‘Güçlü, öncü, güvenilir’ ekip yola çıktı

28 Şubat 2018 Çarşamba 12:33

‘Güçlü, öncü, güvenilir’ ekip yola çıktı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Sertan Yalçın ekibi ile birlikte yeni dönemde TSO Başkanlığına ‘‘Güçlü, öncü, güvenilir’ sloganıyla yeniden aday olduklarını açıkladı. Uzun süredir herkesin yönetimde görmek istediği TAT Metal Yönetim Kurulu Başkanı Akın Tatoğlu'da mevcut yönetimin kadrosunda yer aldı.

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın, çok sayıda işadamı ile birlikte yeni dönemde oda yönetimine yeniden talip olduklarını söyledi. Yönetim kurulu tarafından başkanlığın kendisine tevdi edilmesi sonrasında kendisine duyulan güvenle birlikte görevini yetki, görev ve sorumluluk bilincinde yerine getirdiğini dile getirdi.

Afrin operasyonuna tam destek
Konuşmasının başında TSK’nın Afrin’e yönelik düzenlediği Zeytin Dalı harekatına tam destek verdiklerini açıklayarak başlayan Yalçın, harekat sırasında hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize ise acil şifalar diledi. Türk iş dünyası olarak ülkenin güvenliği için her türlü fedakarlığı dün olduğu gibi bu günde yapmaya hazır olduklarının altını çize Yalçın, “Devletimizin, milletimizin ve ordumuzun arkasındayız, yanındayız” dedi.

Yalçın “Tetiker’le 4 yıl çalıştığım için şanslıyım”
Yaklaşık 2 ay önce hayatını kaybeden TSO Eski Başkanı Yaşar Tetiker’in görevde bulunduğu süre içerisinde bölgemize önemli hizmetler kazandırdığını belirten Yalçın, kendisi ile 4 yıl görev yaptığı için şanslı olduğunu söyledi. Yalçın konuşmasında “Bu arada; bölgemize önemli hizmetleri bulunduğu her kesimce kabul edilen Değerli Onursal Başkanımız Merhum Yaşar Tetiker ağabeyimizi tekrar anmadan geçemeyeceğim. Kendisi ile 4 yıl her gün en az 2-3 saat çalışma fırsatı bulmuştuk kendimizi bu konu da çok şanslı hissediyoruz, huzurunuzda kendisini bir kez daha saygı ve rahmet ile anıyor, ailesine ve camiamıza baş sağlığı dileklerimi tekrarlıyorum. Aralık Ayı Meclis toplantımızda kendisine Onursal Başkan Ünvanı verildi. Ve Bizde Konferans Salonumuzu “Yaşar Tetiker Konferans Salonu” olarak değiştirme kararı aldık. Ayrıca oda hizmet binamız giriş katında yaşar başkanımız için özel bir köşe hazırladık. Osb’deki ana Bulvarın ismi de Yaşar Tetiker Bulvarı olarak belirlenmişti. Yarın Sayın TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımı ile gerçekleştirilecek ‘Ekonominin Yıldızları’ programından önce resmi açılışlarını yapacağız. Bizler; Aralık 2017’de kaybettiğimiz onursal başkanımız Yaşar Tetiker’in emanetini mevcut yönetim kurulumuz ile kaldığımız yerden devam ettireceğiz. Yarınki etkinliğimize önemli etkinliğimize tüm üyelerimizi ve siz basın mensubu arkadaşlarımız davetlisiniz.”

Rakiplerine kolaylıklar diledi
Konuşmasında Kdz. Ereğli TSO’ya aday olan diğer gruplardaki kişilere kolaylıklar dileyen Yalın şu ifadelere yer verdi ; “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine bağlı tüm odaların organ seçimleri Nisan Ayına ertelendiği malumunuz… Seçim takvimi süreci işlemekte ve demokrasin gereği olarak her üyemizin hakkı olan yönetime aday arkadaşlarımız, yaptıkları açıklamalarla ‘yarışta bizde varız’ demektedirler. Hepsini kutluyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum. Hatta kara propaganda yapanları bile!.. Evet, Kolaylıklar diliyorum çünkü karayı griye, griyi beyaza çevirmek zordur, İşleri zordur.”

