"Gençlerimizin her zaman yanında olacağım"

31 Ocak 2018 Çarşamba 16:02

"Gençlerimizin her zaman yanında olacağım"

AK Parti Kdz. Ereğli Gençlik Kolları Başkan ve yönetimi Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ı ziyaret etti.

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Tekin Alabaş ve yönetimi, Başkan Uysal’a yaptıkları ziyarette, görevde iken yapmayı planladıkları projeler ve diğer çalışmalar hakkında bilgi verip kendisinden destek istediler.
Yerel ve genel siyasi gelişmeler üzerinde gençlere fikirlerini açıklayan Başkan Uysal, 2019 seçimleri öncesi oluşan bu yönetime önemli sorumluluklar düştüğünü söyledi. Uysal konuşmasında “Görevi sizlere devreden Hüseyin Alagöz kardeşimize çalışmaları için teşekkür ediyoruz. Tekin Alabaş kardeşimizin başkanlığında oluşan bu yönetime ise görevlerinde başarılar diliyorum. 2019 seçimleri öncesinde hepimize önemli sorumluluklar düşüyor. Ben bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada gençlerimizin her zaman yanında olacağım” dedi.
Başkan Uysal, gün içerisinde ilçedeki çeşitli Sivil Toplum Örgütü (STK) temsilcileriyle de görüşmelerde bulundu.

Etiketler:

AK Parti , Kdz. Ereğli , Gençlik kolu , Hüseyin Uysal , ziyaret ,

Yorumlar

O simitçi bir günlük hasılatını Afrin'e bağışladı

31 Ocak 2018 Çarşamba 15:42

O simitçi bir günlük hasılatını Afrin'e bağışladı

Zonguldak’ta simitçilik yapan 49 yaşındaki İbrahim Bilge, bir günlük hasılatını Afrin’de operasyon yapan askerlere bağışladı.

Terakki Mahallesi’nde yaklaşık 10 yıldır seyyar tezgâhta simitçilik yatarak geçimini sağlayan evli ve iki çocuk babası İbrahim Bilge, bir günlük hasılatını Afrin’e bağışladı. Tezgahın camına “Bugünkü kazancımız Afrin’de görev yapan Mehmetçiklerimize gönderilecektir” yazısı asan Bilge, kısa sürede vatandaşların ilgisiyle karşılaştığını aktardı.

Van Depremi’nde de simit gelirini bağışlamış
2011 yılında meydana gelen Van Depremi’nde yaraların sarılmasına destek olmak için de bir günlük simit gelirini bağışladığını hatırlatan İbrahim Bilge, “10 senedir Zonguldak’ta simit satmaktayım. Devletimizin girmiş olduğu Afrin harekatında askerlerimizi yürekten destekliyoruz. Onların hayırlısıyla tezkere almalarını, burunlarının dahi kanamamasını istiyoruz. Böyle bir günde vatanımıza bir günlüğüne bağışta bulunmak istedik. Birliğe, beraberliğe, bütünlüğe ihtiyacımız olan bugünde vatanımıza böyle bir şey yapmayı düşündüm. Hatta vatandaşlar bizden simit alırken kimisi para üstü bırakarak destek oluyorlar. Hepsinden Allah razı olsun. Karınca kararınca elimizden geldiğince bir desteğimiz oluyor. Tezgah üzeri çalışan birisiyim. Van Depremi’nde de böyle bir günde bağışta bulunmuştum. Rabbim hayırlısını eylesin. Bütünleşmeye, birliğe bu vatanın ihtiyacı var. Biz öyle bir milletiz. Türk Milleti böyle bir millet. Büyüklerimizden Allah razı olsun. Devletimizden Allah razı olsun. Devletimize sahip çıkalım” diye konuştu.
Öte yandan simit satın alan bazı vatandaşlar ise para üstü almayarak Bilge’nin kampanyasına destek oldular.

Etiketler:

Afrin , simitçi , bağış ,

Yorumlar

Demirtürk dur durak bilmiyor...

31 Ocak 2018 Çarşamba 15:26

Demirtürk dur durak bilmiyor...

Milliyetçi Hareket Partisi Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk ve yönetim kurulu üyeleri İşçi Emeklileri Derneği, Köy ve Mahalle Muhtarları Derneğini ziyaret etti.

