ayında yaptıkları denetimlere trafik kurallarına uymayan 715 sürücüye 21,472 bin TL trafik cezası ceza uyguladı.

Alaplı'da meydana gelen trafik kazalarının önlenmesi, ölüm ve yaralanmaların önemli ölçüde azaltılarak sonuçlarının hafifletilmesi için çalışma başlatan Trafik Denetleme birimi, 2020 yılına kadar trafik kazalarının yüzde 50 oranında azaltmayı hedefliyor. Uygulamalar ve denetimler sonucu 715 sürücüye ceza uygulandı. İlçe genelinde 14 bin 976 araç kontrol edilirken, alkollü araç kullanan 42 sürücü hakkında işlem yapıldı. Evrak ve diğer eksikliğinden dolayı 49 araç ise trafikten men edilirken, 2017 yılı içerisinde toplamda 21 bin 472 TL para cezası uygulandı. Alaplı'nın halkının desteğiyle gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde 2017 yılında yüzde 49 oranında bir düşüş elde edildi.

"Trafik kazalarında büyük düşüş"
Alaplı geneli trafik denetleme hizmetleri verilerine göre; ölümlü trafik kaza sayısı 2016-2017 yıllarında görülmediği, 2016 yılında 30 yaralamalı trafik kazası meydana gelirken, 2017 yılında 19 yaralamalı trafik kazası meydana geldi. Alaplı İlçesinde 2014 yılında 1 ölümlü kaza meydana gelirken, yaşanan olaydan bu yana ise ölümlü trafik kazası hiç meydana gelmedi.
Konuya ilişkin Trafik Büro Amirliğinden yapılan açıklamada ise, "Son zamanlarda gerek şehrin girişlerinde, gerek şehir merkezlerinde denetimleri attırılmıştır. Vatandaşların mağdur olmamaları için postane üzerindeki caddede "Park yasak" yazılı uyarı levhaları konulmuştur. Alaplı'da trafik kültürünü oluşturmak ve daha huzurlu bir trafik ortamında yaşamaları için yol kullanıcılarının trafik kurallarına uymaları gerektiğini hatırlamakta yarar olduğunu düşünüyoruz" denildi.

Yorumlar

Berber dükkanı önündeki kavga kameralara böyle yansıdı...

14 Ekim 2018 Pazar 17:27

Ereğli Haber

Berber dükkanı önündeki kavga kameralara böyle yansıdı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bir grup daha önce yaşanan bir tartışma nedeniyle geldikleri berber dükkanında beklemediği bir tepkiyle karşılaştı. Berber dükkanı önünde yaşanan kavga anı güvenlik kameralarına yansıdı.

 

Olay Ereğli ilçesine bağlı Kavaklık Mahallesi Devrekyolu Caddesi üzerindeki berber dükkanı önünde meydana geldi. İddiaya göre Alaplı ilçesinden gelen S.B., B.B. ve arkadaşları daha önce yaşanan bir tartışmadan dolayı berber dükkanında çalışan E.Ç.’den hesap sormak istedi. O sırada dükkan önünde bulunan E.Ç.’nin yakını T.E.’nin üzerini arayan S.B. tehdit ve hakaretlerde bulununca çıkan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Bir anda büyüyen kavga sonrası baskına gelen gurup geldikleri ticari taksiyle olay yerinden kaçtı. Kavgada yaralanan şüphelilerden S.B. hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edildi.
Taraflar emniyette birbirlerinden şikayetçi olurken, E.Ç. ve T.E. çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Diğer şüpheliler ise alınan ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.
Kavga anı saniye saniye güvenlik kamerasında
Yaşanan kavga anı bir iş yerinin güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Baskına geldiği iddia edilen kişilerin berber dükkanı çalışanlarının üstlerini aradığı ardından da kavgaya tutuşmaları güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde ayrıca baskına geldikleri iddia edilen grubun ticari taksiye binerek olay yerinden kaçtığı görülüyor.
Savcılık olayla ilgili olarak soruşturma başlattı.

Yorumlar

"Hırsız Kapan" uygulamasında 17 şüpheli yakalandı

13 Ekim 2018 Cumartesi 16:56

 "Hırsız Kapan" uygulamasında 17 şüpheli yakalandı

Zonguldak'ın Ereğli ve Alaplı ilçelerinde jandarma ekiplerinin yaptığı "Hırsız Kapan" uygulamasında 17 kişi yakalandı.

Jandarma Komutanlığına bağlı Terör, Narkotik, Kaçakçılık ekiplerinin katıldığı uygulamada, şüpheli araç ve kişiler durdurularak arandı. Kdz Ereğli ve Alaplı ilçelerinde 28 personelin katıldığı uygulamada şüpheli kişilerin GBT sorgulaması yapılırken, haklarında çeşitli suçlardan arama kaydı olan 17 kişi yakalandı. Alaplı'da yakalanan 6 kişi, Cumhuriyet Savcılığında ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Yorumlar