“4 yılda önemli mesafe kat edildi”
4 yıllık görev süreleri boyunca yaptıkları çalışmalar hakkında da bilgiler veren Yalçın, OSB’de ciddi başarıya ulaşıldığını, üniversitede öğrenci sayısının artırıldığını, tersanelerle ilgili önemli aşamaya gelindiğini ve Erdemir ile ilişkilerinde geliştirildiğini kaydetti. Yalçın konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Şimdi de; Kısaca 4 yıllık süreçte neler yaptık, kısaca özetlemek istiyorum: Öncelikle göreve gelir gelmez hedeflerimiz belirledik -ki bunları sık sık toplantılarda paylaştık. Bunları özetle; “OSB’yi her açıdan geliştirmek, Üniversite öğrenci sayımızı arttırmak, tersaneler bölgesini canlandırmak ve Erdemir’le şehir ve sanayici-tüccar ilişkilerini geliştirmek” olarak sıralayabiliriz. Müteakip defalar bu hedeflerde gelinen noktaları basına ve kamuoyu ile paylaştık. Detaya girmeden tekrarlayacak olursak; OSB’de nicesel ve nitesel olarak ciddi başarıya ulaşılmış, Üniversite öğrenci sayımız girişim ve desteklerimiz sonucu arttırılmış, tersaneler bölgesi ile ilgili bir çok proje üretilmiş ancak değişik nedenlerle uygulanamamış, Erdemir’le bir araya gelinerek belli konularda iyileştirmeler yapılması sağlanmıştır. Bu arada odamız akreditasyon sürecinden başarı ile geçmiş, üyelerimizi destekleyici bir çok aktivite yerine getirilmiştir.”
Yaptıkları çalışmaların yeterli olmadığını, üstüne yeni hedefler koyarak yola devam etmek istediklerini vurgulayan Yalçın, bir sanayi kenti olan Kdz. Ereğli’nin Batı Karadeniz’in her açıdan örnek şehri, Kdz. Ereğli TSO’nun da Türkiye’nin ilk ilçe Ticaret ve Sanayi Odası olduğunu söyledi.

Hedef Ereğli ekonomisini büyütmek
Kdz. Ereğli TSO Yönetimi olarak ne, ‘eyvah, yandık-bittik’ paranoyası içinde, ne de ‘her şey tamam’ rehavetinde olmayacaklarını dile getiren Yalçın, yeri geldiğinde siyasetçilerle, bürokrasi ile yatırımcı ve girişimci ile kol kola el ele olacaklarını, yeri geldiğinde de karşılarında olacaklarını belirtti. Ortak çıkarlar doğrultusunda güçlünün değil, haklının/doğrunun/ihtiyacı olanın yanında olacaklarına vurgu yapan Yalçın “ Yanlışı eleştireceğiz/düzeltilmesini sağlayacağız. Yasaların ve sanayi ticaret kültürü ile yoğrulan teamüllerin gereği nerede bulunmamızı gerektiriyorsa orada olacağız. İlerleyen zamanlarda sık sık birlikte olacağız. Bizleri tanıyorsunuz, ekip arkadaşlarımızı tanıyorsunuz. Bu aşamada şimdilik şunu tekrarlamak istiyoruz: “Biz hiçbir kişi/kurum/sektör ayrımı yapmadan çok değerli üyelerimizin ticari, kurumsal ve sosyal hayatlarını kolaylaştırmak, Ereğli ekonomisini büyütmek, buna katkıda bulunmak için görevimize devam etmek, hizmet etmek istiyoruz. Ekip olarak bu enerjiye sahip olduğumuza inanıyoruz. “ dedi.