İlk ziyaretini İşçi Emeklileri Derneğine yapan MHP ilçe Başkanı Rahman Demirtürk emekli maaşlarına dikkat çekti. Demirtürk konuşmasında, “Bu memlekette ve bugün geçmişte asgari ücretle çalışarak emekli olan vatandaşlarımız var. Emekli maaşları 1000 ilâ 4000 lira arası farklılar olması ürkütücüdür. Bu durumun bir denge unsuru gözetilerek düzene sokulması gerekir. Bende yeni emekli oldum. 10.000 iş günü prim ödeyerek aldığım emekli maaşı yanımda çalıştırıp emekli ettiğim personeliminkinden daha düşük. Yetkilileri, böyle saçma uygulamaları dikkate alarak bir düzenleme yapmaları gerekmektedir'' dedi.
Emekliler Derneği Başkanı Ali Ayhan’da MHP ilçe teşkilatına teşekkür ederek, her zaman yanlarında olduklarını ve yapılan ziyaretin kendilerine moral verdiğini söyledi.
Başkan Demirtürk ve beraberinde ki heyet daha sonra ilçede yeni kurulan Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Abdullah Arslan ve yönetimini ziyaret etti. Ziyarette konuşan Demirtürk “Köy ve mahalle muhtarları derneği Başkanımız Abdullah Arslan ve yönetimi bizlere hayırlı olsun ziyaretinde bulunmuşlardı. Bizler de Milliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanlığı olarak iadeyi ziyaret etmek istedik. Bu nedenle de ziyaretimizi yapıyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi bizler MHP olarak yapılacak tüm çalışmalarda desteğe hazırız” ifadelerine yer verdi.
Köy ve mahalle muhtarları derneği Başkanı Abdullah Arslan’da yapılan ziyaretten dolayı son derece mutlu olduklarını Başkan Demirtürk ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ettiğini söyledi.
Şehit aileleri Rahman Demirtürk’ü ziyaret etti
Maden Şehitleri Derneği Başkanı Çetin Yiğit yönetim kurulu ve dernek üyeleri ile birlikte Milliyetçi Hareket Partisi ilçe Başkanı Rahman Demirtürk ve yönetimini parti binasında ziyaret etti. Ziyaret ile ilgili olarak açıklamada bulunan Milliyetçi Hareket Partisi Ereğli ilçe Başkanı Rahman Demirtürk, Maden Şehitleri derneği başkanı Çetin Yiğit yönetim kurulu ve dernek üyelerinin ziyaretinden dolayı son derece memnuniyet duyduğunu söyledi. Demirtürk konuşmasında şu ifadelere yer verdi : “Arkadaşlarımız partimizi ziyaret ettiler. Bu ziyaretten son derece memnun kaldık. Milliyetçi Hareket Partisi’ni de ziyaret ettikleri için kendilerine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Sevgi ve saygılarımızı iletiyoruz. Gönüllerimiz bir. Ereğli’ de birlikte neler yapacağız. Ereğli’ye neler katacağız. Bunları konuşmak için buradayız. Ziyaretlerinden dolayı da memnun olduk. Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyoruz.”

Maden Şehitleri derneği başkanı Çetin Yiğit ise konuşmasında Milliyetçi Hareket Partisi Ereğli ilçe başkanı Rahman Demirtürk ve ekibine görevlerinden ve yeni yerlerine taşınmalarından dolayı hayırlı olsun demek için ziyaret ettiklerini söyledi. Yiğit konuşmasında “Öncelikle bende başkanıma teşekkür ediyorum. Bizlerde hem görevi hem de yeni yerine hayırlı olsun demek için ziyaretimizi gerçekleştirdik. Bizleri kabul ettiği için kendisine ve yönetimine teşekkür ediyorum. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz hafta Başbakan’ımız açıklamıştı. Maden şehitleri ailelerine kadrolu iş istihdamı sağlanacak diye. Biz aileler olarak son derece mutlu olduk. Önemli olan bundan sonraki süreçte yasal düzenlemenin en hızlı şekilde yapılıp, ailelerin bir an önce bu hakka kavuşması için olayı takip edeceğiz. İnşallah bundan sonrası güzel sonuçlanır. Ben bu vesile ile bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan ziyaret Milliyetçi Hareket Partisi yeni binasının gezilmesi ile sona erdi.

Etiketler:

MHP , Kdz. Ereğli , ziyaret , Şehit Aileleri Derneği , Muhtarlar Derneği , İşçi Emeklileri Derneği , Rahman Demirtürk ,

Yorumlar

Ereğli Belediyesi şirket kuracak...

31 Ocak 2018 Çarşamba 12:58

Ereğli Haber

Ereğli Belediyesi şirket kuracak...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi Meclisi taşeron işçilerin kadroya geçişlerini hızlandırmak için belediye bünyesinde limited şirketi kurulması kararı için olağanüstü toplandı.

