“Güçlü bir ekonomi için birlikte hareket etmeliyiz”

6 Şubat 2018 Salı 20:02

“Güçlü bir ekonomi için birlikte hareket etmeliyiz”

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Kdz. Ereğli Şoförler, Otomobilciler ve Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek’i ziyaret etti.

Kdz. Ereğli TSO Başkanı Sertan Yalçın, , başkan vekilleri Mehmet Çivici ve Abdülkadir Çınar, yönetim kurulu üyeleri Mehmet Remzi Alim, Sibel Demirçin, Aynur Coşkun ve Hasan Yavuz ile birlikte geçtiğimiz hafa sonu yapılan kongrede yeniden seçilen Kdz. Ereğli Şoförler, Otomobilciler ve Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek’i makamında ziyaret etti. Başkan Civelek ve ekibine yeni dönemde başarılar dileyen Yalçın, Ereğli’de yapılması gereken hizmetlerle ilgili birlikte hareket edilmesini önerdi. Yalçın konuşmasında “Yeni dönemde size ve ekibinize başarılar diliyorum. Ereğli’de yaşanan sorunların çözümü için ortak hareket edilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu anlamda Ereğli kampüsünün hayata geçirilmesi hayati önem taşımaktadır. Nu konuda ne yapılması gerekiyorsa yapmamız lazım. Ereğli’de trafik sorunu her geçen gün daha da artıyor. Bu sorunun Ereğli Belediyesi ile birlikte çalışıp çözüme kavuşması gerekir. Ereğli’de sanayicimiz, şoförümüz, esnafımız, tüccarımız aynı geminin içerisindeyiz. Güçlü bir ekonomi ve ekonominin daha iyiye gitmesi için birlikte hareket etmeliyiz” dedi.
Şoförler, Otomobilciler ve Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek’te Ereğli’de başta trafik ve ekonomik sorunların çözümü olmak üzere yapılması gereken her konuda birlikte çalışmaya hazır olduklarını söyledi.

Etiketler:

kdz. ereğli tso , ziyaret ,

Yorumlar

Yanından geçen araçlara bile aldırış etmedi...

6 Şubat 2018 Salı 19:37

Yanından geçen araçlara bile aldırış etmedi...

Zonguldak’ta kamyonetin kapalı kasasından sarkarak yolculuk eden kişi korku dolu anlara neden oldu. Yanından geçen araçlara bile aldırış etmeyen yolcunun o anları amatör kameraya yansıdı.

Kent merkezinde kaydedilen görüntüler adeta pes dedirtti. İstasyon Caddesi’nden Terakki Mahallesi istikametine seyir halindeki kapalı kasa kamyonetin kasasından sarkan yolcu korku dolu anlara neden oldu.
Yanından geçen araçlara bile aldırış etmeyen yolcu adeta tehlikeye davetiye çıkardı. Kapalı olmasına rağmen kasanın içerisine geçmek yerine sarkarak yolculuk eden vatandaşı görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi.
Bir taraftan kasanın köşesine tutunan adam zaman zaman bir elini bıraktı. Amatör kameraya yansıyan görüntülerde kamyonet bir süre sonra gözden kayboluyor.

Etiketler:

korku dolu , kamyonet , arkasında , giden yolcu ,

Yorumlar

Çevreci öğrencilere ödül...

6 Şubat 2018 Salı 19:34

Çevreci öğrencilere ödül...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün çevre bilincini geliştirmek amacıyla ilkokul, ortaokul ve liseler arasında ‘Geleceğinizi Çöpe Atmayın’ konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri, Belediye Başkan Vekili Esra Alpago tarafından verildi.

Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın şehir dışında olması nedeniyle bu ödül törenine katılamadığını belirterek öğrencilere ve öğretmenlere selamlarını ileten Başkan Vekili Alpago, öğrencilerin çevre konusundaki duyarlılığına teşekkür etti.
Çevre konusundaki duyarlılığı, sadece öğrencilerin değil tüm ilçe halkının göstermesi gerektiğini söyleyen Başkan Vekili Alpago, “Bu yarışmayı düzenlemekteki amacımız, okullarımızda çevre bilincini aşılamak, böylelikle ilerleyen yıllarda daha temiz ve yaşanabilir bir çevreye kavuşturmaktır. Dünyamızda, ülkemizde ve ilçemizde daha iyi yaşamak, çevremizi temiz tutmak, yeşili ve doğayı sevmek insanlığın başlıca görevlerinden biri.
Başkanımız, yaptığı her projede çevre konusundaki hassasiyeti öne çıkartıyor. Belediyemiz Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile işbirliği ile ilçemiz Kemer mevkiindeki 40 yıllık çöplüğü rehabilite edecek projeyi başlattı. 1 yıl sonra bu çöplüğün üstü park, bahçe ve yeşil alan olacak. Burada çocuklarımız spor yapacak. Belediyemiz çevre ve alt yapı dalında tek birincilik alan belediye konumunda.” dedi.
Okullardan dereceye giren öğrencilerin çevre konulu resimleri ise büyük beğeni topladı. Ödül töreninde, Başkan Yardımcıları Ayhan Atay ve Atilla Bulak ile Temizlik İşleri Müdürü Namık Şahin ve okul öğretmenleri hazır bulundu.
“Geleceğinizi çöpe atmayın” konulu Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı’nca düzenlenen resim yarışmasında İlkokul düzeyinde Ereğli İlkokulu öğrencisi Saylan Ada Demirer 1., Utku Koleji’nden Demirkan Demir 2., Utku Koleji’nden Tuna Şahin 3., Ortaokul düzeyinde Cumhuriyet Ortaokulu’ndan Yağmur Kodaş 1, Kepez İsmirlioğulları Ortaokulu’ndan Emirhan Canbaz 2., Kepez İzmirlioğulları Ortaokulu’ndan Naz Eylül Balcı 3., Lise düzeyinde Erdemir Güzel Sanatlar Lisesi’nden Ceren Akcan 1., Utku Koleji’nden İrem Batu 2. Ve İMKB Atatürk Anadolu Lisesi’nden Reyhan Turhan 3. Oldu.

Etiketler:

kdz. ereğli belediyesi , hüseyin uysal , çevreci öğrenciler , ödül ,

Yorumlar

Çaturoğlu yüzdü yüzdü, kuyruğuna geldi...

6 Şubat 2018 Salı 11:05

Ereğli Haber

Çaturoğlu yüzdü yüzdü, kuyruğuna geldi...

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, şehit madenci yakınlarının istihdamı ile ilgili 06 Şubat Salı günü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Julide Sarıeroğlu’nun başkanlığında Zonguldak milletvekilleri, Genel Maden İş Sendikası Başkanı ve Şehit Madenci Yakınları Dernek Başkanı ile birlikte toplantı yapılacağını ifade etti.

Milletvekili Çaturoğlu yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Bilindiği üzere geçen hafta Türkiye Büyük Millet Meclisine sevk edilen kanun tasarısının 65’nci maddesinde “10.06.2003-13.05.2014 tarihleri arasında kömür ve linyit madenlerinin yer altı işlerinde meydana gelen iş kazası sonucunda ölen sigortalının eş ve çocuklarından birisi, eş ve çocuğu yoksa kardeşlerinden birisi olmak üzere toplam bir kişinin istihdam edilmesi” öngörülmüştü.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Julide Sarıeroğlu ile yaptığımız görüşmeler sonucunda Kanun tasarısında belirtilen tarihin yeniden düzenlenmesi için 06 Şubat Salı günü AK Parti Zonguldak Milletvekillerimiz, Genel Maden İş Sendikası Başkanı ve Şehit Madenci Yakınları Derneği Başkanı ile birlikte Sayın Bakanımızın Başkanlığında bir toplantı yapacağız.
Yarın yapılacak olan bu toplantıda tüm şehit madenci yakınlarımızın yararına olacak bir düzenlemenin çıkmasını temenni ediyorum. Bu vesileyle tüm şehit madencilerimizi rahmet ve şükranla yâd ediyorum.”

Yorumlar

Madende iş kazası... 1 yaralı...

3 Şubat 2018 Cumartesi 16:41

Madende iş kazası... 1 yaralı...

Türkiye Taşkömürü Kurumu Kozlu Müessesesinde çalışan bir maden işçisi, yaşanan iş kazası sonucunda yaralandı.

Edinilen bilgiye göre olay, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessesesinde meydana geldi. 16-24 vardiyasında çalışan Hakan Özcan (31) isimli maden işçisi, iş yerinde çalıştığı sırada meydana gelen iş kazasında yaralandı. Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırılan işçinin çenesinde meydana gelen kırık nedeniyle ameliyata alınacağı öğrenildi. Madencinin genel sağlık durumunun ise iyi olduğu öğrenildi.

Etiketler:

maden , madenci , iş kazası ,

Yorumlar