“Güçlü, öncü, güvenilir ekip”
Büyük Ereğli’nin yeni enerji kaynağı olmak istediklerini belirten Yalçın bunu; yeri geldiğinde yasal güçleri, kimi zaman baskı gücü ama hep üyelerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda yapacaklarını anlatan Yalçın “Dördüncü sanayi devriminden söz edildiği ve insansız tankların hedeflendiği günümüzde; bu ustalık, kararlılık, irade ve inisiyatif bizde var. “Güçlü, Öncü, Güvenilir” ekibimizle ülkemize bölgemize, Ereğlimize hizmet etmek istiyoruz. Şimdi de; Yönetime aday ekibimiz tarafından “Güçlü TSO, Güçlü Ereğli” sloganı ile anketlerle ve beyin fırtınası toplantıları sonucu hazırlanan birkaç proje taslağımızı, tabii ki önceki hedef ve projelerimize ilave olarak, bunları ve yeni ekleyeceğimiz projeleri sektörel ayrıma ve kısa-orta-uzun vadelere ayırarak detaylandırıp tekrar karşınızda olacağız” diye konuştu. Yalçın konuşmasının sonunda ekibinde yer alacak isimleri tek tek tanıtarak toplantılarına Gülüç, Ormanlı, Çaylıoğlu, Armutlucuma, Kaptaş, Çayırlı, diğer köy ve beldelerden gelen tüm üyeler teşekkür ederek çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Yorumlar

"Ereğli eğitim kampüsü bir an önce hayata geçirilmeli"

6 Şubat 2018 Salı 19:31

Ereğli Haber

"Ereğli eğitim kampüsü bir an önce hayata geçirilmeli"

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte AK Parti, CHP, Esnaf Kefalet ve Gazeteciler Derneği Başkanlarını ziyaret etti.

Kdz. Ereğli TSO Başkanı Sertan Yalçın, başkan vekilleri Mehmet Çivici ve Abdülkadir Çınar, yönetim kurulu üyeleri Mehmet Remzi Alim, Sibel Demirçin, Aynur Coşkun ve Hasan Yavuz ile birlikte ilk ziyaretini AK Parti Kdz. Ereğli ilçe teşkilatına gerçekleştirdi. Burada Başkan Fatih Çakır ile görüşen Yalçın Ereğli ekonomisinin canlandırılması için Ereğli Eğitim Kampüsü Projesi’nin bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini anlattı. Yalçın konuşmasında “Ereğli halkı üniversite ile ilgili bizden bir an önce sonuç bekliyor. Bununla ilgilide sizin takip ettiğiniz konuları biliyorum. Bizimde bu konuda yapabilecek bir şeyimiz varsa sizlere destek olmaya hazırız. Üniversitemizin arsa tahsisi ve avam projesi yapılmıştı. Şu anda proje ihalesi ve yapım ihalesi olduğunu biliyoruz. Bu konuda Kalkınma Bakanlığı nezdinde ne yapılması gerekiyorsa, bir an önce sizlerle ve bölge milletvekillerimizle harekete geçmeliyiz diye düşünüyorum” dedi.
Konuşmasında merhum Yaşar Tetiker’i anıp kendisine Allah’tan rahmet dileyerek başlayan AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ereğli’de yaptıkları kadar yapamadıklarının da olduğunu söyledi. Çakır konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Size ve ekibinize görevinizde başarılar diliyorum. Ereğli sizin de ifade ettiğiniz gibi bir sanayi kenti. Zorlukları olan, insanoğlu yaşadığı müddetçe de sorunların bitmeyeceği bir hayatı yaşıyoruz. Ama son dönemde birlikte hareket etmelerin daha yoğunlaştığı bir Ereğli yaşıyoruz. İnşallah Ereğlimize faydalı olacağız. Hepimizin siyasi görevlerinden ziyade şehre katkı koyabilme adına herkesle, her siyasi düşünce ile Ereğli merkezli bir araya geliriz. Çözdüğümüz sorunlarla birlikte, tabi çözemediğimiz sorunlarımızda var. Bunların takipçisi olacağız. Üniversite konusunun hayata geçmesi için bir an önce birlikte taklip edeceğiz. OSB’de istihdamın artırılması yada şehre yan olarak farklı ne sektör ne getirebiliriz? Veya Erdemir ile daha da bütünleşip şehre nasıl katkılar sunabiliriz diye hep birlikte değerlendireceğiz. Ereğli yıllardır içeride birbiri ile enerjisini harcamasından dolayı geride kaldığımız birçok işimiz var. Benim beşinci yılım. Daha iyi kendimizi analiz edebiliyoruz. Ama bundan sonra Ereğli için birlikteliğin daha yüksek olacağı kanaatindeyim. Bunu sağlarsak Ankara’dan hak ettiğimiz payı daha yüksek oranda alırız diye düşünüyorum. Bizi birilerinin bölmesine, karşı karşıya getirmesine müsaade etmememiz lazım. Geçmişte bunlar olmuş. Bunları yaşıyoruz. Bürokrasi gerçekten bazı zorlukları beraberinde getiriyor. Okullarla, yollarla ilgili yaşıyoruz. Spor anlamında yaşıyoruz. Bende tüm maçları takip ediyorum. Ereğli’de geçenlerde 5-6 bin seyirci ile maç izliyoruz. Ama bir Bartın’a, Devrek’e gittiğimizde oradaki stadı Ereğli’de göremiyoruz. Bunlar Ereğli açısından eksiklik. Yağmur altında 3-5 bin vatandaş ayakta 90 dakika Ereğlispor’u seyrediyor. Bunlar bizim gecikmişlerimiz yada öncelik veremediğimiz projeler. Bu işleri hep birlikte planlamamız lazım. Bizim bu anlamda Ankara’ya gelip-gidecek enerjimiz yüksek. Hangi bakanla işimiz varsa halkımız adına isteklerimizi ileteceğiz.”
Yalçın ve beraberindekiler AK Parti’nin ardından CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Sertan Ocakçı, Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hikmet Tezel ve Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Necati Günay’ı ziyaret etti.