Kdz. Ereğli Belediyesi Meclisi taşeron işçilerin daimi işçi kadrosuna geçiş işlemlerinin hızlandırılması amacıyla gerekli olan şirketin kurulması kararı için Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Nikah Salonu’ndan tek gündem maddesi ile olağanüstü toplandı.
Toplantıda CHP Kdz. Ereğli Belediyesi Meclisi Grup Sözcüsü Sertan Ocakçı’nın işçilerin daha önce kazanılmış haklarının kaybolacağı ve farklı sendikaya geçmeleri için baskı yapıldığı yönündeki iddialarını Belediye Başkanı Hüseyin Uysal yalanladı. Daimi kadroya geçecek işçilerin işlemlerinin verilen sürede yetiştirilebilmesi için şirketin kurulduğunu anlatan Uysal, hiçbir işçiye farklı bir sendikaya üye olmaları yönünde baskı yapmadıklarını söyledi. Uysal, taşeron işçilerin soğuk havadan sıcak havaya geçiş gibi daha güvenli bir ortama geçişlerini sağladıklarını anlattı.
Kdz. Ereğli Belediyesi bünyesinde şirket kurulması kararı AK Parti ve CHP’li belediye meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.


Belediyespor için kampanya başlatıldı
Kdz. Ereğli Belediyespor Kulübü ve Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal Bölgesel Amatör Lig (BAL) 6. Grupta şampiyonluk mücadelesi veren Kdz. Ereğli Belediyespor için yardım kampanyası başlattıklarını ve kampanyaya ilk desteği kendisinin bin 67 TL ile yaptığını söyledi. Belediye meclis üyelerinden, kulüp yönetimine, futbolculardan, teknik heyete, taraftarına ve malzemecisine kadar şampiyonluğa inandıklarını belirten Uysal, sonu 67 ile biten reklamlara herkesin destek sağlamasını istedi.

Yorumlar

Anadolu Hastanesi hekim kadrosu güçleniyor…

31 Ocak 2018 Çarşamba 12:45

Anadolu Hastanesi hekim kadrosu güçleniyor…

Karadeniz Ereğli ilçesinde hizmete açıldığından bu yana alanında başarılı hekimlerle 10 binlerce hastaya şifa dağıtan Kdz. Ereğli Özel Anadolu Hastanesi’nde çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Kadın Doğum ve Noröloji branşlarında üç doktor daha göreve başladı.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Özel Anadolu Hastanesi doktor kadrosunu her geçen gün dahada güçlendiriyor.
İlçede 10 yılı aşkın süredir son teknoloji tıbbi cihazlar ve alanında uzman doktorlar ile 10 binlerce hastaya şifa veren Özel Kdz. Ereğli Anadolu Hastanesi’nde 3 hekim daha göreve başladı.
Edinilen bilgiye göre Kdz. Ereğli Anadolu Hastanesi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Suzan Hangül, Kadın Hastalıkları ve Doğum dalında Op. Dr. Mülkiye Kabakçı, Nöroloji Uzmanı Dr. Aytekin Ceviz hasta kabulüne başladı.

“En iyi sağlık hizmetini sunmak için”
Kdz. Ereğli Özel Anadolu Hastanesi Genel Müdürü Şahin Elçi, bölge halkına en iyi sağlık hizmetini sunabilmek için hekim kadrolarını her geçen gün daha da güçlendirdiklerini söyledi. Elçi açıklamasında “Hastanemiz her geçen gün gücüne güç katmaya devam ediyor. Ereğli ve bölge halkımıza şimdiden hayırlı olsun. Daha kaliteli ve daha iyi bir sağlık hizmeti için doktor kadromuza yeni isimler katmayı sürdürüyoruz. 2018 yılı içerisinde de yüksek olan kalite standardımızı daha da yükselterek halkımıza daha çok branşta daha iyi sağlık hizmeti sunmak adına yeniliklerimize devam etmeyi planlıyoruz. Kadromuza katılan yeni doktorlarımıza ‘hoş geldin’ diyerek, ‘hayırlı olsun’ temennisinde bulunuyorum. Önümüzdeki zamanlarda da yenilikler artarak devam edecektir” dedi.

Anadolu Hastanesi’nde göreve başlamaktan dolayı mutlu olduğunu belirten doktorlar ise hastalarına sağlıklı bir yaşam dileğinde bulundu.

Yorumlar
  • Emine kara
    15 Temmuz 2018 Pazar 09:56

    Onkoloji doktoru atıyorum, nerde bulurum,