Yorumlar

Başkan Yalçın ve ekibi ziyaretlere çıktı...

2 Şubat 2018 Cuma 19:29

Ereğli Haber

Başkan Yalçın ve ekibi ziyaretlere çıktı...

Kdz. Ereğli TSO Başkanı Sertan Yalçın ve yönetim kurulu üyeleri Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Zonguldak TSO Başkanı Metin Demir, Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu ile Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ı ziyaret etti.

Ereğli Haber- Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın ve yönetim kurulu üyeleri Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Zonguldak TSO Başkanı Metin Demir, Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu ile Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ı ziyaret etti.


Kdz. Ereğli TSO Başkanı Sertan Yalçın ilk olarak Zonguldak Valisi Ahmet Çınar’ı ziyaret etti. Başkan Yalçın burada yaptığı konuşmada “Rahmetli Başkanımızın, Onursal Başkanımız Yaşar Tetiker’in hüznünü yaşamaktayız, bizlere emanet ettiği Tso’yu en iyi şekilde yönetmeye çalışacağız. İlçemize ve Bölgemize faydalı olabilmek için gece gündüz demeden elimizden geleni yapmaya çalışacağız” dedi.

Başkan Yalçın ayrıca Vali Ahmet Çınar’ın geçtiğimiz günlerde kayınpederini kaybetmesinden dolayı başsağlığında bulundu.


Vali Ahmet Çınar’da Başkan Yalçın ve yönetimine nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Çınar konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Onursal Başkan rahmetli Yaşar Tetiker’i rahmetle anıyorum kendisinin bölgemiz için çok önemli çalışmaları olmuştur, bölgeye emeği çoktur. Sertan Yalçın Başkan’ın ve yönetiminin en iyi şekilde hizmet edeceğine inancım tamdır. Yeni yönetime başarılar dilerim.”


Yaklaşık bir saat süren ziyaretin ardından TSO Yönetimi Vali Ahmet Çınar’ın makamından ayrıldı.
Kdz. Ereğli TSO Başkanı Sertan Yalçın’ın Zonguldak’ta ikinci durağı Zonguldak TSO oldu. Burada Başkan Metin Demir’i ziyaret eden Yalçın geçmişte olduğu gibi bundan sonrada Zonguldak ve Ereğli’nin gelişmesi için birlikte çalışacaklarını söyledi.

Zonguldak TSO Yönetim Kurul Başkanı Metin Demir ise konuşmasında “Onursal Başkan rahmetli Yaşar Tetiker bizim büyüğümüz ve abimizdi her şeyde adil ve net bir duruşu ve fikri vardı. Bizlere çok konuda örnek olmuştur. Allah mekanını cennet eylesin. Sertan Yalçın ve yeni Yönetim Kuruluna başarılar diliyorum. Zonguldak TSO olarak Ereğli TSO’nun her zaman yanındayız. Yönetim Kurulu Üyelerine ve başkana gerçekleştirdikleri nazik ziyaretten dolayı teşekkürlerimi sunarım.” dedi. 

Kdz. Ereğli TSO heyeti daha sonra Ereğli’ye dönerek Kaymakam Nazım Madenoğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette Başkan Yardımcıları Mehmet Çivici ve Abdülkadir Çınar ile yönetim kurulu üyeleri Mehmet Remzi Alim, Sibel Demirçin, Aynur Coşkun ve Hasan Yavuz yer aldı.


Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, kısa süre önce hayatını kaybeden Kdz. Ereğli TSO Başkanı Yaşar Tetiker’e Allah’tan rahmet, tüm TSO camiasına da başsağlığı diledi. Madenoğlu konuşmasında göreve yeni gelen TSO Başkanı Sertan Yalçın ve yönetim kurulu üyelerine de başarılar diledi.


TSO Başkanı Yalçın ile beraberindeki yöneticiler son olarak Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ı ziyaret etti. Başkan Uysal, Ereğli TSO yönetimi ile hep uyum içerisinde çalıştıklarını belirterek bundan sonrada Ereğli için birlikte güzel işler yapmayı sürdüreceklerini söyledi. Uysal Başkan Yalçın ile yönetim kurulu üyelerine görevlerinde başarılar diledi.


Kdz. Ereğli TSO Başkanı Sertan Yalçın ise Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal talepleri üzerine çarşı esnafının daha fazla müşteri kazanması için İş Bankası ile Garanti Bankası arasında kalan otoparkların ilk 15 dakikasının ücretsiz yapılmasını sağlamasından dolayı teşekkür etti.

Yorumlar

Çarşı esnafına Yalçın'dan müjde...

1 Şubat 2018 Perşembe 19:41

Ereğli Haber

Çarşı esnafına Yalçın'dan müjde...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın, çarşı esnafının daha fazla müşteri kazanması için merkezdeki otopark sorununa çözüm bulunduğunu açıkladı.

Kdz. Ereğli Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hikmet Tezel ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kdz. Ereğli TSO Başkan Sertan Yalçın ve Yönetim Kurulunu ziyaret etti.
Ziyarette Kdz. Ereğli Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu üyelerinden Hüseyin Çınar, Yücel Oktay ve Murat Cebesoy, TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Abdulkadir Çınar ve Mehmet Çivici, Yönetim Kurulu Üyeleri Aynur Coşkun ve Hasan Yavuz bulundu.
Bir süre önce hayatını kaybeden Kdz. Ereğli TSO Başkanı Yaşar Tetiker’e Allah’tan rahmet, ailesi ve tüm TSO camiasına başsağlığı dileyen Kdz. Ereğli Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hikmet Tezel, Ereğli için yapılacak hizmetlerde birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya hazır olduklarını söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Kdz. Ereğli TSO Başkanı Sertan Yalçın’da Hikmet Tezel’in Ereğli için çok değerli bir isim olduğunu belirterek, yenide göreve seçilmesinin kendilerini memnun ettiğini söyledi. Bu güne kadar Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkan ve yöneticileri ile uyum içerisinde çalıştıklarını belirten Yalçın, bundan sonra uyumlu çalışmayı sürdüreceklerni vurguladı. Yalçın konuşmasında “Öncelikle BEÜ Kdz.Ereğli yerleşkesi için mücadelemize kaldığımız yerden başlamamız gerekir. Bu iş bir an önce sonuçlandırılmalı ve yapımına başlatılmalıdır” dedi.

Yalçın, çarşı esnafına müjde verdi
Çarşı merkezindeki esnafların otopark sıkıntısından dolayı müşteri kaybı yaşadıklarını ifade eden Yalçın, konuyu Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ile görüşerek çözüme kavuşturduklarını söyledi. Yalçın konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Çarşı içerisindeki Devrim Bulvarı olarak nitelendirdiğimiz İş Bankası’nın önü ile Garanti Bankası’nın önünde bulunan alanda otopark ile ilgili düzenleme talep etmiştik. Bunu talep etmemizdeki amaç çarşı içerisindeki esnafa gelen müşteri hareketliliğinin arttırılması yönündeydi. Talep ettiğimiz nokta şuydu; bu alanda abonman olarak yani sabah bırakıp akşam oradan alan kişilerin oraya araç park etmesinin yasaklanmasını istemiştik. Uzun süreli parkların daha uygun yerlerde yapılmasını istedik. Çarşı içine alışveriş amacıyla gelecek müşterilerin araçlarını daha rahat park edip alışverişlerini daha rahat yapmalarını sağlamak için bunu istedik. Bugün itibariyle de bu uygulamanın başladığı bize bildirildi. Hatta burada bir 15-20 dakikalık bir sürede ücretsiz olarak kullanabilecekler. Dolayısıyla ben Ereğli halkının çarşı içindeki esnafa daha rahat ulaşabileceğini düşünüyorum. Bunun yanında aynı şekilde Erdemir Caddesi ile ilgili de bir projemiz var. Jet Yolayrımından İstanbul Yolayrımına kadar olan kısmında yine aynı şekilde ücretli otoparka dönüştürülmesi ve oraya alışverişe gelecek insanların arabalarını bırakabilecek park yerlerine rahatlıkla ulaşabilmelerini talep ettik. Önümüzdeki günlerde Erdemir Caddesi’ndeki araç trafiği ile ilgili de Belediye Başkanımızla bir görüşmemiz olacak. Belediyemize de esnafımızın sorunları ile ilgili taleplerimizde bize destek olduğu için teşekkür ediyoruz.”
Bir süre daha devam eden istişarenin ardından Kdz. Ereğli Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hikmet Tezel ve Yöneticiler, Başkan Sertan Yalçın’ın makamından ayrıldı.

Yorumlar

Yalçın ve ekibi tersanelerde... 'Güzel gelişmeler olacak...'

12 Ocak 2018 Cuma 12:25

Ereğli Haber

Yalçın ve ekibi tersanelerde... 'Güzel gelişmeler olacak...'

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın ve yönetim kurulu üyeleri Ereğli tersaneler bölgesini ziyaret etti.

Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın, Başkan Yardımcıları Abdülkadir Çınar ve Mehmet Çivici ile birlikte Ereğli tersaneler bölgesinde incelemelerde bulundu. Başkan Yalçın ve beraberindekiler Ustaoğlu Yat Gemi Sanayi Firma Yetkilileri Adem Ustamehmetoğlu, Koordinatör Avni Biçer, Madenci Gemi Sanayi Firma Yetkilisi Mehmet Madenci’ninde katıldığı ziyarette devam eden çalışmalarla ilgili istişarelerde bulundu.
Kdz. Ereğli TSO Başkanı Sertan Yalçın, tersanelerde faaliyet gösteren firmalarla ortaklaşa bazı çalışmalar yürüttüklerini belirterek, sık sık bir araya gelerek istişareler yaptıklarını söyledi. Yalçın, yapılan çalışmaların olumlu yönde ilerlediğini ve kısa sürede netice almayı umut ettiklerini dile getirdi.

Yorumlar